SAMSUNG PS50C6500 co to za model?

kendi100

New member
Witam
Możecie podpowiedzieć, który telewizor bardziej się opłaca kupić ps50c550 za 3000 zł czy ps50c6500 za 3700 zł, nigdzie nie znalazłem takiego porównania, więc bardzo dziękuje za pomoc.
 

Sebek0203

New member
Panowie mam pytanie. Jestem posiadaczem c550 ale w MS zmieniłem na c6500 i wszystko jest ok, oprócz dźwięku którego nie ma. Czy ktoś wie może jakie opcje pozmieniać w MS żeby był dźwięk? A może to kwestia oprogramowanie które też muszę zmienić na c6500? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 

maciuch2

Member
a oswieci mnie ktos czym sie rozni c550 od c6500 bo nie ogarniam. bede na dniach kupowal i jak mam dorzucic 700pln za cyferki i bajerki to dziekuje liczy sie obraz. zaznaczam że szukałem dlugo i wnikliwie na forum i nikt bezposredniego porownania nie robil. jakby ktokolwiek był tak miły i doradzil mi troszke to bylbym szczesliwy.
 

czarny214

New member
oświecenie

kupiłem 3 dni temu 6500 !!! wybor byl ciezki ale bez przesady - nie spedzalem 2 miechow na przeczesywaniu forum i testach po wszystkich mozliwych sklepach (podlaczanie pod roznie zródla sygnalu i takie tam pierdoly ;-)) ) .... zazdroszcze osoba ktore maja na to czas!!!
Ale fajnie ze sa (te osoby) - bo to dzieki nim moglem (zdalnie)sprecyzowac wybor!!!
A wybor byl miedzy samem 6500 a Panasem g20 - wielkoscv 50``!!
Nie jestem specjalista w temacie wiec moja porada bedzie mocno lakoniczna - ale poniewaz przed zakupem "siedzialem" na forach - wiec moze kazda opinia sie przyda !!
Wczesniej tez bralem pod uwage c550!! nawet c 530 - bo byla roznica w cenie i raczej tylko w cenie!! Ale szybko odpuscilem - przepasc klasowa!!!!!
Ostatecznie dla czego wyszedl c6500 a nie inny samsung - przede wszystkim jest to wyzsza seria 6+ a nie 5 czy 5+!!! nie przekonuje hehe?
co jeszcze przewyzsza serie 6 od 5 ( skupiam sie tutaj konkretnie na 6500 i 550):
-Cinema Smooth,
-SRS TheaterSound,
-Woofer (głośnik niskotonowy),
-Internet,
-InstaPort S,
- odbiór DTV ( Pan EU : DVB - T / C ZT(Italy MHP) : DVB - T / C XU (UK T2) : DVB - T2 ),
- minimalnie mniejsze zuzycie energii w trybie stadn-by - to raczej śmieszny argument ... ale...
I co wazne przynajmniej dla mnie - to wyglad zewnetrzny czyli :
-typ smukłości - ULTRA SLIM !!!!!!!!!!!
generalnie jest ogromna przepasc miedzy wygladem i jakoscia wykonania przednich paneli... chyba nie musze dodawac z kozyscia dla ktorego modelu!!
CZy powyzsza informacje sa wazne / istotnie przy wyborze ?!? coz kazdy wydaje wlasne pieniadze ( lub pozyczone - w przypadku rat najlepiej 0% ) wiec niech sam zdecyduje !!!!
Teraz na koniec dla mnie najwazniejszym argumentem byla cena!!
I to ona zdecydowala o wyborze miedzy samem 6500 a panasem g20 ( choc pojawialy sie opinie ze g10 wypada lepiej....).
A cena najlepsza byla ( moze nadal jest ) w - i tu niespodzianka ( przynajmniej dla mnie bo "objechalem" wiekszosc sieciowek - MACRO CASH AND CARRY !!!??? NIecale 3700 !!! z mozliwoscia zakupu ratalnego bez oprocentowania i ubezpieczenia!!!!!! SŁABO !??!?
Jesli ktos bedzie tak uprzejmy i doradzi mi jak ustawic owa "fure" bede baaardzo wdzieczny!!!!!
 

Pixeel

Member
Brak dźwięku po analogu

Witam,
Mam prośbę do użytkowników tej plazmy. Czy moglibyście sprawdzić, czy TV wypuszcza wam dźwięk po analogu (adapter/prześciówka+cinche) do wzmacniacza stereo (cinche)? Pomogłem kupić bratu wspomniany model.. wszystko fajnie śmiga, ale nie możemy ustawić dźwięku na zewnętrzne głośniki (jest taka opcja w menu TV). Niestety w głośnikach zew. cisza. Gdy gra przez głośniki TV, dźwięk jest.

