Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Dasiek

New member
dydymus napisał:
Pojawił sie nastepca serii R 71/72 model R82
- kontrast 8000:1
- jasnosc 550 cd/2
- paleta barw 100 % PAL
- 1366 x 768
- srs trusurrund xt
- pip 1 tuner
- 3 x hdmi
- moc 2 x 10 w
- auto wallmount
- movie plus
- dnie
- txt 1000 stron
brak podanego czasu reakcji matrycy

Witaj,
Powiedz jeszcze gdzie to cudo sie pojawilo? Po 5 dniach testow oddalem swego LE32R71B do sklepu. Nadal czekam na dostawe towaru do Saturna w Arkadii. Prawdopodobnie nie bedzie to juz ten model, tylko nowszy. Najgorsze jest to, ze nikt nic nie wie. W Saturnie nie maja pojecia kiedy i co dostana. Podobnie jest na infolinii Samsunga. Wyglada na to, ze nikomu na niczym nie zalezy. Zadowolenie klienta tym firmom jest dokladnie obojetne:-( Pozdro

Warto zagladac na inne europejskie strony samsunga. Oni maja wczesniej nowsze modele w sprzedazy. Tam tez sa parametry techniczne. Warto czytac rozne strony samsunga. W ten sposob mozna uniknac bledow. Stronny www tez pisza ludzie omylni. :)
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
Nowy momdel le32r88b

Dzisaj łaziłem trochę po sklepach i natknąłem się na nowy model Samsunga, a mianowicie LE32R88BD:
LE32R88B.jpg


Muszę wam powiedzieć, że z wyglądy całkiem sympatcznie, tylko nie wiem jak w ciemności będzie wpływać na widza, ta malutka niebieska poświata pod ekranem (pod napisem)

Co do ceny to 1199Euro (Dixons- Irlandia ; to nie jest najtańszy sklep w jakim widziałem telewizorki)

Co do szczegółów samego TV, to muszę Wam powiedzieć, że robią wrażenie:

http://www.lcd-compare.com/televiseur-SAMLE32R88BD-SAMSUNG-LE32R88BD.htm
:rolleyes:
 

dydymus

New member
Re: R82

Model R88/86 nie jest przeznaczony na rynek polski rózni sie od r81/82 wbudowanym tunerem DVB-T czyli telewizor z serii 88/86 sa przeznaczonek na rynek naszego zachodniego sąsiada...od dzis jestem posiadaczem 40 R82 imusze przyznac ze róznica przy sygnale cyfrowym jest zauważalna pisze tu o podłaczeniu pod HDMI...
Jesli chodzi o kupno to w sklepach internetowych cena wacha sie od 5299-6599 natomiast gdy pojawi sie w sklepach sugerowana cena producenta to 7999...W poznanskimMedia bedzie to po 15 maja bowiem jest to data jego premiery w polsce....
 

Slygado

New member
dydymus napisał:
Model R88/86 nie jest przeznaczony na rynek polski rózni sie od r81/82 wbudowanym tunerem DVB-T czyli telewizor z serii 88/86 sa przeznaczonek na rynek naszego zachodniego sąsiada...od dzis jestem posiadaczem 40 R82 imusze przyznac ze róznica przy sygnale cyfrowym jest zauważalna pisze tu o podłaczeniu pod HDMI...
Jesli chodzi o kupno to w sklepach internetowych cena wacha sie od 5299-6599 natomiast gdy pojawi sie w sklepach sugerowana cena producenta to 7999...W poznanskimMedia bedzie to po 15 maja bowiem jest to data jego premiery w polsce....
Hej. A możesz porobić jakies zdjęcia - jak wygląda obraz puszczony przez HDMI z telewizji cyfrowe, oraz jak wygląda obraz ze zwykłej anteny kablówki).
Fajnie by też bbyło zobaczyć zdjęcie pilota:eek:

Dasz radę coś takiego pstryknąć i zapodać tu na forum.

Dzięki.


