Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

mimoto

New member
Witam.
mam telewizor B550 od wczoraj i nie mogę sobie poradzić z zapisywaniem ustawień. Mianowicie cześć ustawień się zapisuje, a część nie. np nie mogę ustawić trybu obrazu , dziweku, nie mogę wyłaczyc tego dźwięku przy wł/wył telewizora. A np godzię ustawiełm bez problemu. Funkcje z pilota są ustawiane, ale po ponownym właczeiu ich nie telewizor nie pamięta. Pozd.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam,
Czy ktoś próbował uruchomić nagrywarkę (SamygoPVR) na modelu B550?
Na forach piszą że to do B650 - a może zadziała również na B550?:)

Aplikacja SamyGO PVR v 0.10 nie jest niebezpieczna dla TV. Można przetestować na B550.
Mam B650 i tam działa bardzo dobrze. Polecam test na szybszych pendrivach. Wczoraj sprawdzałem na SanDisk Cruzer Contur 8GB Extrerme. Płynne nagrywanie i odtwarzanie.
 

marcix

New member
Aplikacja SamyGO PVR v 0.10 nie jest niebezpieczna dla TV. Można przetestować na B550.
Mam B650 i tam działa bardzo dobrze. Polecam test na szybszych pendrivach. Wczoraj sprawdzałem na SanDisk Cruzer Contur 8GB Extrerme. Płynne nagrywanie i odtwarzanie.
Witam. W jaki sposób można uruchomić nagrywarkę dla B550.
 

remek30

New member
Ja również proszę o informację w jaki sposób (proszę o dokładny opis) uruchomić nagrywarkę w modelu LE37B550-mam soft 2009 i po zmianie na B650 w menu serwisowym mam dostęp do filmów przez usb-działają idealnie.

Proszę jeszcze bardzo o informację ws regulacji kąta nachylenia podstawy.Podstawa działa jeżeli chodzi o obrót w lewo i w prawo.Chciałbym trochę przechylić do przodu,ponieważ Samsung nie stoi idealnie w pionie tylko jest przechylony do tyłu.

Z góry bardzo dziękuję Wszystkim za wszelką życzliwą pomoc i wyrozumiałość.Pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ja również proszę o informację w jaki sposób (proszę o dokładny opis) uruchomić nagrywarkę w modelu LE37B550-mam soft 2009 i po zmianie na B650 w menu serwisowym mam dostęp do filmów przez usb-działają idealnie.

Proszę jeszcze bardzo o informację ws regulacji kąta nachylenia podstawy.Podstawa działa jeżeli chodzi o obrót w lewo i w prawo.Chciałbym trochę przechylić do przodu,ponieważ Samsung nie stoi idealnie w pionie tylko jest przechylony do tyłu.

Z góry bardzo dziękuję Wszystkim za wszelką życzliwą pomoc i wyrozumiałość.Pozdrawiam

Nie twierdziłem że na B550 aplikacja ta działa. Potwierdziłem że na B650 działa idealnie. Teraz wiem że B550 nie posiada Content Library więc jest problem z uruchomieniem. Takie niewesołe wieści.
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie twierdziłem że na B550 aplikacja ta działa. Potwierdziłem że na B650 działa idealnie. Teraz wiem że B550 nie posiada Content Library więc jest problem z uruchomieniem. Takie niewesołe wieści.

Są dwie możliwości instalacji :
- for configuration with modified LIBUSB:
create /mtd_rwarea/SamyGO/exe/geopvr directory and copy all files
except README.TXT, clmeta.dat and geoPVR.png into this directory, then add
/mtd_rwarea/SamyGO/exe/geopvr/loader.so
entry to your libusb.conf configuration file; then restart your TV
(or add this entry to libusb.test first to test new plugin)
- for others: run geoPVR using Content Library / Game menu
(screen blinks once), then don't remove your pendrive (if not copied to
internal memory); run this after every boot to use geoPVR functions
- change configuration parametrs in geopvr.ini file
(application has to be restarted after changing parameters)

Ta druga korzysta z Content Library. Natomiast pierwsza - niebardzo rozumiem ale może to jest sposób aby to uruchomic w B550?
 

tauro

New member
witam rezydentów forum i wsiech odwiedzających!

mam dramatycznie PILNĄ prośbę.

