Samsung seria A8 XX

ADAM12116

New member
u mnie były naklejki na ramie, series 8 itp it, raczej w sklepie ich nie odrywają , nawet mocno sie trzymaja, myśle że ktoś mógł używać TV, który dostałeś wczesniej i się rozmyślił albo jakiś poserwisowy to to jest, zerknij na łaczenie obudowy czy nie było grzebane u mnie po wymianie obudowy ze względu na sreberka widać lekko miejsca jak by podważania przy rozbieraniu obudowy na łączeniou między panelem przednim a tylnym, i to moż ebyć to może to jest własnie po wymianie panelu przedniego bo jak przyjechał do mnie po naprawie TV to tez miał folie ale naklejek juz nie było nowyych tylko folia. W sklepach internetowych masz możliwość zwrotu sprzętu przez ileś tam dni wiec moze to tez byc taki który klient oddał
 
Ostatnia edycja:

sebaq

New member
ADAM12116 napisał:
u mnie były naklejki na ramie, series 8 itp it, raczej w sklepie ich nie odrywają , nawet mocno sie trzymaja, myśle że ktoś mógł używać TV, który dostałeś wczesniej i się rozmyślił albo jakiś poserwisowy to to jest, zerknij na łaczenie obudowy czy nie było grzebane u mnie po wymianie obudowy ze względu na sreberka widać lekko miejsca jak by podważania przy rozbieraniu obudowy na łączeniou między panelem przednim a tylnym, i to moż ebyć to może to jest własnie po wymianie panelu przedniego bo jak przyjechał do mnie po naprawie TV to tez miał folie ale naklejek juz nie było nowyych tylko folia. W sklepach internetowych masz możliwość zwrotu sprzętu przez ileś tam dni wiec moze to tez byc taki który klient oddał

Dzięki, korzystałem ze sklepu do którego mam (miałem) bardzo duże zaufanie, który zawsze przysyłał mi towary oryginalnie zapakowane (jego nazwa zaczyna się na "ag", kończy na "o", ma pięć liter w nazwie i końcówkę ".pl"). Mało tego wydaje mi się, że centralna śrubka (ale tylko ona) z tyłu na obudowie była ruszana. Zadzwonię na infolinię Samsunga, podam numery TV i może powiedzą czy już go serwisowali... Co prawda TV po wyjęciu z kartonu wyglądał idealnie, żadnych palców na obudowie, rysek, śladów, smug itd. A z tego co zauważyłem, to nie da się tak łatwo usunąć smug na plastikowej obudowie bez spowodowanie drobnych rysek.
 

OLRO

New member
tokland napisał:
OLRO ja na ten krok zdecydowałem się przed świętami wielkanocnymi obudowę zmieniono i jak do tej pory wszystko jest ok. żadnych sreberek po prostu nówka Pewex
To mnie pocieszyło...

ADAM12116 napisał:
no a u mnie zaczyna się juz znowu coś dziać , na górnej krawędzi w 1 miejscu zaczyna byc widać lekko sreberko-znowu masakra się zrobi??:(:hmm::???::confused:
a to zmartwiło, niestety...

Jakbyś stwierdził, ADAM12116, że to Ci się powiększa, daj znać.

Jak to już pisałem wcześniej, srebrne smugi mi zupełnie nie przeszkadzają w oglądaniu TV, ani nie pogarszają wrażeń estetycznych w patrzeniu na niego jak na mebel, gdy jest wyłączony. Trochę więc szkoda mi czasu i zachodu na zabawę w oddawanie TV do serwisu, żeby mieć nową ramę.
 

