Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

jacet1

New member
Witam.
Nie każdy soft 2009 jest zablokowany!
Kupiłem LE37B550 trzy dni temu (1700PLN). Wersja oprogramowania T-CHL5DUC-2009.0 W menu serwisowe wchodzę bez problemu. Zmiana modelu na B650 i opisanych opcji, by oglądać filmy z USB, zakończona sukcesem. Czas włączenia TV=8sek.
 
Ostatnia edycja:

matik177

New member
Zauważyłem ostatnią że mój tv 37B550 wydaje dziwny dźwięk w miejscu gdzie są wszystkie wejścia i już zaczyna mnie to drażnić, nie wiem czy teraz dopiero to zauważyłem a już wcześniej tak było albo teraz coś sie stało. Macie coś takiego? Nie jest to jakiś zgrzyt czy coś takiego ale taki jakby szum.
 

rosiaktotti

New member
ha:D znalazłem obejście gdy czasami nie włącza sie film mkv. Wystarczy do folderu z filmem dodać jakiś teledysk np aby był avi albo mp4 przewinąć do końca i wtedy się włączy sam następny plik czyli wasz film. Właśnie obszedłem tak drugi raz Pacyfik Hd który mi się nie chciał włączyć.
 

Pelikan

New member
Mościpanowie zgłaszam się po radę ...
Jak lepiej połączyć B550 z kompem (nvidia GTX260):
- przewodem DVI - HDMI (w tym przypadku TV pracuje w rozdzielczosci 1080p ale niestety obraz sie rozjeżdża poza ramy telewizorka; należy w sterownikach NV ustawić rozmiar obrazu ręcznie - strzałeczkami w rogach - co skutkuje zmniejszeniem rozdzielczosci do jakiś dziwnych wartosci typu 1833 x 1020 mniej wiecej )
- przewodem DVI - VGA (D-sub) do złącza PC ...
?
 

roman106

New member
Jak lepiej połączyć B550 z kompem (nvidia GTX260):
- przewodem DVI - HDMI (w tym przypadku TV pracuje w rozdzielczosci 1080p ale niestety obraz sie rozjeżdża poza ramy telewizorka; należy w sterownikach NV ustawić rozmiar obrazu ręcznie - strzałeczkami w rogach - co skutkuje zmniejszeniem rozdzielczosci do jakiś dziwnych wartosci typu 1833 x 1020 mniej wiecej )

Ja mam dużo starszą kartę nvidii (7300 - na dodatek laptop) i rozdzielczość mam dokładnie 1080p. A więc musisz próbować ustawić poprawnie. Pamiętam, że dużo kombinowałem zanim dobrze ustawiłem, ale już nie pamiętam co trzeba było zmienić.

- przewodem DVI - VGA (D-sub) do złącza PC ...?
DVI to sygnał cyfrowy, D-SUB - analogowy. Telewizor masz cyfrowy, więc lepiej kablem cyfrowym.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mościpanowie zgłaszam się po radę ...
Jak lepiej połączyć B550 z kompem (nvidia GTX260):
- przewodem DVI - HDMI (w tym przypadku TV pracuje w rozdzielczosci 1080p ale niestety obraz sie rozjeżdża poza ramy telewizorka; należy w sterownikach NV ustawić rozmiar obrazu ręcznie - strzałeczkami w rogach - co skutkuje zmniejszeniem rozdzielczosci do jakiś dziwnych wartosci typu 1833 x 1020 mniej wiecej )
- przewodem DVI - VGA (D-sub) do złącza PC ...
?



Podpinasz gtx`a pod tv przez dvi-hdmi (lub hdmi-hdmi jeśli karta posiada) ,w sterach nvidia ustawiasz "nie zmieniaj rozmiaru pulpitu" a w tv w "opcje obrazu" ustawiasz "dopasowanie do ekranu" i już (nie ustawiaj nazwy tego złącza jako pc bo będziesz miał wtedy do wyboru tylko 60hz i większość opcji w menu tv nie będzie dostępnych - ustaw ostrość na 0 i będzie git.
 

Pelikan

New member
Podpinasz gtx`a pod tv przez dvi-hdmi (lub hdmi-hdmi jeśli karta posiada) ,w sterach nvidia ustawiasz "nie zmieniaj rozmiaru pulpitu" a w tv w "opcje obrazu" ustawiasz "dopasowanie do ekranu" i już (nie ustawiaj nazwy tego złącza jako pc bo będziesz miał wtedy do wyboru tylko 60hz i większość opcji w menu tv nie będzie dostępnych - ustaw ostrość na 0 i będzie git.

ok ale u mnie nie ma opcji "nie zmieniaj rozmiaru pulpitu" ?
(sterowniki 197.45)



Uploaded with ImageShack.us

ale ta opcja w TV rozwiązała problem :)
w tv w "opcje obrazu" ustawiasz "dopasowanie do ekranu"
i TV jest podpiety przewodem DVI-HDMI przy natywnej rozdzielczosci 1080p
thx !
 
