Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

rojber

New member
Ja mam natomiast taki problem. Nie działa mi funkcja PiP;/ Posiadam LE32 A656. Wydaje mi sie jednak, że ten tv obsługuje tą funkcje. Prosze o pomoc.
 

dinar

New member
PIP działa tylko pomiędzy dwoma różnymi programami np.PC -TV, kino - TV,
TV naziemny - TV kablówka,cyfra,polsat,N,itd.Nie można oglądać np.z Cyfry TVN Turbo a na pipie TVN 24.Moim zdaniem ta funkcja jest nie przydatna,dlatego dobre firmy tego nie stosują,a Samsung dołożył dodatkowy bajer i każe płacić.
 

zoltan

New member
rojber, aby wlaczyc PIP musisz przelaczyc tv na HDMI 1-4, Moduł (component) lub PC. Wtedy bedziesz mogl poprzez PIP miec podglad na TV (antena naziemna), złącza 1-2 (eurozlacze), DTV.
 

rojber

New member
Aha... No to troche przekombinowana sprawa z tym PiP. Ja mam cyfre podłączoną przez EURO, do tego zwykła antena podłączona do tunera, a w EURO2 wsadzony PS2. Planuje podpiąć kompa do HDMI. I teraz jeśli dobrze rozumuje to co napisałeś, w momencie gdy bede miec odpalony komp na HDMI bede mógł włączyc PiP i zobaczyć co jest na cyfrze (EURO) albo na kablówce (wejście antenowe)??
 

kwolkowski

New member
Le46a656

Mam pytanie do znawców telewizorów LCD. Kupiłem niedawno w/w Samsunga i wszystko jest ok do czasu względnie szybko przemieszczających się obiektów. Może być to np. ruch człowieka na tle ściany, roślin, czegokolwiek. Widac wtedy coś co nie jest łatwo ująć w słowa. Taka jakby poświata, czy załamanie krawędzi obiektu przemieszczającego się względem tła. Nie wiem, czy to tzw. smużenie. Ale o smużeniu słyszałem, że dotyczy naprawdę szybko przemieszczających się obiektów, np piłki tenisowej. A to co widzę niestety pojawia się bardzo często i nie są to jakies super-szybkie ruchy rodem z Gwiezdnych Wojen czy Matrixa:) W zasadzie nie ma filmu aby to nie bylo od czasu do czasu zauważalne.
Wystarczy aby gość na filmie szybkim krokiem przeszedł po pokoju a już to widać. Dodam, że dotyczy to każdego sygnału, tj. SD, HD czy DVD. A może to wada mojego egzemplarza? Wszyscy zachwycają się tym telewizorem, nikt o tym nie wspomnia. Trochę mnie to niepokoi. Prosze o opinię uzytkownikow tego i innych telewizorów LCD.
 

radzio1978

New member
Programowanie

Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem 40a656 i mam spory problem a mianowicie nie nie moge zaprogramowac ustawień oraz programów , przy automatycznym trybie odnajduje programy i wylicza ich ilość ale nie zapisuje ich po zakonczeniu wyszukiwania , w trybie ręczym nie moge zapisać kanału , pokazuje mi znak zapytania . Uprzedzając odpowiedzi mam przełaczony na tryb dom .:hmm: Miał ktos moze taki przypadek, albo wie jak do tego sie zabrać .
Pozdrawiam Radzio
 

Dymis

New member
kwolkowski napisał:
Mam pytanie do znawców telewizorów LCD. Kupiłem niedawno w/w Samsunga i wszystko jest ok do czasu względnie szybko przemieszczających się obiektów. Może być to np. ruch człowieka na tle ściany, roślin, czegokolwiek. Widac wtedy coś co nie jest łatwo ująć w słowa. Taka jakby poświata, czy załamanie krawędzi obiektu przemieszczającego się względem tła. Nie wiem, czy to tzw. smużenie. Ale o smużeniu słyszałem, że dotyczy naprawdę szybko przemieszczających się obiektów, np piłki tenisowej. A to co widzę niestety pojawia się bardzo często i nie są to jakies super-szybkie ruchy rodem z Gwiezdnych Wojen czy Matrixa:) W zasadzie nie ma filmu aby to nie bylo od czasu do czasu zauważalne.
Wystarczy aby gość na filmie szybkim krokiem przeszedł po pokoju a już to widać. Dodam, że dotyczy to każdego sygnału, tj. SD, HD czy DVD. A może to wada mojego egzemplarza? Wszyscy zachwycają się tym telewizorem, nikt o tym nie wspomnia. Trochę mnie to niepokoi. Prosze o opinię uzytkownikow tego i innych telewizorów LCD.


Podobno większość TV LCD nie tylko samsungi, maja taki problem. Wystarczy zmienić w opcjach 100Hz na poziom "niski" i problem znika
 

zoltan

New member
rojber napisał:
Planuje podpiąć kompa do HDMI. I teraz jeśli dobrze rozumuje to co napisałeś, w momencie gdy bede miec odpalony komp na HDMI bede mógł włączyc PiP i zobaczyć co jest na cyfrze (EURO) albo na kablówce (wejście antenowe)??