JAK ODCZYTAĆ TABLICZKĘ/ naklejkę NA BOKU TV??
wersje matrycy? oprogramowania??

po zakupie na ewentualną wymianę egzemplarza mam już tylko 4 dni, przy braku możliwości podłączenia do anteny przez najbl. 2 :/

zakupiłem po rewelacyjnie niskiej cenie (2499) w 'nie dla idiotow' wyśniony 46B550.
jeden z 3ch ostatnich egzemplarzy w naszym markcie.

czy wogóle wymieniać kierując się jedynie oznaczeniami/ wersjami z naklejki?? (w sklepie widziałem, że były różne)

więc tak:
- naklejka mojego sama:

LE46B550A5WXXH
AZU93SVZ500215E
VERSION: CN03

W markcie widziałem z wersją AC09.
oczywiście sprzedawcy nie wiedzieli o jaką/ czego wersję chodzi w tym oznaczeniu. jakaś paranoja.
No więc co to jest??? matryca? orpogramowanie?? czy jeszcze inne diabelstwo? :) zamieniać, czy cieszyć się, że mam właśnie cn03??

dramat, wolałbym wiedzieć co oznacza jedno z 3ch podstawowych jak rozumiem oznaczeń na naklejce,,, coby pozbyć się do reszty dylematu.

Z góry dzięki za pilną wskazówkę.

PS.
na marginesie przydało by się kompendium wiedzy dla neofitów, typu:

1. po zakupie/przed zakupem sprzętu sprawdź te i te parametry B550: a/b/c/d.
2. Po zainstalowaniu sprzętu w domu polecamy wykonać następujące kroki, by sprzęt usprawnić:
- zdecydowanie: a/b/c/d
- dla wymagających: a/b/c/d

a poza tym moglibyście urządzić jakieś lotne komando do dozbrajania softowego samów po polsce :))) ja się podpisuję pod polskę centralno-północną - konkretnie piernikowo! serio!!!

jeszcze raz z góry dzięki doswiadczonym kolegom za odniesienie sie zwłaszcza do pierwszego dylematu z naklejką/ versiami

pozdrawiam,
tau
 

remek30

New member
proszę o pomoc w wyłączeniu w menu serwisowym opcji w stylu "dynamic dimming"-tak się ta funkcja nazywała w moim poprzednim starszym modelu samsunga z serii r81.
Obecnie mam LE37B550 ze zmienioną opcją w menu serwisowym na LE37B650 w celu odblokowania filmów z usb.

nie podoba mi się że jak w danym filmie pojawiają się ciemne sceny to cały obaz wraz z logo kanału ciemnieje i "płowieje".Chciałbym mieć obraz cały czas taki sam żeby się nic nie zmieniało.Co powinienem włączyć lub wyłączyć w menu serwisowym?

Bardzo proszę o szybką życzliwą odpowiedź.Pozdrawiam
 

remek30

New member
mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie-jak dokonać kalibracji obrazu w LE37B550? Proszę o życzliwą pomoc.Jak się włącza tą kalibrację?Proszę o pomoc
 

mideeem

New member
nowy soft do LE32B550

Witam,
na stronie samsunga pojawił się nowy soft do LE32B550 (ver.T-CHL5DEUC-2010.1),
czy może ktoś wie jakie zmiany wnosi?
 

rob911

New member
Próbowałem zainstalować mowy soft T-CHL5DEUC-2010.1 ale telewizor nic nie widzi, po rozpakowaniu na pamięci usb w głównym folderze T-CHL5DEUC nie ma żadnych plików jest katalog image w którym wszystko wygląda ok.
Telewizor UE32B6000
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
proszę o pomoc w wyłączeniu w menu serwisowym opcji w stylu "dynamic dimming"-tak się ta funkcja nazywała w moim poprzednim starszym modelu samsunga z serii r81.
Obecnie mam LE37B550 ze zmienioną opcją w menu serwisowym na LE37B650 w celu odblokowania filmów z usb.

nie podoba mi się że jak w danym filmie pojawiają się ciemne sceny to cały obaz wraz z logo kanału ciemnieje i "płowieje".Chciałbym mieć obraz cały czas taki sam żeby się nic nie zmieniało.Co powinienem włączyć lub wyłączyć w menu serwisowym?

Bardzo proszę o szybką życzliwą odpowiedź.Pozdrawiam

Na ustawieniu "film" nie ma dimmingu. Dodatkowo jeśli na każdym innym presecie (standardowy,dynamiczny itp) ustawisz tryb gry to też wyłącza się dimming. Pozdrawiam
 

remek30

New member
Na ustawieniu "film" nie ma dimmingu. Dodatkowo jeśli na każdym innym presecie (standardowy,dynamiczny itp) ustawisz tryb gry to też wyłącza się dimming. Pozdrawiam

