Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

marioseda

New member
nagdob napisał:
W dalszym ciągu się nie zgodzę co do dźwięku. Dla mnie jest do d..y. Może wypowie się ktoś, kto ma porównanie z innymi TV.

moge tylko porownac ze strym tv (jeszcze kineskopem) philipsa i stwierdzam ze w samsungu jest o 100% lepszy ale jak juz ktos napisal wczesniej masz moze wadliwy model
 

ziulek61

New member
ponawiam pytanie z wcześniejszego postu...:



A tak wracając do tematu dotyczącego dźwięku 32B550

Jak w tym TV wyłączyć efekty typu SRS TS HD i jakieś tam inne o ile są...?
Oczywiście wiem że WŁ lub WYŁ w menu, ale chodzi mi o uzyskanie zwykłego czystego dźwięku STEREO typu kanał Lewy i Prawy bez żadnych przeciw faz i poszerzeń...

Mam ma myśli że jak gra kanał lewy to słychać tylko i wyłącznie w lewym bez żadnego ściszonego kanału prawego i jego pracy w tle i odwrotnie, tak jak to było kiedyś w starych nieskażonych różnymi efektami odbiornikach stereo
 

marop

New member
rosemaster napisał:
dolaczam sie do watkow
1:jezeli chodzi o dzwiek w tv samsung to przychylam sie do zdania kolegi ktory radzil udac sie do laryngologa :)
2:jakosc odtwarzania z pena a bezposrednio z kompa: na pendrivie wg mnie smiga lepiej, chociaz z kompa obejrzalem dwa filmy
3:do Lity: odtwarzam ze swojego laptopa(starucha swoja droga) kablem dsub(VGA)-dsub, zastanawialem sie nad przejsciowka dsub-hdmi, ale chyba nie jest to gra warta swieczki, poza tym chyba taki kabel jest drozszy, a dzwiek puscilem przez jacki tak jak radza inni
4: z ta rozdzielczoscia to tez mi ogranicza do 1280 i nie umiem zrobic wiecej:niewiem:

Z rozdzielczoscia z laptopa to jest tak, ze jak podlaczysz przez VGA (dobrej jakosci - przy zlej jakosci komputer wykryl ze TV moze obsluzyc duzo wieksza rozdzielczosc co nie dalo sie pokazac na ekranie) i ustawisz obraz klonowany czyli widac to samo na laptopie co na TV to maksymalna rozdzielczosc jaka mozna ustawic jest okolo 1280 jak sie przelaczy tylko na monitor (czyli tylko na TV) bez pokazywania obrazu na ekranie laptopa wtedy w ustawieniach rozdzielczosc jest dostepna rozdzielczosc 1920
 

maslan82

New member
podświetlenie matrycy

Witam, pośiadam Le37b550, ostatnio zauważyłem nierównomierne podświetlenie matrycy ( kilka pasów podłóżnych szerokości kilku cm. jedne ciemniejsze, inne jaśniejsze:) ) Nie widać tego podczas oglądania kanałów, tylko wówczas, kedy pojawia się przez chwilę czarny ekran w momencie przełączania na inny program. Czy macie tak samo?? proszę o odpowiedź....
 

roman106

New member
marop napisał:
jak sie przelaczy tylko na monitor (czyli tylko na TV) bez pokazywania obrazu na ekranie laptopa wtedy w ustawieniach rozdzielczosc jest dostepna rozdzielczosc 1920
Można wybrać 'dual view', wtedy obraz jest widoczny na obu wyświetlaczach, a na TV można wyświetlić 1920x1080.
 

ziulek61

New member
maslan82 napisał:
Witam, pośiadam Le37b550, ostatnio zauważyłem nierównomierne podświetlenie matrycy ( kilka pasów podłóżnych szerokości kilku cm. jedne ciemniejsze, inne jaśniejsze:) ) Nie widać tego podczas oglądania kanałów, tylko wówczas, kedy pojawia się przez chwilę czarny ekran w momencie przełączania na inny program. Czy macie tak samo?? proszę o odpowiedź....


Ja takiego zjawiska nie mam, u mnie jest cały obraz czarny...
Może być to wina softu,
lub w najgorszym wypadku jakaś wada matrycy lub jej podświetlenia...

