Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

dexter77

New member
witam, a czy jest jakas inna metoda aby nagrac obraz ktory wlasnie leci na tv?:) i to zeby jeszcze nie stracic jakosci... :)))

ktos wczesniej pisal jeszcze o tym, ze roznie z dyskami, to ja tylko dodam, ze moj 1TB podlaczam bez problemu, ale ma on wlasne zasilanie :) .mkv + .srt widzi tez bez problemu :)
 

faraon20

New member
Telewizor posiadam już około miesiąca i jestem bardzo z niego zadowolony.
Jedyny minus to błyszcząca matryca, w dzień odbicia są strasznie i trzeba zasuwać rolety w oknach żeby cokolwiek zobaczyć.
Obraz jest żyleta jak dla mnie, kolorki super.
Radzi sobie bez większego problemu z avi, mkv, rmvb i mp4. Napisy srt ale txt jak są odpowiednio zrobione też chodzą.
Filmy oglądałem z pendriva i dysku 1tb i chodziły miodzio. Odpaliłem nawet Batmana w mkv BRRip w max rozdzielczości i można powiedzieć że urywa jaja!
Ogólnie polecam wszystkim, bzyczenia nie słyszałem i nie słyszę. Szkoda tylko że pilot jest zwykły a nie podświetlany jak to jest w niektórych samsungach.
Jeszcze muszę podpiąć go pod router i zobaczyć jak śmiga to dlna i ciekawe czy filmy będą chodzić poprawnie.
Jest jakaś alternatywa dla ori adaptera wifi? Bo zastanawiam się czy kupować kabel i ciągnąć go przez całą chate(będzie ze 20m kabla potrzebne) czy ten adapter.
 

wojtala

New member
Panele w ps51d550 i ps43d490

Witam Samsung PS51D550 / PS43D490 jakie maja panele?
To sa przez nich wyprodukowane ?
Jaka jest jakosc tych paneli?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gloria17474

New member
Pilna pomoc-pliss

:-(:-(

Witam serdecznie.Mam problem z odtwarzaniem obrazu 3d,zakupiliśmy telewizor samsung PS51D550 full HD ready 3D do tego odtwarzacz samsung bluray 3D HT-C5800 plus okulary samsung 3D SSG-2100AB podłączyliśmy wszystko dobrze obraz i fonia jest lecz jest problem z odtwarzaniem filmów 3D,gdy przełączymy na odtwarzanie 3D obraz jest niewyrazny i to wszystko okulary nie reagują,zakupiliśmy baterie do okularów nowe ,bo myśleliśmy ze może to jest przyczyną,lecz nic się nie zmieniło.Proszę o szybką odpowiedz,może coś w ustawieniach trzeba zrobić,czy potrzebuję jeszcze emiter,lub transmiter do okularów,nie wiem jak to fachowo się nazywa.Instrukcję mam tylko w j.angielskim.
 

JackS.

New member
Bez reklam
:-(:-(

Witam serdecznie.Mam problem z odtwarzaniem obrazu 3d,zakupiliśmy telewizor samsung PS51D550 full HD ready 3D do tego odtwarzacz samsung bluray 3D HT-C5800 plus okulary samsung 3D SSG-2100AB podłączyliśmy wszystko dobrze obraz i fonia jest lecz jest problem z odtwarzaniem filmów 3D,gdy przełączymy na odtwarzanie 3D obraz jest niewyrazny i to wszystko okulary nie reagują,zakupiliśmy baterie do okularów nowe ,bo myśleliśmy ze może to jest przyczyną,lecz nic się nie zmieniło.Proszę o szybką odpowiedz,może coś w ustawieniach trzeba zrobić,czy potrzebuję jeszcze emiter,lub transmiter do okularów,nie wiem jak to fachowo się nazywa.Instrukcję mam tylko w j.angielskim.

SSG-2100AB? Przecież to jakiś stary model okularów, który komunikuje się z telewizorami za pomocą podczerwieni.

Tegoroczne modele Samsunga nie mają nadajnika podczerwieni. Komunikacja z okularami odbywa się za pomocą bluetootha.
 

staroń

New member
dlna chodzi bez problemu' mam stary ruter dlnika di514 zresetowałem go podłączyłem skrętka do tv w laptopie trzeba się połączyć przez wifi do rutera
telewizor wykryje kompa a komp wykrywa telewizor .Trzeba zaakceptować udostępnienie.
łatwiejszym sposobem jest instalacja na laptopie programu allshare bo to za pomocą tej funkcji inicjuje się połączenie z kompem.

podłączyłem także htc desire hd wyświetla media na telewizorze steruje się telefonem lub tv jak kto woli

A tel kupiłem w sobotę w euro za 3150 teraz jest za 3500 dziwne wiem ze można taniej ale nie chiałem czekać
 

gloria17474

New member
dzieki sliczne,wlasnie zakupilam wlasciwe okulary i teraz dziala,miales racje te okularki co mialam nie byly kompatybilne z tym telewizorem,jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc.
 

dexter77

New member
Co do ceny to ja kupilem za 2800 w neo24, czy jakos tak, ps wie ktos moze juz czy jest jakas mozliwosc nagrywania obrazu?:)

moze ktos jeszcze napisac o wrazeniach 3d, czy warto wydawac 400zl na taki bajer?
 

