Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

qwerty1986

New member
Czy ktoś z forumowiczów może sprawdzić, czy w Menu->Kanał->Kraj->Kanał Cyfrowy jest dostępna Polska? Mam B530 i nie ważne co ustawię (nie ma Polski) EPG ma błędne kodowanie. Kontaktowałem się z Samsungiem, ale pół roku czekam na nowe oprogramowanie.
 

krasnoludek

New member
Aby go wgrać do TV, musisz rozpakować plik 7-zip'em i wgrać wynikowy katalog na Pendr

zrobiłem wszystko jak jest opisane na moim LE46B551,muszę przyznać że obraz na TV jest gorszej jakości pomimo ustawień obrazu ,odtwarza muzę i fotki ,:(lecz w dalszym ciągu z Pendrive nie widzi plików video
 

mih11

New member
Od dziś jestem szcześliwym posiadaczem LE40B550:eek:k:
Filmy już śmigają tylko mam problem z napisami(nie są wyświetlane).Jedyny sposób żeby były widoczne to połączenie ich z filmem czy jest jakiś inny sposób:hmm:
 

adas1

New member
Od dziś jestem szcześliwym posiadaczem LE40B550:eek:k:
Filmy już śmigają tylko mam problem z napisami(nie są wyświetlane).Jedyny sposób żeby były widoczne to połączenie ich z filmem czy jest jakiś inny sposób:hmm:
A mają taką samą nazwe jak plik z filmem. I jaki format napisów masz ?
 

witek_w

New member
Szerokość wysokość obrazu

Od 2 dni mam LE37B550. Przeszedłem mozolnie przez wątki forum, po wielu próbach udało mi się wejść w menu serwisowe i włączyłem filmy z pena. Mam też PIP (nie wiem czy wcześniej było) - zauważyłem że niektóre pytania pojawiają się wielokrotnie (jak i odpowiedzi) ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Mam sat z neostrady (sygnał z anteny) - połączenie z dekoderem przez HDMI - i większość kanałów wyświetla się 4:3 - nie ma opcji poszerzenia w bok do krawędzi ekranu.
TVN24 super (16:9) - cały ekran, ale już TVN pojawia się w ramkach 16:9 i można tylko rozciągać w górę lub zmienić na 4:3 (z ramkami), tak samo np: Animal Planet - o co chodzi?! - pomijam reklamy bo te wyświetlają się same na różne sposoby.
Na dekoderze mam ustawienie obrazu 16:9, - z kolei gdy wybiorę 4:3 - na TV mogę rozciągać na cały ekran (16:9 rozciąga na boki, ale u góry i na dole ramki - ale mogę wybrać "Szer.pow x podnieś" i mam na cały ekran - prawie - zostają cienkie ramki na górze i na dole...

Pomoże ktoś? :niewiem:
 

gormar

New member
Jak ustawiasz format 16:9 w dekoderze to taki sygnał zostaje przesłany do TV i już na boki go bardziej nie rozciągniesz. W takim przypadku "rozciąganie" 4:3 do 16:9 pozostaje w kwestii dekodera. Jeżeli tego nie robi to nie jest wina telewizora. Może da się tam zmienić jakąś opcje np.: 4:3 wide ?
 

witek_w

New member
Jak ustawiasz format 16:9 w dekoderze to taki sygnał zostaje przesłany do TV i już na boki go bardziej nie rozciągniesz. W takim przypadku "rozciąganie" 4:3 do 16:9 pozostaje w kwestii dekodera. Jeżeli tego nie robi to nie jest wina telewizora. Może da się tam zmienić jakąś opcje np.: 4:3 wide ?

