Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

Lita

New member
Ja na razie nie mam kabli do podłączenia kompa :( W weekend sobie po testuję :D

Jeszcze tylko chciałabym wieżę podłączyć do TV , żeby mi głos z TV szedł na głośniki wieży... też będę kombinować, może nawet dzisiaj wieczorkiem? Mam nadzieję że dam radę i się w tym połapię :D
 

yoda666

New member
Lita napisał:
Ja na razie nie mam kabli do podłączenia kompa :( W weekend sobie po testuję :D

Jeszcze tylko chciałabym wieżę podłączyć do TV , żeby mi głos z TV szedł na głośniki wieży... też będę kombinować, może nawet dzisiaj wieczorkiem? Mam nadzieję że dam radę i się w tym połapię :D

Jak juz podlaczysz wieze do tv, pamietaj w opcjach o przestawieniu na glosnik zewnetrzny
 

BykuAllmighty

New member
Lita napisał:
Ja na razie nie mam kabli do podłączenia kompa :( W weekend sobie po testuję :D

Jeszcze tylko chciałabym wieżę podłączyć do TV , żeby mi głos z TV szedł na głośniki wieży... też będę kombinować, może nawet dzisiaj wieczorkiem? Mam nadzieję że dam radę i się w tym połapię :D

Ewentualnie możesz wieże podłączyć bezpośrednio do pc(jeżeli będziesz oglądać filmy z pc) ;).
 

Lita

New member
:lol: dzięki, dałam radę zanim zajrzałam na forum :D Dźwiek leci sobie z głosników wieży i od razu jest lepszy :D

No to już tylko zostało mi podłaczenie do kompa .... tylko ja wiem czy mi to potrzebne? :niewiem:
 

yoda666

New member
Lita napisał:
:lol: dzięki, dałam radę zanim zajrzałam na forum :D Dźwiek leci sobie z głosników wieży i od razu jest lepszy :D

No to już tylko zostało mi podłaczenie do kompa .... tylko ja wiem czy mi to potrzebne? :niewiem:
No własnie ja tez sie zastawiam czy warto podlaczac tv do kompa, dlatego pytam czy duza jest roznica w jakosci filmow z USB a z kompa ale nikt mi nie odpowiedzial jeszcze..:(
 

ziulek61

New member
yoda666 napisał:
No własnie ja tez sie zastawiam czy warto podlaczac tv do kompa, dlatego pytam czy duza jest roznica w jakosci filmow z USB a z kompa ale nikt mi nie odpowiedzial jeszcze..:(


Jaka może być różnica...?
Nie ma żadnej, TV radzi sobie idealnie i nie traci jakości, divxy rozciąga do rozmiarów TV...

Zależy przez co chcesz podłączyć komputer...?
Przez standardowe wyjście monitorowy bedzie działał tylko do rozdzielczości 1024x768 (obraz przez ten kabel wygląda bardzo ładnie), przez HDMI i DVI wyrobi filmy w FullHD bez problemu (nie mam takich wyjść więc jakości nie sprawdzałem, ale znajomy który posiada bardzo to chwali)
 

krumi1978

New member
HD przez USB

ziulek61 napisał:
...przez HDMI i DVI wyrobi filmy w FullHD bez problemu (nie mam takich wyjść więc jakości nie sprawdzałem, ale znajomy który posiada bardzo to chwali)
Też mam pytanie czy jest sens podłączać kompa do TV przez DVI-HDMI, skoro obraz jaki mogę uzyskać z mojej karty grafiki w kompie ma max. 1280x1024? wtedy nie będę miał Full HD :rolleyes: A jaką max rozdzielczość obsługuje USB 2.0? Jak miałem filmy z Blue Ray 1920x1080p na dysku zewnętrznym przez USB to czy wtedy był faktycznie obraz Full HD?
 

ziulek61

New member
krumi1978 napisał:
Też mam pytanie czy jest sens podłączać kompa do TV przez DVI-HDMI, skoro obraz jaki mogę uzyskać z mojej karty grafiki w kompie ma max. 1280x1024? wtedy nie będę miał Full HD :rolleyes: A jaką max rozdzielczość obsługuje USB 2.0? Jak miałem filmy z Blue Ray 1920x1080p na dysku zewnętrznym przez USB to czy wtedy był faktycznie obraz Full HD?

Sam zrezygnowałem z połączeń kablami skoro mój laptop nie wyrobi odpowiedniej rozdzielczości...
Właśnie testuje dysk zewnętrzny 2,5" przez USB - sprawuje się super,
wyrabiają wszystkie rozdzielczości (1080p też) TV radzi sobie świetnie, zero zacięć filmy działają jak powinny.

I po co tu odtwarzacz...?:D
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Jak można ustawić ten cholerny dźwięk w tym telewizorze, żeby był w miarę normalny! Nie dość, że obraz jest taki cukierkowaty, to dźwięk też jest do d..y. Katastrofa z tym TV. Zawiesiłem sobie w sypialni (40"), ale to porażka w porównaniu do Sony.
 

ziulek61

New member
nagdob napisał:
Witam wszystkich.
Jak można ustawić ten cholerny dźwięk w tym telewizorze, żeby był w miarę normalny! Nie dość, że obraz jest taki cukierkowaty, to dźwięk też jest do d..y. Katastrofa z tym TV. Zawiesiłem sobie w sypialni (40"), ale to porażka w porównaniu do Sony.

