samsung PS42B430

pawel06

New member
Ja też kupiłem ostatnio tem model TV i mam pytanie czy moge podłaczyc do niego komputer , jesli tak to jakim kablem i w które gniazdo Przeczytałem w instrukcji ze można ale w sklepie nie maja pojecia o tym nic . Wielkie dzieki za odpowiedzi.
 

dukini

New member
Miałem okazję porównać B430 i B450 w Makro i moim zdaniem warto dopłacić do B450. W B430 mogłem bardzo ładnie pooglądać sam siebie. Po prostu lustro. Ten model zupełnie nie nadaje się do nasłonecznionego pokoju. Brak powłoki w B430 to główna bardzo widoczna różnica z B450. Co ciekawe obok stał też Sam A656 i wielkiej różnicy w obrazie w porównaniu z B450 nie zauważyłem. Powiedziałbym, że jeśli była to subtelna i mogła wynikać z ustawień. Różnica była natomiast w dokładności przyklejenia powłoki antyodblaskowej. Najprawdopodobniej jest to rodzaj folii. Inna sprawa czy koszt tej folii uzasadnia cenę wyższą o kilkaset złotych w porównaniu do B430. No cóż to się nazywa marketing. W A656 była równa, a w B450 nie. Poziom odbić był podobny tylko w B450 odbicia bardziej przypominały lustra z lunaparków. W odbiorze TV jednak to nie przeszkadzało. Pewnie B450 składają słabiej wykwalifikowanie i opłacani pracownicy :) Przy okazji - obok stał Panas X10 i muszę stwierdzić, że to co piszą na forum o "mleku" niestety jest widoczne. Obraz był jakby wyprany z kolorów i nieostry. Moim zdaniem lipa. Ja brałbym B450. Jego dużym plusem jest też niezły poziom bieli. Wszyscy rozprawiają na temat czerni w plazmach - czymś co z założenia jest w nich dobre. Powinno się bardziej patrzeć na biel, bo tak naprawdę jest to pięta achillesowa plazmy. Moim zdaniem w B450 jest pod tym względem całkiem dobrze. Biały nie jest tak intensywny i czysty jak w LCD, ale zupełnie przyzwoity. B450 jest naprawdę wart uwagi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry