Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tak. 37a56 jako jedyny z serii ma panel auo (pmva) zamiast s-lcd (spva). Nie ma także ultra clear panel (świecący) a clear panel tak jak w serii 5. Pozdrawiam.
 

MSKONEK

New member
37 czy 40 A656

Na początku chciałbym wszystkich powitać jestem tu nowy więc z góry przepraszam jak nie tu wpisałem pytanie oraz za błędy . Czytając na różnych forach opinie odnośnie LCD miałem totalny mętlik w głowie od ok 6 miesięcy jaki ten tv wybrać obecnie posiadam 6 letni 29" CRT firmy sony 50Hz i po zmianie mebli przyszedł czas na zmianie na tv na ścianę. Otóż co do firmy moja żona wybrała "niestety" tv ,stwierdziła że jeżeli ma byc LCD to tylko taki bordowy z reklamy tego piłkarza jak wiecie żona jest ważną częścia domu więc "lepiej nie zadzierać" stąd moje pytanie czy 37 czy 40 cali z serii A656
Moje warunki "
tv na ścianie ok 3,5 - 4m na wprost kanapy
telewizja kablowa vectra z dekoderem "cyfrowym" :) sygnał SD
tylko DVD 90% filmy divx ,żadnych komputerów
w dzień dzieci wieczorem ja i żona
moje pytanie czy ten tv się nadaje na jakieś pare lat i czy nie będzie w domu awantury że źle odbiera itp :chodzi mi o smużenia itp pozdrawiam wszystkich .
 

MSKONEK

New member
37 czy 40 A656

Na początku chciałbym wszystkich powitać jestem tu nowy więc z góry przepraszam jak nie tu wpisałem pytanie oraz za błędy . Czytając na różnych forach opinie odnośnie LCD miałem totalny mętlik w głowie od ok 6 miesięcy jaki ten tv wybrać obecnie posiadam 6 letni 29" CRT firmy sony 50Hz i po zmianie mebli przyszedł czas na zmianie na tv na ścianę. Otóż co do firmy moja żona wybrała "niestety" tv ,stwierdziła że jeżeli ma byc LCD to tylko taki bordowy z reklamy tego piłkarza jak wiecie żona jest ważną częścia domu więc "lepiej nie zadzierać" stąd moje pytanie czy 37 czy 40 cali z serii A656
Moje warunki "
tv na ścianie ok 3,5 - 4m na wprost kanapy
telewizja kablowa vectra z dekoderem "cyfrowym" :) sygnał SD
tylko DVD 90% filmy divx ,żadnych komputerów
w dzień dzieci wieczorem ja i żona
moje pytanie czy ten tv się nadaje na jakieś pare lat i czy nie będzie w domu awantury że źle odbiera itp :chodzi mi o smużenia itp pozdrawiam wszystkich .
 

Lord Rayden

New member
SierzantHarris napisał:
Tak. 37a56 jako jedyny z serii ma panel auo (pmva) zamiast s-lcd (spva). Nie ma także ultra clear panel (świecący) a clear panel tak jak w serii 5. Pozdrawiam.

Ano tak, pisałeś mi o tym. Ale jak mówiłęś, da się to przeżyć i matryca jest OK, prawda ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Matryca jest zajxxx jak każda z nowych mva od auo. Poprostu s-lcd nie produkuje rozmiaru 37 i łyka od auo. A dlatego łyka auo pmva lub amva bo te matryce są na identycznym poziomie. Dla przykładu: 37m87-panel auo, 32m87 też auo a świeci lepiej niż r81 z spva. Możesz spokojnie łykać. Na dodatek jakbyś maił obawy to jest gdzieś test (trustedreviews czy hdyvtest nie pamiętam) gdzie oceniają ten rozmiar na równi z czterdziestką zachwycając się nad czernią i kontrastem itp.
 

powro

New member
dinar:
w gniazdo CI można wpiąć karty PCMCIA wraz ze smart cardą żeby zdekodować różne systemy skramblowania (NAGRA, CONAX, VIACCESS, IRDETO). W praktyce pewnie z tego nie skorzystasz bo u nas nikt tak nie nadaje

moharp:
nie zgodze się, że SCART to najsłabsze rozwiązanie. Puszczając po nim sygnał RGB (trzy piny na obraz, każda składowa koloru oddzielnie) uzyskamy napewno lepszy rezultat niż zwykłym chinchem (jeden kabelek na video)
 

skubik

New member
Telewizorek godny polecenia, ładne kolory, ostrość, masa ustawień indywidualnych pod swoje "oko". Z tym odbijaniem światła nie ma takiej tragedii jak ludzie piszą. U mnie tv stoi naprzeciw ściany, której 80% stanowi okno na południe (masa światła od rana do popołudnia). Przy oglądaniu tv nie ma problemu, odbicia w tv widoczne na czarnych ujęciach, ale to przecież wszędzie tak jest:)
Obraz ze zwykłej osiedlowej kablówki na prawdę ładny i nie można się przyczepić. Wczoraj założyłem cyfrowy polsat i jest super :) Kanały w hd to jakaś surrealistyczna bajka. Czujesz jakby ci ludzie mieli zaraz wyjść z ekranu, sport? Każde źdźbło na murawie widać. Nie ma smużenia nawet przydługich podaniach:) Oglądałem siatkówkę i też nie zauważyłem jakiś niedociągnięć.
Opcja wiselink i anynet+ super się sprawdza, można bezpośrednio podpiąć pendrive i obejrzeć zdjęcia, pokaz slajdów i posłuchać muzyki. Obługa wszystkiego jednym pilotem (jak ma się tą funkcję).
 

szakal11

New member
witam

witam wszystkich jako że jestem tu nowy ale widzę że dobrze trafiłem od dłuższego czasu mam na oku samsunga 46 A 656 i ciągle wacham się czy go kupić czy może coś innego - nie chciałbym żałować swojego wyboru
 

ProSiaczek

New member
szakal11 to musisz być Ty zdecydowany bo nikt inny nie wybierze za Ciebie a najlepsza jest prezentacja w domu na własnym sygnale.

