Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

kwolkowski

New member
marcino86 napisał:
mam ten telewizorek od dwóch tygodni i POLECAM.
a nie masz problemu z zacieraniem / załamywaniem się krawedzi szybko przemieszających się osób lub przedmiotów? Wyłączyłem 100Hz Motion Plus i jest dużo lepiej ale nadal to widzę.
 

adziomen

New member
zwracam sie z prosba dla tych ktorzy posiadaja ten telewizor 40" o podanie jakie opcje uzywaja bo twierdza ze obraz powala obecnie uzywam SD

z gory dziekuje za pomoc
 

Dymis

New member
kwolkowski napisał:
a nie masz problemu z zacieraniem / załamywaniem się krawedzi szybko przemieszających się osób lub przedmiotów? Wyłączyłem 100Hz Motion Plus i jest dużo lepiej ale nadal to widzę.


Najgorsza wada tego tv. Gdyby nie to, jest to model numer 1 w tej klasie cenowej, a później długo, długo nic. Można jeszcze wspomnieć o niedopracowanym fw. ale wierzę, że w końcu go poprawią i wypuszczą dopracowaną wersję.

Pozdrawiam
 

pom22

New member
Wrazenia odbioru 52a656

Witam wszystkich .Ponad tydzień temu po długim namyśle zakupiłem sama 52a656 i powiem że zakup był strzałem w 10 . Pragne na wstepie powiedzieć że nie obyło sie bez kalibracji do której podchodziłem z duzą ostrożnością ale po tej operacji bardzo miłe zaskoczenie . Czerń i biel w tym samie jest naprawde bardzo dobra i po kalibracji na pewno nie ustepuje modelom z podświetleniem LED , tak samo co do kątów , jest super .Przed kalibracją na odbiorze z sygnału sd nie było super ale też nie najgorzej (chyba jestem rozbestwiony), litery na tvp3 w pasku troszke rozmyte a po kalib... wyrażne , polepszyła sie ostrość , kolory nabrały naturalności (na przykładzie ludzkiej skóry) , oczywiście duzo zależy od sygnału i czy nadawane jest ze studia i z jakim oświetleniem .HD powala na kolana szczególnie z PS3 po prostu bajka . Co może wkurzać to przy podłączeniu przez hdmi przy uruchomieniu wyskakuje bład HDMI ale po kilku sekundach jest wszystko OK , jedyne wyjście to COMPONENT.Przy podłaczeniu PS3 nie ma żadnego problemu.Wracając do kalibracji która trwała około 1,5 godzinki obraz w telewizorki jest wyśmienity i tak jak pisałem patrząc pod ostrym kątem czarny jest super (a miałem kilka LCD) i kolory nic się nie zmieniaja , nic nie matowieje i nie blednie .Mankamentem do którego można się przyzwyczaić to błyszcząca matryca , ale przy właczonym tv i mocno nasłonecznionym pokoju nie ma żadnego problemu , tylko dziwnie wygląda jak tv jest wyłączony . W karzdym razie bardzo polecam tego samsunga .
 

macieksmol

New member
pom22 napisał:
Witam wszystkich .Ponad tydzień temu po długim namyśle zakupiłem sama 52a656 i powiem że zakup był strzałem w 10 . Pragne na wstepie powiedzieć że nie obyło sie bez kalibracji do której podchodziłem z duzą ostrożnością ale po tej operacji bardzo miłe zaskoczenie . Czerń i biel w tym samie jest naprawde bardzo dobra i po kalibracji na pewno nie ustepuje modelom z podświetleniem LED , tak samo co do kątów , jest super .Przed kalibracją na odbiorze z sygnału sd nie było super ale też nie najgorzej (chyba jestem rozbestwiony), litery na tvp3 w pasku troszke rozmyte a po kalib... wyrażne , polepszyła sie ostrość , kolory nabrały naturalności (na przykładzie ludzkiej skóry) , oczywiście duzo zależy od sygnału i czy nadawane jest ze studia i z jakim oświetleniem .HD powala na kolana szczególnie z PS3 po prostu bajka . Co może wkurzać to przy podłączeniu przez hdmi przy uruchomieniu wyskakuje bład HDMI ale po kilku sekundach jest wszystko OK , jedyne wyjście to COMPONENT.Przy podłaczeniu PS3 nie ma żadnego problemu.Wracając do kalibracji która trwała około 1,5 godzinki obraz w telewizorki jest wyśmienity i tak jak pisałem patrząc pod ostrym kątem czarny jest super (a miałem kilka LCD) i kolory nic się nie zmieniaja , nic nie matowieje i nie blednie .Mankamentem do którego można się przyzwyczaić to błyszcząca matryca , ale przy właczonym tv i mocno nasłonecznionym pokoju nie ma żadnego problemu , tylko dziwnie wygląda jak tv jest wyłączony . W karzdym razie bardzo polecam tego samsunga .
Mam pytanko , a kto Ci robił kalibrację i za ile
 

Marcinamsis

New member
Czy taka kalibracja polega po prostu na odpowiednim ustawieniu opcji jak kontrast, nasycenie, jasność itp, czy to jest jakieś grzebanie w głębszych opcjach, dostępnych tylko dla serwisanta któremu trzeba zapłacić 200zł ??
 

flex-service

New member
Firmware

Witam wszystkich.
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem [FONT=&quot]LE46A656 :cool: .
Mam pytanie w kwestii firmware , czy macie informacje jakie zmiany wprowadza wersja ( ver.T-PRLPEMUD-1015.0 )[/FONT]?
Kolejny pytanie mój TV ma ( ver.T-PRLPEUMD-1016.1 ) z 15.09.2008 , czyli nowsza niż ta która jest do pobrania od Samsunga ??