Na dekoderze mam do wyboru tylko 2 opcje:
16:9 i 4:3, ustawiam 16:9 - no ale jak pisałem wcześniej wtedy mam TVN w ramce (jakbym miał 32 calowy LCD) i mogę tylko powiększać obraz na wysokość :x
Na sygnale ze zwykłej anteny TVN idzie na cały ekran.
Może coś w opcjach serwisowych?
 

slawekz1

New member
Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. U mnie po włączeniu divx'a następuje reset. Nie próbowałem MKV. Czy komuś udało się odtworzyć którykolwiek z w/w formatów?
U mnie w LE40B550 nie mogę zmienić opcji WISELINK MOVIE na ON. Opcja ta jest słabiej podświetlona i cały czas jest OFF.Jak mogę to zmienić?
 

gormar

New member
Musisz mieć firmware 2008 z poprawką SamyGo. Albo w menu serwisowym ustawić model na B650. Wyszukaj na forum, już było wielokrotnie "wałkowane".
 

gormar

New member
(...)ustawiam 16:9 - no ale jak pisałem wcześniej wtedy mam TVN w ramce (jakbym miał 32 calowy LCD) i mogę tylko powiększać obraz na wysokość
Na sygnale ze zwykłej anteny TVN idzie na cały ekran.
Może coś w opcjach serwisowych?

Żadne zmiany w menu serwisowym tutaj nie pomogą. Już tłumaczyłem tobie, że w przypadku wyboru na dekoderze formatu 16:9 obraz o takich proporcjach jest do telewizora wysyłany. Jeżeli dekoder tylko przekształca obraz 4:3 dodając mu po bokach czarne pasy to nie jest wina TV. Najlepiej było by, gdyby dekoder sam potrafił poprawnie dopasować formaty, ale pewnie ma także jakąś opcje w której można zdefiniować co ma robić z obrazem 4:3 w przypadku, gdy telewizor ma format 16:9. Jak czegoś takiego nie ma to masz problem. A właściwie to szmelcowy dekoder i to nie jest żadna wina TV. Obraz który odbierasz z anteny naziemnej ma format 4:3 i TV zrobi z nim co mu każesz: rozciągnie do 16:9, rozciągnie w pionie itp.
 

witek_w

New member
no wreszcie :)

Musisz mieć firmware 2008 z poprawką SamyGo. Albo w menu serwisowym ustawić model na B650. Wyszukaj na forum, już było wielokrotnie "wałkowane".

Wreszcie światełko w tunelu . Ktoś zrozumiał mój problem a nie pisał że mam problem bo... szmelcowy dekoder ;)
mam w serwisowym ustawiony model B650.
Zainstaluję z chęcią w/w firmware 2008 z poprawką SamyGo... ale skąd go wziąść? Przecesałem forum, znalazłem jakieś wygaśnięte linki. I parę ludzi dostało chyba na e-mail.
Pomoże ktoś? :(
:szukaj: mi nie chce pomóc
Przy okazji jak przetestuję, napiszę czy pomogło. w końcu jest wiele osób z takim dekoderem (neostrada z TV) i mają na pewno ten sam problem przy "naszym" samsungu. Mój znajomy ma LCD który ma opcję rozciągania obrazu na cały ekran (Sony) i nie ma problemu z dekoderem z tepsy.

:blagam: uprzejmie proszę o w/w firmware
 

gormar

New member
@witek_w. Ja na prawdę staram się pomóc, zresztą nie tylko tobie. Firmware z poprawkami SamyGo (ARFix v1 oraz odblokowanie Movie WiseLink dla modelu B550) to ja "patchowałem" i na forum ogłosiłem. Jedynie musiałem prosić o pomoc z umieszczeniem pliku na koncie premium RapidShare. Tutaj masz link.

Co prawda z określeniem twojego dekodera trochę przesadziłem, ale twoje problemy to w większości jego wina. No może gdyby telewizor Samsung posiadał funkcje powiększania obrazu (zoom) a nie tylko rozciągania to może dałoby się sygnał o proporcjach 16:9 z umieszczonym wewnątrz 4:3 z czarnymi pasami po bokach przesłany poprzez łącze HDMI wpasować na cały ekran.
Firmware z SamyGo w tym tobie nie pomoże, gdyż jego dodatkowe funkcje ujawniają się jedynie w menu serwisowym i "Media Play".

