Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

Korniszon

New member
Witam Panowie - mam Samsunga 550 40' i nie moge odtwarzać na nim filmów nagranych kamera panasonic AVCHD -wiem że trzeba zmienic pliki m2ts na mkv ale to nie pomaga. Filmy mam na plycie i po zganiu ich na komp. zmieniam nazwe w plikach(po kropce) ale to nic nie daje.Dlaczego.

Oczywiscie chodzi o odtwarzanie z USB.
 

krasnoludek

New member
Witam ,mam pytanko próbował ktoś poprzez adapter WiFi z portu USB łączyć się z internetem???,przymierzam się do kupna i niewiem czy zdaje egzamin,pozdro
 

witek_w

New member
konwersja na niby...

Witam Panowie - mam Samsunga 550 40' i nie moge odtwarzać na nim filmów nagranych kamera panasonic AVCHD -wiem że trzeba zmienic pliki m2ts na mkv ale to nie pomaga. Filmy mam na plycie i po zganiu ich na komp. zmieniam nazwe w plikach(po kropce) ale to nic nie daje.Dlaczego.


Oczywiście chodzi o USB

Zmiana rozszerzenia po kropce nic nie da, to tak jakby zmienić dokument umowa.doc na umowa.avi i próbować puścić jako film na TV. Pliki należy przekonwertować odpowiednim programem. Było o tym na forum
 

witek_w

New member
Witam!Czy ktoś próbował wgrać soft z serii C do modelu B co owocowało by od razu możliwością oglądania filmów przez USB?

Było wielokrotnie o tym na forum. Nie potrzeba wgrywać softu z serii C tylko zmienić ustawienia w menu serwisowym i filmy będą chodzić - u mnie LE37B550 śmigają.
 

wojtiw

New member
pęknięcia

Witam.Zauważyłem u siebie na szklanej przeżroczystej części ramki podłużne ryski takie mini pęknięcia.czy ktoś ma to samo i czy można to reklamować.:sad:
 

ziulek61

New member
żenada... tych co pytają bez przeglądania forum powinno się usuwać...
Przejrzeć trzy czy cztery strony wstecz to wielka praca do wykonania.
A jak chcą "bardzo szybkiej odpowiedzi" typu "help me" czy "pomocy"
polecam telefon do serwisu...

P.S
To nie czat tylko forum
 

horseman4

New member
problem z pendrivem

witam,
mam le40b551 i po wlozeniu 16gb pendriva telewizor go widzi ze ma 16gb ale udostepnia/odtwarza tylko 4,99gb. dlaczego?
na pendrivie sa pliki mp3 w glownym katalogu oraz kilka innych katalogow z mp3. lacznie jest 10gb muzy na 16gb pendrivie a tv udostepnia mi tylko jak napisalem 4,99gb plikow z glownego katalogu, pozostalych folderow w ogole nie widzi.
 

Zdessesman

New member
Problem z modułem CI - HLP!

Witam,

Mam pewien problem z modułem CI. Kablówka(TKK Koszalin) udostępniła mi kartę oraz moduł CI IRDETO.
Niestety, telewizor ma pewien problem z tym modułem. Po włączeniu kanałów cyfrowych kodowanych, najpierw trochę myśli, po czym wyskakuje błąd E06 PCI card failure.
Aby kanały zaczęły chodzić muszę kilkakrotnie włączyć/wyłączyć tv;czasami nawet to nie pomaga.
Kiedy już zaskoczy, to wszystko śmiga, ale często tylko do czasu - po kilku minutach napierw pojawia się komunikat checking card, znowu trochę działa, aż wkońcu znowu błąd E06.

Wgrałem najnowsze wersje oprogramowania (w kablówce mówili,że to może pomóc, ale niestety nie pomogło). Wcześniej miałem zmienione ustawienia serwisowe na odtwarzanie filmów USB.
Poprzedni dostawca sygnału (Echostar Poznań) - wyposażył mnie w kartę oraz moduł CONAX - wszystko działało bez najmniejszego problemu.

Ktoś może wie jak rozwiązać mój problem?
 

scyhe

New member
Witam, posiadam TV B550 na razie z softem 2003 (odblokowane dvix w menu servisowym )
śledząc fora natknąłem się na info, że nowy soft 2009 lub 2010 powoduje brak możliwości downgrade do wersji np 2003. Czy ktoś może podać jaka jest najnowsza "bezpieczna" wersja softu tak aby była możliwość ew. downgrade.

Czasem mam problem z restatrem TV przy mp4 i divix ( pomaga uruchomienie wtedy najpierw innego filmu divix na chwilę a potem np. mp4 )Dlatego zastanawiam się czy wgranie nowszego FW i przestawienie w opcjach na model B650 nie rozwiązało by tego problemu ale nie chcę sobie zamykać drogi powrotu. Kombinacje z odmontowywaniem bezpiecznym pendrive i różne pen-y przerabiałem i nie pomagało.
 