OLRO

New member
smooth napisał:
Witam,

Ja to jestem lajkonik w tym temacie także może sie wydac moje pytanie banalnym.
Otóż, czy za pomocą tego TV bedę mógł oglądac filmy z komputera bez uzycia kabli łącząc sie przez router. Gdzieś tu wyczytałem że tak własnie jest ale dziś sprzedawca w MM powiedział mi teoretycznie tak powinno byc ale nie jest i cos tam trzeba jeszcze dokupić (jakąs karte czy cóś) ale jeszcze tego nie ma w sprzedaży. Szczerze mówiąć nie wydawał sie zbyt pewny swoich rad stąd wole sie upewnić tutaj
A tak w ogóle to teraz zeby kupić jakis dobry telewizor i co ważne być w pełni świadomym co sie kupuje to jakieś kursy przygotowawcze powinny byc organizowane. Zwariować można :)

Serdecznie pozdrawiam

Tutaj znajdziesz trochę rad:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28065&page=30

Co do potrzebnego tutaj ewentualnie adaptera sieci LAN Samsunga WIS-08BG, to czasami można go kupić na Allegro lub w zachodnich sklepach internetowych (Samsung WIS-08BG LinkStick USB 2.0 Wireless LAN Adapter), aktualnie jednak jest raczej trudno dostępny (w Polsce jeszcze go w ogóle nie ma w sprzedaży).

Stąd tymczasowym rozwiązaniem wydaje się być bezpośrednie przewodowe połączenie z Routerem (przez gniazdo LAN).
 

surfer

New member
OLRO napisał:
Tutaj znajdziesz trochę rad:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28065&page=30

Co do potrzebnego tutaj ewentualnie adaptera sieci LAN Samsunga WIS-08BG, to czasami można go kupić na Allegro lub w zachodnich sklepach internetowych (Samsung WIS-08BG LinkStick USB 2.0 Wireless LAN Adapter), aktualnie jednak jest raczej trudno dostępny (w Polsce jeszcze go w ogóle nie ma w sprzedaży).quote]

Są w Euro AGD, Saturnie (więc pewnie i w MM). Cena 329 zł. Miałem w ręku ale nie kupiłem. Sprzedawcy mieli różne zdania co do działania z routerami bezprzewodowymi (jeden twierdził, że różnica w działaniu pomiędzy kablem a USB wynika ze specyfikacji gniazd przyłączeniowych). Prawdopodobnie będzie działał tylko z komputerem. A mnie bardziej interesuje Youtobe i serwisy dołączone do bazy Samsunga niż udostępnianie plików z kompa. Od tego mam podłączony dysk przez USB. Router stoi kło TV więc mogę podpiąć go do TV kablem za kilka zł, a komputer łączyć z routerem bezprzewodowo. Efekt ten a, tyle że kasa dużo mniejsza.
No chyba, że ktoś potwierdzi, że adapter Samsunga będzie działał jak każde urządzenie w sieci.
 

Matts

New member
właśnie mam zamiar wystawić na Allegro Samsung USB Wireless Dongle. Nowy, nawet nie otwierałem. Mam router obok tv wiec kablem podpiąłem. Działa z całą serią 856-956. Jak ktos jest zainteresowany to dajcie znać. Za 180zł oddam.
A tak przy okazji to też dostałem tv bez naklejek, tylko przezroczystą folią rama i podstawa była oklejona. Nie znalazłem zadnych śladów wcześniejszego użytkowania ani na ekranie ani na obudowie, wieć zakładam ze tv jest nowy.
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
Matts napisał:
właśnie mam zamiar wystawić na Allegro Samsung USB Wireless Dongle. Nowy, nawet nie otwierałem. Mam router obok tv wiec kablem podpiąłem. Działa z całą serią 856-956. Jak ktos jest zainteresowany to dajcie znać. Za 180zł oddam.
A tak przy okazji to też dostałem tv bez naklejek, tylko przezroczystą folią rama i podstawa była oklejona. Nie znalazłem zadnych śladów wcześniejszego użytkowania ani na ekranie ani na obudowie, wieć zakładam ze tv jest nowy.

ja dostałem ze sklepu z naklejkami (jak już pisałem) a z serwisu po wymianie obudowy był już bez naklejek ale oklejony folią i w stanie idealnym oczywiście bo nowa obudowa
 

