Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

Tivi

New member
To równie dobrze nie musiałeś się nikomu chwalić
Trochę kolego się zagalopowałeś.
Nikt się nie chwali tylko wymienia informacje.
To że tak to odebrałeś być może jest przejawem Twojej zazdrości że ktoś inny kupił taniej.
Proszę daj spokój ciesz się nowym telewizorkiem.
 

boby7

Member
nie do końca rozumiesz....chodzi o to że znakomita większość (nie wszystkie bo właśnie wchodzą na rynek tv 120Hz) a 60Hz to maksymalne odświeżanie które TV akceptuje na swoich wejściach, więc nie podasz mu np. z ps3 czy pc 100Hz bo nie przyjmie takiego formatu.
Przepraszam Ciebie VANT, ale piszesz rzeczy oczywiste i nie o to pytałem kolegę RHJG. Przeczytaj cały jego post. Zdziwiło mnie to, że według jego kolegi telewizory zawsze wyświetlają 60Hz, a nie jakiego typu sygnał przyjmują na wejściu.
 

Tivi

New member
Spostrzeżenia na spokojnie.

No to pocieszę niektórych na tym forum.
Jak ściszę głos i się wsłucham w mojego 50B850 to słyszę bzykobuczenie nawet wyraźnie.
I raczej jest to jednostajny odgłos nie zmienia się jego natężenie pod wpływem zmiany jasności wyświetlanego obrazu.
Ale podczas normalnego oglądania programu wcale i nic a nic tego bzzzuuu nie słyszę.
A może słyszę ale nic mi to nie przeszkadza.
Czyli na razie jestem :smile:
 
Ostatnia edycja:

zibonek

New member
Zapomniałem pogratulować Panom Tivi i Jarecki77 zakupu 850 w podanej przez nich cenie (nie chodzi tu o żadną zazdrość, absolutnie). Miłego oglądania i zadowolenia z TV.
 

sztefan2

New member
Jaka data produkcji waszych TV? Styczen/luty?
Wedlug mnie daty produkcji nie maja znaczenia. Po prostu jak wynika z ankiet (gdzies ostatnio ktos podawal link do forum w usa) co 2 model jest do dupy i bzyczy.
Osobiscie ponawiam swoja prosbe do osob ktore mieszkaja we Wroclawiu i maja "cichy/nie bzyczacy" - aby daly znac na priv - chetnie bym posluchal.
Bo ja nie wierze ze sa ciche 850. Slyszalem/widzialem 4 medele od zeszlego tygodnia i nawet w glosnym MediaM wczoraj juz z metra slyszalem to bzzzzzzz :(
 

ultimer

New member
sztefan2, podobnie jak ty mocno wątpię, aby jakakolwiek 850-tka w ogóle nie bzyczała. Owszem, są zapewne modele cichsze i głośniejsze, ale ci, którzy twierdzą, że NIC nie słychać, raczej przymykają oko na wydobywające sie odgłosy, wmawiając sobie, że jest dobrze. Zanim podjąłem decyzję o kupnie tv, sam objechałem kilka sklepów i w żadnym nie trafiłem na egzemplarz, który wydawałby odgłosy wyłącznie stamtąd, gdzie powinien, czyli z głośników, dlatego ostatecznie wybrałem niestety leda, ale przynajmniej mam błogą ciszę i komfort wieczornego oglądania :/.
Notabene, zauważyłem podobne problemy z bzyczącą elektroniką w monitorach samsunga. Mam ich kilka w pracy (w domu zresztą też) i każdy na swój sposób emituje niepożądane odgłosy. Przy czym, jeden z nich po paru miesiącach cichej pracy zaczął niemiłosiernie bzyczeć przy jaskrawym tle, natomiast mój egzemplarz w domu po roku pracy ucichł całkowicie. Nie ma z tym więc reguły, dlatego tym bardziej bałem się ładować w plazmę, nawet gdybym uznał, że w chwili zakupu jest cicha.
Jestem wściekły za to, że samsung stawia nas przed takimi dylematami przed zakupem, zamiast skupiać naszą uwagę na jakości obrazu, bo jest to po prostu żałosne, a jeszcze cztery lata temu dałbym się zabić dla tej marki...
 

jgx

New member
Bez reklam
sztefan2, podobnie jak ty mocno wątpię, aby jakakolwiek 850-tka w ogóle nie bzyczała. Owszem, są zapewne modele cichsze i głośniejsze, ale ci, którzy twierdzą, że NIC nie słychać, raczej przymykają oko na wydobywające sie odgłosy, wmawiając sobie, że jest dobrze. Zanim podjąłem decyzję o kupnie tv, sam objechałem kilka sklepów i w żadnym nie trafiłem na egzemplarz, który wydawałby odgłosy wyłącznie stamtąd, gdzie powinien, czyli z głośników, dlatego ostatecznie wybrałem niestety leda, ale przynajmniej mam błogą ciszę i komfort wieczornego oglądania :/.
Notabene, zauważyłem podobne problemy z bzyczącą elektroniką w monitorach samsunga. Mam ich kilka w pracy (w domu zresztą też) i każdy na swój sposób emituje niepożądane odgłosy. Przy czym, jeden z nich po paru miesiącach cichej pracy zaczął niemiłosiernie bzyczeć przy jaskrawym tle, natomiast mój egzemplarz w domu po roku pracy ucichł całkowicie. Nie ma z tym więc reguły, dlatego tym bardziej bałem się ładować w plazmę, nawet gdybym uznał, że w chwili zakupu jest cicha.
Jestem wściekły za to, że samsung stawia nas przed takimi dylematami przed zakupem, zamiast skupiać naszą uwagę na jakości obrazu, bo jest to po prostu żałosne, a jeszcze cztery lata temu dałbym się zabić dla tej marki...
ot i cała prawda - nic dodac nic ując
 

evo3x

New member
wifi - dlna

witam,

proszę o pomoc!!