Ostatnia edycja:

ziulek61

New member
Spróbuj wyłączyć obraz w kompie/laptopie i zostaw sam ekran TV.
Ja na swoim starym lapku tak właśnie uzyskałem 1080p
 

matosa

New member
Witam, posiadam model 32B550, wgrałem soft do odtwarzania Divix wszystko było OK przez pół roku a teraz normalnie się wyłaczył i juz nie da sie włączyć miga tylko dioda czerwona. Nie włącza sie w trybie serwisowym też Co poradzicie ? można coś zaradzić ??
 

robertpoter

New member
Witam
wczoraj kupilem model LE46b550 i wszystko dzialalo super do momentu kiedy chcialem odblokowac
mozliwosc odtwarzanie divix`ow. W ustawieniach serwisowych zmienilem na model B650 i teraz tv nie chce sie wlaczyc, miga czerwona dioda i echo :|. Pomozcie.
 

gormar

New member
Witam
wczoraj kupilem model LE46b550 i wszystko dzialalo super do momentu kiedy chcialem odblokowac
mozliwosc odtwarzanie divix`ow. W ustawieniach serwisowych zmienilem na model B650 i teraz tv nie chce sie wlaczyc, miga czerwona dioda i echo :|. Pomozcie.
Panowie matosa & robertpoter. Chyba producent wam zdalnie te TV powyłączał ;(.
A tak na poważnie. Spróbujcie odłączyć TV z kontaktu na jakieś 5 minut. Może to pomoże.
 

hust

New member
hej, mam telewizor/monitor le32b551 i zainspirowany tym jakże obszernym wątkiem postanowiłem odblokować pip i chyba trochę się zawiodłem...


Czy nie ma możliwości ustawienia obrazów z dwóch różnych źródeł (np hdmi1 i hdmi3)?
 

dejwis218

New member
Witam wszystkich ma kilka pytań ... ma Tv 551 który przestawiłem sobie w menu serwisowym na 650 tv uruchamia się 20 sek. po 10 mrygnięciach diody . Za nim się dowiedziałem ze jest taka możliwość że ten tv może czytać DivX zaktualizowałem soft do najnowszego ver.2009 i teraz lipa bo nie mogę wgrać żadnego starego softu a wyczytałem ze na sofcie 2003 można ustawić tak w menu serwisowy by czytał DivX bez konieczności przestawiania modelu z 550 na 650 i co za tym idzie normalne uruchamianie się tv w krótkim czasie w około trzech mrugnięć diody . Może znacie sposób jak wgrywać starsze softy w takiej sytuacji . I pytanko odnośnie opcji w menu serwisowym mianowicie zauważyłem takie różnicę w porównaniu w ustawieniach na 550 i po przejściu na 650 . Po przejściu na Model 650 zmieniają się w tych opcjach wartości Tools Support z 11 na 33 (za co ta opcja odpowiada ?) DB Wise Support z OFF na ON ( za co ta opcja odpowiada ?) i ta opcja High Dervi. ( za co ta opcja odpowiada ?) z OFF na ON która jest w instrukcji podawana by ja włączyć jak chce się mieś DivX ja ją włączałem i wyłączałem i nic ona nie zmienia divixy chodzą . Jeżeli ktoś wie o co w tym kaman proszę o wypowiedzi Pozdrawiam .
 

szaman154

Member
Witam
Mam takie pytanie czy w LE37B550 jest taka możliwość aby włączyć podświetlenie przycisków na obudowie?
Dziękuję i pozdrawiam
 

beny2108

New member
To koledzy podpowiedzcie,
odpuścić sobie kupowanie B550, gdyż te nowe modele mają skuteczną blokadę możliwości oglądania filmów?
Pytam, bo ostatnio w Makro pojawiły się B550 w cenie 1'990,-PLN
Pozdrawiam
 

mideeem

New member
To koledzy podpowiedzcie,
odpuścić sobie kupowanie B550, gdyż te nowe modele mają skuteczną blokadę możliwości oglądania filmów?
Pytam, bo ostatnio w Makro pojawiły się B550 w cenie 1'990,-PLN
Pozdrawiam

---
dlaczego z serii B i za 1990PLN a nie z serii C za ok. 1700

np. tu http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/dane-techniczne-samsung-le32c550.bhtml#content_2c

ale najlepiej sprawdź np. na SKĄPCU Telewizory LCD 32 cale Samsung 1920x1080 cena - Porównanie cen w sklepach

i ma
Funkcje dodatkowe:
Wireless DLNA Ready, USB - zdjęcia, muzyka, film, PIP - obraz w obrazie (1 tuner), wejście Ethernet, cyfrowe wyjście audio - optyczne
 

jigaboo

New member
Witam, panowie posiadam 40B550 odblokowałem sobie ładnie, latają mkv'y, avi, czyta ładnie pliki txt, ale mam następujące pytanie, często pliki mkv mają wbudowane napisy oraz kilka ścieżek dźwiękowych i czy jest możliwość przełączania tym ścieżek bądź włączenia napisów wmuxowanych w plik mkv ?

Bo do dnia dzisiejszego robię to programem mkvtoolnix i ustawiam sobie ścieżkę dźwiękową, ale gorzej jest z napisami, ustawiam jako domyślne i na tv nadal mi ich nie czyta.

Pozdrawiam
 

gormar

New member
Niestety, ale wbudowany w TV odtwarzacz nie potrafi ani zmieniać ścieżki audio, ani wyświetlić napisów z pliku MKV.
Jedynie czyta napisy z pliku mp4.
 
Do góry