Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

-bienek-

New member
No i chyba cos sie zje...! Wczoraj lecial program na TVP2 (antena siatkowa) nie pamietam tytułu ("tak to leciało"- coś takiego) i za kazdym razem jak zawodnik wymawiał slowa "tak to lecialo" i odpowiedz byla dobra to w studio zapalały sie zielone reflektory i lecial taki dość wysoki i dynamiczny dzwięk. W tym momencie Samsung 786 dostawał świra!!! Obraz zaczynał skakać i robil sie fioletowy a dzwięk zanikał!! Sprawdzałem w tym samym czasie i na starym tv bylo wszystko OK. Zdarzyło sie tak też jak była reklamówka jakiś kabaretow na 2. Tak to wygląda jakby te jaskrawe kolory świateł+ dzwiek do tej sytuacji doprowadzały. Wkurzające to jest:( Nie mam pojecia o co w tym moze chodzic. Jak zwykle tak ladnie zarło i zdechło...
 

zoltar23

Member
-bienek- napisał:
No i chyba cos sie zje...! Jak zwykle tak ladnie zarło i zdechło...
to już kolejny problem z tym modelem lcd. Tu jest więcej użytkowników którzy mieli problem niż tych ze sprawnym tv. To jest wadliwa seria 786, dobrze że jednak się wstrzymałem z kupnem. Poczekam na coś nowego (mam nadzieje poprawionego technicznie).
 

qazar

Member
Bez reklam
Dziwna sprawa, ja na razie nie ma problemów z tym tv(odpukać w niemalowane) ale to co opisujesz jest naprawdę zaskakujące..
 

pszczola26

New member
Witam, czy ktoś z was miał możliwość porównać lcd samsung LE46A756 i sony KDL-46W4500. Chodzi o konkretne wrażenia , o jakość obrazu przy zwykłym sygnale z anteny siatkowej. Zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych modeli. W niedzielę objeździłem parę dużych sklepów RTV typu nie dla idiotów, ale w żadnym z nich nie było możliwości porównania obu modeli obok siebie, a o podaniu zwykłego sygnału SD zapomnij tylko ekstra demo z blu-ray. Z kolei w małych sklepach RTV tylko niższe modele na półkach , a te niestety tylko na zamówienie.

 

qazar

Member
Bez reklam
Mhmm jakość obrazu podobna, ale sony ma jednak lepszą płynność i bardziej naturalne kolory, czerń podobna
 

mightym

New member
No właśnie o tym pisałem w swoim poście, że przeglądając forum co chwila ktoś pisze, że mu coś "wysiadło" w samsungu, częściej niż że jest zadowolony i stąd było moje pytanie, który model jest mniej awaryjny. Widzę, że więcej narzekań jest na 786, ja się waham pomiędzy 686, a 756, przynajmniej wahalem, bo zaczynam coraz poważniej myśleć o sony w4720 (46 cali). Jednak ma dużo większą renomę.

Co myślicie kupować 686, 756, czy w4720?


qazar napisał:
Twierdzenie że samsungi są awaryjne jest nieporozumieniem, wszelaka elektronika jest awaryjna a samsung nie odchodzi od średniej(poczytaj o sharpach,sony i toshibie) Na twoim miejscu wziąłbym 756 bo ma lepsze parametry od serii 6 :)
 

premek111

Active member
Bez reklam
-bienek- napisał:
LE 786.mysle ze to sprawa sygnalu(napisales ze antena siatkowa TVP2),np w grach przy bardzo dynamicznych zmianach kolorow nic takiego nie wystepuje.na blue ray tez nie ma zadnych problemow.ja mam kablowke sredniej jakosci i jakos sobie radzi.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
Fragment testu dla tych co nie wierzą w czerń 786:

Black Level

And now, we get down to business. With the [Smart LED] option enabled, the Samsung LE40A786 struts its stuff and, unsurprisingly, shuts off LEDs as necessary. As a result, a completely black screen measures an unbeatable (literally!) 0 cd/m2 (yes, 0: nil, none, nada).

