Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

adyst

New member
Mam problem z LE40b550 . Otóż chciałem odblokować sobie możliwość ogladania filmów z przez USB, jednak po wejściu do menu serwisowego nie mam tam opcji, które są potrzebne aby to zadziałało tzn. nie ma WISELINK MOVIE i WISELINK WRITE. Mam tylko HIGH DEVI ale włączenie go nie dało efektu. Może to wina softu bo ma dziwne oznaczenie:T-CRLPEUWC-1001.D Może ktoś wie co to za soft i czy mogę wgrać jakiś inny aby odblokować możliwość oglądania z USB?
 

pablo358

New member
Problem z LE32B550

od blisko 2 lat mam ten TV i na samym początku przestawiłem w go w menu serwisowym na serię 6 by móc oglądać filmy z pen driva. Wszystko było ok, ale od wczoraj po lewej stronie ekranu wyświetla mi się co chwilę reklama (komunikat) telewizora. Tz pisze -serie 6 , potem 100 hz,media 2,0 , content service. Jak to wyłączyć? Pozdrawiam.
 
A

andyet

Guest
Witam. Posiadam telewizor Samsung B550 z firmware 2003 i chciałem się zapytać w jaki sposób można wgrać tzw. AR FIX i duże napisy. Gdzieś wyczytałem, że jest potrzebny jakiś kabel itd. itp., ale czy istnieje jakaś paczka z softem, który zawiera te wszystkie patche i żebym instalacja mogła się odbyć stanradowo wgrywając soft na pendriva i z pendriva szła instalacja?
 

gormar

New member
Jeżeli interesują ciebie tylko duże napisy i ARFix v2 to wystarczy sama aktualizacja oprogramowania w TV poprzez standardową metodę. Oczywiście tylko jeżeli posiadasz oprogramowanie wewnętrzne w wersji poniżej 2009. W innym przypadku to już trochę trzeba się pomęczyć i bez kabla się nie obejdzie.

Kabel ex-Link to przydatna rzecz i opłaca się go zrobić. Tutaj podaje łącze do odpowiedniego oprogramowania by jusiz28 z forum Samygo.tv, które pozwala wgrać dzięki kablowi ex-Link dodatkowe funkcje do naszych zabytkowych TV: dekodowanie DTS, zmiana odtwarzanej ścieżki dźwiękowej w plikach MKV, nagrywanie aktualnie oglądanych programów (SamyGO PVR), możliwość włączania/wyłączania ekranu.

Jest również strona po polsku na powyższy temat. Zresztą trzeba pochwalić, gdyż autorem najlepszego dodatku do telewizorów B650 (PVR+) jest Polak.
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
Instrukcja instalacji SamyAPP (DTS, PVR, Default Source, energy saver) wraz z uruchomieniem sieci WiFi (telnet, FTP) w TV Samsung B550.

Wymagania wstępne:
0. TV Samsung B550 z oprogramowaniem w wersji maksymalnie 2008.0

1. Kabel ex-Link sporządzony według opisu (zalecam sprawdzić multimetrem poprawność połączeń i brak zwarcia, ewentualnie można obciąż wtyki od jakichś starych niepotrzebnych kabli i polutować jedynie odpowiednie żyły): Enable Serial Console on non CI+ Devices - SamyGO
2. Komputer z portem COM (RS-232C).
3. Pobrana aktualizacji firmware T-CHL5DEUC-2008v24-auto-arvix2-net-GMT.rar
4. Pobrane archiwum RAR z wstępnie przygotowaną konfiguracją SamyAPP: SamyAPP-B550.rar.
5. Na komputerze, który będzie podłączany do TV pobrana aplikacje do komunikacji poprzez terminal i konsole szeregową. Polecam PUTTy.
6. opcjonalnie karta WiFi kompatybilna z modułami dostępnymi dla tego modelu TV, czyli: rt2870sta oraz rt73. Listę można przejrzeć tutaj. Ja ze swojej strony Polecam Edimax EW-7711 lub EW-7718.
7. Przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego.
8. Przynajmniej podstawowa znajomość obsługi systemu z konsoli poleceń (najlepiej Linux'a). W tym najczęściej używanych komend:
a) wyświetlanie zawartości aktualnego katalogu w postaci listy szczegółowej: ls -l lub konkretnego katalogu ls -l nazwa_katalogu
b) wyświetlenie ścieżki dostępu do aktualnie przeglądanego miejsca w systemie plików: pwd
c) zmiana aktualnego katalogu: cd nazwa_katalogu
d) skopiowanie plików wraz z katalogiem i podkatalogami: cp -R
e) wyświetlenie listy uruchomionych procesów: ps
f) wyświetlenie zawartości pliku na konsole: cat nazwa_pliku
f) konfiguracja karty bezprzewodowej: iwconfig nazwa_karty
9. Umiejętność obsługi edytora tekstu: vi (manual: How to Use the vi Editor). Podstawowe komendy to:
a) rozpoczęcie edycji w miejscu wskazywanym przez kursor: i
b) zakończenie edycji: ESC
c) skasowanie znaku za kursorem: x (tylko po wyjściu z trybu edycji).
d) skasowanie całej linii: dd (j.w.)
e) zapisanie zmian w pliku: :w
f) wyjście bez zapisywania zmian: :q!


