Samsung seria A8 XX

grizzly29

New member
Filmy z kodekiem h.264

Witam.
Od dłuższego czasu morduję się z filmami, które zakodowane są przy pomocy h.264. Próbuję przerobić film z mkv na avi, bo A856 mkv nie obsługuje. Jak zmienię sam kontener, to tv móvi, że nie obsługiwany format/kodek wideo. Jak przerobię na divx to działa. Ale ponieważ nie chcę tracić na jakości filmu, chciałbym jednak go zmusić do odtworzenia h.264.
Film np. taki:
Rozdzielczość 1920x800
Format avc1
Ramek na sekundę 23,976
Dekoder: ffh264
Z instrukcji wynika, że tv obsługuje h.264 HP w rozdziałce do 1920x1088 klatek 24/25/30.
Jaki soft polecacie do przeróbki takiego filmu ze szczególnym uwzględnieniem tego HP w h.264?
 

makaron11

New member
Jeżeli masz mocny komputer to zainstaluj PS3 Media Serwer i podłącz Tv do sieci Lan, lub kup kabel HDMI i podłacz laptopa/komputer stacjonarny przez HDMI i oglądaj. Ja zastosowałem to srugie rozwiązanie i filmy na TV są jak marzenie.
 

ADAM12116

New member
nie ma co walczyć z filmami przez USB bo albo zacinki , nie zawsze oczywiście, albo problemy z przewijaniem nieraz występują, przez sieć brak napisów, najlepiej podłączyć kompa przez HDMI i oglądać, ja mam rak zrobione i sobie chwale, długi kabel hdmi kupiony na allegro za 70zł , kabel ma 15m , myszka blue logitecha i wszystko śmiga. TV jest fajny, ale mogli go jeszcze by trochę dopracować, poprawić softa co by szybciej chodził, usługi netowe poprawić ale firma samsung olewa klientów co maja starsze modele niz rok hehehehehehe, nawet nie rok bo nasz model juz do staroci poszedł i pewnie juz brak wsparcia softu heh
 
Ostatnia edycja:

makaron11

New member
Jak puscisz film po sieci przez PS3 media serwer i masz napisy w formacie *srt to wczytają się też, ale jak mowie musisz miec mocnego kompa bo w locie konwertuje film.
 

grizzly29

New member
A jednak dałem radę i umieszczę na forum dla potomnych.
Aby filmy w kontenerze mkv dały się uruchomić na samsungu a856 należy zmienić kontener na mp4 a wnętrzności skopiować, ewentualnie wmuxować napisy. Kontener avi pomimo zapewnień producenta, nie daje rady. Całość trwa w programie Avidemux około 2 minut.
 

makaron11

New member
Nie lepiej kupic HDMI ja swoj kupilem 5m za 35zl i nie mam strat jakości. Niestety po przekonwertowaniu na mp4 widoczne są zmiany w jakości filmu. Zrobiłem sobie taki test ze ściągnąłem film w formacie mkv HD 1080p i ten sam film w jakości mp4 i niestety zwykły laik zauważy straty w jakości obrazu, chyba że była kiepskiej jakości kopia. Dzisiaj bede ogladał Transporter 3 HD 720p, zdam relacje jak obraz.
 

OLRO

New member
duzyinaczej napisał:
Witam po dłuższej przerwie.
Wróciłem po paru miesiącach i widzę, że temat "sreberek" cały czas jest na topie.
Kupowałem telewizor w listopadzie 2008, obudowa była wymieniana w kwietniu 2009 i widzę, że za jakieś dwa miesiące znowu będzie reklamacja (zaczyna się błyszczeć na całej górnej linii obudowy). Jeszcze dwie reklamacje i będę żadał zwrotu pieniędzy.
Pozdrawiam

Mam TV z podobnego okresu. Obudowy do tej pory nie reklamowałem, choć się już mocno zasrebrzyła niemal z każdej strony (jest to niewątpliwe proces postępujący zależny od intensywności użytkowania telewizora oraz upływu czasu). Jak widać z powyższego postu wymiana może być nieskuteczna, a więc chyba z niej zrezygnuję, gdyż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Rozumiem jednak, że kilka reklamacji może ostatecznie stanowić podstawę zwrotu lub wymiany towaru.
 

cacumen

Member
Bez reklam
OLRO napisał:
Rozumiem jednak, że kilka reklamacji może ostatecznie stanowić podstawę zwrotu lub wymiany towaru.
Tak trzeba zrobić , bo niestety już pora na serię B8000-obraz i funkcje
nie do porównania !!!
Właśnie reklamuję 2 raz i tylko zwrot gotówki na model wymieniony powyżej.

