SAMSUNG PS50C6500 co to za model?

jamiro_pl

New member
co do menu serwisowego to udalo sie wejsc jest opcja z wyborem modelu ale nie da sie przelaczyc - jest szara niestety
chyba tylko w modelach US sie da albo to kwestia firmware-u, ja niestety po kupieniu zrobilem update i teraz mam wersje 1011.1 bodajze i nie moge przelaczyc modelu w menu serwisowym :(

male pytanko ten judder to przy filmach np z BR (24Hz) tak? na tv 50/60Hz chodzi normalnie bez juddera ?i jeszcze pytanko ile ta plazma ciagnie pradu ?
co do zuzycia pradu to podlaczylem watomierz i sprawa wyglada mniej wiecej tak:
nie robilem dlugich testow i nie pamietam dokladnych wartosci ale moge podac mniej wiecej przedzialy
dynamic, eco off - 300 do 350W
dynamic, eco srednie 180 do 250W
standardowy, eco off - 150 do 230W
standardowy, eco srednie 120 do 200W

jak komus bedzie bardzo zalezalo to moge zrobic test na jakims filmie. Skonczylo sie tak ze ogladam na dynamic z eco na srednio a filmy na dynamic z eco off

czy ktos moze ma wartosci ustawien po kalibracji kalorymetrem moze z zachodnich forow bo ja znalazlem tylko ustawienia dla b550 ale zdecydowanie to nie to
 

_Kajman_

New member
Co do kalibracji obrazu ktoś ma jeszcze jakieś fajne może filmy/zdjęcia z opisem jak to robić? Z energią nieźle, uważam że to ok, na dynamicznym się nie da oglądać tak świeci, więc reszta to właściwe dane. Zerknij proszę na relaks i eco wys, ciekaw jestem. BTW, też w relaks zmniejsza ci się obraz?
 

pirxx

New member
Możecie podzielić się wartościami ustawień na jakich oglądacie TV w dzień ,w nocy ,a na jakich filmy z DVD,BR ?
USB "pociągnie"dysk 2,5" 500GB czy lepiej kupić 3,5" z zew. zasilaniem ?
 
Ostatnia edycja:

smigi

New member
50C6500 pierwsze wrażenia !!!!

Witam Wszystkich!
Stałem się posiadaczem 50C6500 i poczuwam się do obowiązku, jako że przeczytałem chyba wszystkie wątki na tym forum dotyczące tego TV, podzielić się pierwszymi odczuciami z kilku dni obcowania z tym TV.

