Samsung PS50B650

Oconnel

New member
Dzisiaj przeszedłem się jeszcze raz do MediaMarkt (swoją drogą sprzedają ten telewizor za 6999zł - wow, cena dla idiotów). W każdym razie, postanowiłem problem zbadać dokładniej. Jako, że pod ten TV był podłączony obraz SD (swoją drogą, obraz był jednym z najgorszych jakie widziałem wśród TV wystawionych obok, aczkolwiek nie był to obraz puszczony przez HDMI więc to olałem), poprosiłem obsługę o podłączenie blu-ray-a. Tak też się stało. Po podłączeniu obraz żyleta. Ale... obraz nadal był uciążliwie ciemny. Przez to wiele szczegółów było nie widocznych. Kolory też na tym cierpiały. Obok stał Panasonic G10 który świecił jak kolorowa żarówka w porównaniu do Samsunga. Poprosiłem o wyjęcie pilota w celu sprawdzenia konfiga. Zdziwiłem się nie lada, bo kontrast był Dynamiczny, a "podświetlenie" ustawione na "10" (sprawdziliśmy - to max). Dopiero podbicie "jasności" do 70 dało jako taki efekt. Nie muszę mówić, że jakość czerni spadła jednak drastycznie. Po przełączeniu TV w tryb "standard" obraz stał się już zupełnie ciemny, nie wspominając o trybie "film". Jako że Samsung radzi przez pierwsze 300h przestawić TV w tryb Standard zapowiada się nie lada masakra jeżeli zdecyduje się na ten TV. Co ciekawe, ten problem nie dotyczy żadnej wersji LCD z serii 6,7,8. Plazma B850 również świeci porządnie. Problem dotyczy tylko B650. Byłem już praktycznie zdecydowany na ten model, a tu taka wtopa. Być może będę zmuszony kupić mniejszy TV, 46 cali, za to LCD. Ciekawie też prezentuję się G10, aczkolwiek nie ma już tylu dodatkowych bajerów co Samsung. Ciężka decyzja...
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
Oconnel napisał:
Witam. Przymierzam się do kupna PS50B650, wiem już w zasadzie wszystko. Dzisiaj byłem ostatni raz w sklepie rzucić na niego okiem i... zauważyłem, że wyświetlany obraz nie ma tej samej "jasności", co inne modele które stały nieopodal (inne marki). Myślałem, że po prostu ktoś tak "to ustawił" - np. aby oszczędzać ekran plazmy. Niestety w necie znalazłem ten o to filmik:

wuwuwu.youtube.com/watch?v=nilX9qzb0wM

(chodzi mi o moment widoczny od 25s - B650 wyświetla obraz ciemniejszy i o zdecydowanie gorszym kontraście)

...który jak by oddaje to co dzisiaj widziałem na własne oczy. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrej jasności ekranu - bo ma stać w dość nasłonecznionym pokoju, a wiadomo jak z tym sobie plazmy radzą. Więc pytam użytkowników tego TV, czy to tylko kwestia ustawień? Czy faktycznie ten ekran jest tak ciemny? Jak to jest w końcu?

Witaj, podejrzewam, że widziałeś drastycznie źle. Nie żebym sugerował coś nie tak z oczami :) TV na filmiku - ten z czerwono podświetloną podstawą to najprawdopodobniej poprzedni model, z serii A - wiem, bo taki miałem i miałm identycznie podświetloną nóżkę. I taki właśnie model zamieniłem na serię B. A seria B t prawdopodobnie ten po lewej stronie, ledwo oglądany przez filmującego.
 

surfer

New member
Oconnel napisał:
Byłem już praktycznie zdecydowany na ten model, a tu taka wtopa. Być może będę zmuszony kupić mniejszy TV, 46 cali, za to LCD. Ciekawie też prezentuję się G10, aczkolwiek nie ma już tylu dodatkowych bajerów co Samsung. Ciężka decyzja...

proponuję raz jeszcze sprawdzić, albo faktycznie jak Kiki sugeruje, TV był w trybie sklepowym. Ja mam podświetlenie na 6, kontrast na 80, jasność, ostrość na 52 a dodatkowo głębie czerni włączoną na średnią i nie zauważam braków w bieli, czy też ciemnego obrazu. A mam duże okno od zachodu. Ale może ja ogólnie lubię ciemniejszy obraz? choć nie sądzę. I nie powiedziałbym, by ten TV świecił na ciemno.
A co do jakości obrazu SD. Mam kablówkę z programami HD. I mogę porównać sobie np Polsat Sport SD z HD. Na niektórych transmisjach jakość w SD jest wręcz rewelacyjna, a ponieważ mam również w SD i HD TVN więc wiem co piszę. Np TVN w SD jest dużo gorszy od HD i gorszy generalnie od wielu innych programów SD. Ponieważ byłem przyzwyczajony jak większość do CRT i sposobu wyświetlania obrazu, wybrałem plazmę zamiast niestety dla mnie teatralnego LCD. A nie oszukujmy się - większość z nas ogląda obrazy w jakość SD.
 