Zachęcam , bo to wina producenta ,że zapomina o posiadaczach starszego
sprzętu...
 

ADAM12116

New member
ja tam się cieszę, że sreberka ponownie nie wylazł 6miechów od wymiany, TV działa ok, oby tak dalej, a co do wymiany na nowszy to by tak co chwila mozna wymieniać heeheheheheh gonitwa szalona, co chwila coś niby lepszego hehehe ja tam mam kompa na stałe podpietego i wszystko śmiga, net mam na tv przez kompa, filmy przez kompa, po diabła sie meczyć z tym wbudowanym playerem i ciągle coś albo zacina, albo nie chodzi itp itd
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
po co męczyć z tym wbudowanym playerem i ciągle coś albo zacina, albo nie chodzi itp itd

Proszę sprawdzić w B8000 nie zacina , czyta napisy i odtwarza prawie wszystko-dla mnie wart wymiany na mojego "antyka" 40A856.
 

ADAM12116

New member
cacumen napisał:
Proszę sprawdzić w B8000 nie zacina , czyta napisy i odtwarza prawie wszystko-dla mnie wart wymiany na mojego "antyka" 40A856.
warto i nie warto dopiero co 10 meisięcy temu wydało sie kase 5tys na 46: 856 a teraz mam dac prawie 8tys za 46" B8000 szaleństwo istne, a niech by zmodyfikowali soft to nie , firmy olewają klienta co rok by trzeba sprzęt zmieniać:D, i tak nadal wygodniej film z kompa ogladać na TV, obsługa filmu , dopasowanie wielkości obrazu itp jest szybsze i wygodniejsze z kompa, więc wydaje mi się ze nie ma sensu kasy wywalać, a obraz no czerń lepsza ale obraz w hd to i na tym i na tym tak samo wygląda, nie dajmy się otumanić bo co nowy model to obraz niby lepszy, na początku i owszem tak było ale teraz hehe nie widzę róznic wielkich za które miał bym dopłacać 3tyś dodatkowo w wysokiej serii A i B , na ledach jedynie czerń lepsza ale z local dimming.
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
warto i nie warto dopiero co 10 meisięcy temu wydało sie kase 5tys na 46: 856 a teraz mam dac prawie 8tys za 46" B8000 szaleństwo istne, a niech by zmodyfikowali soft to nie , firmy olewają klienta co rok by trzeba sprzęt zmieniać:D, i tak nadal wygodniej film z kompa ogladać na TV, obsługa filmu , dopasowanie wielkości obrazu itp jest szybsze i wygodniejsze z kompa, więc wydaje mi się ze nie ma sensu kasy wywalać, a obraz no czerń lepsza ale obraz w hd to i na tym i na tym tak samo wygląda, nie dajmy się otumanić bo co nowy model to obraz niby lepszy, na początku i owszem tak było ale teraz hehe nie widzę róznic wielkich za które miał bym dopłacać 3tyś dodatkowo w wysokiej serii A i B , na ledach jedynie czerń lepsza ale z local dimming.

Niestety to bolączka każdego użytkownika sprzętu audio-wideo , nie mówiąc o komputerach ,gdzie "quady" stają się standartem.
Praktycznie po 2 latach trzeba wymieniać większość urządzeń , bo są co
najmniej przestarzałe i można narazić się na "śmieszność" pozostając ze
swoją "elektroniką" !!!
A np. B8000 ma możność bezpośredniego odbioru prosto z aparatu zdjęć
czy innych mediów , dzięki bezprzewodowemu DLNA i dostęp do serwisów
internetowych a obraz jest wyraźnie lepszy nawet SD i dla mnie również
dźwięk -podstawowy mankament ekranów LCD.
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
a tak z ciekawości co jest lepszego w obrazie HD ? bo w SD to rozumiem może bardziej ostry itp itd ale w HD ?

