Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

Domo19m

New member
Witam jak u Was ze smearingiem na ciemnych obiektach w grach? U mnie np. Call of Duty 4 na Xbox'ie przy ustawieniu tv na "film" + pare bajerow (bez przesadnych wyostrzen obarzu) 100Hz movie+ na nisko i powiem wam ze np na czarnej szafce w szarym pomieszczeniu przy ruchu "piekne" czarne smugi :( na 1cm az nie moge uwierzyc ze Tv za tyle kasy nawet kable po 300zl :O (polaczone przez HDMI tylko) i mam taki problem :/ Podzielcie sie waszymi doznaniami. Nie mowie teraz o ustawieniu na wyjsciu HDMI2 na PC (bo obraz jakis taki zgaszony) tylko normalnie z leciutkimi bajerami typu kontrast itd. Wyglada cudownie ale ten motyw z tymi smugami na czarnych obiektach KAPA !! :( Moze to tylko u mnie,napiszcie jak u was, TV to LE46A786
 

ukusek

New member
Wszystkie nowe samsungi mają błyszczące matryce. Odbijają światło i otoczenie jak lusterko. Zresztą taka matryca to połowa sukcesu przy uzyskiwaniu głębokich czerni. Wszystkie matowe rozpraszające matryce nie mają głębokiej czerni nawet przy wyłączonym LCD :). Wystarczy popatrzeć np. na LG.
 

Horhe Ortega

New member
Wszystkie matowe rozpraszające matryce nie mają głębokiej czerni nawet przy wyłączonym LCD
-w/g Ciebie najgłebszą czerń TV osiąga wyłączony.? Na Twoim monitorze czerń jest głebsza niż np. czerń tego forum HDTV jak wył. monitor ?
 

mightym

New member
Który najlepszy?

To mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich :)

Chce kupić LCD Samsunga, ale boję się trochę o ich awaryjność,
co chwila piszecie, że się zepsuł i oddaliście do serwisu i stąd moje pytanko:

Który z tych modeli jest mniej awaryjny i ogólnie którego byście mi polecili?
Przeczytałem cały wątek, ale już trochę się gubię :p Czy, któryś z nich posiada jednocześnie wbudowany subwoofer i dekoder MPEG-4?

LE 46 A686
LE 46 A756

Pozdrawiam
 

qazar

Member
Bez reklam
Twierdzenie że samsungi są awaryjne jest nieporozumieniem, wszelaka elektronika jest awaryjna a samsung nie odchodzi od średniej(poczytaj o sharpach,sony i toshibie) Na twoim miejscu wziąłbym 756 bo ma lepsze parametry od serii 6 :)
 

MAdam

New member
Tylko 786 !!! Różnica jest duża. 786 dużo lepiej świeci niż 856, a co dopiero 756. (odpowiedź do Michal7006)
 

ukusek

New member
Horhe Ortega napisał:
-w/g Ciebie najgłebszą czerń TV osiąga wyłączony.? Na Twoim monitorze czerń jest głebsza niż np. czerń tego forum HDTV jak wył. monitor ?

Będzie głębsza na włączonym jak ktoś wymyśli źródło czarnego światła :)) Na razie takie LCD mają chyba tylko kosmici i to nie na pewno.
 

Horhe Ortega

New member
Kolego-Ty tak jakbyś nie brał pod uwagę treści do wyświetlenia.Przykładowo- czarna plansza testowa.Czerń wynika przede wszystkim od treści-to podstawa.Plazma ma ekran po wyłączeniu daleki od czerni.Nie chciałbyś takiej czerni.Wyłączony ekran nie wyświetla żadnej treści więc się zastanów.
 

Max123

New member
Horhe Ortega napisał:
Plazma ma ekran po wyłączeniu daleki od czerni.Nie chciałbyś takiej czerni.
Plazma i LCD, to zupełnie inne technologie i inny sposób wyświetlania. W plazmie czerń, to brak podświetlenia, tak jakby miejscowo ekran był wyłączony, natomiast ekran w LCD jest ciągle podświetlany, a że polaryzatory nie są doskonałe, tak wiec cząstkowa ilość światła przenika przez polaryzatory i czerń jest prześwitujaca.
 

Horhe Ortega

New member
Fakt że przykład plazmy jest niezbyt fortunny(chociaż BRAK PODŚWIETLENIA-w plażmie???),ale chodziło o istotę treści lub jej braku.Zgodzisz się ze mną , że czy to plazma czy LCD to w stanie wyłączonym to o jakiej czerni mowa ?
 

sunion

New member
Witam
Wlasnie zakupilem samsunga 32'' 756 i niestety nie bardzo jestem zadowolny z niego. Trafil mi sie 1 niebieski swiecacy subpixel wie ktos moze czy jest jakis patent na naprawienie tego ? np by sie zamienil w bad pixel.
Gwarancja chyba tego nie obejmuje.
Kupilem ten tv glownie do kompa i stoi obok mojego samsunga 173p+ na pva. O to moje spostrzezenia:
plusy:
- swietny kontrast
- dobra czern jak na lcd przy patrzeniu na wprost
- dobra ostrosc obrazu czcionki czytelne total wypas
- maly imput lag
minusy
- brak pelnej palety barw (do poligrafi to sie nie nadaje), szczegolnie widac przy retuszu z photoshopa do 173p+ sie nie umywa.
- widoczna utrata rozdzielczosci przy szybszym ruchu w gierach
- przy przesuwaniu okienka z czarnym tekstem na bialym tle po ekranie zostaje smuga (szybko znika ale moze draznic).