Dopytaj znajomego jak skonfigurował dekoder (włącznie z tym jakim kablem go podłączył). Może on wybrał format 4:3 i rozciągnął go w TV. Ty próbujesz na siłę powiększać obraz w formacie 16:9, w którym umieszczone zostało mniejsze okienko w formacie 4:3. Chociaż może jego TV lepiej wykrywa krawędzie obrazu i sobie z tym radzi.
 

witek_w

New member
No może gdyby telewizor Samsung posiadał funkcje powiększania obrazu (zoom) a nie tylko rozciągania to może dałoby się sygnał o proporcjach 16:9 z umieszczonym wewnątrz 4:3 z czarnymi pasami po bokach przesłany poprzez łącze HDMI wpasować na cały ekran.
Firmware z SamyGo w tym tobie nie pomoże, gdyż jego dodatkowe funkcje ujawniają się jedynie w menu serwisowym i "Media Play".

Dopytaj znajomego jak skonfigurował dekoder (włącznie z tym jakim kablem go podłączył). Może on wybrał format 4:3 i rozciągnął go w TV. Ty próbujesz na siłę powiększać obraz w formacie 16:9, w którym umieszczone zostało mniejsze okienko w formacie 4:3. Chociaż może jego TV lepiej wykrywa krawędzie obrazu i sobie z tym radzi.

Bardzo dziękuję za plik. Niestety wyjechałem i dopiero przetestuję go w czwartek.
Nie do końca rozumiem natomiast odpowiedzi. Proszę ostatni raz o cierpliwość. Chodzi mi o to, żeby TV właśnie posiadał funkcję rozciągania. Na dekoderze mam do wyboru 4:3 i 16:9. Ustawiam 16:9 i kilka programów dla przykładu:

1) TVP1 i TVP2 jest na ekranie w okienku kwadratowym (pasy z lewej i prawej) - proporcje zachowane i może tak być
2) TVN24 - obraz na cały ekran (16:9) i jest super
3) TVN - paski czarne z lewej i prawej oraz na górze i na dole .... i tutaj nie rozumiem dlaczego nie można rozciągnąć na cały ekran.:confused: - gdy wybieram na pilocie Size mam do wyboru : 16:9 (ramka); 4:3 (kwadrat bez sensu w ramce); poszerz czy coś takiego ( likwiduje pasy tylko na górze i na dole); i powiększ (powiększa ale pasy po lewej i prawej zostają)
i czy w/w firmware umozliwi mi rozciągnięcie TVN na cały ekran?

Natomiast... gdy ustawię na dekoderze 4:3 to na TV mogę sobie rozciągać na pełen ekran ale muszę często przestawiać na pilocie Size (czy jak to się nazywa) w zależności od kanału. Proporcje są do kitu, więc ustawiłem dekoder na 16:9. Tylko te ramki na "chodliwych" u mnie kanałach : TVN, Animal Planet i kilku innych programach.

Dekoder mam połączony kablem HDMI.

U sąsiada, sony posiada funcję: Auto i po prostu wszystko jest rozciagane na cały ekran.

Może się powtarzam, zanudzam i nic nowego nie wnoszę - to proszę o zignorowanie posta, ale mam nadzieję, że ktoś coś jeszcze wymyśli - proszę o pomoc.

Aha. W menu serwisowym zmieniłem ustawienie modelu na B650 i włączyłem odtwarzanie filmów z usb. I to działa. Napisy przekonwertowałem i są dobrze synchronizowane. Nie da się tylko nic robić ze zmianą obrazu (rozciąganie w pionie).

pozdrawiam
 

witek_w

New member
"wygaszacz"

Mam pytanie.
Podłączyłem pod USB w tv dysk zewnętrzny. Pod TV podłączyłem amplituner (w amplitunerze nie mam wejścia USB) i w ten sposób modę słuchać muzyki zgromadzonej na dysku.
Moje pytanie to, czy można włączyś jakiś wygaszacz obrazu w TV, podzas słuchania muzyki - tak aby TV nie wyświetlał stałego obrazu.