Sprawdźcie proszę, bo nie wiem czy reklamować.. a może wadliwa przejściówka/adapter.

z góry wdzięczny
Pixeel
 

PatiJ

New member
Witam
a sprawdzął ktoś już czy działa Cinema Smooth na tym TV:

1- turn the tv on by hitting POWER
2- hit MUTE 1 1 9 ENTER
3- A menu will appear that says Hotel mode OFF
4- click on the RIGHT ARROW on the remote twice, to set HOTEL MODE = ON
5-Turn the TV OFF
6- Hit INFO MENU MUTE POWER to turn the tv on and access the service menu
7- Scroll down to Control and then hit RIGHT ARROW
8- Scroll down to Hotel option and hit RIGHT ARROW
9- Scroll down to Clone TV to USB and hit RIGHT ARROW
10- hit ENTER
An extended menu will appear
11- Hit RETURN
12- Scroll to SubOption and hit RIGHT ARROW
13- scroll down till you reach 24px4 and hit the RIGHT ARROW twice to set it 24px4= ON
14- hit RETURN
15- Scroll to Hotel Option
16- Hit RIGHT ARROW
17- The first line says Hotel Mode, hit Right Arrow twice to set Hotel Mode= OFF
18- Turn the TV off by hitting Power

Enjoy your Cinema Smooth


lub zamiana na C8000:

If you want to change your model to c8000 you can even if the option is greyed out
Just follow the following steps
1- turn the tv on by hitting POWER
2- hit MUTE 1 1 9 ENTER
3- A menu will appear that says Hotel mode OFF
4- click on the RIGHT ARROW on the remote twice, to set HOTEL MODE = ON
5-Turn the TV OFF
6- Hit INFO MENU MUTE POWER to turn the tv on and access the service menu
7- Scroll down to Control and then hit RIGHT ARROW
8- Scroll down to Hotel option and hit RIGHT ARROW
9- Scroll down to Clone TV to USB and hit RIGHT ARROW
A message about a USB will appear
10- Hit ENTER/OK (which is the button inside the 4 directional arrows on your remote)
An extended menu will appear
11- Hit RETURN
12- Hit RETURN
13- Scroll to OPTION and hit RIGHT ARROW
14- Scroll to MODEL NUMBER (it's not grayed out anymore ) and HIT RIGHT ARROW
15 - Look for the model number c8000 by hitting either the right or left arrow
16 - Once you have found the model number hit RETURN
17- Hit RETURN
18- Scroll to CONTROL and hit RIGHT ARROW
19- Scroll to Hotel Option
20- Hit RIGHT ARROW
21- The first line says Hotel Mode, hit Right Arrow twice to set Hotel Mode= OFF
22- Turn the TV off by hitting Power

Enjoy your C8000
 

espanion

New member
Menu Serwisowe - jak?

Wiem że o tym już było pisane na forum ale póki co nie znalazłem jak sprawdzić czy mój C6500 da się przestawić. Generalnie jestem bardzo zadowolony sprzęt użytkuję od prawie roku - kapitalnie działa z BR, PS3. Czyta praktycznie wszystko prawie co jest filmem od zwykłych DIVX, po MKV i VOB-y. Polecam niezdecydowanym. Bzyczenie u mnie akurat nie ma - głośniejszy jest dysk twardy w n-ce - he he he.
Prosiłbym o mini instrukcję do menu serwisowego - jestem ciekaw czy jeszcze coś da się wycisnąć z tej maszynki.
 

PatiJ

New member
Ja zakupiłem go tydzień temu. TV super, jedyna wada to bzyczenie - jasność nie ma dużego wpływu, bzyczy cały czas. Zakup poprzedzony zaznajomieniem się tematem więc świadomy. Żonie nie przeszkadza...

