Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pryk99

New member
Osobiście odradzam kupno tv tej marki ze względu na krótką gwarancję 24 m-ce . Kupiłem 46"serii B LCD zapłaciłem 9000zł
miesiąc po gwarancji padła matryca, serwis Samsunga na naprawę gwarancyjną się wypiął mogą zrobić za 5000 zł. Jeszcze trochę odbiera , ale naprawa bez sensu. Poczekam i kupię Sonny mają 5 letnią gwarancję.

Witam, tak jak najbardziej polecam Ci zwłaszcz Sony gwarancja na 2 lata w MM i 3 pozostałe na stronie Sony mam go jako 2 od roku i już 3 naprawy gwarancyjne a za 4 lata pozostałej gwarancji bedzie jeszcze pewnie kilka. Zwłaszcza mają fajny procesor, który w jakiejkolwiek usterki blokuje całkowicie TV.
 

adamboro

New member
Witam,
Dziś zauważyłem, że ustawienia dźwięku są różnie interpretowane przez telewizor. Mam soft 2005.0, w trybie TV mam ustawiony "Głośniki telewizora" i w takim ustawieniu wzmacniacz podłączony przez analogowe wyjście gra równolegle z głośnikami tv, jednak jak przejdę do Media Player to działają już tylko głośniki telewizora a wyjście jest głuche. Mam pytanie czy przy pomocy menu serwisowego można ustawić żeby zawsze działały głośniki tv + wyjście zew (bo w normalnym menu się nie da)?

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale ja mam amplituner podpięty przez kabel optyczny i dźwięk zawsze mam i na TV i na głośnikach podłączonych do amplitunera. Może inaczej się zachowują wyjścia telewizora...
 

ringlet

New member
Youtube w wyższej rozdzielczości HD 480p 720p 1080p

Witam,

przeklikałem juz chyba ze 200 postów, a wyszukiwarki używałem na kilkanaście różnych sposobów w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie:

Czy w tym TV moge w jakiś jakikolwiek sposób spowodować bym mógł wybrać w materiale z youtube inna rozdzielczosc strumienia jak podstawowy?

niestety TV domyslnie odtwarza tak samo jak na stronie najslabszy material ... mam szybkie lacze a tv bez klopotu poradzilby sobie z lepszym YT ...

prosze o podpowiedz jak to zrobic lub o informacje, ze nie mam czego szukac bo niestety ale nie ma takiej opcji... i nie bedzie...

z góry wielkie dzieki za odpowiedz

pozdrawiam
Łukasz
 

k0nradm

New member
Podświetlenie panelu dotykowego w 32 b650

Witam, czy panel dotykowy na przodzie tv powinien być podświetlony, ja u siebie tego nie stwierdziłem, licze na jakas odpowiedz, pozdrawiam.
 

krisr77

New member
Witam Wszystkich!
Od niedawna jestem posiadaczem le32b650 i jak do tej pory jestem zadowolony. Nie mogę jednak sobie poradzić z "SamyGO All Extensions", chodzi o odtwarzaniem filmów przez sieć a konkretnie Sambe.
Postępuje (tak mi się wydaje) zgodnie z instrukcją.
Telewizor mam podłączony do routera (połączenie jest prawidłowe, testy sieci z poziomu tv OK, internet w tv działa)
Komputer z win xp udostępniony folder z filmami podłączony do routera zasoby sieciowe udostępnione prawidłowo (jest do nich dostęp z innego komputera podłączonego do sieci), fireewall wyłaczony. Oczywiście skopiowałem katalog SamyGo na pendrive, plik SamyGO/etc/init.d/04_04_samba.init wyedytowany zgodnie z instrukcją (wpisany login i hasło takie samo jak w komputerze udostępniającym media). Po umieszczeniu pen w tv i uruchomieniu z menu content-> gry wyskakują kolorowe pasy i za ok 10 s komunikat "brak podłączonego urz. UPNP Server". Następnie obraz wraca do normy włączam media player i jako źródło do wyboru (pod przyciskiem czerwonym na pilocie) mam tylko usb 2.0 (czyli pendrive na którym jest Samygo) oraz UPNP Server. Po wybraniu UPNP nie widzi żadnych plików do odtworzenia (0/1kb wolnego miejsca). Z tego co wyczytałem powinienem mieć do wyboru

  • "UPNP Server"
  • "Samba Server"
  • "NFS Server"
Może ktoś widzi w moim postępowaniu jakiś ewidentny błąd? W którymś momencie robię coś nie tak?
Co jeszcze powinienem zrobić żeby to zadziałało?
Docelowo ma telewizor ma współpracować z zewnętrznym dyskiem sieciowym, ale najpierw chciał bym go nakłonić do współpracy chociaż z komputerem.
Wszelkie rady i sugestie mile widziane.