Mój 786 swieci zajebiście, a pisanie tu że więcej jest awaryjnych niż nieawaryjnych to totalna paranoja. Tutaj piszą tylko Ci co im się coś spier.. albo mają laga. Tych telewizorów sprzedano tysiące jak nie stki tysięcy na całym świecie a tu narzeka paru. Więc spokojnie panowie, zaglądnijcie na forum sony i zobaczcie ile z Hiszpanii wyszło W4500 z cloudingiem !!!
 

zoltar23

Member
walery napisał:
pisanie tu że więcej jest awaryjnych niż nieawaryjnych to totalna paranoja. Tutaj piszą tylko Ci co im się coś spier.. albo mają laga.
Nie kolego, tutaj piszą ci którzy zakupili te tv i na początku było wszystko ok, ale po kilku godzinach (dniach) coś się zaczęło sypać.
PS. pewnie jesteś przedstawicielem Samsunga.
Dla mnie dobry sprzęt jest bezawaryjny, masz tu przykład: kolega sprzedał kilkaset HDD Caviara z czego wróciła jedna sztuka na servis. To jest sprzęt godny uwagi.
 

premek111

Active member
Bez reklam
zoltar23 napisał:
Nie kolego, tutaj piszą ci którzy zakupili te tv i na początku było wszystko ok, ale po kilku godzinach (dniach) coś się zaczęło sypać.
ale jednak wiekszosc nie pisze poniewaz maja wszystko w porzadku,a tak na marginesie nawet Rolls Royce sie psuje
 

zoltar23

Member
premek111 napisał:
nawet Rolls Royce sie psuje
Nie będę rozpisywał się na ten temat bo nie od tego jest to forum. Gdybyś przeczytał cały temat to zauważyłbyś pewień post na temat wadliwej partii 786. Tv na ledach niestety są jeszcze niedopracowane.
 

premek111

Active member
Bez reklam
zoltar23 napisał:
Nie będę rozpisywał się na ten temat bo nie od tego jest to forum. Gdybyś przeczytał cały temat to zauważyłbyś pewień post na temat wadliwej partii 786. Tv na ledach niestety są jeszcze niedopracowane.
przeczytalem caly post:) od poczatku,fakt kilka sie popsulo ale to nie powod zeby cala serie opisywac jako bardzo wadliwa.
 

Padaka

New member
Panowie szukam konkretnej informacji:

Czy modele 46 cali w seriach A786 i A956 posiadają tą samą matrycę i róznica wynika tylko z dekodera DVB ?

Czy też oba modele są wyposażone w różne matryce ?


Pozdrawiam
 

zoltar23

Member
premek111 napisał:
przeczytalem caly post:) od poczatku,fakt kilka sie popsulo ale to nie powod zeby cala serie opisywac jako bardzo wadliwa.
gościu (chyba servisant o tym pisał), widocznie pominąleś jeden post, nie będę go szukać bo nie mam żadnego interesu w tym. Ja osobiście czekam na kolejną serie samsunga.
 

premek111

Active member
Bez reklam
zoltar23 napisał:
gościu (chyba servisant o tym pisał), widocznie pominąleś jeden post, nie będę go szukać bo nie mam żadnego interesu w tym. Ja osobiście czekam na kolejną serie samsunga.
ktos napisal,tak,a Kiki napisal ze z ta seria nie ma zadnych problemow.
nie wiem,moze byla jakas wadliwa seria,ale wiecej opinii pozytywnych czytalem
 
Ostatnia edycja:

rudy

New member
zoltar 23 ,kup sobie HDD Caviara i będziesz miał stuprocentową pewność,po co ci kupować telewizor?A tak na poważnie ,to w każdej partii,każdego producenta,są tv dobre i te z mniejszą lub z większą wadą.Samsung 786 nie odstaje pod tym względem od tzw. średniej krajowej.Pozdrawiam.
 

Domo19m

New member
Moze wie ktos co oznaczaja te nazwy "Combing/interlacing" bo podobno a786 ma z tym problem? Co macie na mysli piszac ze "płynność tv mogłaby byc lepsza"? Czy u wszystkich wystepuje to zjawisko jak w poscie 446 ? Jeden z forumowiczow napisal ze nie ma smearingu w a786 "tylko" wystepuje u niego taki efekt jak powyzej w poscie 446 w zawartm linku(sory nie moge dodawac linkow) Przeciez to smearing "we wlasnej osobie" hmm abo.. ? Juz nie wiem co robic... pomocy.
 

walery

New member
O grach się nie wypowiadam bo nie gram, a do oglądania z sata i blu-ray ten telewizor za tą cenę jest idealny.:) Model z tą samą matrycą 956 zostawił w testach z tyłu Sony X4500 i Philipsa 9803.:cool:
 
Do góry