Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

mensir67pl

Member
Bez reklam
nie jest to bardzo upierdliwe... wyciągam i już :)

ale nie mogę nic usunąć prze komendę "usuń bezpiecznie urządzenie" z USB

czy ktoś ma z tym problemy ....
 

sebunio

New member
witam. ja od dzisiaj jestem posiadaczem le32b554 i mam problem z usb a mianowicie po podłączeniu pena i wejściu w media na pilocie wyswietla mi nazwe pena i wogóle ale nie widzie tego co jest na nim wgrane . pokazuje ze jest 0 kb zajetych i 0 kb wolnych . prosze o pomoc jak moge to zminic . pozdrawiam
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
witam. ja od dzisiaj jestem posiadaczem le32b554 i mam problem z usb a mianowicie po podłączeniu pena i wejściu w media na pilocie wyswietla mi nazwe pena i wogóle ale nie widzie tego co jest na nim wgrane . pokazuje ze jest 0 kb zajetych i 0 kb wolnych . prosze o pomoc jak moge to zminic . pozdrawiam

na rożnych pen-ch to samo zachowanie >?
 

sebunio

New member
rozwiązałem problem . zminiłem system plików na fat 32 działa . a mam pytanko czy można cos zmienic w tym modelu zeby ogladac filmy z pena ?? dzieki za pomoc
 

roman106

New member
nie jest to bardzo upierdliwe... wyciągam i już :)

ale nie mogę nic usunąć prze komendę "usuń bezpiecznie urządzenie" z USB

czy ktoś ma z tym problemy ....
Problemy występują na skutek błędnego tłumaczenia w j. polskim. W angielskim pokazuje się komunikat:
USB can be removed safely
(USB można usunąć bezpiecznie)

Czyli urządzenie odłączane jest bezpiecznie. Dziwne, że firma Samsung nie poprawi tak prostego błędu.
 

landho

New member
już sobie poradziłem, wgrałem zhakowany soft
witam.dwa dni temu zakupiłem le40b550 z softem t-chl5deuc-2009 pytanko moje:
- czy przy tym sofcie mogę zapomnieć o filmach z usb i PIP'a?

wejście w menu serwisowe jest niemożliwe(przynajmniej przy kombinacji info-menu-mute-power)
pobrałem różne softy 2003,2008 i poprawione tez np: xxxx7z i nie moge ich zainstalować.

koledzy spróbujcie odpowiedzieć, może innym też się to przyda:) telewizor jest super ale może być jeszcze lepszy z małą pomocą:]
pozdr Daniel
 

kkk09

New member
Panowie miał pare dni temu samsunga le37b530 i działał super-obraz żyleta , teraz mam 37b550 i obraz jest tragiczny w porównaniu do tamtego niższego modelu. Mianowicie podłączony był do jednego i drugiego obraz z Cyfry+ po Euro(RGB). W tym modelu b550 występuje mi coś takiego jak takie kratkowanie obrazu na brzegach wyświetlanych obiektów czy postaci oraz tak jakby rozmywanie się obiektów tzn jak by się cienie z obiektem nakładały z przesunięciem. Ustawieniami wszystkimi się bawiłęm i nic nie potrafie poprawić.
 

roman106

New member
W tym modelu b550 występuje mi coś takiego jak takie kratkowanie obrazu na brzegach wyświetlanych obiektów czy postaci oraz tak jakby rozmywanie się obiektów tzn jak by się cienie z obiektem nakładały z przesunięciem. Ustawieniami wszystkimi się bawiłęm i nic nie potrafie poprawić.
A jaką masz matrycę? (nalepka z boku, ostatnia linijka)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Podobno to jakiś bug w sofcie czy coś - ludzie piszą na avsforums że mają problemy ale tylko po euro i tylko jedno daje takie efekty a podobno drugie jest ok (używa ktoś jeszcze euro w tv hd?). Ja natomiast mam bardzo dobre odczucia - kupiłem dzisiaj do pracy jako monitor 37b550 z panelem ac02 amva (auo) a wcześniej miałem 32a656 z panelem sq02 czyli s-lcd spva i po kilku godzinach testów (cyfra+, filmy z pc, x360.ps3) mogę napisać tylko że oba panele są....praktycznie identyczne pod względem jakości - czerń (co ciekawe w 37 mam lepszą ale to chyba przez większy rozmiar i inne lampy), kontrast,biel, kolory, smużenie, kąty, no kompletnie (poza lepszą czernią na auo) takie same matryce. Tak więc jeśli ktoś się martwi że trafi mu się samsung z innym panelem niż spva może się już przestać obawiać, poważnie, oba panele są dokładnie tak samo dobre. Nie wiem jak z cmo ale auo amva model ac02 = sq02 s-lcd spva. Na dodatek na auo amva mam idealny biały ekran bez żadnych plam,bad pixelii itp oraz praktycznie zerowy clouding a na slcd spva miałem ciemne plamkiw liczbie trzech i dosyć widoczny clouding (ale to pewnie nie jest reguła).
 