Konieczne działania:
1. Rozpakowanie z archiwum T-CHL5DEUC-2008v24-auto-arvix2-net-GMT.rar katalogu T-CHL5DEUC z aktualizacją na pendrive z systemem FAT32.

2. Rozpakowanie zawartości archiwum SamyAPP-B550.rar (dwa foldery) najlepiej na ten sam pendrive'a do katalogu głównego.

3. Podłączenie tak przygotowanego pendrive'a do TV. Przy wykorzystaniu karty WiFi USB preferowane skorzystanie z HUB'a USB. Ale nie jest to wymagane gdy mamy zamiar korzystać jedynie z dysku sieciowego.

4. Aktualizacja oprogramowania w TV. W przypadku:
a) wyłączonego TV podczas wykonywania czynności z punktu 3-ciego:
Wybrać z pilota Menu a następnie Plug&Play i kliknąć aktualizacja oprogramowania. Jako źródło wybrać pamięć USB.
b) włączonego TV podczas wykonywania czynności z punktu 3-ciego:
Po pojawieniu się okna z informacją o podłączeniu pamięci masowej wybrać: Aktualizacja oprogramowania.

5. Podłączyć do najlepiej wyłączonego TV kabel ex-Link do TV i komputera. Wtyczka stereo jack w miejsce opisane jako "service" w TV (poniżej wyjścia optycznego), a wtyczkę DB-9 żeńską do portu COM (RS-232C) komputera.

6. Wchodzimy w Menu Serwisowe: ze stanu oczekiwania (Stand-by) wciskamy na pilocie po kolei klawisze: Info, Menu, Mute, Power. Po tym uruchomi się telewizor z widocznym menu serwisowym.

7. W Menu Serwisowym musimy zmienić kilka opcji: Control -> Sub Option -> RS-232 Jack na Debug oraz wyłączyć Watchdog (disable). Jeżeli wcześniej tego nie zrobiliśmy włączamy również opcje WiseLink Movie (enable) i WiseLink HiDef (enable).
Poruszamy się po nim kursorami a cofamy przyciskiem RETURN. Uwaga: zmiany dokonywane są natychmiast. Dlatego należy postępować bardzo ostrożnie, aby nie przełączyć jakiejś opcji niepotrzebnie. To może spowodować kompletną awarię TV !!!!

8. W komputerze podłączony do TV należy uruchomić PUTTY. W konfiguracji Sesji (Session) wybrać: "Serial", jako "Serial line" wpisać nazwę portu, do którego podłączyliśmy kabel. Najczęściej będzie do COM1. Prędkość połączenia wpisać 115200. W ustawieniach Connection->Serial sprawdzić, czy reszta parametrów połączenia jest poprawna: Speed Bound powinno już być 115200, Data bits: 8, Stop bits: 1, Parity: none, Flow Control: None (tu będzie konieczna zmiana).
Powrócić do kategorii Session i tam zapisać (Save) ustawienia jako przykładowo: Samsung TV COM. Następnie wcisnąć przycisk "Open" (na dole).

9. Jeżeli połączenie udało się to teraz po wciskaniu kolejnych klawiszy z przypisanymi literami tworzących słowo: debug, pojawią się komunikaty: "[SERIAL INPUT MANAGE] 1-th ENABLE Magic serial input match!", "[SERIAL INPUT MANAGE] 2-th ENABLE Magic serial input match!", i tak do: "[SERIAL INPUT MANAGE] 5-th ENABLE Magic serial input match!" aż ostatecznie: "[SERIAL INPUT MANAGE] serial input ENABLE!!!!!".

