samsung PS42B430

bartus2345

New member
Witam. Kupiłem tą plazmę dzisiaj i póki co jestem z niej zadowolony. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego tv i zasięgnąć porady jak ustawić go tak aby działał jak najdłużej i najlepiej. To moja pierwsza plazma wiec napiszcie na co powinienem zwracać uwagę przy użytkowaniu takiego sprzętu.
 

ellah

New member
Hej,

Watek wyzej ja wlasnie sie przymierzam do zakupu i teraz prosilbym o Twoja opinie po kilku dniach:

Jaka jest roznica miedzy B430 a B450? Jak z czernia? Czy mozna uzywac gniazda USB? Jakie ma kontrast statyczny i dynamiczny?
 

timonek

Member
Bez reklam
Pewnie ja kupiles w mediamarkt bo w zadnym innym sklepie jej nie widzialem, sam przygladalem sie temu modelowi i myslalem o nim ale stwierdzilem ze lepiej juz kupic b450 bo ten b430 to tak jakby model z zeszlego roku tylko z nowym oznaczeniem poniewaz odbiega wymiarowo i wagowo od nowych a to np. z tego co mozna wyczytac nowe plazmy samsunga na ten rok maja grubosc 74mm 42calowe mam na mysli a ten 430 ma grubosc 95mm wiec jest tak jak te z poprzedniego roku i dziwi mnei tez ze ingdzie nie wystepuje w sklepach tylko w media markt chyba ze sie myle ale na ceneo go niema.
 

msmyla

New member
ellah napisał:
Hej,

Watek wyzej ja wlasnie sie przymierzam do zakupu i teraz prosilbym o Twoja opinie po kilku dniach:

Jaka jest roznica miedzy B430 a B450? Jak z czernia? Czy mozna uzywac gniazda USB? Jakie ma kontrast statyczny i dynamiczny?

Różnica jest w tunerach. B450 ma te nowe tunery, a B430 nie
 

bartus2345

New member
narazie jestem zadowolony. nie chcialem wydawac duzo kasy na tv dlatego wzialem ten model. mozecie podesłać linki do stron gdzie bedzie jak ust plazme na poczatek zeby sie "dotarla" itp?
 

msmyla

New member
4. What is the "break-in" period and what should I do during the break-in period to minimize any risk of image retention?
When your plasma TV is initially installed, the first 100 hours of use is known as the "break-in period." During this time, to minimize any risk of image retention, you should:
Make sure the plasma TV is in a viewing mode (aspect ratio) that completely fills the screen. The panel is shipped in this condition, in what is called the "Just" mode.
Turn down the Picture setting (in the Picture menu) to +0.
Briefly engage the 4:3 mode and confirm the side bars are set to "Mid", or "Bright". This can be adjusted in the Set Up menu.
Always return the display mode that fills the screen (such as Just, Zoom, Full, or H-FILL).
Try not to view channels with stationary backgrounds or logos for extended periods of time.
Avoid extended display of static images (video games, computer images, DVD title screens, etc.).

oraz

Our video guru, Senior Editor David Katzmaier, says the potential for burn-in is greatest during the first 100 or so hours of use, "during which time you should keep contrast low (less than 50 percent) and avoid showing static images or letterbox bars on the screen for hours at a time." He personally has a three-year-old 50-inch plasma at home and notices that, after his wife watches the TV in the 4:3 mode (with black bars on either side of the image) for hours on end with no widescreen shows, he sometimes detects those after-images of the bars. But they quickly go away when he watches material that fills the whole screen (or he convinces her to use the gray bars).

Czyli po prostu cały czas format 16:9/jak są czarne pasy to powiększenie i wszystkie ustawienia - jasność, kontrast itp. na mniej niż 50% oraz nie oglądanie jednego programu przez nie wiadomo jak długo.
 

Ament

New member
Wlasnie nabylem ten sprzet w MM za 2380. Roznica cenowa w stosunku do PS42B450 prawie 600pln ale imho nie warto doplacac tyle za jeszcze jedno hdmi, d-sub i Anynet+. Obudowa jak i cale bebechy sa dokladnie te same.
Zdecydowalem sie akurat na ten model bo raz ze ma juz tuner mpeg4 a dwa - pobor energii wynosi srednio 170W wg specyfikacji, co chyba nie trudno bedzie uzyskac na pol gwizdka. Poza tym cenowo tez jest przystepny (w stosunku np do Panasonica X10 42", ktory stal za 3100 a mial tylko mpeg2).

Przesiadlem sie z LCD Samsunga (seria R71; o dziwo z nowa plazma dziala pilot od starego LCD) takze jesli chodzi o jakosc obrazu z kablowki jestem w lekkim szoku. Siedzialem do nocy i programowalem kanaly - dzisiaj po pracy zajme sie ustawianiem obrazu. A jakby nie patrzec mnogosc opcji w menu jest duza i bedzie kupa zabawy.
Na razie troche na minus powloka, przy wylaczonym TV wszystko sie odbija. Wieczorem, przy sztucznym swietle rowniez wiele widac z zewnatrz. No ale to moja pierwsza plazma wiec moze wszystkie tak maja.

Co do pytania kolegi wyzej - PIP brak.

Bede edytowal na biezaco, w miare postepu;)
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Zgadzam sie z tym ze nei ma filtru a to spora roznica i nei oplaca sie tego modelu kupowac lepiej b450 jest tez w podobnej cenie a ma ten filtr wiec co samsung mial na mysli wypuszczajac model bez filtru jak teraz maja wszystskie tv filtr i cen a tez znaczaco nei ejst nizsza tego modelu bez filtra troch eto dziwne.
 

timonek

Member
Bez reklam
a tak jescze to szkoda ze samsung nei dodal wejsci ausb w swoich najtanszych modelach tv lg ma a cen atv nei jest duzo wieksza wiec i samsung mogl dodac takie wejscie troch eszkoda bo czasami moglo by byc przydatne .
 

deus04

New member
Witam

Ament napisał: "jesli chodzi o jakosc obrazu z kablowki jestem w lekkim szoku".

Co ta znaczy?? Jest rewelacyjnie czy tragicznie?? ;>
 

Golub

New member
Usb

model ten ma wbudowane USB. Z opisu wynika, że służy on tylko do zmiany softu. Czy można je wykorzystać do podłączenia pamieci zewnetrznej?
 

timonek

Member
Bez reklam
Ma usb ale tylko serwisowe gdyby bylo zwykle do zdjec np. to by bylo napisan ei bylo by zboku a nie z tylu i jak juz pisalem b430 sie ni eoplaca bo nie ma filtru i wcale nie jest drozszy o 600zl.
 

mirkor

New member
"timonek" jak czytam Twoje posty to otwiera mi się nóż w kieszeni. Naucz się wreszcie pisać w ojczystym języku !!!!!!!!!!!
 
Do góry