W menu serwisowym uruchomiłem Cinema Smooth, PVR.

pozdrawiam
 

maciuch2

Member
Witam wszystkich. Zachecony pozytywnymi opiniami zdecydowalem sie na zakup Samsunga PS50C6500. Uzytkuje go od okolo 3 tygodni, moje wrazenia:
-po przesiadce z tylnoprojekcyjnego KDF-a Sony, obraz super, swietne kolory, dobra czern, ale to wszystko po kalibracji wg. ustawien jakie podal kolega kilkanascie postow wczesniej. Jest naprawde ok, mam mozliwosc porownania z Kuro 60 Pionka i naprawde nie jest duzo gorzej.
-teraz minusy: obudowa strasznie sie rysuje juz po wyjeciu nowki sztuki z kartonu sa na niej ryski-moim zdaniem porazka.
-w moim egzemplarzu dostrzeglem jeden martwy piksel, po kontakcie z serwisem uslyszalem ze wg norm musza byc takie 4 w centralnej czesci widziane z odleglosci 3metrow, co prawda nie widac go przy normalnym ogladaniu, ale sam fakt ze on tam jest denerwuje mnie troche
-no i to "slawne" bzyczenie, w pierwszym tygodniu uzytkowania zeby cokolwiek uslyszec musialem podejsc do urzadzenia i wsluchac sie zeby cokolwiek uslyszec, pomyslalem jest ok, trafilem na spoko egzemplarz. Po okolo 2 tygodniach tv zaczal coraz glosniej bzyczec, teraz siedzac 3m od urzadzenia i do tego przy wlaczonym kompie, ktory generuje wyraznie slyszalny szum i do najcichszych nie nalezy, wyraznie slychac to bzyczenie szczegolnie w nocy, a glownie ogladam tv wieczorami. Oczywiscie zadzwonilem do serwisu i oniemialem jak uslyszalem ze urzadzenia rtv tej firmy moga generowac halas wlasny na poziomie 30db, a teraz najlepsze, jak przyjedzie serwisant i stwierdzi ze halas jest na dopuszczalnym poziomie to pokryje z wlasnej kieszeni koszty serwisu. Przeciez to jest karygodne. Wyraznie slysze bzyczenie, wczesniej mialem tylnoprojekcyjne tv ktore szumialo o wiele ciszej i do tego mialo wentylator chlodzacy lampe, a tutaj plazma nowej generacji i takie jaja.

Reasumujac-obraz swietny za te pieniadze, urzadzenie czyta wszystko po usb, ale chyba wolalbym dorzucic tysiaka do panasa i do tego jakis hd player niz sluchac tego irytujacego bzyczenia
 

PatiJ

New member
Może komuś się przyda, stronka z różnym softem i forum SamyGo:

h**p://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewforum.php?f=7&start=0
 

PatiJ

New member
Opisz jak po wizycie serwisanta, bo u mnie też bzyczy...



Po okolo 2 tygodniach tv zaczal coraz glosniej bzyczec, teraz siedzac 3m od urzadzenia i do tego przy wlaczonym kompie, ktory generuje wyraznie slyszalny szum i do najcichszych nie nalezy, wyraznie slychac to bzyczenie szczegolnie w nocy, a glownie ogladam tv wieczorami. Oczywiscie zadzwonilem do serwisu i oniemialem jak uslyszalem ze urzadzenia rtv tej firmy moga generowac halas wlasny na poziomie 30db, a teraz najlepsze, jak przyjedzie serwisant i stwierdzi ze halas jest na dopuszczalnym poziomie to pokryje z wlasnej kieszeni koszty serwisu. Przeciez to jest karygodne. Wyraznie slysze bzyczenie, wczesniej mialem tylnoprojekcyjne tv ktore szumialo o wiele ciszej i do tego mialo wentylator chlodzacy lampe, a tutaj plazma nowej generacji i takie jaja.
 

maciuch2

Member
Patil, serwis zamowie jak zalatwie sprawe gwarancji, bo kupowalem w sklepie internetowym i dali mi jakies naklejki z danymi firmy, a infolinia samsunga poinformowala mnie ze musi byc pieczatka i koniec. Jak znajde troche czasu to sie tym zajme, a swoja droga to sklepy internetowe tez odwalaja maniane drugi raz juz mam taki przypadek zamiast podbic gwarancje normalnie i nie robic problemow to jakies naklejki wymyslaja.

Wracajac do serwisu samsunga to tez zaczyna mnie to juz irytowac, do wszystkich uwag maja jakies zastrzezenia. Jak zglosilem wypalony pixel to ze moga byc takie cztery, jak ze brzeczy to ze moze brzeczec do 30db. Ok rozumiem, ale jak to brzeczenie bylo by o czestotliwosci dajmy na to 400Hz to jest to do przezycia, ale jak piszczy mi tak na moje ucho okolo 2,5khz to mozna szalu dostac, jakby stado komarow latalo po pokoju, aha i w moim egzemplarzu jest to uzaleznione od obrazu, jak pojawiaja sie jasniejsze sceny to"wyzej" bzyczy, a jak ciemniejsze to "nizej". Tak czy siak jest to tak samo irytujace.
 