Jak to ustawić dźwięk, to co nic nie słychać...?
Proponuje w takim rasie lekarza od uszu albo powrócić do Sony

P.S
ja tam wszystko słysze...
 

roman106

New member
Lita napisał:
No to już tylko zostało mi podłaczenie do kompa .... tylko ja wiem czy mi to potrzebne? :niewiem:
Przydaje się choćby po to, żeby oglądać filmy w formatach, które TV nie obsłuży (np. popularny rmvb). Druga zaleta, to 'outline' w napisach czyli obwódka, dzięki której napisy są czytelne na jasnym tle.
 

tau7

New member
krumi1978 napisał:
... skoro obraz jaki mogę uzyskać z mojej karty grafiki w kompie ma max. 1280x1024? ...

Możliwe że się mylę ale wydaje mi się że jesteś w błędzie. Mianowicie wątpię w to aby maksymalna rozdzielczość twojej karty graficznej wynosiła 1280x1024. Masz ją zapewne podłączoną do jakiegoś wyświetlacza (monitor ekran laptopa) który to posiada właśnie podaną rozdzielczość. Dlatego w ustawieniach karty graficznej nie możesz ustawić nic więcej. Jeśli podłączysz telewizor poprzez wejście cyfrowe to karta graficzna wykryje że ma odczynienia z ekranem full HD i będziesz w stanie ustawić taką rozdzielczość w sterowniku.
 

roman106

New member
krumi1978 napisał:
Też mam pytanie czy jest sens podłączać kompa do TV przez DVI-HDMI, skoro obraz jaki mogę uzyskać z mojej karty grafiki w kompie ma max. 1280x1024?
1280x1024 to raczej max Twojego monitora, a nie karty. Karta na pewno obsłuży większe rozdzielczości.

A jaką max rozdzielczość obsługuje USB 2.0?
Pomyliłeś pojęcia. USB nie obsługuje rozdzielczości.
 

nagdob

Member
Bez reklam
ziulek61 napisał:
Jak to ustawić dźwięk, to co nic nie słychać...?
Proponuje w takim rasie lekarza od uszu albo powrócić do Sony

P.S
ja tam wszystko słysze...

Nie mówię, że nie słychać, tylko że ten dźwięk tak jakoś brzęczy i nijak nie można go ustawić, by był bardziej naturalny.
 

rosemaster

New member
dolaczam sie do watkow
1:jezeli chodzi o dzwiek w tv samsung to przychylam sie do zdania kolegi ktory radzil udac sie do laryngologa :)
2:jakosc odtwarzania z pena a bezposrednio z kompa: na pendrivie wg mnie smiga lepiej, chociaz z kompa obejrzalem dwa filmy
3:do Lity: odtwarzam ze swojego laptopa(starucha swoja droga) kablem dsub(VGA)-dsub, zastanawialem sie nad przejsciowka dsub-hdmi, ale chyba nie jest to gra warta swieczki, poza tym chyba taki kabel jest drozszy, a dzwiek puscilem przez jacki tak jak radza inni
4: z ta rozdzielczoscia to tez mi ogranicza do 1280 i nie umiem zrobic wiecej:niewiem:
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
W dalszym ciągu się nie zgodzę co do dźwięku. Dla mnie jest do d..y. Może wypowie się ktoś, kto ma porównanie z innymi TV.
 

Lita

New member
Doszłam do wniosku, że nie będę podłączać lapka pod TV .... wystarczy jak podłączę dysk 2,5' przez USB - i tak obraz jest zajefajny :D

A co do dźwieku - mam TV tydzień ale juz całkiem przestałam korzystać z wbudowanych głośników - TV podłączony do wieży i dźwięk przez głośniki - zdecydowanie lepiej... tylko trochę zachodu przy włączaniu - trzy piloty w ruch :lol:
 

ziulek61

New member
nagdob napisał:
W dalszym ciągu się nie zgodzę co do dźwięku. Dla mnie jest do d..y. Może wypowie się ktoś, kto ma porównanie z innymi TV.


Możliwe że trafiłeś na jakiś wadliwy model...
Ktoś na forum już się wypowiadał właśnie na podobny problem który ty opisujesz... (telewizor "popiardywał" i zniekształcał głos)

Ja i większość z nas nie narzekamy na dźwięk - jest poprawny
Sprawdź też sygnał jaki podajesz do TV, i ewentualne połączenie z innymi urządzeniami...
 

ziulek61

New member
A tak wracając do tematu dotyczącego dźwięku 32B550

Jak w tym TV wyłączyć efekty typu SRS TS HD i jakieś tam inne o ile są...?
Oczywiście wiem że WŁ lub WYŁ w menu, ale chodzi mi o uzyskanie zwykłego czystego dźwięku STEREO typu kanał Lewy i Prawy bez żadnych przeciw faz i poszerzeń...

Mam ma myśli że jak gra kanał lewy to słychać tylko i wyłącznie w lewym bez żadnego ściszonego kanału prawego i jego pracy w tle i odwrotnie, tak jak to było kiedyś w starych nieskażonych różnymi efektami odbiornikach stereo
 

s3b4

New member
Podłączając PC lub Laptop przez HDMI do HDTV rozdzielczość ma się ustawić automatycznie na max. HDTV. Też miałem z tym problem i byłem przekonany, że TV szaleje (LG nie Samsung aczkolwiek na tym polu nie ma różnicy) a jednak była to wina sterowników karty graficznej.
 
Do góry