Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

dejwis218

New member
Pytania

Witam ponownie odpowie ktoś na moje pytania zadane wcześniej ?? I ma jeszcze jedno lub daw pytania czy może ktoś wie co przestawić w menu serwisowy by tv sam się przełączał na źródła HDMI lub inne jak zostanie włączony sygnał (włączamy urządzenie i TV automatycznie się przełącza w np z TV na HDMI bez konieczności ręcznego przełączania ). I czy spotkaliście się zaobserwowaliście u siebie jak jest wyświetlany obraz nie ruchomy i operator kamery zacznie przemieszczać kamerę w lewo lub w prawo na tym nie ruchomym obrazie to zaczyna rwać obrazem szarpać tak jak by obraz nie nadarzał za kamerą da jakoś to się zniwelować poprawić w ustawieniach (menu serwisowe tv 551 przestawiony na 650)?? U mnie to najwięcej widać na kanałach nadawanych nie w HD w zwykłej rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

heniexxx

New member
Witam Koledzy, posiada ktoś z Was może softa w wersji 2oo8? Byłbym niezwykle wdzięczny za wrzyte na jakiś serwer, ponieważ mam zamiar uruchomić DLNA po sieci bezprzewodowej na moim B550 a "patchowalny" i przerabialny jest jedynie 2008. Z góry dzięki ;)
 

vaffanculo

New member
Witam Koledzy, posiada ktoś z Was może softa w wersji 2oo8? Byłbym niezwykle wdzięczny za wrzyte na jakiś serwer, ponieważ mam zamiar uruchomić DLNA po sieci bezprzewodowej na moim B550 a "patchowalny" i przerabialny jest jedynie 2008. Z góry dzięki ;)

Jeżeli Ci sie uda uruchomić DLNA na B550 napisz prosze jak to zrobiłem byłbym wdzięczny
 

nnooxx

New member
a czy opłaca sie brać 46b550 ? Szukam TVka do 3tys, własnie w takim rozmiarze, jest kilka opcji, np C530 lub Thomson 46FR3230N.. ale nie bardzo wiem co wybrac. brakuje mi tych 100 hz.. tzn jeszcze mi ich nie brakuje bo nie kupilem tv ale boje sie ze bedzie zło na 50hz.. jak myślicie ? Nie jestem kinomanem itd bo stary 20letni crt napewno nie bedzie lepszy.. ale jak juz wydac kase to najlepiej ja wydac z sensem :) Help :)
 

roman106

New member
nie bardzo wiem co wybrac. brakuje mi tych 100 hz.. tzn jeszcze mi ich nie brakuje bo nie kupilem tv ale boje sie ze bedzie zło na 50hz.. jak myślicie ?
Chyba nikomu kto ma B550 nie brakuje 100Hz. Też się zastanawiałem czy wziąć B650, ale po długich obserwacjach stwierdziłem, że różnica jest tak mała, że nie ma co płacić za bajery, które będą mało lub w ogóle używane.
 

nnooxx

New member
No :p Takie wypowiedzi mnie stanowczo pocieszają:D Na650 musial bym 800 złwiecej dac, a nie mam nawet polowy z tego ;P wiec 550 musi byc najlepsze ;) A powiedzcie B550 czy B530 czy moze C530 ? Cenowo podobnie, a który lepszy fajniejszy ? podoba mi sie design C ale czy parametry te same ?
 

heniexxx

New member
Jeżeli Ci sie uda uruchomić DLNA na B550 napisz prosze jak to zrobiłem byłbym wdzięczny

Na pewno odezwę się na forum. Obecnie wykonałem już przewód serwisowy i czekam na adapter WiFi Samsunga. Jeżeli Cię interesuje temat kolego to poczytaj sobie o projekcie SamyGo.


No :p Takie wypowiedzi mnie stanowczo pocieszają:D Na650 musial bym 800 złwiecej dac, a nie mam nawet polowy z tego ;P wiec 550 musi byc najlepsze ;) A powiedzcie B550 czy B530 czy moze C530 ? Cenowo podobnie, a który lepszy fajniejszy ? podoba mi sie design C ale czy parametry te same ?