Wielkie dzięki za pomoc.Teraz jest tak jak chciałem.Wgrałem ten najnowszy soft 2010 i wszystko działa jak wcześniej (miałem zmieniony model w menu serwisowym na b650 i dalej tak mam i filmy śmigają aż miło).A czy da się uruchomić nagrywarkę w tym modelu tj. LE37B550?Pozdrawiam
 

ziulek61

New member
Wielkie dzięki za pomoc.Teraz jest tak jak chciałem.Wgrałem ten najnowszy soft 2010 i wszystko działa jak wcześniej (miałem zmieniony model w menu serwisowym na b650 i dalej tak mam i filmy śmigają aż miło).A czy da się uruchomić nagrywarkę w tym modelu tj. LE37B550?Pozdrawiam


A jak z czasem uruchamiania się TV... 3.4.5...10 mignięć diody, czy odpala odrazu?
Jakieś zmiany zaobserwowałeś?

Ja do tej pory mam uruchomione divxy, telewizor odpala po 3 mignięciach a w menu serwisowym mam ustawiony B550
 

remek30

New member
A jak z czasem uruchamiania się TV... 3.4.5...10 mignięć diody, czy odpala odrazu?
Jakieś zmiany zaobserwowałeś?

Ja do tej pory mam uruchomione divxy, telewizor odpala po 3 mignięciach a w menu serwisowym mam ustawiony B550

Telewizor odpala się szybko po 3 mrygnięciach diody-tak samo jak w czasie zanim zmieniłem w menu serwisowym model z B550 na B650.
P.S. W jaki sposób uruchomiłeś divxy mając ustawiony model B550?Pozdrawiam
 

mrq

New member
Są dwie możliwości instalacji :
- for configuration with modified LIBUSB:
create /mtd_rwarea/SamyGO/exe/geopvr directory and copy all files
except README.TXT, clmeta.dat and geoPVR.png into this directory, then add
/mtd_rwarea/SamyGO/exe/geopvr/loader.so
entry to your libusb.conf configuration file; then restart your TV
(or add this entry to libusb.test first to test new plugin)
- for others: run geoPVR using Content Library / Game menu
(screen blinks once), then don't remove your pendrive (if not copied to
internal memory); run this after every boot to use geoPVR functions
- change configuration parametrs in geopvr.ini file
(application has to be restarted after changing parameters)

Ta druga korzysta z Content Library. Natomiast pierwsza - niebardzo rozumiem ale może to jest sposób aby to uruchomic w B550?

Czy moglby ktos wytlumaczyc to po polsku- lopatologicznie :)

czy trzeba robic jakies kombinacje z TV przed wgraniem tego czy poprostu pobieramy ta aplikacje do nagrywania, kopiujemy na pendriva i wkladamy do portu USB w TV? samo sie zainstaluje?

dziekuje za odpowiedz.
 

ziulek61

New member
Telewizor odpala się szybko po 3 mrygnięciach diody-tak samo jak w czasie zanim zmieniłem w menu serwisowym model z B550 na B650.
P.S. W jaki sposób uruchomiłeś divxy mając ustawiony model B550?Pozdrawiam

Sam nie wiem jaki soft mam wbity bo eksperymentowałem na każdym po za tym 2009
Prawdopodobnie mam zainstalowaną porawkę SamyGO w której nie zmienia się modelu na B650, TV odpala odrazu, działają divixy (można rozciągać obraz filmów do powierzchni ekranu, w firmowych chyba nie było takich opcji)

Wgrywając firmware ze strony producenta i zmieniając model na B650, telewizor startował mi z opóźnieniem (8-10 mignięć diody) divxy działały idealnie.... Dlatego pytam jak jest z tym 2010...?
 

remek30

New member
Sam nie wiem jaki soft mam wbity bo eksperymentowałem na każdym po za tym 2009
Prawdopodobnie mam zainstalowaną porawkę SamyGO w której nie zmienia się modelu na B650, TV odpala odrazu, działają divixy (można rozciągać obraz filmów do powierzchni ekranu, w firmowych chyba nie było takich opcji)

Wgrywając firmware ze strony producenta i zmieniając model na B650, telewizor startował mi z opóźnieniem (8-10 mignięć diody) divxy działały idealnie.... Dlatego pytam jak jest z tym 2010...?

Można śmiało wgrać soft 2010 do B550.Sam wgrałem i wszystko chodzi idealnie.Odnośnie opcji rozciągania obrazu podczas oglądania filmów z usb (divix,xvid,mp4 itd.) to zarówno w sofcie 2009 jak i obecnym jest opcja dopasowania obrazu do ekranu.Wystarczy tylko zmienić w menu serwisowym model z b550 na b650 i dochodzi opcja oglądania filmów z usb i PIP.Pozdrawiam
 
Do góry