10. Po pojawieniu się ostatniego z nich należy wpisać liczby: 1198282 i wcisnąć ENTER. Wtedy pojawi się TOP Debug Menu.

11. W TOP Debug Menu wpisujemy liczbę: 11 i zatwierdzamy klawiszem ENTER dzięki czemu przechodzimy do menu TD Debug, następnie wybieramy "spI Debug" wpisując: 04 i również zatwierdzamy ENTER'em. Na sam koniec pozostaje nam wybranie Shell wpisując numer: 68 i oczywiście zatwierdzając klawiszem ENTER. Teraz mamy już pełny dostęp do wewnętrznego oprogramowania TV.

12. Najpierw należy ustalić gdzie w systemie plików znajduje się podłączony pendrive do telewizora. Jeżeli jest to jedyne urządzenie pamięci masowej to jego zawartość znajdzie się w katalogu /dtv/usb/sda1. Aby się upewnić należy wydać komendę: ls -l /dtv/usb/sda1 . W wyniku jej działania powinniśmy zobaczyć znajomą listę katalogów (mtd_contents, mtd_rwarea, T-CHL5DEUC).

13. Kopiujemy potrzebne pliki do pamięci telewizora: cp -R /dtv/usb/sda1/mtd_contents/ / oraz cp -R /dtv/usb/sda1/mtd_rwarea/ /

14. Następnie, jeżeli chcemy mieć działającą sieć WiFi i dysk sieciowy, edytujemy pliki konfiguracyjne. W tym momencie przyda się znajomość edytora vi. Wydajemy komendę: vi /mtd_rwarea/wireless.sh i w pliku zmieniamy linijkę $AP_SSID=nazwa_sieci po znaku równości wpisujemy nazwę odpowiadającą wybranemu punktowi dostępu sieci WiFi (Access Point = AP). Należy również zmienić przynajmniej parametr: $AP_PSK=moje_hasło. Do tego może zaistnieć konieczność zmiany opcji szyfrowania połączenia: $AP_AUTH=WPA2PSK na przykładowo WPAPSK (OPEN, czyli sieć otwarta, nie polecam) i $AP_ENC=AES na TKIP (NONE, czyli brak szyfrowania, nie polecam). Resztę parametrów trzeba zmienić w przypadku nie korzystania z karty WiFi USB z rodziny Edimax EW-7711 lub kompatybilnej. Wtedy należy "odkomentować" #WIFI_DEV=rausb0. Niestety w takim przypadku nie potrafię zagwarantować, iż powyższy skrypt zadziała z włączonym szyfrowaniem.

15. Teraz możemy uruchomić "ręcznie" bezprzewodową kartę sieciową wydając polecenie: /mtd_rwarea/wireless.sh

16. Poprawność zestawienia połączenia sprawdzamy poprzez komendę iwconfig nazwa_adaptera, czyli dla Edimax EW-7711: iwconfig ra11n0. W odpowiedzi powinniśmy zobaczyć m. in. wybrany przez nas SSID stacji bazowej: ESSID:"nazwa_AP", prędkość połączenia (Bit Rate). W razie braku takich informacji należy ponownie przejrzeć parametry połączenia widoczne w pliku: /mtd_rwarea/wireless.sh. Jeżeli nie wiemy czy dana sieć używa WPA2, czy WPA trzeba trochę poeksperymentować z parametrem: $AP_AUTH. Tak samo z $AP_ENC, któremu możemy przypisać AES lub TKIP. Ewentualnie w ogóle "zdjąć" zabezpieczenia w routerze i ustawić dla testu: $AP_AUTH=OPEN i $AP_ENC=NONE

17. Jeżeli chcemy mieć dostęp do udziałów sieciowych poprzez wbudowany odtwarzacz "Media Play" i wirtualne urządzenie USB to edytujemy również plik: /mtd_rwarea/mounts.sh: vi /mtd_rwarea/mounts.sh. Tam musimy zmienić parametr: SERVER_IP=adres_IP_serwera. Gdzie zamiast adres_IP_serwera wpisujemy IP wybranego serwera sieciowego. Przykładowo 192.168.1.2. Przy korzystaniu z DHCP na routerze najlepiej takiemu serwerowi przypisać stały IP po jego MAC'u (tzw. IP BIND). Taka opcja powinna być dostępna w "okolicy" ustawień sieci LAN lub DHCP na routerze.