Kolejna sprawa brak audio na HDMI z Nbox recordera , czy miał ktoś z tym jakieś kłopoty ? Konfiguracja Nboxa na pewno jest OK , ponieważ na starym TV jest dobrze ( ten sam Nbox i kabel HDMI ) . Na Dreambox DM800 jest wszystko OK ... zamieniałem wejścia HDMI telewizora i tylko z Nboxa nie ma głosu ...

Pozdrawiam serdecznie !
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
flex-service napisał:
Witam wszystkich.
Kolejny pytanie mój TV ma ( ver.T-PRLPEUMD-1016.1 ) z 15.09.2008 , czyli nowsza niż ta która jest do pobrania od Samsunga ??

Też miałem od nowości 1016 i w przypływie głupoty i ciekawości zamieniłem na 1015. Niestety różnic nie zdążyłem zauważyć.

Kolejna sprawa brak audio na HDMI z Nbox recordera

A jak tam ustawienie Dolby Digital w eN boxie?
 

flex-service

New member
piotr'ek napisał:
Też miałem od nowości 1016 i w przypływie głupoty i ciekawości zamieniłem na 1015. Niestety różnic nie zdążyłem zauważyć.



A jak tam ustawienie Dolby Digital w eN boxie?

Oczywiście zmieniałem "Dolby Digital" na on lub na off - brak zmian , nadal nie ma głosu w TV.

Pozdrawiam
 

leonidas18

New member
Czy telewizor Samsung LE 52A656A1F to ten sam model co 40A656 ? Bo w podsumowaniu testu jest napisane, że:
Zauważone braki:
słabe skalowanie w SD
smużenie w SD i HD
clouding
słaby dźwięk / słabiutki/
mocno się kurzy i miękkie tworzywo -- lekkie ryski

Więc patrząc na te wady to jednak słabiutko wypada ten TV.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
No z tych wszystkich zastrzeżeń to tylko ze słabym, a raczej dziwacznym dźwiękiem mogę się zgodzi. Co to jest clouding to pojęcia nie mam.
 

pom22

New member
leonidas18 napisał:
Czy telewizor Samsung LE 52A656A1F to ten sam model co 40A656 ? Bo w podsumowaniu testu jest napisane, że:
Zauważone braki:
słabe skalowanie w SD
smużenie w SD i HD
clouding
słaby dźwięk / słabiutki/
mocno się kurzy i miękkie tworzywo -- lekkie ryski

Więc patrząc na te wady to jednak słabiutko wypada ten TV.

Witam , mam tel tv od dwuch tygodni i zaznaczam że to nie pierwszy mój LCD .Nie zgadzm sie ze smużeniem na SD a tym bardziej na HD - paranoja , skąd macie sygnał bo chyba z miski na dachu. Clouding u mnie nie wystepuje choc przeż pierwsze 3 dni w rogach lzaobserwowałem letkie rozjaśnienie przy wyłączonej N-ce , jak oglądałem program nie zauważalne , teraz jest wszystko ok. Co do dzięku na poziomie średnim ale i tak nie słucham z tv tylko przez kino domowe . Skalowanie na przyzwoitym poziomie . Co do twozywa czyszczę odpowiednią ściereczką i żadnych rysek nie widać - tutaj nie bedę sie sprzeczał co do twardosci twożywa . Moim skromnym zdaniem tel tv jest na przyzwoitym poziomie a zastanawiałem sie nad sony w 4000 w4500 sharp xl2 ale wygrał samsung , kwestia odpowiedniego ustawienia wszystkich parametrów i jest super (czerń , kąty extra - przeprowadzona kalibracja) . Nad wyborem zastanawiałem się miesiąc i miałem porównanie z innymi lcd bo mam znajomego który prowadzi sklep rtv . Ale wybór i upodobanie do marki to juz inna sprawa.
 

Dymis

New member
Taka sama sytuacja jak z 1015. Pokazuje się komunikat o podłączeniu USB po czym znika i nic się nie dzieje. Jak będę miał chwilę czasu to zmienię nazwę i spróbuję jeszcze raz.
 

pmaz

New member
Witam
Przeczytałem całe forum poświęcone 656 i odniosłem wrażenie, że część z Was kupiła inny model niż sądzicie. Moje wrażenia z użytkowania ( 1,5 mc) 656 to pasmo pozytywnych odkryć i zachwytów znajomych którzy przychodzą porównać z swoimi LCD lub plazmami. Już pierwsze włączenie do sygnału analogowego z kablówki, to miłe zaskoczenie. Obraz bez zarzutu z 3 metrów, bliżej to tylko DVD(Onkyo) przez HDMI w 1080i. Jakie smużenia, jaki wyblakły czarny( ustawienia czerni przy HDMI opcja) i to co często się powtarza BUCZENIE. Chodził 48 godzin bez przerwy i nic, cisza i spokój. Kurz - jak wszędzie, szmatka co 4 dni i po sprawie. Refleksy - gdzie? Nierówne podświetlenie - co to jest, gdzie, wszystko działa ok, bez wgrywania czegokolwiek. Teraz od tygodnia mam sygnał HD z kabla ( też przez HDMI i dźwięk przez optyczny) no i znów znajomi, którzy nie chcą wyjść:) Pojawiły się nowe możliwości ustawień przy sygnale HD.Można wszystko dopasować i poprawić bez grzebania w serwisowym.Przy HD, 100 Hz dopiero się przydaje. Kanały SD już można oglądać z 2 metrów, a nawet 1,5m. Może macie większe oczekiwania, jak dla mnie jest super.
 
Ostatnia edycja:
Do góry