Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

apilek

New member
Dymis napisał:
Czy Wy też tak macie, że gdy wejdziecie do menu serwisowego poprzez naciśnięcie kolejno: INFO>MENU>MUTE>POWER, to resetują się Wam ustawienia kontrastu ostrości itd. ?

Chyba ? wszyscy tak mamy .:(,a może ktoś ma taki sposób wychodzenia z menu serwisowego aby ustawienia pozostawały bez zmian?.
 

zuli

New member
Le46a656

Witam,

mam zamiar zakupic ten TV, ale wczesniej pragnal bym zasiegnac porady kogos, kto mial mozliwosc przetestowania tego modelu w podlaczeniu z xbox360. Jak wrazenia?

thx
 

asiul78

New member
Witam!

Od dziś jestesmy posiadaczami 656 46cali, proszę o radę jak ustawić obraz by nie było przesunięcia ekranu na dole i by nie było białych cienkich pasków na ekranie?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Co, gdzie, jak... napisz coś więcej - do czego podłączony i jak, na jakich kanałach (HD czy SD).
Zresztą obraz w trybie "bez overscanu" jest prawidłowy.
 

asiul78

New member
No cóż, telewizor jest podłączony jak na razie do zwykłej sieci kablowej bez HD, tryb overscanu w ogóle nie jest podświetlony jako dostępny, odnoszę wrażenie że obraz nie mieści się bo górna część zawija się na dole i podskakuje, oprócz tego są takie białe cienkie smużenia poziome. Próbowaliśmy przestawiać już prawie wszystko, ale jak znam nasze szczęście to pewnie z telewizorem jest coś nie tak- tak przynajmniej zasugerował pracownik sklepu, w którym nabyliśmy lcd
 

Dymis

New member
Proponuję sprawdzić wersje softu: INFO-MENU-MUTE-POWER (na wyłączonym odbiorniku) Jeżeli jest starszy niż 1020.1 to może aktualizacja coś pomoże i poszczególne ustawienia.
 

asiul78

New member
kiedy weszłam w menu systemowe, nic nie przestawiając i włączając ponownie telewizor ekran podzielił mi się na 3/4 i 1/4 teraz już nic nie wiem
 

Horhe Ortega

New member
Zamiast 1-ego dnia użytkowania _SERVICE MENU!!!_-to lepiej podłączyć DVD lub Video i zobaczyć czy to samo! Czy stary TV ładnie gra na tym sygnale-może sygnał do kitu?(smużenie poziome-interferencje?).
 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
Proszę mi wytłumaczyć na chłopski rozum po co wchodzić w menu serwisowe,grzebać tam,szukać,o co tu chodzi,mój pół roku gra na wszystkich programach w miarę dobrze bo jeszcze nie widzialem dobrego telewizora.Jeżeli były by nadawane wszystkie programy w HD to owszem każdy da rade.
 

magiclong

New member
samsung 52 656 czy 46 656

Powiedzcie czym różnią sie te dwa modele poza wielkościa matrycy. Czy model 52 działa bez problemowo z PS3 jakie są problemy przy podłączeniu do PC - (gdzieś czytałem że kicha) Mnie sie wydaje że bigger is better ale jakoś akurat do tego modelu 52 656 nie moge sie przekonać widziałem 46 w akcji i było ślicznie nie słyszałem o problemach z podłączeniem do PC -Moje żródło n-ka, xbox360, pewnie ps3 soon;)
 

Dymis

New member
Jeżeli zależy Ci na idealnym obrazie grając na ps3 czy x-klocku, chyba powinieneś się rozglądać za innym tv. Widziałem w akcji panasonica tyle, że plazme i na ps3 był lepszy obraz niż na samsungu. Rzecz jasna, jeżeli gry to drugorzędna sprawa to tv zawodowy :eek:k::cool::D
 

pom22

New member
magiclong napisał:
Powiedzcie czym różnią sie te dwa modele poza wielkościa matrycy. Czy model 52 działa bez problemowo z PS3 jakie są problemy przy podłączeniu do PC - (gdzieś czytałem że kicha) Mnie sie wydaje że bigger is better ale jakoś akurat do tego modelu 52 656 nie moge sie przekonać widziałem 46 w akcji i było ślicznie nie słyszałem o problemach z podłączeniem do PC -Moje żródło n-ka, xbox360, pewnie ps3 soon;)