18. Na koniec przed ponownym uruchomieniem telewizora możemy spróbować uruchomić skrypt do podłączenia zasobów sieciowych: /mtd_rwarea/mount.sh & . Apmersand się przyda, gdyż wyśle proces interpretatora poleceń w tło a skrypt domyślnie montuje zasoby aż do skutku, czyli możemy się nie doczekać powrotu do linii poleceń. W razie czego możemy co prawda użyć kombinacji CTRL+Z, ale to ostateczność.

18. Wyłączamy i włączamy telewizor i teraz cały proces uruchamiania karty sieciowej i montowania zasobów sieciowych będzie odbywał się automatycznie.


Uwagi co do obsługi nowych funkcji telewizora:
1. Rozpoczynamy nagrywanie wciskając klawisz z czerwoną kropką. Wtedy SamyGo PVR poszuka czy istnieje ścieżka /mtd_rwarea/network/PVR i umożliwia zapis. Jeżeli nie, zacznie przeszukiwać dostępne urządzenia masowe USB, czy na którymś z nich znajduje się katalog PVR. Jeżeli chcemy aby nagrania odbywały się na dysk sieciowy, katalog PVR powinniśmy utworzyć w udostępnionym zasobie na serwerze.

2. W trakcie odtwarzania poprzez Media Play możemy zmienić dostępne ścieżki dźwiękowe wciskając jednokrotne zielony przycisk a później klawisza MUTE (przekreślony głośnik).

3. Zmiana trybu oszczędzania energii następuje poprzez jednokrotne przyciśnięcie zielonego przycisku a później klawisza 1. Za to klawisz 3 naciśnięty po zielonym wyłączy ekran. Włączamy ponownie stosując tę samą metodę: zielony a później klawisz 3.

4. W pliku konfiguracyjnym SamyAPP: /mtd_contents/SamyGo/SamyAPP/app.ini możemy zmienić klawisz modyfikatora (opisany jako M) z domyślnego zielonego (GREEN). Oprócz jeszcze kilku innych rzeczy, ale raczej mało przydatnych.
 
Ostatnia edycja:

asterix1212

New member
Witam mam pytanko ?
Przy próbie odtwarzania filmu z usb plik MKV (to był film nagrany na z nosnika blu ray) wyskoczyło mi że brak kodeka czy idzie coś z tym zrobić? Telewizor mam od 2010r in w tym czasie włączyłem odtwarzanie filmów za lub przy pomocy:):D tego forum i od tego czasu nie było problemów z odtwarzaniem filmów w jakości HD i DVD ,co może być problemem ten typ kodeka z blu reya co wy na to? to był chyba taki kodek ( V: x264-Rx mogę się mylić).:shock:
 

gormar

New member
Na pewno wyskoczyło tobie, że brak kodeka? Czy raczej "Nieobsługiwany format pliku"? Jeżeli to drugie to najpewniej plik MKV został zapisany przy pomocy MKVToolnix z włączoną opcją "header removal compression" (od wersji 4.2 do 5.0 jest to domyślna opcja). Nie mam pojęcia czemu autor tę funkcję "wymusił", gdyż daje to oszczędność 4-5MB na 4GB, a problemów masę :(

Jeżeli masz obraz a nie masz dźwięku to brakuje tobie dekodera DTS (tak jest zapisywany dźwięk na płytach BD). Ale aby go wgrać to niestety potrzeba już mocno pogrzebać w TV, a efekt nie jest wcale aż tak imponujący (zacinająca się obsługa pilota przy odtwarzaniu filmów 1080p z DTS) ;(. Ten telewizor ma już swoje lata.
 
Ostatnia edycja:

asterix1212

New member
Gormar postaram się ten film znowu załązyć ino go muszę pobrać jak coś wyskoczy to opiszę to .Za twoim postem nie pobieram plików DTS zobaczę jak będzie to działać na innych .:D
 

gormar

New member
Praktycznie nie ma filmów "przegranych" z dysków BD z inną ścieżką dźwiękową niż w formacie DTS.
Wszystkie filmy jakie ostatnio oglądałem mające dopisek BluRay (czasami nie było informacji o DTS w nazwie pliku) tak miały zapisany dźwięk. Możesz sprawdzić format danych przy pomocy przykładowo programu MediaInfo.