z katalogu SamyGo\etc\init.d\ wywal wszystko poza
02_04_vusb.init
03_03_sshd.init
04_04_samba.init
99_99_start_exeDSP.init.disabled_by_default_to_protect_the_innocent
 

interaktiv

New member
adamboro - dzięki ale nie mam możliwości innego podłączenia, dla mnie to bug w oprogramowaniu ;) trudno przed przejściem w MediaPlayer będę musiał przełączać sobie na tryb "Głośniki zew."
 

moonraker

New member
z katalogu SamyGo\etc\init.d\ wywal wszystko poza
02_04_vusb.init
03_03_sshd.init
04_04_samba.init
99_99_start_exeDSP.init.disabled_by_default_to_protect_the_innocent

Tak zrobiłem ale dalej nie działa :( Zmieniło się tylko tyle że nie mam komunikatu o błędzie "brak podłączonego urz. UPNP Server" i w wyborze źródeł (pod czerwonym przyciskiem) mam tylko pendrive na którym jest samyGo.
Dodam tylko ze firmware mojego tv to:2009/09/30_002005
typ tv LE32B650T2WXXH Version CN03
 

dplus

New member
Macie jakiś sposób na to aby TV automatycznie przełączał się na wybrane HDMI gdy włączam podpięte pod nie urządzenie? coś jak w przypadku euro.
 

interaktiv

New member
Jeśli ta informacja już padła to przepraszam, ale ja jej tu nie znalazłem.

Jeśli ktoś jest zainteresowany czy nie dostał telewizora z półki sklepowej to jest możliwość sprawdzenie tego w menu serwisowym w którym znajduje się pozycja:

PANEL DISPLAY TIME wyrażona w godzinach np. 72hr
 

skiadam

New member
Ustawienia w B652 32 cala

Witam forumowiczów.Czy ktoś mógłby napisać jak najlepiej ustawić kontrast itd w 32 calowym B652?Głównie oglądam kablówke cyfrowa.Pozdrawiam
 

MouseMan

New member
Witam forumowiczów.Czy ktoś mógłby napisać jak najlepiej ustawić kontrast itd w 32 calowym B652?Głównie oglądam kablówke cyfrowa.Pozdrawiam

Może czas znów przypomnieć. Ja oglądam na tych ustawieniach: www hdtvtest co uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm lekko zmodyfikowanych.

Przy okazji mam taki problem:
Mam wgrany najnowszy firmware, oglądam z kablówki cyfrowej z modułem CI. Problem dotyczy EPG i czasu. Jak oglądam tylko polskie kanały np. Polsat, czas w EPG jest ok. Jednak po zmiania kanału np. na Zone Europe, po chwili czas się zmienia na -1h i tak już pozostaje. Nawet jak wracam na Polsat.
Mam ustawiony kraj: "Inne" i nie da się chyba ustawić polskiej strefy czasowej.
Jak sobie z tym poradzić? Ma ktoś też tak?

(Jeszcze dodam: zegar mam ustawiony na "Auto", ręczne ustawienie zegara niewiele zmienia. Bo wtedy czas jest dobry, ale EPG, pokazuje nadal przesunięte -1h)
 
Ostatnia edycja:

wojakub

New member
Sieć

Witam.
Mam mały problem, a mianowicie ustawienie po sieci komputera z tv (le37b650). Sieć łącze przez lan tzn próbuje się połączyć, ale nie mogę
Ustawienia PC to:
IP: 192.168.0.1
BRAMA: 255.255.255.0
MASKA: 192.168.1.1
DNS: 192.168.2.2

Ustawienia SAMSUNG to:
IP: 192.168.0.2
BRAMA: 255.255.255.0
MASKA: 192.168.1.1
DNS: 192.168.2.2

W Samsungu pomyślnie test sieci przechodzi tylko w 2 pierwszych pozycjach. Windows Xp i windows 7 na obu ten sam problem. INTERNET z Netii.

Przy ustawieniach automatycznych występuje ten sam problem. W połączeniach sieciowych w PC występuje cały czas adresu sieciowego a w tv zaden test nie jest pomyślny.
 
Ostatnia edycja:

moras86

New member
Dostępny jest już nowy patcher oprogramowania od SamyGO.
Zmiany:
- VideoAR v1 z możliwością dostosowania
- patche Telnet
- naprawiono błędy dla modelu CHL5DEUC.