Sebast1an

New member
Co do ceny to ja kupilem za 2800 w neo24, czy jakos tak, ps wie ktos moze juz czy jest jakas mozliwosc nagrywania obrazu?:)
moze ktos jeszcze napisac o wrazeniach 3d, czy warto wydawac 400zl na taki bajer?

Tak, tylko ja kupiłem dwie sztuki w sumie za 340zł. 400zł za jedną to bym nie dał. Filmy nagrane jako 3D lub w SBS ogląda się bardzo dobrze - widać wyraźnie 3D. Jedyne co zauważyłem to kiedy elementy filmu na ekranie bardzo szybko się poruszają można zauważyć jakby migotały.

Są bardzo czułe na kąt (w pionie) pod jakim patrzysz na ekran. Przy lekkim podniesieniu lub opuszczeniu głowy pojawia się spory crosstalk. Chyba szkła tych okularów zrobili w technologii TN.

Oglądałeś film 3D przez te okulary, bo ja nie zgodzę się z tą opinią. No chyba, że czegoś nie widzę. W trakcie oglądania przy odchylaniu głowy w pionie i w poziomie nie zauważam żadnych "efektów ubocznych".

Natomiast 2D w 3D to tylko bajer - ja z tego nie korzystam, bo praktycznie nic nie daje. Dla efektu 3D trzeba obejrzeć film nagrany pod ta technologię.

Ja kupiłem ponad miesiąc temu za 2855 w MEDIAMARKET, były u nich wtedy po około 3400, ale dogadałem się tak, że jeśli sprzedadzą mi w cenie w której złożyłem zamówienie w sklepie internetowym, to wezmę u nich. No i obniżyli, więc wyszło mnie trochę taniej niż przez net, bo tak to bym musiał jeszcze dopłacić za transport i opłatę 2.5% za płatność kartą. No i jakby coś było nie tak, to zawsze szybciej wymieni się w media niż później brać i wysyłać...:grin: Okularów już mi nie chcieli obniżyć, mieli chyba po 320zł, czy jakoś tak, więc przez neta zamówiłem w cenie j.w..

Dla mnie główny minus tego TV, to odbicia światła na ekranie - najgorzej w ciemnych scenach. Na szczeście mam tv w ciemnym salonie i zawsze moge rolety opuścić, bo inaczej to nie za ciekawie.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Oglądałeś film 3D przez te okulary, bo ja nie zgodzę się z tą opinią. No chyba, że czegoś nie widzę. W trakcie oglądania przy odchylaniu głowy w pionie i w poziomie nie zauważam żadnych "efektów ubocznych".
Ściągnij tę planszę. Wgraj na pena lub odczytaj ją telewizorem przez AllShare. Włącz 3D side-by-side, włóż okulary i sprawdź czy obraz przewidziany dla lewego oka rozjaśnia Ci czerń w środkowej części planszy, gdy patrzysz prawym okiem i na odwrót. Czyli czy patrząc lewym okiem widzisz szare fragmenty litery R, a prawym szare fragmenty litery L. Pokiwaj głową, a zauważysz jak się to zmienia.

I jak jest?
 

Drachenfels

New member
Witam serdecznie;
kupiłem wspominaną plazmę w tym temacie, tyle że 59 cali. Wszystko mi się podoba (to mój pierwszy telewizor po CRT:)), ale mam problem z grami na Xbox 360.
Konsola jest podłączona dobrym kablem HDMI (wywalłlem 100 zeta), lub komponentem załączonym do konsoli. Otóż w grach często widać powidoki, co jest zmorą w grach typu Schift 2, Forza, Gears of war. Wystarczy że kamera szybko się przesuwa a obiekty takie jak bilboardy, budynki itp ciągną za sobą smugi (takie duszki). Czy jest jakiś sposób by to wyeliminować? Jedyną co mi pomogło to całkowite zniżenie ostrości. Plazma nie była podłączana do netu, więc może update softu by pomogło? TV moge jeszcze oddać do 14 dni więc nie ma problemu, ale chciałem za tą cenę duzy tv. Normalnie wybrałbym nowego Panasonica G30, ale 46 cali nie jest dla mnie wielkością zadowalającą.
Proszę o pomoc.
 

quki

New member
mam małe pytanko do użytkowników tego tv, macie jakieś konkretne ustawienia obrazu? Coś jakby schemat by obraz był jak najbardziej ostry i by móc wykorzystać jego możliwości w 100 %?

Proszę o jakieś porady.