Witam , Cóż moge powiedzieć , mam 52a656 i jest SUPER , PS3 śmiga jak ta lala (gierki i BR) .Właśnie zaupiłem Filmiki na BR (Narnia , Jndiana 3 , Constantin - wszystko bajka) .Podłączyłem lapka (sony vaio z BR) na wejsciu hdmi2 (w meni tv pod wejściem hdmi2 przestawiłem na pc) też bez jakich kolwiek problemów . Mam podłączoną N-ke ale niestety przez component bo po hdmi wyskokuje niezgodność ale tylko na jakieś kilka sekund(5-10) i potem wszystko gra , ale to trochę wkurzające i dla tego oglądam przez component .Mam też wykupiony multipakiet canal+ hd 9od 1 grudnia promocja , i nawet fajna wychodzi średnio po podliczeniu całego roku około 31zł i dekoder z nagrywarką wypożyczenie 10 miesiecy 0zł) , wracając do tematy canal+ po hdmi3 działa bezbłędnie . I cóż mogę powiedzieć o tym tv , dla mnie jest bardzo OK a miałam już kilka lcd , Jakość bardzo dobra i oczywiście cena ale ona akurat w moim przypadku nie była aż tak najważniejsza .Ale sam musiś sobie przemyśleć za i przeciw i zdecydować .Ja sie zastanawiałem chyba ze 3 tygodnie czy zmienić a miałe sharpa 46x20 . Pozdrawiam i życzę zadowolenia z zakupu i nie ważne czy to będzie samsung czy inny , ważne jest twoje zadowolenie .Pozdrawiam
 

chimera_best

New member
hej teraz jest fajna promocja na 40A656 i odtwarzacz blu-ray db-1500 za 3666zł co wychodzi taniej nic wszystko w najlepszych sklepach na necie... promocja jest w niektorych media expert u mnie w miescie np Myszków slask
 

xenope

New member
Problem z automatycznym powrotem do standardowych ustawień

Witam,
Niedawno kupiłem tv 46a656 i telewizor jest świetny, tylko mam jeden problem. Otóż jak oglądam film z komputera albo jakiś program telewizyjny (przypuszczam, że na dvd będzie to samo ale jeszcze nie sprawdzałem) to mimo moich ustawień obrazu (tryb movie, odpowiednia jasność, kontrast itd) po jakiś 30 minutach telewizor sam się przełącza na tryb dynamic. Wtedy muszę na nowo zmienić ustawienia a za pół godziny znów to samo. Oczywiście jak odepnę pc i podepnę na nowo, to ustawienia też są standardow a nie moje. Czy ktoś miał może podobny problem albo ma pojęcie co z tym zrobic?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Krizz8

New member
zuli napisał:
Witam,

mam zamiar zakupic ten TV, ale wczesniej pragnal bym zasiegnac porady kogos, kto mial mozliwosc przetestowania tego modelu w podlaczeniu z xbox360. Jak wrazenia?

thx
No to powiem Ci że tv wymiata z konsolą. Sam posiadam i jestem BAAAARDZO zadowolony. Obraz kosi a Fifa na takim panelu to po prostu kosmos. Wczoraj odpaliłem nowe Call of Duty i przez 5 min klęczałem przed telewizorem. Grafa powala, brak smuzenia, kolory nasycone, kontrast wspaniały. Po prostu malina!
Dodam tylko że obraz z cyfry nawet zwykłej, nie HD jest bardzo dobry!
Polecam A656
 
Do góry