Z czystym sumieniem polecam C550, w zasadzie to takie B550 tylko, że z DLNA i standardowo włączonymi filmami z USB.
 
Ostatnia edycja:

nnooxx

New member
Z czystym sumieniem polecam C550, w zasadzie to takie B550 tylko, że z DLNA i standardowo włączonymi filmami z USB.

Tyle ze C550 to nie moge znaleźć na ceneo i na skąpcu, a w goglach wyskakuje ze 6 tys.. jedynie C530 jest. To jest jakaś wieksza różnica ? Czy lepiej B550 czy C530 bo C550 to odpada ;/
 

mylak1

New member
Samsung b550

witam
jestem nowy na forum i mam pytanie odnosnie obrazu w samsungu b550 kupilem ten model 40 calowy i obraz z dzwiekiem jest nie zadowalajacy mam cyfrowy polsat i mysalem ze obraz bedzie krystaliczny i wyrazny no ale nie jest tak do konca jakie sa optymalne ustawienia obrazu i dzwieku czy cos trzeba jeszcze innego w ustawieniach po zmieniac czy to moze wina ze dekoder i tv polaczone sa przez eurozlacze???


prosze o pomoc

pozdrawiam
 

heniexxx

New member
witam
jestem nowy na forum i mam pytanie odnosnie obrazu w samsungu b550 kupilem ten model 40 calowy i obraz z dzwiekiem jest nie zadowalajacy mam cyfrowy polsat i mysalem ze obraz bedzie krystaliczny i wyrazny no ale nie jest tak do konca jakie sa optymalne ustawienia obrazu i dzwieku czy cos trzeba jeszcze innego w ustawieniach po zmieniac czy to moze wina ze dekoder i tv polaczone sa przez eurozlacze???


prosze o pomoc

pozdrawiam

Kolego, wina dekodera. Obraz który odbierasz to zwyke SD. Aby uzyskac krystalicznie czysty obraz potrzebujesz dekodera (i kanalow) w HD, wtedy najlepiej podlacz go przez HDMI ;)


Witam.
Mam pytanie do ROMANA106, posiadasz może poprawkę Big&Colorful Subtitles do softu 2008.
Pozdrawiam

Proszę bardzo, soft 2oo8 spatchowany poprawką v0.23. Od siebie zmieniłem tylko kolor napisów ze standardowego białego na żółty, co moim zdaniem zdecydowanie poprawia komfort oglądania. Gdyby nie odpowiadał zawsze można zmienić na inny, tylko prosze podesłać wiadomość na priv a zrobię upload.
 
Ostatnia edycja:

pdm1

New member
Witam. Posiadam telewizor 40b550 z softem 2008 i zmienionym na model b650 i denerwuje mnie długie uruchamianie.
Obojętnie jaki soft chciał bym wgrać(oczywisście do modelu b550) to pokazuje się komunikat "Nie znaleziono plików instalacyjnych" czy coś w tym stylu. A chciałbym wgrać ten soft od heniexxx ale nie da rady.
Oryginalny soft jaki mam od początku to 2008. Może problem jest ze mam soft 2008 i chce wgrać ten sam 2008 tyle ze przerobiony.
Jestem w kropce, pomocy :)
 

roman106

New member
Posiadam telewizor 40b550 z softem 2008 i zmienionym na model b650 i denerwuje mnie długie uruchamianie.
Obojętnie jaki soft chciał bym wgrać(oczywisście do modelu b550) to pokazuje się komunikat "Nie znaleziono plików instalacyjnych" czy coś w tym stylu. A chciałbym wgrać ten soft od heniexxx ale nie da rady.
Oryginalny soft jaki mam od początku to 2008. Może problem jest ze mam soft 2008 i chce wgrać ten sam 2008 tyle ze przerobiony.
Spróbuj wgrać soft np. 2003, a potem dopiero ten przerobiony 2008.
 
Do góry