Pozdro
 

Drachenfels

New member
Witam,
dzisiaj spędziłem dużo czasu bawiąc się Ps59D550. Oto wnioski: TV nie nadaje się do gier na konsoli. Czasami efekt tego co pokażę niżej na zdjęciach widać było na filmach BR ale, zaznaczam, nie przeszkadzało to tak jak w grach (było też mniej widoczne).
Oto Gears of War 2 w akcji. (załączniki)
Problem istnieje tylko jeśli przesuwamy kamerę w poziomie. W zależności czy szybciej czy wolniej, mamy te "odbicia" większe lub mniejsze. Byłem w sklepie dzisiaj z konsolą, podłączałem ją do tego samego TV i było to samo. Identycznie w plaźmie LG z podobnej półki cenowej. Obok stał Sony 60 cali za 15 tysiaków i śmigało extra, bez problemu. Nowy Panas z serii S - to samo. W kilku LED Lcd nie było tego problemu, bynajmniej nie aż tak (w LG był). Całkiem fajnie prezentowało się to w Samsungu LED UE55D6100, nie było aż takich problemów, ale wolałbym plazmę.

Co robić? Co radzicie? 60 cali cholernie kusi, ale niektóre gry to masakra dla ludzi, którzy są bardzo wyczuleni na takie efekty. Widocznie plazmom z tej półki cenowej gry nie służą...
Zaznaczam, że kolory i wielkość wgniatają w fotel (bynajmniej takiego laika jak ja), ale takie ... smużenie?, rozciąganie krawędzi?,
Jakies pomysły? Czy inne plazmy też tak mają? Kto ma plazmę i konsolę?
Ustawienia sprawdzałem na trybie gry, film, zmniejszałem ostrość i inne takie. Bez efektu.

Help! Może poradzą coś osoby które zjadły zeby na plazmach?
Generalnie TV chciałbym głównie do gier i filmów BR, divx. Telewizja jest najmniej ważna.
 

Attachments

  • inne 014.jpg
    inne 014.jpg
    599,2 KB · Wyś: 1032
  • inne 016.jpg
    inne 016.jpg
    690,7 KB · Wyś: 3869
Ostatnia edycja:

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
dzisiaj spędziłem dużo czasu bawiąc się Ps59D550. Oto wnioski: TV nie nadaje się do gier na konsoli. Czasami efekt tego co pokażę niżej na zdjęciach widać było na filmach BR ale, zaznaczam, nie przeszkadzało to tak jak w grach (było też mniej widoczne).
Oto Gears of War 2 w akcji. (załączniki)
Problem istnieje tylko jeśli przesuwamy kamerę w poziomie. W zależności czy szybciej czy wolniej, mamy te "odbicia" większe lub mniejsze. Byłem w sklepie dzisiaj z konsolą, podłączałem ją do tego samego TV i było to samo. Identycznie w plaźmie LG z podobnej półki cenowej. Obok stał Sony 60 cali za 15 tysiaków i śmigało extra, bez problemu. Nowy Panas z serii S - to samo. W kilku LED Lcd nie było tego problemu, bynajmniej nie aż tak (w LG był). Całkiem fajnie prezentowało się to w Samsungu LED UE55D6100, nie było aż takich problemów, ale wolałbym plazmę.

Co robić? Co radzicie? 60 cali cholernie kusi, ale niektóre gry to masakra dla ludzi, którzy są bardzo wyczuleni na takie efekty. Widocznie plazmom z tej półki cenowej gry nie służą...
Zaznaczam, że kolory i wielkość wgniatają w fotel (bynajmniej takiego laika jak ja), ale takie ... smużenie?, rozciąganie krawędzi?,
Jakies pomysły? Czy inne plazmy też tak mają? Kto ma plazmę i konsolę?
Ustawienia sprawdzałem na trybie gry, film, zmniejszałem ostrość i inne takie. Bez efektu.

Help! Może poradzą coś osoby które zjadły zeby na plazmach?
Generalnie TV chciałbym głównie do gier i filmów BR, divx. Telewizja jest najmniej ważna.

Czy Panasonic o którym wspomniałeś z serii S to lcd czy plazma?
 

Drachenfels

New member
Panasonic o którym wspominałem to plazma, ta najnowsza S30. OBraz był bardzo ziarnisty wokół obiektów. Sprzedawca w Saturnie był w lekkim szoku jak to zobaczył:) Choć może to kwestia jakichś ustawień, albo uszkodzenia TV stojącego w sklepie.
Może ktoś ma w/w Samsunga którego i jak mam, ma także konsolę, to może sprawdzi jak działają gry w ruchu?
 

Drachenfels

New member
Głupio sobie odpowiadać..
A czy to przypadkiem nie efekt tzw Juddera?
Gdzieś wyczytałem że plazmy Samsunga mają to wyeliminowane ale od modelu 7000 wzwyż.
Pomoże ktoś? Jest inna plazma około 60 cali która tego nie ma (jesli to to)?
 

diabels

New member
Granie PS51d550

Witam,

posiadam TV PS51d550, gram na konsoli PS3 i obraz jest ok, koledzy może nie macie ustawionych parametrów w TV na - GRA. Czytałem na ten temat w recenzji TV (PL)

Pozdrawiam
Paweł
 
Do góry