A i jeszcze jedno. Daj znać jak się ogląda wieczorkiem ten TV, z tym niebieskim światełkiem pod ekranem (szczególnie w nocy):eek:
 
Ostatnia edycja:

dydymus

New member
R 81/82

Generalnie designem telewizor jest podobny do 71/72 łacznie z podswietleniem....tylko listwa dolna nie jest niebieska jak w 71 czy srebrna jak w 72....tylko jest o przezroczysty plastik tak jak w serii np M71, a co do róznicy 71 od 72 i 81 od 82 to jest tylko kosmetyka kolor dołu tv natomiast wnętrze parametry są identyczne,,,foto postaram sie wrzucic na jutro....a co do podswietlenia....radze LCD szczególnie samsungi wyłaczać z czuwania na noc....bo tryb czuwania jest pradorzerny od 5 do7 watt, przykładowo plazmy Panasonica z seri 60/70 tylko 0,5 watta na czuwaniu...wiec oszczednosc w trakci pracy LCD jest tylko złudą.... pracuje w tej branzy kilka ładnych lat,,, i wiemze 290 watt plazmy jest niekiedy oszczedniejsze od 210 LCD...
 

Slygado

New member
spoko. Czekamy na fotki :D

Do jutra.
THX.


Czy ty aby ni eprzasadziłeś z tymi cenami:
dydymus napisał:
Jesli chodzi o kupno to w sklepach internetowych cena wacha sie od 5299-6599 natomiast gdy pojawi sie w sklepach sugerowana cena producenta to 7999...W poznanskimMedia bedzie to po 15 maja bowiem jest to data jego premiery w polsce....

:
"

SAMSUNG LE32R81B
znaleziono w 3 sklepach w cenie od 3189,00 -PLN do 3799,00 -PLN "
http://www.ceneo.pl/productInfo.aspx?productID=546657&longDesc=true

Sam mogę kupić ten TV od ręki za 1199euro we wcale nie najtańszym sklepie w Dublinie, więc chyba trochę przesadziłeś - lub się opmyliłeś ;-)
 
Ostatnia edycja:

bugiman

New member
samsung 32r71b czy Sony KDL-32P2520

Po niekończącej się lekturze postów:D , pozwalam sobie zabrać głos. Wydaje mi się, że bez Waszej pomocy sobie nie poradzę.

Po 15 latach popsuł mi się mój zacny telewizor Sony:( . Przyszła, więc pora na zakup nowego TV:D .
I tutaj zaczyna się problem. Napaliłem się, na 32R71B ( 2 799,00zł), ale mym oczom ukazał się również Sony KDL-32P2520 ( 3 389,00zł).

I tak Sony wydaje się być o wiele lepszym TV. Posiadam miedzy innymi tuner do telewizji cyfrowej( wiem że na jego użycie jaszcze poczekam), zoom, stopklatkę, itp:bober: .

Jednym słowem:

POMOCY:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tuner cyfrowy raczej nie będzie Ci potrzebny - jest skierowany do osób które mieszkają do 30 km od granicy zachodniej / programy niemieckie/ oraz w czterech miejscach w Polsce, poźniej bedzie zmiana systamu nadawania i tuner będzie nieużyteczny.
Z tych dwóch modeli wybierałbym Samsunga .
Konkurencja w klasie cenowej którą warto porównać to:
Sharp 32 GD 8
JVC 32 G 80
Panasonic LX 70
pozdrawiam
 

acz74

New member
a ja tydzień temu kupiłem Samsunga LE37R72B... miał być pewien LG ale znajmy sprzedawca niemal na siłę wcisnął mi Samsuga... oczywiście trochę sobie o nim poczytałem wcześniej. Początkowo Samsung odpadał /nie śmiać się!/ ze względu na design... ta odblaskowa obudowa!!!

Teraz nie żałuje kupna - po podłączeniu do kablówki /Multimedia/ spodziewałem się wszystkiego ale nie takiego obrazu. Czyściutki, bez pikselozy - rewelacyjne kolory i ostrość (oczywiście nie na wszystkich)
Z 2,5 metra obraz bdb - z 3,5 jakich oglądam niemal idealny. Zero jakichkolwiek zmużeń, rozmyć kolorów itp itd. Wystarczyło trochę pobawić się w ustawieniach. Podpinałem PC - materiały HD to inna bajka już...
Czerń jest czarna, równomierne oświetlenie nic mi nie brzęczy... Już nawet polubiłem jego design :) Było trochę narzekań na forum co do głośników... no na zwykłe oglądanie nie jest tak źle... nie przesadzajmy - chce się lepiej to jakieś klocki się podłącza przecież :)
pozdrawiam!
 