kkk09

New member
A jaką masz matrycę? (nalepka z boku, ostatnia linijka)


Nie wiem czy o to chodzi ale

Na dodatek wszedłem w serice menu i tam mi sie kliknęło niechcąco kalibracja i teraz mam

av calibration ---failure

Co z tym zrobić
 

Attachments

  • DSC_0585.jpg
    DSC_0585.jpg
    97,5 KB · Wyś: 196
  • DSC_0586.jpg
    DSC_0586.jpg
    74,5 KB · Wyś: 237

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie, masz panel auo mva czyli dobry. Mój mva stał na wystawce w sklepie (inny egzemplarz ofcourse) bok w bok z spva 40 cali i po ustawieniu ich identycznie świeciły...identycznie a w sklepie nie było jasno jak w marketach.
 

Omek

New member
Witam
Dlugo zastanawialem sie nad wyborem tv,zastanawialem sie nad sharpem,toshiba,lg...ale wybor padl na samsunga serii 5-po prostu ten tv moge na chwile obecna kupic po naprawde dobrej cenie-to przesądzilo(na 99% -ten jeden procent niepewnosci to szansa na zlapanie w okazyjnej cenie toshiby ;))

zakupu chce dokonac jutro,problem jest w tym,iz nie wiem jaki model wybrac,a w gre wchodza dwa
46b530 oraz 46b551

Prosze napiszcie ktory model wybrac.

wizualnie bardziej podoba mi sie 551-ale wyglad choc wazny,ma drugoplanowe znaczenie.

Moze napisze czego oczekuje od tv.
nie interesuja mnie funkcje multiumedialne-odtwarzanie filmów itd-od tego mam amplituner i reszte sprzetu.
telewizor nie musi dobrze odbierac kablówki czy normalnej anteny,poniewaz jako jedyny sygnal bedzie mial cyfrowy polsat z dekoderem hd-oczywiscie puszcony przez hdmi.

Czy biorac to pod uwage warto doplacac do 551?Rozniaca w cenie to 120 funtów(bede kupowal w anglii)-a za te pieniazki kupie akurat blue ray...

Czy jednak warto dolozyc do 551-moze ma ona lepsza matryce,jakies filtry-po prostu nie wiem.

prosze o pomoc-czas mnie nagli,jak juz wspomnialem,jutro chce zakupic tv.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
a jak sprawdzić czy mam ac02 czy sq02,umnie na tej bocznej naklejce jest aa01 czy to chu....wo ??

Ile cali masz ten TV .....


Nie, masz panel auo mva czyli dobry. Mój mva stał na wystawce w sklepie (inny egzemplarz ofcourse) bok w bok z spva 40 cali i po ustawieniu ich identycznie świeciły...identycznie a w sklepie nie było jasno jak w marketach.

dokładnie

AUO (A-MVA3) - (AA01)

AUO (A-MVA3(2'nd type)) Samsung LE37B551/3 (AC02, matrix type:T370HW03 V0, AU37H30, 8bit)
 
Ostatnia edycja:

mideeem

New member
...
Prosze napiszcie ktory model wybrac.
...
Moze napisze czego oczekuje od tv.
...

Witam,
przy wyborze nowego TV kierowałem się: ceną, czy jest USB, full HD.

U mnie przy zakupie TV,
decydowała przede wszystkim możliwość korzystania z USB,
bo to wygoda przy oglądaniu np. świeżo zrobionych zdjęć (w aparacie mam mini USB ).


A po zakupie już na tym FORUM wyczytałem, że mogę oglądać filmy :cool: i to jest
ta najlepsza funkcja mego SAMSUNGa, po zmianie w ustawieniach z modelu 550 na 650,

można se puścić MKV z pena :).
 
Ostatnia edycja:

Omek

New member
No tak,ale jak juz wspomnialem,odtwarzanie filmów nie ma dla mnie znaczenia-bo od tego mam kino domowe,aby robilo to duzo lepiej od tv-zreszta,od jakiegos czasu staram sie tworzyc wlasna filmoteke-kupuje duzo dvd,a po zakupie odpowiedniego tv(full hd) chce do ampliunera dokupic blue ray i kolekcjonowac filmy na tym wlasnie nosniku-tak wiec te funkcje pozostawiam KD-od tego jest,a tv ma mi dac po prostu dobry obraz-pomijam nawet dzwiek z tv-bo tv i tak jest wyciszony,glos idzie poprzez amplituner....i mam dylemat dotyczacy tych obu modeli- dotyczacy tylko i wylacznie jakosci obrazu-ktory da mi lepszej jakosci obraz,530 czy 551?

Nie mam niestety mozliwosci porownania ich w sklepie,bo akurat są dostepne w dwoch roznych sklepach...ehhh,mam zagadke :/

edit
w sumie znalazlem ciekawy artykul
http://www.jakitelewizor.pl/test_samsunga_le32b530,1241135818,1
wiec chyba obraz na tych dwoch tv powinien byc taki sam...
 
Ostatnia edycja:
Do góry