OLRO

New member
surfer napisał:
OLRO napisał:
Tutaj znajdziesz trochę rad:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28065&page=30

Co do potrzebnego tutaj ewentualnie adaptera sieci LAN Samsunga WIS-08BG, to czasami można go kupić na Allegro lub w zachodnich sklepach internetowych (Samsung WIS-08BG LinkStick USB 2.0 Wireless LAN Adapter), aktualnie jednak jest raczej trudno dostępny (w Polsce jeszcze go w ogóle nie ma w sprzedaży).quote]

Są w Euro AGD, Saturnie (więc pewnie i w MM). Cena 329 zł. Miałem w ręku ale nie kupiłem. Sprzedawcy mieli różne zdania co do działania z routerami bezprzewodowymi (jeden twierdził, że różnica w działaniu pomiędzy kablem a USB wynika ze specyfikacji gniazd przyłączeniowych). Prawdopodobnie będzie działał tylko z komputerem. A mnie bardziej interesuje Youtobe i serwisy dołączone do bazy Samsunga niż udostępnianie plików z kompa. Od tego mam podłączony dysk przez USB. Router stoi kło TV więc mogę podpiąć go do TV kablem za kilka zł, a komputer łączyć z routerem bezprzewodowo. Efekt ten a, tyle że kasa dużo mniejsza.
No chyba, że ktoś potwierdzi, że adapter Samsunga będzie działał jak każde urządzenie w sieci.

Ciekawe informacje w tym temacie pojawiły się w wątku:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=39022&page=46
 

ADAM12116

New member
ciekawe czy jeszcze jakiś soft wydadzą dla naszego TV ?? przydały by sie te napisy i NTFS, zauważyłem ciekawą sytuację jeśli ustawimy obraz zamiast 60Hz na 50Hz np z kompa to TV znacznie się wycisza - ten odgłos buczenia więc nie tylko zmiana podswietlenia reduguje ten odgłos ale i zmiana ilości Hz wyświetlanego obrazu
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
ciekawe czy jeszcze jakiś soft wydadzą dla naszego TV ?? przydały by sie te napisy i NTFS,

Teraz to już myślą o serii "B" a nasze schodzą na drugi plan-spodziewajmy się
wyłącznie "drobiazgów" albo pora zmieniać "antyki" !!!!
 

ADAM12116

New member
"Teraz to już myślą o serii "B" a nasze schodzą na drugi plan-spodziewajmy się
wyłącznie "drobiazgów" albo pora zmieniać "antyki" !!!!"

dobra myśl hehe, ja dzisiaj swojego wystawiam na śmietnik hehehe
 

karo12

New member
Samsung LE46A856 - prośba do posiadaczy

Witam,

mam prośbę do szanownych forumowiczów, posiadaczy modelu Samsung LE46A856
Czy mogłby ktoś sprawdzić jaki typ telewizora wyświetla się w menu serwisowym tego samsunga. Chodzi o wartość w rubryce "Type", głównego menu serwisowego Options.

Nieopatrznie klikneło mi się "w bok" na pilocie na tym parametrze, a przywrócenie ustawień fabrycznych nie przywraca pierwotnej wartości tego parametru.

Wejście w menu serwisowe:

Przy telewizorze w trybie standby, na pilocie nacisnąć sekwencję:

Info, menu, mute, power

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Pozdrawiam
karo
 

ADAM12116

New member
karo12 napisał:
Witam,

mam prośbę do szanownych forumowiczów, posiadaczy modelu Samsung LE46A856
Czy mogłby ktoś sprawdzić jaki typ telewizora wyświetla się w menu serwisowym tego samsunga. Chodzi o wartość w rubryce "Type", głównego menu serwisowego Options.

Nieopatrznie klikneło mi się "w bok" na pilocie na tym parametrze, a przywrócenie ustawień fabrycznych nie przywraca pierwotnej wartości tego parametru.