Turrambar

New member
witam.
chciałem zapytać czy w menu serwisowym LE32B550 (soft 2008) da sie zmienic color space z auto na native dla sygnalu VGA lub tak zedytowac przestrzen barw aby odpowiadala native?
czytalem na roznych forach ze w menu niektorych modeli pod advanced (po wklepaniu 0000 w menu serwisowym) jest opcja color space i niektorym uzytkownikom udalo sie ustawic kolory identyczne jak native dla vga, ale ja niestety tej opcji nie mam. testowalem trzy rozne softy, ale zaden nie dodaje opcji w menu serw. a jedynie zmieniaja niektore ustawienia (np ostrosc).
pytam poniewaz uzywam vga do zmniejszenia input lagu w grach. poradzilem sobie z wyblaklymi kolorami - wystarczylo w menu serw. zmienic w EPA standard kolor z 50 na preferowany (w moim przypadku 60). dzieki temu w vga kolory sa zywsze. mimo to, zielen nadal jest wyblakla a czerwien rozowawa. ustawienia balansu bieli nie pomagaja. jedyna opcja to przestrzen barw.
gdyby udalo mi sie to ustawic to bylby to idealny TV do grania.
prosze o pomoc.
przejrzalem juz ogromna ilosc roznych forow - angielskich i polskich i nigdzie nie znalazlem odpowiedzi.
wydaje mi sie ze w menu serwisowym musi byc opcja na domyslne wlaczenie dla vga efektu wide color enhancer.
z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Darek
 

WiuEmPe

New member
Witam, do mojego miasta wszedł własnie trzeci mulptiplex. Wyszukałem sobie automatycznie kanały: 5 cyfrowych, 6 analogowych. Chciałbym teraz zrobić, aby pod przyciskami 1,2 - były kanały cyfrowe, potem 3 - analogowy, 4- cyfrowy, 5,6 - analogowy, 7,8 - cyfrowy.

Obecnie mam tak ustawione, lecz gdy oglądam kanał cyfrowy i chce przeskoczyć na analogowy, naciskam na 3 i mam pustkę. Musze wejść na listę kanałów i tak sobie wybrać. Tak samo jak oglądam analogowy kanał trzeci i chcę przejść na 1 - naciskam 1 na pilocie i widzę śnieg.
 

Turrambar

New member
Witam chciałem się dowiedzieć czy w LE37b550 można zmienić kolor napisów bo białe zgrywaja mi się z filmem

Mozesz dodac napisy programem AVIAddXSubs.
Dodaje on napisy w formie bitmap nie dekodujac filmu, wiec caly proces dla filmu 700MB trwa okolo 3min. Mozna wybrac wielkosc, rodzaj i kolor czcionki.
Program dziala tylko z filmami AVI. Zna ktos taki program dla mkv?

Inna mozliwosc to firmware z SammyGO.
 

arso

New member
Witam Wszystkich. Mam takie pytanie i zagadkę zarazem. W mojej sieci kablowej jest dostępny sygnał zarówno DVB-C jak i DVB-T, czy może ktoś z użytkowników tego forum jak i telewizora Samsung potrafi zaprogramować programy z obydwu tych systemów nadawania bo mi się nie udaje, jak zaprogramuje programy z DVB-C to potem brak możliwości zaprogramowania z DVB-T i na odwrót. Pozdrawiam
 

Pasikonik

New member
Zmiana rozszerzenia po kropce nic nie da, to tak jakby zmienić dokument umowa.doc na umowa.avi i próbować puścić jako film na TV. Pliki należy przekonwertować odpowiednim programem. Było o tym na forum

Akurat w tym przypadku jest inaczej.
Zmieniając rozszerzenie na "pasujące" jakby pokazujesz (oszukujesz) telewizor na chwilę. Doprowadzasz wtedy do próby otwarcia, co jest bardzo ważne bo może zakończyć się sukcesem.
Owszem, jeśli będzie to format całkowicie nieobsługiwany to nawet próba nam nie pomoże.
Ale jak wiemy MTS czy M2TS to jest kontener, który zawiera strumienie MPEG-2 odtwarzane często przez ten TV.
Także mam kamerę Panasonic i w moim przypadku czystych nagrywek z rozszerzeniem MTS wcale nie widzi, a po zmianie rozszerzenia na MP4 już leci, jednakże bez dźwięku (chyba z powodu ścieżki Dolby Digital)
 

Pasikonik

New member
Wyżej mi chodziło oczywiście o MPEG4, dokładnie to MPEG-4 AVC/H.264 (AVC).
Reasumując: powinny hulać nagrywki z nowszych kamer po zmianie rozszerzenia na MP4.
Niechcący napisałem 1000 pościk w temacie ;)
 
Do góry