Można ustawić pokaz slajdów i dodać muzykę jako tło (niby od drugiej strony - ale w sumie pokaz slajdów może robić za wygaszacz - tylko najlepiej sobie ściągnąć zbiór tapet o odpowiednim rozmiarze i proporcjach i ustawić efekt przejścia na losowy)
 

roman106

New member
Chodzi mi o to, żeby TV właśnie posiadał funkcję rozciągania.

TV posiada funkcję automatycznego rozciągania, ale pod warunkiem, że nadawca prawidłowo nadaje sygnał. O tym niżej. W innym przypadku ręcznie wybierasz rodzaj obrazu przyciskiem P.SIZE.

Na dekoderze mam do wyboru 4:3 i 16:9. Ustawiam 16:9
I tak ma być.

1) TVP1 i TVP2 jest na ekranie w okienku kwadratowym (pasy z lewej i prawej) - proporcje zachowane i może tak być
Obraz o prawidłowych proporcjach 4:3 (bez spłaszczonych głów).

2) TVN24 - obraz na cały ekran (16:9) i jest super
Przykład prawidłowo nadawanego programu w formacie 16:9.

3) TVN - paski czarne z lewej i prawej oraz na górze i na dole .... i tutaj nie rozumiem dlaczego nie można rozciągnąć na cały ekran.:confused:
A tu przykład nadawania programu 16:9 z wtopionymi (przez nadawcę) pasami u góry i dołu. Dlatego TV automatycznie nie przełączy się na cały ekran. Po prostu niektóre stacje dalej nadają programy 16:9 z pasami dostosowującymi je do starych TV 4:3 (TVN, TVP1, TVP2).

- gdy wybieram na pilocie Size mam do wyboru : 16:9 (ramka); 4:3 (kwadrat bez sensu w ramce); poszerz czy coś takiego ( likwiduje pasy tylko na górze i na dole); i powiększ (powiększa ale pasy po lewej i prawej zostają)
"Powiększenie" u mnie powiększa obraz, a więc obraz jest na całym ekranie bez żadnych pasów. Nigdy mi pasy po bokach nie zostają. Tylko ja mam dekoder Polsatu.

i czy w/w firmware umozliwi mi rozciągnięcie TVN na cały ekran?
Nie. Te firmware zmienia parę rzeczy związane z odtwarzaniem filmów.

Natomiast... gdy ustawię na dekoderze 4:3 to na TV mogę sobie rozciągać na pełen ekran
Powinno być 16:9, bo to określa jaki TV jest podłączony do dekodera.

Tylko te ramki na "chodliwych" u mnie kanałach : TVN, Animal Planet i kilku innych programach.
W takim razie te pasy po bokach musi tworzyć sam dekoder, bo pasy po bokach mogą występować tylko w przypadku programów 4:3.

U sąsiada, sony posiada funcję: Auto i po prostu wszystko jest rozciagane na cały ekran.
Samsung też tak ma.

W menu serwisowym zmieniłem ustawienie modelu na B650 i włączyłem odtwarzanie filmów z usb. I to działa. Napisy przekonwertowałem i są dobrze synchronizowane. Nie da się tylko nic robić ze zmianą obrazu (rozciąganie w pionie).
Jak masz film w formacie kinowym, to tak ma być. Przez USB nie ma zmiany proporcji obrazu.
 

zietarscy

New member
Koledzy mam problem , po modyfikacji softu na ten z "rapida" i po zmianie w trybie serwisowym z 650 na 550 i wyłaczeniu TV i jego ponownym włączeniu obrócił mi się obraz do góry nogami - co z tym można zrobić? pomóżcie proszę :(
 

zietarscy

New member
Koledzy mam problem , po modyfikacji softu na ten z "rapida" i po zmianie w trybie serwisowym z 650 na 550 i wyłaczeniu TV i jego ponownym włączeniu obrócił mi się obraz do góry nogami - co z tym można zrobić? pomóżcie proszę :(


Już dałem sobie radę...nie wiem jak ale pomogło :)

Co do tego softu modyfikowanego to uwaga, bo przy kilku DivX - ach zaczął restartować telewizor, o tym problemie ktoś już pisał. Obracanie obrazu też nie tylko dotknęło moją osobę... :p
 
Do góry