Sprawdź to i reklamuje TV o ile posiadasz polską gwarancje (TV zakupiony w Polsce).
 

yoda666

New member
nagdob napisał:
W dalszym ciągu się nie zgodzę co do dźwięku. Dla mnie jest do d..y. Może wypowie się ktoś, kto ma porównanie z innymi TV.

Ja mam rowniez porownanie z Sony i faktycznie dzwiek w Samsungu jest do d..y. Ale ogolnie jestem barziej zadowolony z tv samsunga, jest stworzony pod konsole i glownie do tego go uzywam.
 
Ostatnia edycja:

rosemaster

New member
mam pytanie, czy ktosm probowal podlaczyc dysk zewnetrzny 3,5 cala 500gb??bo 2,5 cala to wiem ze chodza, a 3,5 cala nikt sie nie wypowiadal, no i czy 2,5 cala 500gb tez dziala z tv??
 

krumi1978

New member
tau7 napisał:
Możliwe że się mylę ale wydaje mi się że jesteś w błędzie. Mianowicie wątpię w to aby maksymalna rozdzielczość twojej karty graficznej wynosiła 1280x1024. Masz ją zapewne podłączoną do jakiegoś wyświetlacza (monitor ekran laptopa) który to posiada właśnie podaną rozdzielczość. Dlatego w ustawieniach karty graficznej nie możesz ustawić nic więcej. Jeśli podłączysz telewizor poprzez wejście cyfrowe to karta graficzna wykryje że ma odczynienia z ekranem full HD i będziesz w stanie ustawić taką rozdzielczość w sterowniku.
Mam nadzieję i wierzę, że masz rację. Jak tylko kupię kabelek i się przebiję przez ścianę to tam znać co moja karta może mi zaoferować :rolleyes:
roman106 napisał:
1280x1024 to raczej max Twojego monitora, a nie karty. Karta na pewno obsłuży większe rozdzielczości.

Pomyliłeś pojęcia. USB nie obsługuje rozdzielczości.
Może i pomyliłem pojęcia, ale skoro przez USB z pena wyświetlam filmy to jakąś rozdzielczość USB musi obsługiwać :?::blagam::D
 
Ostatnia edycja:

reaven

New member
rosemaster napisał:
mam pytanie, czy ktosm probowal podlaczyc dysk zewnetrzny 3,5 cala 500gb??bo 2,5 cala to wiem ze chodza, a 3,5 cala nikt sie nie wypowiadal, no i czy 2,5 cala 500gb tez dziala z tv??

Będzie chodził 3,5 tyle że wymaga zewnętrznego zasilacza a 2,5 zasila się z usb.
500Gb wykrywa bez problemu.
 

roman106

New member
reaven napisał:
Będzie chodził 3,5 tyle że wymaga zewnętrznego zasilacza a 2,5 zasila się z usb.
500Gb wykrywa bez problemu.
Z ciekawostek: iPod 80GB nie jest widoczny, chociaż odtwarzacz DVD (też czytający przez USB) go widzi.
 

Lita

New member
iPhone sięładuje ale TV widzi tylko zdjęcia robione telefonem.
Nie wiedzi za to filmów (w MP4) ani muzy ale z muzą to akurat zrozumiałe bo iTunes przekształca pliki muzyczne.... w sumie szkoda ;)
 

szczygiell

New member
Opóznienie napisów

Mam małe pytanie. Od jakiegoś miesiąca mój TV 32B550 wyświetla napisy z opóźnieniem. Przerabianie formatu na srt nic nie daje. Oczywiście wcześniej wszystko działało jak powinno. Ponadto (tak mi się wydaje) opóźnienie napisów zwiększa się z czasem trwania filmu;( Co można zrobić żeby działało? Mam pena Kingstone 8GB. Pozdrawiam.
 

pawelb76

New member
Witam!

Kilka dni temu kupiłem TV LE32B550. Może mi ktoś powiedzieć krok po kroku co trzeba zrobić aby uruchomić Divx. Jestem tu nowy i zupełnie zielony.

Z góry dzięki za pomoc.
 

eurog1

New member
Jak ustawić tryb divx juz bylo przerabiane, tylko powiedzcie dlaczego jeżeli wchodze w tryb serwisowy i chciałbym wlączyć waselink movie to funkcja ta nie jest wogóle aktywna i nie można zmienic trybu OFF na ON?
 
Do góry