Krist9

New member
Witam od wczoraj jestem posiadaczem tego tv PS50B650 nie spodziewałem sie tak dobrych programów sd a programy hd z n-ki to prawdziwa rewelacja no i możliwość podłączenia dysku hdd.Ja mam 640 gb caviar i filmy w formacie mkv bezproblemowo wyswietla w super jakości.Gdyby ktoś mógł wypisac ustawienia podczas docierania był bym wdzięczny.
 

demografik

New member
Ja też chcąc ominąć problem małej jasności a słyszę to już po raz wtóry i jako, że cała multimedialność B650 jest mi zbędna wybrałem B550.
800zł w kieszeni(starczy na odtwarzacz BD Samsunga) a obraz równie dobry!
Dostanę go pewnie w przyszłym tygodniu to będę mógł się przekonać na własne oczy ;)
 

surfer

New member
Krist

Wszystkie suwaki/ustawienia na 50% polepszacze wyłączone, tryb standard - tak ja docierałem :)


Demografik

Poczytaj na wątku LCD o modelu 550 - piszą jak włączyć w tym modelu obsługę plików multimedialnych. Sądzę, że w plaźmie 550 będzie to również możliwe.
 

demografik

New member
Dzięki za wskazówki - jeśli to znajdę i zadziała na pewno dam znać ;)

PS. O jakim docieraniu tu piszecie? Ja nic takiego w instrukcji nie widziałem...
 

Oconnel

New member
A w jaki sposób sprawdzić czy ten TV jest w trybie sklepowym? I jak ten tryb wyłączyć? I czy faktycznie w trybie sklepowym obraz jest znacznie ciemniejszy - nie powinno być raczej na odwrót??

Mam też dodatkowe pytania. Jaką właściwie ten panel ma jasność (w cd/m2)? O dziwo producent jej nie podaje - ciekawe dlaczego. I druga sprawa, czy ktoś wie czy rozdzielczość obrazu ruchomego ma pełne 1080 linii?

EDIT:
Ok, na jedno pytanie sam sobie już odpowiedziałem - jasność panelu wynosi 300 cd/m2. I tu chyba jest pies pogrzebany - to jest mało. Seria B850 niestety droższa ma 1500 cd/m2.
 
Ostatnia edycja:

lary504

New member
Gdzie znalazłeś te dane o jasności?? Byłem już zdecydowany na ten telewizor a teraz to już nie wiem. Znajdę gdzieś może jakiś test tego telewizora??
 

Oconnel

New member
Tutaj:
wuwuwu.shopmania.com.au/shop~online-televisions~buy-samsung-ps50b650~p-3518747.html

Przez brak odpowiedniej jasności, chyba zrezygnuję z tego panelu. Miał stać w słonecznym pokoju więc nie zbyt się nadaje. Z pewnością, dla osób oglądających TV jedynie w nocy lub w mało słonecznym pokoju może być ok.
 
Ostatnia edycja:

lary504

New member
z linku który podałeś następny sklep i już jasność podają 1500
Wejdź sobie na stronę australijską samsunga i tam w pełnej specyfikacji tego telewizora jest podana jasność 1500 cd/m2 Więc chyba pomyłka w tym sklepie.
 
Ostatnia edycja:

Oconnel

New member
Faktycznie. Może być też tak, że z tym TV wszystko jest w porządku, a model który stoi w MM jest po prostu wadliwy. Spróbuje poszukać innych B650 w Bydgoszczy dzisiaj i porównam :) Natchnąłeś w mnie nową nadzieje :)
 

lary504

New member
Nio i koniecznie daj znać. Ja do 10 sierpnia muszę coś zamówić i nie powiem ale kusi mnie bardzo ten samsung. Ja dzisiaj byłem w sklepie dla idiotów - cena mnie przeraziła 6999 tylko dla idiotów, ale nic nie pooglądałem bo mieli uszkodzony rozdzielacz sygnałów i był podpięty tylko bardzo marny sygnał z kablówki. Zapraszali mnie koniecznie jutro. A jutro to ja nie mam już czasu. Czekam na opinie czy to dobry zakup. A szczególnie czekam na jakiś test nie wiecie kiedy coś będzie???
 
Ostatnia edycja:

kicker

New member
Witam.
4 dni temu zakupiłem ten telewizorek:D. Jestem baardzoz adowolony pod kazdym wzgledem. Narazie mam obraz ze zwyklej kablowki UPC,a i tak jest chyba lepszy niz na starym 15 letnim Soniaku. ALe nie o tym chciałem. Zadam głupie pytanie ( chociaz podobno sa tylko glupie odpowiedzi). Jak podlaczyc kino domowe by dzwiek z telewizji szedl wlasnie przez nie??? Czy wystarczy kabel hdmi czy trzeba optyczny? Kino mam samsunga wiec teoretycznie wszytsko powinno byc łatwe tzn wlaczyc glosniki zewnetrzne i w opcajach Anynet ustawic właczony odbiornik.ALe glosu nie mam. Probowalem podlaczyc kino Sony ale tu juz calkowita porazka.
 

masloww

New member
Bez reklam
a instrukcji do tego tv nie dali tobie, czy nie chce ci się jej czytać?
poczytaj chociaż napisy z tyłu tv, ktore wejścia są OUT a które IN
 

kicker

New member
masloww napisał:
a instrukcji do tego tv nie dali tobie, czy nie chce ci się jej czytać?
poczytaj chociaż napisy z tyłu tv, ktore wejścia są OUT a które IN

Co ma piernik do wiatraka??? Telewizor podłaczony jest tylko przez kabel HDMI wiec chyba w typ przypadku nie ma IN/OUT!
 

demografik

New member
Dokłądnie jak kiki pisze.
TV ma możliwość odtwarzania dzwięku DD więc lepiej podłącz go do kina kabelkiem optycznym. To będzie najlepsze rozwiązanie!
 
Do góry