bobby99

New member
Witam
a sprawdzął ktoś już czy działa Cinema Smooth na tym TV:

1- turn the tv on by hitting POWER
2- hit MUTE 1 1 9 ENTER
3- A menu will appear that says Hotel mode OFF
4- click on the RIGHT ARROW on the remote twice, to set HOTEL MODE = ON
5-Turn the TV OFF
6- Hit INFO MENU MUTE POWER to turn the tv on and access the service menu
7- Scroll down to Control and then hit RIGHT ARROW
8- Scroll down to Hotel option and hit RIGHT ARROW
9- Scroll down to Clone TV to USB and hit RIGHT ARROW
10- hit ENTER
An extended menu will appear
11- Hit RETURN
12- Scroll to SubOption and hit RIGHT ARROW
13- scroll down till you reach 24px4 and hit the RIGHT ARROW twice to set it 24px4= ON
14- hit RETURN
15- Scroll to Hotel Option
16- Hit RIGHT ARROW
17- The first line says Hotel Mode, hit Right Arrow twice to set Hotel Mode= OFF
18- Turn the TV off by hitting Power

Enjoy your Cinema Smooth


lub zamiana na C8000:

If you want to change your model to c8000 you can even if the option is greyed out
Just follow the following steps
1- turn the tv on by hitting POWER
2- hit MUTE 1 1 9 ENTER
3- A menu will appear that says Hotel mode OFF
4- click on the RIGHT ARROW on the remote twice, to set HOTEL MODE = ON
5-Turn the TV OFF
6- Hit INFO MENU MUTE POWER to turn the tv on and access the service menu
7- Scroll down to Control and then hit RIGHT ARROW
8- Scroll down to Hotel option and hit RIGHT ARROW
9- Scroll down to Clone TV to USB and hit RIGHT ARROW
A message about a USB will appear
10- Hit ENTER/OK (which is the button inside the 4 directional arrows on your remote)
An extended menu will appear
11- Hit RETURN
12- Hit RETURN
13- Scroll to OPTION and hit RIGHT ARROW
14- Scroll to MODEL NUMBER (it's not grayed out anymore ) and HIT RIGHT ARROW
15 - Look for the model number c8000 by hitting either the right or left arrow
16 - Once you have found the model number hit RETURN
17- Hit RETURN
18- Scroll to CONTROL and hit RIGHT ARROW
19- Scroll to Hotel Option
20- Hit RIGHT ARROW
21- The first line says Hotel Mode, hit Right Arrow twice to set Hotel Mode= OFF
22- Turn the TV off by hitting Power

Enjoy your C8000


Witam. Jak kupilem ten telewizor to odrazu chcialem zmienic na c8000 poniewaz wtedy podobno mozna uruchomic cancel juuddering ale czytalem ze tylko na wersji z usa mozna bylo to zrobic a teraz wedlug tej instrukcji mozna zrobic to gdy jest siwe opcja model i mam pytanie czy ktos juz to zrobil w modelu ps50c6500 ? moze ty PatiJ ? Teraz dochodzi jeszcze z ta gwarancja czy ja strace jakbym zmienil na model c8000 ?
 

bobby99

New member
Wlasnie uruchomilem cinema smooth jest tera ona dostepna w trybie film ale jest siwa i nie moge tej opcji wybrac podlaczylem xboxa 360 przez hdmi w gornym rogu wyswietlilo sie 1920x1080 60hz a widzialem na forum avs chyba jak jeden gosc to zzmienil i mial po wybraniu cinema 1920x1080@ 24hz cos takiego to ja juz nie wiem jak to zrobic ? i moge zmienic na na wyzszzy model tylko nie wiem czy robic to bo jak jest z ta gwarancja wtedy moze zyskalbym funkcje cancel juddering ??? wie ktos cos ?? probowal ?? i przed chwila widzialem w menu serwisowym pomiedzy opcjami hotel option a sub option jest pdp option i tam jest real 100 hz support ??? co to jest ? czy bedzie wtedy 100 hz ? czy jak ?
 
Ostatnia edycja:

bobby99

New member
Wlasnie zmienilem na model pc8000 i widzialem odrazu zmiane jak chodzilem po menu i przechodzenie z jednego okna do rugiego bylo plynne gdy wrocilem do c6500 gdy chodze po menu odrazu znika i pojawa sie nastepne osobiscie podoablo mi sie bardziej w c8000 ale po zmianie na c8000 nie widzialem ani w menu serwisowym ani w menu telewizora funkcji cancel judder. Musze jeszcze o tym poczytac...
 
Do góry