Samsung seria A8 XX

OLRO

New member
gastovski napisał:
Święta racja.
Metoda zależy od tego, czy mamy idealną matrycę, czy nie...
Jak miałbym super matrycę, to wolałbym wymianę samej ramy.

Mam dokładnie takie same przemyślenia.
Matrycę mam bardzo dobrą, stąd lepiej chyba nie ryzykować wymiany całego TV...
Co do pośpiechu, to najpierw muszę (he, he!) podbić gwarancję...
 

zygar

New member
Filmy przez DLNA samsung LE40A856

Jest ktoś kto się zna bo oglądając filmy przez DLNA po paru min wyłącza się film i ładuje następny nie jest to wada filmu bo za każdym razem wyłącza się w innej części. Jaka jest tego przyczyna? Bo tak się nie da oglądać żadnego filmu :-(
 

Protoplastus

New member
Obejrzałem ze 3 filmy przez DNLA i przy jednym miałem reset telewizora (po około 40 minutach filmu)
Nie sprawdzałem tego filmu ponownie bo na razie nie miałem czasu:(
 

zygar

New member
Ja nie mogę obejrzeć żadnego od początku do końca , bo się wyłącza po kilku lub kilkunastu minutach :-(
Prosiłem w samsungu o pomoc i napisali : "W takim przypadku sugerujemy dokonanie aktualizacji oprogramowania w tym telewizorze do najnowszej wersji." Jeszcze nie próbowałem aktualizować .
 

toffe3

New member
dokladnie

Mam ten sam problem z tym telewizorem. W trakcie ogladania, wylacza sie i to np kikakrotnie. Niestety ten problem sie caly czas powtarza..
 

zygar

New member
Po aktualizacji problem pozostał :-(
Dzwoniłem do samsunga i stwierdzili że jest to problem z kompem lub z router.
 

ADAM12116

New member
moja cierpliwość dobiega końca, czynie pierwsze kroki w kierunku oddania TV do serwisu, wykonałem telefon, opisałem co mu dolega i kazali wezwać bo niby z opisu się kwalifikuje do naprawy-wymiany części, w poniedziałek w przyszłym tygodniu wzywam ich i niech jedzie na serwis
 

toffe3

New member
tez jutro do nich bede dzwonila. to niepowazna sprawa jest,zeby placic za tv 5tys, ktory sie notyrycznie wylacza..ale to w takim razie oni przyjezdzaja po telewizor i zawoza go na serwis?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Odtwarzanie plików wideo 720p

Proszę o konkretną podpowiedź ...jak w 40a856 odtworzyć plik wideo 1280
na 720 z zewnętrznego źródła , bo jest w formacie akceptowanym przez
Wiselink-Pro , ale nie obsługiwana jest taka rozdzielczość-komunikat z ekranu.
Mogę pożyczyć odtwarzacz DVD z funkcją odbioru Divx , ale tylko z wyjściami
Scart lub Cinch.
Czy tylko jedynym wyjściem jest sprzęt z "Component" lub "HDMI" ????
Na razie takiego nie mam.....
 

ADAM12116

New member
cacumen napisał:
Proszę o konkretną podpowiedź ...jak w 40a856 odtworzyć plik wideo 1280
na 720 z zewnętrznego źródła , bo jest w formacie akceptowanym przez
Wiselink-Pro , ale nie obsługiwana jest taka rozdzielczość-komunikat z ekranu.
Mogę pożyczyć odtwarzacz DVD z funkcją odbioru Divx , ale tylko z wyjściami
Scart lub Cinch.
Czy tylko jedynym wyjściem jest sprzęt z "Component" lub "HDMI" ????
Na razie takiego nie mam.....

musisz miec sprzęt który potrafi dekodowac filmy w takich rozdziałkach, a chyba zwykły player z hdmi lub component nie poradzi sobie z takim plikiem, jakiś player blueray lub komp lub jakis player sieciowy
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
musisz miec sprzęt który potrafi dekodowac filmy w takich rozdziałkach, a chyba zwykły player z hdmi lub component nie poradzi sobie z takim plikiem, jakiś player blueray lub komp lub jakis player sieciowy
Zgodnie z informacją na stronie Samsunga i instrukcją obsługi z Wiselink-Pro
można odtwarzać z pamięci flash nawet pliki wideo o wyzszej rozdzielczości
1920 na 1080 z dekodera telewizora a po prostu nie przewidziano plików
o tej konkretnej rozdzielczości....
Czym najlepiej(najszybciej) skonwertować DIVX do DIVX w tej akceptowanej
przez Samsunga rozdzielczości - 1920 na 1080- ???
 