Jeżeli nie chcesz "kombinować" z TV i dodawać obsługę DTS to jedynym wyjściem będzie konwertowanie ścieżki dźwiękowej w pliku z filmem na inny format przykładowo AC3. Najprościej do tego celu użyć programu Audio Converter.
 

lexodes

New member
re Instrukcja instalacji SamyAPP

1. gormar, czy ty jesteś autorem "Instrukcji instalacji SamyAPP" ???

2. Czy ktoś już próbował zmienić konfigurację TV zgodnie z podaną instrukcją?
3. Czy można ewentualnie zrobić reset ustawień tv gdyby coś poszło nie tak w trakcie zmiany oprogramowania?
4. czy podczas nagrywania można oglądać inne kanały?
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
Ad 1. Tak, jestem autorem tej instrukcji. Sam wykonywałem powyżej opisane zmiany i je przy tym spisywałem.

Ad 2. Ja oraz zdaje się andyet.

Ad 3. W trakcie zmiany oprogramowania (wgrywanie aktualizacji, czyli punkt 4 mojej instrukcji), praktycznie nic nie może pójść źle, gdyż TV sprawdza integralność nowo instalowanego oprogramowania wewnętrznego. Do togo przechowuje poprzednią wersję i w razie czego może do niej wrócić.

Najbardziej niebezpieczne jest grzebanie w menu serwisowym (punkty 6 i 7). Trochę mniej podłączenie konsoli szeregowej do TV kablem Ex-Link i wejście w TOP Debug Menu (punkty 8-10). Zmiany w Shell są w dużym stopniu bezpieczne, gdyż już przetestowałem załączone oprogramowanie a nie zapiszesz obszarów niezbędnych do funkcjonowania TV. Co najwyżej skasujesz listę programów lub bazę danych Media Playera, która w razie czego zostanie po restarcie odtworzona ;).

Pozostaje jedynie kwestia użyteczności. Oglądając filmy HD w rozdzielczości 720p z dźwiękiem DTS nie ma problemów, ale niestety filmy zakodowane w 1080p z wysokim bitrate'em, to już następuje przeciążenie CPU oraz DSP telewizora i dźwięk "rozjeżdża" się z głosem, a pilot niechętnie reaguje (delikatnie mówiąc). Do tego nagrywanie filmów na pendrive u mnie słabo funkcjonuje, gdyż co jakiś czas brakuje dość sporej ilości pakietów z TS. Zapis na zasoby sieciowe daje znacznie lepsze rezultaty, ale nadal nie w 100% idealne. Tutaj dużo może zależeć od prędkości pendrive'a. Może sprawdzę podłączony jakiś dysk USB.
Jeszcze będę dzisiaj testował czy wyłączenie funkcji sterowania TV poprzez SamyGo Pilot oraz serwera FTP (tych funkcji nie opisałem jak włączyć) coś na problem dekodowania DTS pomaga. Może brakuje pamięci lub podwójna modyfikacja exeDSP (główne funkcje TV) spowalnia jego działanie.
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
Witam Gormar a czy oprócz włączenia odtwarzacza filmów jest jeszcze coś co można włączyć ?
1. Sterowanie telewizorem przez smartphone'a z Androidem lub PC'ta. Tylko trzeba jeszcze jeden program dołączyć (Remote&Signal) do exeDSP poprzez injectso.
2. Dostęp do dysku sieciowego.

Ale do tych powyższych rzeczy trzeba dokupić kartę WiFi. Musi to być dość konkretny model.
 

lexodes

New member
Do tego nagrywanie filmów na pendrive u mnie słabo funkcjonuje, gdyż co jakiś czas brakuje dość sporej ilości pakietów z TS. Zapis na zasoby sieciowe daje znacznie lepsze rezultaty, ale nadal nie w 100% idealne. Tutaj dużo może zależeć od prędkości pendrive'a. Może sprawdzę podłączony jakiś dysk USB.

1.sprawdziłeś może jak sprawuje się nagrywanie z innymi dyskami?
2.czy można kupić gotowy kabel do wgrania softu i zmiany ustawień?
3.czy myślisz że można będzie nagrywać programy z dvb-t nadawane w jakościHD?
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
1.sprawdziłeś może jak sprawuje się nagrywanie z innymi dyskami?
2.czy można kupić gotowy kabel do wgrania softu i zmiany ustawień?
3.czy myślisz że można będzie nagrywać programy z dvb-t nadawane w jakościHD?