Mam taką sytuację - w 1 pokoju mam podłączony internet : do liveboxa mam podpięty AP i rozsyła mi sygnał po domu. W 2 pokoju mam kompa stacjonarnego i po wprowadzeniu hasła-klucza internet cały czas śmiga. W 3 pokoju mam TV z modułem samsunga do wifi. Włączyłem opcję automatycznego wykrywania sieci, tv wykrył sieć wpisałem klucz i od tej pory "internet" śmiga.

Zależy mi na tym żeby teraz połączyć TV z kompem stacjonarnym i nie mogę tego zrobić. Po wejściu w media jest komunikat - brak podłączonego urządzenia. Wgrałem na kompie program samsunga i udostępniłem katalogi ze zdjęciami. Ale tv nie wykrywa mi tego kompa.

Koledzy podpowiedzcie co zrobić żeby tv połączył się z kompem

tylko w miarę prosto - nie wyznaję się na sieciach

z góry dzięki
 

evo3x

New member
witam,

proszę o pomoc!!

Mam taką sytuację - w 1 pokoju mam podłączony internet : do liveboxa mam podpięty AP i rozsyła mi sygnał po domu. W 2 pokoju mam kompa stacjonarnego i po wprowadzeniu hasła-klucza internet cały czas śmiga. W 3 pokoju mam TV z modułem samsunga do wifi. Włączyłem opcję automatycznego wykrywania sieci, tv wykrył sieć wpisałem klucz i od tej pory "internet" śmiga.

Zależy mi na tym żeby teraz połączyć TV z kompem stacjonarnym i nie mogę tego zrobić. Po wejściu w media jest komunikat - brak podłączonego urządzenia. Wgrałem na kompie program samsunga i udostępniłem katalogi ze zdjęciami. Ale tv nie wykrywa mi tego kompa.

Koledzy podpowiedzcie co zrobić żeby tv połączył się z kompem

tylko w miarę prosto - nie wyznaję się na sieciach

z góry dzięki


Oki dałem radę musiałem w ustawieniach programu samsunga zmienić opcje żeby widział kompa w sieci i już hula.

Efekt powiem że jest rewelacyjny ....
 

apa-sf

New member
A ja mam pytanko o polskie widgety (ponoć jest dostępna m.in. gazeta.pl) - nie mam ich nigdzie na liście, sprawdzałem z ustawieniem regionu/kraju na 'inny' i Europa Centralna. W jaki sposób mogę włączyć polskie widgety?
 

krystian_man

New member
A ja mam pytanko o polskie widgety (ponoć jest dostępna m.in. gazeta.pl) - nie mam ich nigdzie na liście, sprawdzałem z ustawieniem regionu/kraju na 'inny' i Europa Centralna. W jaki sposób mogę włączyć polskie widgety?

Ja już od początku lutego walczę z infolinia samsung poniewaz polskie widgety mi nie dzialaja ( usługa niedostępna) natomiast z innych krajów działają. Na infolinii twierdza ze trwa aktualizacja oprogramowania w celu przystosowania do nowych modeli ktore maja wyjsc i ze w niektorych rejonach Polski usługa jest narazie niedostepna. Uzyskalem po raz kolejny informacje ze do konca tego tygodnia ma wszystko juz dzialac. Jezeli nadal beda mnie zwodzic to w przyszlym tygodniu zloze reklamacje.
 

sztefan2

New member
W programie Samsung pc share manager klikasz na zakładkę UDOSTEPNIJ a następnie USTAW ZABEZPIECZENIA DLA URZADZENIA.
W okienku które wyskoczy powinieneś widzieć ip swojego telewizora oraz jego nazwę, klikasz Potwierdź aby Twój telewizor miał dostęp do rzeczy udostępnionych na komputerze.

Niestety w oknie "Ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia" nie widze zadnego IPka. Czy ktos moze pomoc co moze byc przyczyna ?
 

sztefan2

New member
Czy to znaczy, że kupiłeś? trafiłeś w końcu cichy? ;)
Kupilem 650tke jednak (po ogledzinach kilku modeli 850 zniechecilem sie do tego modelu przez wlasnie glosny bzyk). Ten tez cos tam bzyczy (bo teraz to ja juz wszedzie to bzykanie slysze :) ) ale z tylu obudowy (nie do przodu) i przy volume=5 juz nie slychac. wszystko smiga az milo jedynie nie moge sie polaczyc via DLNA z lapsem.
 
Do góry