Ostatnia edycja:

bercikw

New member
Karta sieciowa

A ja teraz z trochę innej beczki.
Strasznie nurtowała mnie karta sieciowa zainstaloana w mojej 8. Zrobiłem sobie odpowiedni kabelek i zabralem się za testowanie. I tu pojawil się mój problem.
Po podłączeniu komputera lub routera nic kompletnie się nie dzieje. Po lampkach na routerze widzę że komunikacja następuje ale nic kompletnie nie można zrobić. Do czego w końcu służy ta karta sieciowa w LCD. Czy to tylko gadżet.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 

ADAM12116

New member
do oglądania filmów przez sieć ale musisz jakiś program zainstalować w kompie chyba z tego co wiem ale nie nie bawiłem się w to jeszcze bo nie widzę sensu w moim przypadki kiedy mam kompa podłączonego do TV a do tego można z pendriva filmy oglądać, interesowała mnie jedynie ta usługa z neta więc podłączyłem TV pod neta ale nie dział pisze ze usługa nie działa w PL
 

Protoplastus

New member
bercikw napisał:
A ja teraz z trochę innej beczki.
Strasznie nurtowała mnie karta sieciowa zainstaloana w mojej 8. Zrobiłem sobie odpowiedni kabelek i zabralem się za testowanie. I tu pojawil się mój problem.
Po podłączeniu komputera lub routera nic kompletnie się nie dzieje. Po lampkach na routerze widzę że komunikacja następuje ale nic kompletnie nie można zrobić. Do czego w końcu służy ta karta sieciowa w LCD. Czy to tylko gadżet.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

W na komputer trzeba wgrać oprogramowanie z załączonej płytki. Służy ono tylko do udostepniania folderów. Foldery te widać potem w TV na tej samej zasadzie co z pendriva. W menu Source pojawia się opcja Wiselink Pro. Wyszukiwanie i odświerzanie multimediów działa zdecydowanie szybciej niż z pena.

Przy okazji mam pytanko:

Nie wiecie gdzie mogę kupić 10 metrowy kabelek DVI-I -> D-Sub?
Chciałbym podłączyć kompa też takim kabelkiem bo na ethernetowym działa tylko Wiselink...
 
Ostatnia edycja:

robotm

New member
Jakby ktoś chciał strasznie oglądać filmy, to można zastosować TVersity.
Ja spróbowałem i przy ustawieniu urządzenia (w TVersity) PS3 działają filmy
SD (HD nie próbowałem) z napisami (transkodowane).
Muzyka i zdjęcia z jakiegoś powodu nie działają :(
Zainstalowałem ten PC Share Manager z płytki i to z kolei fajnie "serwuje"
mp3 i zdjęcia. Filmy bez napisów niestety ... :( ale mam PS3 i daję radę :)

Ja mam z kolei pytanie z innej beczki :
Czy ten TV posiada jakiekolwiek ustawienie powiadomienia o wyłączeniu z timera ?
Leżę sobie grzecznie, ustawiam SleepTimer na np. 60 minut, oglądam
i ... NAGLE ... SRU - się wyłączył :(
Nie informując mnie o tym fakcie np. 1 minutę wcześniej !
Mnie, swojego właściciela !!! :grin::hmm:
Jak to z tym jest ??
 

duzyinaczej

New member
Witam po dłuższej przerwie ;)
Właśnie zabrali mi telewizor – zgłosiłem „łuszczenie obudowy”.
Zobaczymy, co to da i jak mnie potraktują. Pytałem kierowcy, czy coś wie na ten temat, ale powiedział, że do samej obudowy nie mieli zgłoszenia, natomiast wymieniali (odwarstwione) obudowy, mimo iż zgłoszenie było do usterki technicznej.
Z ciekawych rzeczy to dowiedziałem się, że w serii 656, gdzie obudowy są z kolorowego plastiku to właśnie cały ten plastik potrafi się odklejać – to zaczyna być tragicznie śmieszne.
Radzę Wam reklamować czym prędzej, żeby nie odwlekać a potem minie okres gwarancji. Jeżeli nas będzie więcej to może będą wymieniać bez marudzenia.:???:
Dam znać jak dowiem się czegoś więcej o mojej reklamacji.
Pozdrawiam

P.S.
Co do timer’a to faktycznie wyłącza się w ogóle nie informując wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
duzyinaczej napisał:
Witam po dłuższej przerwie ;)
Właśnie zabrali mi telewizor – zgłosiłem „łuszczenie obudowy”.
Zobaczymy, co to da i jak mnie potraktują. Pytałem kierowcy, czy coś wie na ten temat, ale powiedział, że do samej obudowy nie mieli zgłoszenia, natomiast wymieniali (odwarstwione) obudowy, mimo iż zgłoszenie było do usterki technicznej.
Z ciekawych rzeczy to dowiedziałem się, że w serii 656, gdzie obudowy są z kolorowego plastiku to właśnie cały ten plastik potrafi się odklejać – to zaczyna być tragicznie śmieszne.
Radzę Wam reklamować czym prędzej, żeby nie odwlekać a potem minie okres gwarancji. Jeżeli nas będzie więcej to może będą wymieniać bez marudzenia.:???:
Dam znać jak dowiem się czegoś więcej o mojej reklamacji.
Pozdrawiam

P.S.
Co do timer’a to faktycznie wyłącza się w ogóle nie informując wcześniej.

zdaj relacje z tego co zrobią u ciebie bo ja tez będe oddawał w najbliższym czasie na rozwarstwanie sie obudowy (sreberka)
 

surfer

New member
Samsung a DVB

Witam serdecznie, mam pytanie do użytkowników 8-ki z Poznania - czy odbieracie na swoich cudach transmisje DVB ze Śremu. Jeśli tak, to na jakiej antenie (a może jest ktoś z Piątkowa, bo to byłby dla mnie idealny miernik)
pozdrawiam
 
Do góry