To co nawet taki laik jak zauważył :skuteczny deinterlacing czy brak jiterringu no i zdecydowanie niewidoczny clouding - a już fani gier komputerowych
chwalą sobie neutralizację tzw. hoodów.
A te wady w a856 są dosyć dokuczliwe.
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
a nowa seria ma wg ciebie jakieś wady ?


Zasadniczą .....CENA !!!! W tej klasie sprzętu około 2500zł za ...dużo.
Nadal niezadawalające algorytmy funkcji "Motion Plus" zbyt długie przełączanie
kanałów , szczególnie z zewnętrznych źródeł (dekoder , tuner . BRP) , poziom
czerni zbyt łatwo przechodzący w szarość a możliwości ustawień indywidualnych nadal z mniejszymi , ale ograniczeniami.

Wiecej nie wiem ,bo za krótko mogłem sprawdzać !!!
 

Newion

New member
cacumen napisał:
Proszę sprawdzić w B8000 nie zacina , czyta napisy i odtwarza prawie wszystko-dla mnie wart wymiany na mojego "antyka" 40A856.

A czy można włączyć polepszacze obrazu? Czy obsluguje 24 klatki? W A856 nie mozna bylo.. Dokupilem odtwarzacz bluray i jestem zadowolony.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
A czy można włączyć polepszacze obrazu? Czy obsluguje 24 klatki? W A856 nie mozna bylo.. Dokupilem odtwarzacz bluray i jestem zadowolony.

Tutaj najwięcej można zrobić korzystając , ale rozważnie i z odpowiednią
wiedzą z szerokiej gamy możliwości "service menu".
Tylko dla zaawansowanych użytkowników !!!
 

ADAM12116

New member
cacumen napisał:
Tutaj najwięcej można zrobić korzystając , ale rozważnie i z odpowiednią
wiedzą z szerokiej gamy możliwości "service menu".
Tylko dla zaawansowanych użytkowników !!!

trochę bez sensu , że trzeba grzebać w service menu, aby polepszacze włączyć powinno być to możliwe bez takich akrobacji, no i obsługa NTFS ciekawe co stało na przeszkodzie. że jest to niemożliwe w A856, ciekawe czy przeszkodą nie był tylko soft, który można było lekko zmodyfikować i było by ok, ale nie trzeba było wydać nowy model TV aby to wprowadzić i wyciągać kasę od ludzi, jeśli tak jest to chamstwo, ciekawa sprawą też jest to buczenie, niektóre buczą inne nie, dlaczego 1 LCD może pracować cicho a inny musi byczeć ciekawe co to powoduje , wadliwe części? ale producent znowu idzie na łatwiznę olewa klienta i wciska , że tak musi być , że mieści się w granicach itp itp, ja się przyzwyczaiłem do tego ale na siłę co zrobić, jak się ustawi podświetlenie na max to nie byczy, jak się zmieni odświeżanie sygnału na w kompie z 60Hz na 50 Hz to buczenie się znacznie zmniejsza, fajnie słychać hehe jak włączy sie na HDMI i szuka sygnału co trwa dość długo zawsze i tony buczenia się zmieniają dosłownie gra!!!! hehehehhehehe *no cóż taki prezent od producenta - umilacz czasu a niech ludziska posłuchają jak pięknie sobie buczeniem nici telewizorek melodyjkę)!! hehehe, kurde wydająć 5,5tyś złotych rok temu za 46" A856 człowiek sobie myśli, kupuje TV wyższej klasy powinno byś wszystko pięknie ładnie a tu takie kwiatki, buczenie i sreberka, zresztą sreberka tez się trafiają w nowszej serii, kolega zakupił własnie wysoki model i najpierw dostał z pękniętą podstawą a potem kolejny ze sreberkami i teraz juz 3 miesiąc ciągnie się wymiana normalnie masakra i kompletne olewnictwo!!!!!!!
 
Do góry