Ad 1. Być może przetestuje HDD podłączony przez konwerter USB<->ATA, który pozwala na zapis około 20MB/s. Dam znać o efektach. Ale najwcześniej dzisiaj późnym wieczorem.

Ad 2. Raczej nie. Kolega "andyet" wynalazł nawet jakąś aukcje na allegro, ale kabel nie był wykonany według specyfikacji. Wtyczka DB-9 "żeńska" i trzy żyły do stereo Jack 3,5mm (RX 2-1;TX 3-2,5-3-GND).

Ad 3. Tak, ale pod warunkiem, że będzie mało błędów przy zapisie.
U siebie testowałem nagrywanie kanału HD z kablówki (około 6-8Mb/s) i na pamięci flash USB (maks 6-7MB/s zapisu, czyli 48-56Mb/s) plik był zbyt mocno uszkodzony. Ciągle pojawiały się artefakty. Zapis na dysk sieciowy był nieco lepszy, ale też pozostawiał sporo do życzenia. Według mojej teorii jest to spowodowane dość długim i obciążającym CPU procesem zapisu bufora z nagraniem na dysk USB lub dysk sieciowy. Jego rozmiar to 1,7MB, ale jego zmniejszenie dodatkowo pogarsza sytuacje, i nim większy strumień danych tym częściej jest on "opróżniany". A zapis na USB jest po prostu bardziej czasochłonny. Do tego kontroler tej szyny wymaga ciągłego nadzoru ze strony CPU. Karta sieciowa ma najwidoczniej większy bufor i generuje mniejsze obciążenie.

Jak dam radę to wieczorem przetestuje punkt 1 i 3. Zgrane pliki (po około 100-200MB) postaram się umieścić na jakimś serwisie do udostępniania plików.

Niestety coraz bardziej skłaniam się ku przekonaniu, iż zablokowanie funkcji nagrywania w tej serii TV Samsunga było związane z niepomyślnymi testami, gdyż wydajność wbudowanego procesora okazała się zbyt niska. Ewentualnie problemem jest kontroler USB, czy też jakieś "niedomagania" w przesyle danych do urządzeń zewnętrznych (zatory I/O ?, brak odpowiednika DMA?).
 
A

andyet

Guest
Witam. Ja wgrałem wszystko według instrukcji, którą podał gormar. Przebiegło to bez najmniejszego problemu. Tak jak już wspomniano szukałem gotowego kabla, ale niestety nie ma możliwości jego zakupu. Mnie cześci do jego stworzenia kosztowały 8zł. Jego zrobienie jest bardzo proste i każdy powinien sobie poradzić. Co do DTS to testowałem tylko na filmach 720p i działa bez problemu, wszystko jest ok włącznie z reagowaniem pilota. Na 1080p jeszcze nie sprawdzałem. Nagryanie z tv testowałem na pendrive good ram, ale było to słabe testowanie :). Zapisałem na pendriva 30s jakichś wiadomości. Po uruchomieniu pliku na komputerze wszystko chodziło bez problemu, zero jakichś zawieszeń, przycięć itd. itp. Pozostałe opcje napisy, energy saving również działa ładnie. Nie testowałem tylko wifi, bo na razie mi nie potrzebne.
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
1.sprawdziłeś może jak sprawuje się nagrywanie z innymi dyskami?

Sprawdziłem i niestety wygląda na to, że prędkość zapisu dysku na USB (do 20MiB/s) nie ma praktycznie znaczenia. Wynik otrzymałem raczej podobny do zapisu na pendrive USB (do 7MiB/s). Błędy to niemal na pewno nie jest kwestia prędkości zapisu a sprawa obciążenia CPU przez kontroler USB.
Sieć bezprzewodowa pozwala u mnie na transfery rzeczywiste około 60Mb/s (7,5MiB/s) a zapis do dysku sieciowego (NFS) zawiera mniej błędów niż na dysk podłączony przez USB.

Jak ktoś jest zainteresowany porównaniem to zamieszczam próbki nagrań:
SD 576i 3,2-3,4Mb/s:
TVN24 na NFS
TVN24 na USB HDD

HD 720p 11,5Mb/s:
ARD HD na NFS
ARD HD na USB HDD
 
Ostatnia edycja:

zn21

Member
zauważyłem, że głośnik w tym TV (550B) nawet przy normalnej głośności głośnik trochę "charczy" Ktoś sobie z tym poradził?
 
Do góry