Wejście w menu serwisowe:

Przy telewizorze w trybie standby, na pilocie nacisnąć sekwencję:

Info, menu, mute, power

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Pozdrawiam
karo


W w tym polu powinnaś mieć wpis: 46A SC100S
 

karo12

New member
> tak z ciekawości - jak tam wasze obudowy? sreberka występują ?
> u kogoś jeszcze ?

U mnie na razie nic nie ma (mam tv od miesiąca), ale coś chyba jest na rzeczy bo telewizor ni z tego ni z owego, czy jest włączony czy nie potrafi wydać z siebie trzask kojarzący mi się jednoznacznie z pękającym plastikiem. Zupełnie jakby coś się rozprężało. Nie mam pojecia co jest źródłem tego dźwięku, ale zdarza mi się to słyszeć przynajmniej raz dziennie.

Pozdrawiam
Karo

ps. jeszcze raz dzięki za info o typie z menu :)
 

Lurey

New member
Od niedawno myślę nad tym modelem w wersji 40', lecz czytając o tej serii wątek mając nadzieję na większość pozytywnych komentarzy natrafiłem na te "sreberka". Co to dokładnie jest (może by ktoś zdjęcie zarzucił ^^), jak uciążliwe to jest, czy u KAŻDEGO to się pojawiła i może ktoś wie od czego to się robi. Od gorąca, słońca, no nie wiem?

Aha i jeszcze takie pytanko jak się wam ten LCD sprawuje, jak tam jakość i czy nie żałujecie wyboru? ^^
 

ADAM12116

New member
Lurey napisał:
Od niedawno myślę nad tym modelem w wersji 40', lecz czytając o tej serii wątek mając nadzieję na większość pozytywnych komentarzy natrafiłem na te "sreberka". Co to dokładnie jest (może by ktoś zdjęcie zarzucił ^^), jak uciążliwe to jest, czy u KAŻDEGO to się pojawiła i może ktoś wie od czego to się robi. Od gorąca, słońca, no nie wiem?

Aha i jeszcze takie pytanko jak się wam ten LCD sprawuje, jak tam jakość i czy nie żałujecie wyboru? ^^

Mam ten TV od stycznia i jesli chodzi o parametry z czystym sumieniem moge ci go polecić, obraz bardzo ładny, czerń jest super jak na LCD, sreberka były obfotografowane juz w tym watku musisz poszukać, sam osobiście wstawiałem fotki mojego, po wymianie obudowy juz jest ok, to jest wada duzej partii nie tylko 856 ale i 756, 786, widziałem wiele egzemlaży z tym defektem, całe szczęscie na nowej obudowie nie ma tego i chyba juz się nie pojawi
 

Lurey

New member
A mogłby mi jakiś gracz powiedzieć jak jest z Input Lagiem, wysoki?

TV będzie w 80% służył do grania dlatego wysoki input lag od razu wykluczałby go, z góry dzięki.
 

makaron11

New member
Witam. Czy model Le46A856 odtwarza format mkv ? bo nagralem na Ipoda film, podłączyłem go do TV w menu po podłączeniu wybrałem filmy i pokazała się miniaturka, wcisnąłem na pilocie środek kółeczka (enter) i wyskoczyla tabliczka ze zadnego filmu nie ma na dysku. i od tej pory nie wykrywa jz tego filmu.
 

duzyinaczej

New member
sreberka

Witam po dłuższej przerwie.
Wróciłem po paru miesiącach i widzę, że temat "sreberek" cały czas jest na topie.
Kupowałem telewizor w listopadzie 2008, obudowa była wymieniana w kwietniu 2009 i widzę, że za jakieś dwa miesiące znowu będzie reklamacja (zaczyna się błyszczeć na całej górnej linii obudowy). Jeszcze dwie reklamacje i będę żadał zwrotu pieniędzy.
Pozdrawiam
 
Do góry