Dasiek

New member
Dasiek napisał:
Kolo 20:00 zawiozlem do Saturna w Arkadii i oddalem. W poludnie mieli 5 szt. O 20:00 nie bylo juz zadnego. Czekam na nowa dostawe, kolo tygodnia. Zostalo puste miejsce:-( Moze nastepny bedzie lepszy. Tym razem sprawdze go w sklepie. Poznalem juz sprzet, wiec wiem na co zwrocic uwage. A moze polecicie mi jakis inny model samsunga 32"?Wiekszy sie nie zmiesci
cd. Od tamtej pory /10 kwietnia/ . mimo posiadania kontaktu do mnie, zero odzewu ze strony dzialu TV, jak i serwisu Saturna w Arkadii. Dzis pojechalem do nich, poprosilem o rozmowe z kierownikiem. Mila pani po zapoznaniu sie z moim przypadkiem przeprosila za brak reakcji z ich strony. Po ok. 40 min zaproponowano mi odbior innego egzemplarza LE32R71B. Tym razem poprosilem o sprawdzenie TV na miejscu. Ale...... jest to mozliwe dopiero po calej procedurze kasowej i wyjsciu ze sklepu do serwisu. Przy kasie znowu kilka telefonow, zanim moglem przejsc z pracownikiem dzialu TV do dzialu serwisu. W miedzyczasie pytam czy ten egzemplarz jest fabryczbie nowy? Odp. Taki sprzet przygotowalismy dla pana. W trakcie rozpakowywania widze ze pudlo nie jest fabrycznie zapakowane, a po zdjeciu porwanej folii moim oczom ukazal sie brudny, zakurzony i porysowany TV. Poprosilem o przerwanie prezentacji i zwrot pieniedzy. Oddalem nowiutki TV we wszystkich foliach i nalepkach a chciano mi wcisnac jakiegos zloma. Granda w bialy /sloneczny/ dzien. Tak traktuja klienta w Saturnie w Arkadii. Najgorszemu wrogowi zycze takich zakupow oraz oblsugi. Wszystkim pozostalym radze omijac ten sklep szerokim lukiem. I jeszcze jedno. Dlaczego Samsung Polska nie informuje o nowosciach? Na infolinii zero info. Czyzby prawie 40 mln rynek zbytu nie byl dosc atrakcyjny dla Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to jest plebiscyt . Szanuję wybór -bo to wybór większości.
Moje opinie na temat tego modelu są w setkach może w tysiącach informacji / na tym forum/
pozdrawiam
 

Dasiek

New member
Witam, nie wiem czy w tym watku pisac o LE 32R82B? Dzis nabylem takowy i jak na razie jest super. Tym razem sprawdzilem go w sklepie przed kasa:) Kolorki sa duzo lepsze niz w 71/72. Poza tym rozbudowane menu. Mozna ustawic doslownie wszystko w zaleznosci do potrzeb. Maszyna chodzi dopiero kilka godzin. Zero pikselozy:) Dzwiek jakby nieco lepszy. Nic nie brzeczy, jak w poprzednim modelu. Jak bedzie dalej, zobaczymy:) Jakies pytanka, to zapraszam.
 

Slygado

New member
Dasiek napisał:
Witam, nie wiem czy w tym watku pisac o LE 32R82B? Dzis nabylem takowy i jak na razie jest super. Tym razem sprawdzilem go w sklepie przed kasa:) Kolorki sa duzo lepsze niz w 71/72. Poza tym rozbudowane menu. Mozna ustawic doslownie wszystko w zaleznosci do potrzeb. Maszyna chodzi dopiero kilka godzin. Zero pikselozy:) Dzwiek jakby nieco lepszy. Nic nie brzeczy, jak w poprzednim modelu. Jak bedzie dalej, zobaczymy:) Jakies pytanka, to zapraszam.
Ile kolorów ma ten TV :?:
Z jakiego sygnały korzystasz :?:

Możesz porobić zdjęcia jak wygląda obraz z kablówki, dvd, tv cyfrowej :?:
Jesli tak to zamieść proszę- wiele osób podziękuje.
Zdjęcie pilota też mile widziane:D
 

remek

New member
LE32R82B-peośba o podanie parametrów...