Podsumowanie:
Dobry panel do gier i do filmow do pracy z grafika sie nie nadaje.
Jutro podlacze antene i xboxa360 to jeszcze pomarudze jak by kogos to interesowalo.
Prosze o porade odnosnie subpixela.
 
Ostatnia edycja:

bonzo

New member
sunion napisał:
Witam
Wlasnie zakupilem samsunga 32'' 756 i niestety nie bardzo jestem zadowolny z niego. Trafil mi sie 1 niebieski swiecacy subpixel wie ktos moze czy jest jakis patent na naprawienie tego ? np by sie zamienil w bad pixel.
Gwarancja chyba tego nie obejmuje.
Prosze o porade odnosnie subpixela.

Spokojna głowa.
Jeśli kupiłeś w sklepie internetowym, to możesz zwrócić w ciągu 10 dni.
Możesz potraktować go programem do odblokowywania pixeli, jest szansa, ze się odblokuje.
Co najważniejsze: przysługuje Ci wymiana matrycy w serwisie w ramach gwarancji, która mówi, że tv nie może mieć ani jednego stale świecącego piksela (normy ISO). Co innego martwe piksele - tych może być kilka w zależności od wielkości tv.
 

Mefi23

New member
Ja jestem zadowolony z swojego A756.Filmy DVD jakość bd:eek:k:,gry na xboxie360 przy najlepszych ustawieniu wygladają wspaniale ,aż chciało mi się grać.
Zostaje mi jeszcze zakupienie playera blu-ray i będzie full complet.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja mam przy serii 4 dwa świecące piksele jeden na czerwono a drugi na zielono (na białej planszy) i szczerze to na początku się nimi przejmowałem ale teraz ich nawet nie zauważam fakt jest taki że są w lewym dolnym rogu ale i tak ich nie widać z 1m. Nie wiem po co roztrząsać.
 

distball

New member
Witam


Panowie czy LE32A756 jest dobrym wyborem jeśli chodzi o użytkowanie go wyłącznie na zasadzie monitora do PC (tj. zero telewizji)? Jak dotąd brałem pod uwagę LE32A551 i LE32A656 i czytając opinie użytkowników można stwierdzić, że powyższe nadają się wręcz idealnie. Czy w przypadku A756 jest podobnie?

Nadmienię, że TV byłby wykorzystywany do wszystkiego prócz grafiki tj. wszelkiej maści programy z rodziny CRM, SPSS, SAP a także pakiety Office, Lotus (dlatego dużą wagę przykładam do czytelności z odległości 1-1.5m) oraz ogólnie pojęte multimedia tj. internet, filmy (w dużej mierze hd w mkv bądź ts oraz bluray) oraz x360.

Jako, że TV nie oglądam od lat to sygnał SD czy też współdziałanie z raczkującymi platformami HD nie ma dla mnie znaczenia.


z góry dziękuję za porady
 

sunion

New member
Dziekuje za porady, postanowilem zlac sprawe.
Piksel sie zmajduje w lewym dolnym rogu i przy ruchomych obrazach nie zauwazam go.
Przy pracy z tekstem czy statycznym obrazem tez jest w miejscu nie drazniacym. Dziekuje za porady jesli pojawia sie nastepne to bede wymienial panel.
Podlaczylem xboxa360 po componencie i smiga bez problemu w 1080p obraz powala.
Witam

Panowie czy LE32A756 jest dobrym wyborem jeśli chodzi o użytkowanie go wyłącznie na zasadzie monitora do PC (tj. zero telewizji)? Jak dotąd brałem pod uwagę LE32A551 i LE32A656 i czytając opinie użytkowników można stwierdzić, że powyższe nadają się wręcz idealnie. Czy w przypadku A756 jest podobnie?

Nadmienię, że TV byłby wykorzystywany do wszystkiego prócz grafiki tj. wszelkiej maści programy z rodziny CRM, SPSS, SAP a także pakiety Office, Lotus (dlatego dużą wagę przykładam do czytelności z odległości 1-1.5m) oraz ogólnie pojęte multimedia tj. internet, filmy (w dużej mierze hd w mkv bądź ts oraz bluray) oraz x360.

Jako, że TV nie oglądam od lat to sygnał SD czy też współdziałanie z raczkującymi platformami HD nie ma dla mnie znaczenia.


z góry dziękuję za porady

Mysle, ze ciezko bedzie znalesc tv lepiej sie do tego nadajacy.
Z natury duzo marudze i czepiam sie detali. To prawda ze nie dorowa on
topowym monitorom jak eizo czy 24'' dell'om na pva lecz do wszystkiego oprocz grafiki nadaje sie swietnie.
 

Gajep

New member
Wiselink

Mefi23 napisał:
Ja jestem zadowolony z swojego A756.Filmy DVD jakość bd:eek:k:,gry na xboxie360 przy najlepszych ustawieniu wygladają wspaniale ,aż chciało mi się grać.
Zostaje mi jeszcze zakupienie playera blu-ray i będzie full complet.

Jak podłączasz kompa do tv przewodowo, czy bezprzewodowo?
Mam liveboxa i przez kabel tv widzi kompa, a przez bezprzewodową kartę sieciową nie widzi?
 
Do góry