  • Zakupiłem go w MM na promocji. Na obudowie jest data produkcji JUNE 2010, więc TV jeszcze ciepły.
  • Jako, że modernizację sprzętu zacząłem od TV mogłem go podłączyć tylko do C+ (talerz, dekoder PHILIPS) oraz DVD PIONEER. Oba przez eurozłącza poprzez dołączaną przejściówkę.
  • Po godzinie zastanawiałem się jak mogłem oglądać mojego 29” Philipsa przez te lata. Wielkość ma znaczenie ! Odległość od 3.5 do 6 i wszystko staje się jasne !!! na ścianie 5x2.7 są idealne proporcje.
  • Pilot …… wygląda jak by miał 10 lat. Ale jest z podświetleniem i za to +.
  • Matryca pomimo, że nie ma zaawansowanego filtra odbić światła, to nie jest to lustro, a refleksy są mniejsze niż w starym CRT. Okna mam południowe i światło pada z lewej strony (rolety) i pomimo tego dyskomfortu nie widzę. Rano i do południa Córka męczy mini-mini więc jest OK. Gdy TV jest wyłączony to w porównaniu do S20 (Panas- do niego też się przymierzałem) matryca jest bardzo, bardzo szara. To +.
  • Obraz z platformy C+ w zależności od programu od bdb do db, ale tak samo było na CRT. Dla mnie super !!! Jestem pod wrażeniem. Moja żona również, a to kobiety mają chyba lepsze postrzeganie kolorów i estetyki – na pewno u mnie w rodzinie J. 1, TVN, i te stacje które nadają dobry sygnał – odbiór – żyleta.
  • DVD również. Testowałem na 2012 i bez zastrzeżeń.
  • Podłączałem przez USB z pendrive’a film z formatem DVDrip.mkv – idzie jak burza, rewelacja.
  • Przez pendrive’a odtworzyłem również film nagrany w formacie HD z aparatu foto. Czy odtwarzał w HD nie wiem, ale jakość była super. Porównam jak zakupię przewód HDMI i przez niego połączę TV z FOTO.
  • BZYCZENIE – trochę słychać w nocy ok. 2 przy zamkniętych oknach, wyłączonym kompie (wentylator tworzy tło) i jak z pobliskiej kuchni nie dobiega odgłos pracującej lodówki – słychać jakby świerszcza (bardzo słaby – chyba po 60- tce J). Przy włączonej fonii i normalnym użytkowaniu – dla mnie - nie jest to uciążliwe. Ale jest to subiektywne odczucie – moje i mojej żony, która też tego nie słyszy. To jest tak, że niektórzy nie kupią diesla bo im przeszkadza klekot i już – Ale może to jest złe porównanie ? J
  • PODWIDOKI – są ale widoczne z 1 m, im dalej to ich nie widać. A jeżeli się pojawią to zanikają szybko. O ile TVN logo jest transparentne i nie pozastawia żadnego śladu to już dolny pasek z informacjami w TVN 24, które są wyraźne i ostre to tak. Tak samo jest z 1, 2 i mini- mini J.
  • JUDDER – Czy występuje on zarówno przy przewijaniu tekstu np. w górę (napisy końcowe) czy również przy przewijaniu paska informacji na dole ekranu? Jeżeli również to drugie, to judder wg mnie nie występuje, albo go jeszcze nie widzę !!! Pasek informacji w TVN przewija się bardzo płynnie i jest pełna ostrość. Nie dotarłem jeszcze do napisów końcowych w filmach. Poobserwuję to dam znać. Doczytałem się na forum, iż można w menu serwisowym po przełączeniu na inny model włączyć funkcjęMotion Judder Canceller. Jak należy do tego menu dotrzeć? Proszę o ścieżkę dostępuJ. Nie aktualizowałem jeszcze oprogramowania, więc może zadziała.
  • Nie wypowiadam się na temat barw, kolorów itp. Nie jestem w tym dobry. Również ustawienia i tzw. kalibrację pozostawiam lepszym.
  • Miałem zadać na forum również pytanie : „jak włączyć cinema smooth ???? Która funkcja w TV temu odpowiada? Takiej nazwy w menu nie ma, a w folderze, na stronie samsunga i na pudle TV jest !!??” Ale dodzwoniłem się do centrum wsparcia i otrzymałem informację, że funkcja włącza się automatycznie jeżeli jest podany sygnał 1920x1080p 24 klatki ze źródła i film jest nagrany w takich parametrach. To informacja dla zainteresowanych.
  • Gdzie jest umiejscowiony czujnik ECO światła. Od czasu do czasu trzeba go chyba odkurzyć. J
  • Następny zakup to Blu – ray. I tu pojawiło się pytanie. Jaki. W MM usłyszałem hasło „im droższy tym lepiej czyta itp….. „ i „ dla paneli od 50” powinien być jak najlepszy sygnał” – czytaj odtwarzacz z wysokiej pułki tj. >1000 pln. Co o tym sądzicie?
To na razie tyle

Pozdrawiam Smigi
 

prz3m0

New member
Witajcie wszyscy. Również sporo szukałem na temat tego modelu w necie i obecnie nie wiele jest na jego temat. Jednak dotarłem do pewnej recenzji, w której podają ustawienia do otrzymania temperatury barwowej w okolicy 6500K. Oto i ona: reviews plasmatvbuyingguide com/samsung-plasma-tv/samsung-pn50c6500 html (to mój pierwszy post i nie mogłem wkleić linka, więc spacje zastąpcie kropkami i link wklejcie do przeglądarki)
Może warto się pobawić ustawieniami. Dajcie znać czy zmiany wyszły na dobre. BTW ja również go zamówiłem i obecnie czekam na kuriera.
pozdrawiam
 

rcube

New member
Jeszcze nie mam kablówki (na dniach cyfrowa vectra) a mam już 50C6500 :krol:

Wady:
- Bzyczy i buczy jak zwał tak zwał. Jak już to usłyszysz (w pierwszym dniu użytkowania tego nie słyszałem bo zapomniałem o tej wadzie) to ciągle słyszysz bbzzzzzzz. Jest różna intensywność tego bzyczenia w zależności co plazma wyświetla, nieraz jest to przyjemne dla ucha cichuteńkie buuu (np. podczas pozbywania się powidoków) a nieraz denerwujące BZZZ (najbardziej denerwuje podczas łażenia po Menu - wtedy wydaje się najbardziej intensywne) ! Te buczenie idzie centralnie ze środka ekranu prosto na głowę widza, z tylu jest cichutko ! :confused: Czy taki dźwięk przeszkadza ? Nieco irytuje. Jednak tylko wtedy gdy volume jest ustawione na niską wartość lub podczas łażenia po menu. Gdybym miał "cichy" pokój to bym go chyba zwrócił. Ponieważ mam jednak pokój z aneksem kuchennym to wszystko przebija moja lodówka Whirlpool która albo bzyczy albo pierdzi i zagłusza buczenie mojego TV. Ja już tak zostałem wyczulony na bzyczenie tej plazmy że zauważyłem że energooszczędne żarówki również bzyczą !! :cry:
- Judder : Tak ma miejsce ale nie zawsze i zależy od źródła. Nie sprawdzałem podczas napisów końcowych bo ich nie oglądam.
Ale tak Avatar 1080p (różne wersje z "kiosków") od 8 GB do 40 GB - płynnie (widok z lotu ptaka nad lasem - początek filmu) i to z dysku WD My BOOK podłączonego do TV. Podobnie z 2012. Największy judder zauważyłem w Cop Out (Cop.Out.2010.PL.1080p.BluRay.X264-PTRG) 43 minuta i wtedy też to zauważyłem..... na laptopie (choć wcześniej tego nie widziałem) oraz podłączyłem monitor crt sony 17".... i też jest :shock: Jednak z WD My BOOK podłączonego do plazmy jest mniejszy judder niż z laptopa po hdmi. Chyba że zmienię z 60Hz na 50Hz i użyje Reclocka i wtedy obraz jest płynny :)



Zalety:
- Wygląd - idealny do wieszania
- Można oglądać w dzień, nie widzę odbić !
- Odtwarzacz czyta chyba wszystko (mkv, avi, mp4, wmv...) razem z 1080p ! I jestem w wielkim szoku. Czeka mnie jednak chyba update - nie czyta polskich literek :-( Brak też opcji przewijania w filmach wmv.
- Obraz : teraz jadę z ustawieniami wszystko lub ciut poniżej połowy (docieram) ale już teraz czarne jest carne, białe jest białe, 1080p ostry jak brzytwa, 720p również. Jestem bardzo zadowolony ale nie mam z czym porównać (z laptopem gdzie jest marna matryca ? )
- Nie mam jeszcze kablówki ale mam kilka marnych jakościowo divx'ow i trzeba przyznać że ładnie "obrabia" tego typu materiał, spokojnie można oglądać.
- Głośniki. Nie mam pojęcia gdzie one są ale jestem pełen podziwu, spodziewałem się jakości podobnej do głośniczków w moim laptopie (y530 - w tej klasie nawet niezłe) .


Na razie to tyle :)
 

prz3m0

New member
No i po miesiącu użytkowania zaczął się sypać. W 1/4 szerokości ekranu z prawej strony, pojawiają się 2 paski po 4 cm, które biegną przez cały ekran z góry na dół. Migają sobie w różnych kolorach, czasem znikają żeby po chwili znów się pojawić. Dzwoniłem już do serwisu - mają być u mnie w środę.
BTW - dodam, że mój egzemplarz jest w miarę cichy, nawet wieczorem przy małej głośności słychać jedynie delikatne "brzęczenie" elektroniki (jakby przetwornica lub coś w tym rodzaju). Zatem jak już czasem się trafi egzemplarz cichy, to jest duże prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie się spie.... :)
Pozdrawiam
 

edekzelian

New member
Panowie, czy ta plasma moze sluzy przez 40% jako wyświetlałka dla PC (internet, pulpit) 30% dla filmów i 30% dla TV? czy lepiej inwestować w ledlcd/lcd? (używana przez jakies 3h dziennie)
 

edekzelian

New member
Do PC jako monitor lepiej LCD

tzn sprawa wygląda tak, chcę podpiąc lapka na stałe pod duży wyświetlacz i potrzebny mi tez TV.
Film beda leciały przez hdmi z lapka, internet wiadomo - z lapka.
Mam bezprzewodowy "sprzęt wskazujący" wiec lapek bedzie leżał pod TV.
Od czasu do czasu - bedę korzystał z internetu - srednio max 1h-1,5h dziennie. Reszta to filmy i TV z kablówki - czyli jakies 2-3h dziennie.
Odłegłosc od kanapy - jakies 3-3,5m.
pokój południowo zachodni, z drzewami za oknem więc slonce wpada rozproszone, rolety też mam.
TV docelowo na ścianie prostopadłej do okna.
jak duży jest pokój - 3,5x4,5m
preferowana technologia - LED, Plasma
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 5/5
preferowana wielkość telewizora - 40c i więcej
jakie urządzenia będą podłączone- PC
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50% Tv - 50% reszta
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost, inni do kilku stopni
telewizor ma mieć wifi - byloby fajnie jakby bylo, ale nie jest potrzebne
ma czytać przez USB filmy - tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI
jaki masz sygnał - kablówka, w przyszłości ntv
ile programów HD - narazie nic (ntv niedługo)
ile godzin dziennie ma grać telewizor - ok 4
ile osób zasiada przed telewizorem - 2-3
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa - ~4000


Doradzicie co brać?
Powiem szczerze, że z wyglądu najbardziej odpowiadają mi samsungi.
Sprzet też ma dobrze sie prezentować.
Bardzo nie podobają mi sie panasonic i philips...
 