Witaj @Dasiek,

Mam do Ciebie uprzejmą prośbę,abyś wszedł do menu serwisowego Twojego Samsunga LE32R82B i podał mi nastepujące parametry menu serwisowego w opcji White Balance:


Sub Brightness:

R-Offset:
G-Offset:
B-Offset:

Sub Contrast:

R-Gain :
G-Gain :
B-Gain :

Przypominam ,że aby wejść w menu serwisowe należy na pilocie naciśnąć przyciski w następującej kolejności(telewizor musi być w stanie czuwania):
Info , Menu , Mute , Power.

Bardzo mi zależy na tych parametrach z Samsunga LE32R82B.Bardzo proszę wypełnienie tej krótkiej tabeli po przeczytaniu z menu serwisowego.

Z góry bardzo dziękuję za uprzejmą pomoc.

Pozdrawiam.
Remek
 

Dasiek

New member
LE32R82B-prośba o podanie parametrów...

Mam do Ciebie uprzejmą prośbę,abyś wszedł do menu serwisowego Twojego Samsunga LE32R82B i podał mi nastepujące parametry menu serwisowego w opcji White Balance:

Oto wypelniona tabelka:) LE32R82B


Sub Brightness:128


R-Offset:128
G-Offset:128
B-Offset:128


Sub Contrast:140


R-Gain :131
G-Gain :128
B-Gain :132


Pozdrawiam.
Dasiek
 

Dasiek

New member
Slygado napisał:
Ile kolorów ma ten TV :?:
Z jakiego sygnały korzystasz :?:

Możesz porobić zdjęcia jak wygląda obraz z kablówki, dvd, tv cyfrowej :?:
Jesli tak to zamieść proszę- wiele osób podziękuje.
Zdjęcie pilota też mile widziane:D

Na razie korzystam z kablowki UPC ,PC oraz magnetowidu VHS. Obraz z kabelka jest b.dobry, z PC podobnie jak na ekranie laptopa. Zadnych negatywnych objawow. Poprostu zyletka. Z lapa wychodze przejsciowka DVI-D-SUB. Ogladalem tez obraz z kamery Sony DCR-TVR33E po AV. Szkoda ze TV nie ma zlacza Fire Wire. Obraz w HD ogladalem z laptopa. Kilka filmow demo. Fote pilota zalacze pozniej. Pilot ma wiecej funkcji i przyciskow niz w R71 oraz 8 przyciskow podswietlanych. Co do kolorow, to posiada Wide Color Enhancer oraz Movie Plus. Ile , to musze poszukac. W manualu takich rzeczy nie podaja:-(
 

Brynda

New member
witam
wczoraj jak właczyłem tv to zobaczyłem że w prawym dolnym rogu jest jakas "plamka" tak w wymiarach ok 1cm na 0.5cm myslałem że to jest brud ale przetarłem i nic jest to o tyle dziwne ze jest to widoczne tylko na białym tle a chyba martwe pixele są widoczne na kazdym tle i nie wiem co to jest kuirde wyglada jak mała rozmazana plama
wie Ktos co to może być ???
 

Dasiek

New member
Brynda napisał:
witam
wczoraj jak właczyłem tv to zobaczyłem że w prawym dolnym rogu jest jakas "plamka" tak w wymiarach ok 1cm na 0.5cm myslałem że to jest brud ale przetarłem i nic jest to o tyle dziwne ze jest to widoczne tylko na białym tle a chyba martwe pixele są widoczne na kazdym tle i nie wiem co to jest kuirde wyglada jak mała rozmazana plama
wie Ktos co to może być ???

Faktycznie dziwne. Wlacz w menu niebieskie tlo i zobacz czy na nim jest taka sama plamka? 1cm x 0,5 cm to duza dziura a nie plamka. Napisz co widac. Na razie tyle.

Pozdrawiam
 
Do góry