A po drugie to dobry tv i jeżeli zdecydujesz się na niego na pewno będziesz zadowolony.
 

pawel73

New member
Witam Grupowiczów
Mam pytanie o odczyt danych z USB - pendrive.
Czy ktos z was testował może jak szybko wczytują się zdjecia np z cyfrówek powiedzy 6 MPix (rozmiar około 3MB)? Czy jest jakiś slideshow czy tylko przełączanie ręczne?

Pozdrawiam
 

manzinus

New member
Przemaglowałem forum wzdłuż i wszerz gdzię widziałem zapytanie odnośnie LCD Samsung LE40A656 czy jest to,to samo co LE40A656A i LE40A656A1F odpowiedzi niebyło więc zapytam ponownie.
Jutro chciałbym złożyc zamówienie i miec pewnośc że LE40A656 ma również te 100Hz bo w opisówkach tylko ten LE40A656A1F wiec wole się upewnić.
Pozdrawiam

ok juz sie dowiedzialem. To samo.
 
Ostatnia edycja:

powro

New member
Wczytywanie zdjęć nie jest najszybsze ale da się z tym żyć. Z cyfrówki 10 MPix zajmuje to ok 8-10 sec. Jest jakiś slideshow ale go nie uzywalem.
 

mystras

New member
Ja tylko dodam, ze pomimo tego, ze w instrukcji napisano, ze Wiselink USB absolutnie nie wspiera dyskow twardych (przenosnych) to moj WD 160GB hula az milo :). Fakt, ze tylko mp3 i zdjecia :) ale zawsze to lepiej, niz przewlac najpierw na jakies karty przenosne.
 

Hal_Breg

New member
mystras napisał:
Ja tylko dodam, ze pomimo tego, ze w instrukcji napisano, ze Wiselink USB absolutnie nie wspiera dyskow twardych (przenosnych) to moj WD 160GB hula az milo :). (...)

szkoda jednak, że tylko pod FAT16, 32

ciekawe jak w nowych modelach (seria 7) będzie wyglądać wsparcie dla plków video x.264/AVC ?
 

Hal_Breg

New member
slideshow ma nawet możliwość ustawienia podkładu muzycznego MP3 :)

niestety szybkość odczytu fotek 10Mpx jest dla mnie denerwująca, podobnie jak przeostrzenie i podkoloryzowanie wyświetlanych obrazów, a ustawień indywidualnych w tym zakresie brak
 

TheBestian

New member
Mam nadal watpliwosci.

Obecnie posiadam LE32R82B... i z racji tego, ze jest podpiety jako monitor do PC przestal mi odpowiadac. Jest jedynie HD Ready i dlatego zaczalem rozgladac sie za czyms wiekszym.

Interesuje mnie Samsung LE40A656. Mam watpliwosci. Wszystko sie juz tak pomieszalo.

Moje pytania to:

1. Czy ten model ma ta lepsza matryce?
2. Czy to jemu matryca swieci sie jak psu jajka czy jest normalna (matowa).
3. Jak jego parametry maja sie do mojgo starego modelu.

:hmm:
 

yamashi

New member
Witam,

znalazłem na jakiejś zagranicznej stronce ustawienia kalibracyjne do tego telewizora. Podaję poniżej, może ktoś skorzysta:

(This with the mode at movie)
Backlight = 6
Contrast = 85
Brightness = 49
Sharpness = 0
Color = 50
Tint = G50/R50
DETAILED SETTINGS
Black Adjust = Off
Dynamic Contrast = Off
Gamma = 0
Color Space = Custom
Red: R33 - G0 - B0
Green: R18 - G52 - B0
Blue: R11 - G0 - B51
Yellow: R49 - G53 - B0
Cyan: R22 - G46 - B56
Magenta: R37 - G0 - B43
Flesh Tone = 0
Edge Enhancement = Off
Xycc = Off
WHITE BALANCE
R-Offset = 26
G-Offset = 25
B-Offset = 22
R-Gain = 30
G-Gain = 25
B-Gain = 25
PICTURE OPTIONS
Color Tone = Warm 2
Digital N/R = Off
HDMI Black Level = Low
Movie Mode = off
Blue Mode = Off
Energy Saving = Medium
Entertainment modes = Off
 

TOMAZO

New member
Judder canceller

Czy ten telewizor ma jakąś funkcję w stylu "judder canceller" i czy działa ona poprawnie? Pytam, gdyż różne firmy różnie tę funkcję nazywają. Chodzi mi o odpowiednik "motion flow" w Sony z serii X. Jest to dla mnie bardzo ważne i dlatego szukam TV, który nie będzie "klatkował" gdy kamera przesuwa się ze strony lewej do prawej, czy z góry na dół. Ten "efekt stroboskopu", który niestety nie jest niwelowany przez większość telewizorów, jest dla mnie nie do zaakceptowania, a Sony z serii X jest stanowczo za drogi. A może jakiś inny TV posiada podobną funkcję??
 
Do góry