VartanXT

New member
takie pytanie: dlaczego C6500 a nie C550?
moze mi ktos wyjasnic czym to sie rozni, czy warto doplacic wiecej za te bajerki?
glownie chodzi mi o jakos obrazu, TV bedzie pod X360 oraz filmy puszczane z kompa.
z gory dziekuje za info.
 

edekzelian

New member
takie pytanie: dlaczego C6500 a nie C550?
moze mi ktos wyjasnic czym to sie rozni, czy warto doplacic wiecej za te bajerki?
glownie chodzi mi o jakos obrazu, TV bedzie pod X360 oraz filmy puszczane z kompa.
z gory dziekuje za info.

C6500 ma Cinema Smooth, SRS, głośnik niskotonowy, BD Wise i 37mm grubość.
 

edekzelian

New member
majac xbox 360 i ogladajac filmy z kompa przyda mi sie cos z powyzszych do czegos? glosniki mam wlasne.
Smooth Cinema oraz w zaleznosci od preferencji - 37mm grubości

cinema smooth = slightly smoother motion on certain scenes, when watching blu-ray movies and applying the correct settings on your Blu-ray player and TV.
The reason its hard to say if it is worth it is because reactions vary. You may not notice much until you watch a DVD with 3:2 pulldown right after watching a blu-ray, and then you may see the 'hitch' of 3:2 pulldown in certain scenes
 

prz3m0

New member
Dziś przybyło 2 panów serwisantów. Stwierdzili, że matryca do wymiany, muszą ją zamówić i jak ją dostaną to pojawią się ponownie. Naprawa odbędzie się u mnie w domu. Przynajmniej będę mógł oglądać tv w czasie oczekiwania na matrycę, a i przy okazji spojrzę na ręce serwisantów podczas wymiany. Spróbuję porobić zdjęcia podczas naprawy i jeśli będzie to możliwe wrzucę tutaj ku potomnym.
Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Raczej nie warto dopłacać do c6500 - cinema smooth i tak nie działa dobrze. Chyba że ktoś dla wygląda dopłaci tysiaka, C6500 jest ładniejszy ale niewiele.
 

edekzelian

New member
Dzis w MM ogladajac ue46c6000 oraz ps50c6500 uslyszalem, ze plazma nigdy nie bedzie miala tak dobrej czerni jak lcd....
A lcd ma podswietlenie... "lcd" :D
 

pershy

New member
C6500 ma Cinema Smooth, SRS, głośnik niskotonowy, BD Wise i 37mm grubość.

Jeśli chodzi o granie na Xbox to najważniejszy jest input lag. Czy w C6500 i w C550 są takie same? Swoją drogą nigdzie nie znalazłem informacji o tym ile wynosi input lag w C6500. Znalazłem wątek na zagranicznym forum o tym, ale nikt oficjalnie nie potwierdza opóźnienia w Trybie "Game Mode". Oto link avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1254415

Jedyne sensowne info, to input lag w serii B (model b650), który ma rzekome opóźnienie w granicach 20-25ms w grze Rock Band 2 (nie wiem ja jakiej podstawie zostało to zmierzone). Nie jest aż tak dużo.

Zastanawiam się nad kupnem modelu C6500. 70% to będzie granie na Xbox 360. Myślę jeszcze nad Panasoniciem G20, ale jest już droższy. Zostaje jeszcze tańsza wersja C550, która jest tylko grubsza i nie ma internetowych bajerów.

Może ktoś ma podobny dylemat?
 

marek_kapsa

New member
Mam podpiety tuner Azbox HD po ten TV, i pilot od Azboxa skonfigurowany tak że obsługuje TV czyli Power ON/OFF, regulacja głosu zmiana SOURCE, lecz jest jeden kłopot jak zmieniam SOURCE to musze czekać ok 1min zanim zniknie OSD (wyboru źródła sygnału) czy da sie jakoś skrócić czas wyświetlania tego OSD ????

Pozdrawiam
 
Do góry