Dokladnie. A takze to co masz pod drugim euro, czyli PS2.

kwolkowski Sprobuj wylaczy 100Hz Motion Plus i zobacz jak wtedy nedzie wygladal obraz.

radzio1978 napisał:
... w trybie ręczym nie moge zapisać kanału , pokazuje mi znak zapytania .

A jak na Zapisz (znak zapytania) nacisniesz Enter na pilocie to nie wyskakuje OK?
 

kwolkowski

New member
kalibracja

W teście na pierwszej stronie forum kilka razy są odwołania do kalibracji w celu poprawy obrazu z SD. Czy sa gdzieś podanej konkretne nastawienia tej kalibracji? Czy trzeba samemu kombinować i szukać najlepszych efektów?
 

pom22

New member
kwolkowski napisał:
W teście na pierwszej stronie forum kilka razy są odwołania do kalibracji w celu poprawy obrazu z SD. Czy sa gdzieś podanej konkretne nastawienia tej kalibracji? Czy trzeba samemu kombinować i szukać najlepszych efektów?

Ja już zamówiłem na 8.11 do domu kalibrację , zapłacę 200 i bedę na pewno zadowolony ,zresztą na pewno opiszę jakie dała efekty
 

luxbox

New member
Witam chce kupić SAMSUNG LE 40A656A tylko mam kilka pytań jako laik :).
1. Co znaczy ze ten model ma mieniąca się obudowa? (czerwono -czarna) Ona jakoś świeci czy tylko w zależności od światła w pokoju coś się w niej zmienia,

2. Mam cyfre dekoder miałem podłączony przez euro i teraz moje pytanie czy jak bym zmienił dekoder na ten z wyjściem HD ale oglądał na TVN to będzie lepszy obraz? Bo na kanałach HD będzie oczywiście lepszy, ale co z innymi ?

3. Widziałem ten model u pewnej osoby spodobał mi sie jednak miałem wrażenie przy oglądaniu ze jest lekka mgiełka, siedziałem około 2,5m od niego i wiem ze miał podłączony dekoder przez euro. Czy to złudzeni czy trzeba coś ustawić. (napiszcie co dokładnie)

Z góry serdecznie dziękuje czekam na pomoc.
 

zoltan

New member
Do luxbox

Odp.1: Moze chodzi o ze to odbija ona swiatlo i mozna sie w niej przejrzec. Taki sam jest ekran, odbija swiatlo, nie jest matowy. Obudowa jest czarno-czerwona, z tym, ze im w pomieszczeniu jest jasniej tym bardziej widac ta czerwien, a im ciemniej tym wrecz przeciwnie.

Odp.3: Mgielka byla pewnie spowodowana okreslonymi ustawieniami obrazu. Wystarczyloby tylko pozmieniac pewne ustawienia (a tv ma ich sporo) i byloby po mgielce.
 

luxbox

New member
Dzieki a co z pytaniem nr 2
2. Mam cyfre +, dekoder miałem podłączony przez euro i teraz moje pytanie czy jak bym zmienił dekoder na ten z wyjściem HD. ale oglądał np. TVN to będzie lepszy obraz? Bo na kanałach HD będzie oczywiście lepszy, ale co z innymi ?
 

macieksmol

New member
Witam,czy macie jakiś sposób( może w trybie serwisowym) żeby HDMI było na pierwszym miejscu zamiast EURO,bo te pstrykanie po 3 razy SD na HD mnie denerwuje
 

andrzeej

Member
witam jestem dos bardzo zaintersewany 46'a656 . Na filmiku z youtube nietety linka nie moge podac widac tak jak by z tyłu telewizora bylo oswietlenie dajace swialo na sciane. jak to jest w rzeczywistosci bo to reklama samsunga wiec moze trik marketingowy
 

kwolkowski

New member
andrzeej napisał:
witam jestem dos bardzo zaintersewany 46'a656 . Na filmiku z youtube nietety linka nie moge podac widac tak jak by z tyłu telewizora bylo oswietlenie dajace swialo na sciane. jak to jest w rzeczywistosci bo to reklama samsunga wiec moze trik marketingowy
nie, nie ma żadnego oświetlenia z tyłu telewizora.
 

pom22

New member
Moduł CI NP4 Viaccess EXTRA DVBT - samsung 52a656

Witam , właśnie zamontowałem w samsungu NP4 Viaccess EXTRA DVBT i o dziwo to chodzi więc nie ma problemu z DVB-T MPG4 .Wszystko gra i jest OK. Tylko z Łaz k/o Warszawy nadają na razie TP1 TP2 TP SPORT , podobno chwilowo nie ma POLSATU na czym mi bardzo zależy ponieważ mam N-kę.
 
Do góry