SamyGO Firmware Patcher v0.18

Przy okazji znalazłem informację na ich forum, że aplikacja PRV (nagrywanie z TV na nośnik przez USB) jest już prawie skończona!
 
Ostatnia edycja:

krisr77

New member
Witam.
Mam mały problem, a mianowicie ustawienie po sieci komputera z tv (le37b650). Sieć łącze przez lan tzn próbuje się połączyć, ale nie mogę
Ustawienia PC to:
IP: 192.168.0.1
BRAMA: 255.255.255.0
MASKA: 192.168.1.1
DNS: 192.168.2.2

Ustawienia SAMSUNG to:
IP: 192.168.0.2
BRAMA: 255.255.255.0
MASKA: 192.168.1.1
DNS: 192.168.2.2

W Samsungu pomyślnie test sieci przechodzi tylko w 2 pierwszych pozycjach. Windows Xp i windows 7 na obu ten sam problem. INTERNET z Netii.

Przy ustawieniach automatycznych występuje ten sam problem. W połączeniach sieciowych w PC występuje cały czas adresu sieciowego a w tv zaden test nie jest pomyślny.


ustaw w telewizorze na automat
w PC na karcie sieciowej tez automat

w PC na karcie od netti wlacz udostepnianie polaczenia sieciowego

i tyle:)
 

interaktiv

New member
Witam.
Mam mały problem, a mianowicie ustawienie po sieci komputera z tv (le37b650). Sieć łącze przez lan tzn próbuje się połączyć, ale nie mogę
Ustawienia PC to:
IP: 192.168.0.1
BRAMA: 255.255.255.0
MASKA: 192.168.1.1
DNS: 192.168.2.2

Ustawienia SAMSUNG to:
IP: 192.168.0.2
BRAMA: 255.255.255.0
MASKA: 192.168.1.1
DNS: 192.168.2.2

W Samsungu pomyślnie test sieci przechodzi tylko w 2 pierwszych pozycjach. Windows Xp i windows 7 na obu ten sam problem. INTERNET z Netii.

Przy ustawieniach automatycznych występuje ten sam problem. W połączeniach sieciowych w PC występuje cały czas adresu sieciowego a w tv zaden test nie jest pomyślny.

pomyliłeś bramę z maską (maska to 255.255.255.0) do tego DNS zostaw 0.0.0.0 :) a tak poza tym było już wcześniej o tym i powinieneś najpierw poszukać odpowiedzi w instrukcji albo w googlach zamiast znów pytać o to ;p
 

arikko

New member
Udostępnianie plików po Wi-FI - Samsung Pc Share Menager

Witam na "bezcenym" jak dla mnie forum.
Ponieważ wiele się dowiedziałem przed kupnem "650" dorzucę może dla niektórych cenną informację odnośnie programu Samsung Pc Share Menager.
... zacznę od początku - w domu mam router i cały internet jako Wi-Fi. TV podłączyłem "prawie" bez kabli (nie liczę 30 cm pomiędzy TV a Dlinkiem) - poprzez DLINK-a 2100 AP który pracuje jako Wireless Client. Tydzień walki aby odtwarzać zdjęcia z kompa po Wi-FI i nici (laptop widzi TV a w drugą stronę nic) aż dzisiaj mi się udało...
W dwóch urządzeniach uruchomiłem usługę Wireless Qos !!! I działa - właśnie oglądam na mojej "50" zdjęcia z wakacji - super sprawa !!!
Wcześniej czytałem, że nie da się tego zrobić bez oryginalnego sprzętu Wi-Fi Samsunga ... mi się udało

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
Bajki opowiadasz przecież musiałeś użyc kabla LAN ktory połączy DLINK-a 2100 AP z TV.

Nikt nie mówił ze się nie da.
Możesz użyć kabla LAN albo kupić kartę wifi usb od Samsunga i telewizor działa samodzielnie łącząc się z siecią wifi.

TV(z wifi) --> AP ----> internet
TV(z wifi) --> internet
TV(z kablem) -->AP/Repeater Bridge/Wireless Client ---> AP --> internet
TV(z kablem) --> internet

Działa bez problemów, umiejętność czytania instrukcji skraca proces podłączenia do 5 minut, żeby widzieć zawartość komputera na TV trzeba zaakceptować go w SAMSUNG PC Share Manager.
 

blooder

New member
Prośba o sprawdzenie ilości przepracowanych godzin

Witam
mam TV samsung

Mam tylko prośbę jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin przez ten TV.

Jak wchodzę w główne menu trybu serwisowego to jest sporo różnych informacji i nie wiem która z nich to jest ilość przepracowanych godzin.

Z góry dziękuję za pomoc

Blooder
 
Do góry