Samsung PS42A451 i pokrewne

oski13

New member
PIL - zawsze bede powtarzał ze osobiste odczucia są najwazniejsze. Ja chciałem kupić Q ale tak długo zwlekałem ze zaczeły pojawiać sie nowe panasy no i sie "przefirmowałem" :) No ale po paru porównaniach dalej uważam ze Q jak dla mnie ma lepszy obraz a szczególnie SD. Dlatego postanowiłem poczekać na nowe Samy bo raczej gorzej byc niemoże, a zawsze to rok młodszy model.
Wiem że tak podchodząc do sprawy nigdy niekupilibyśmy swoich zabawek, bo najpierw bedziemy czekać na nowy model potem az cena spadnie, a jak już spadnie to zachwile pojawią sie znowu jakies nowe. I tak koło sie zamyka.
Także jak tylko bede mógł zobaczyć jak grają nowe Samy, i mnie niezawiodą, to jush biore bo mam dosyć czekania To tyle swoich odczuć po juz dosc długim czekaniu i poszukiwaniu
 

ArtS007

New member
Bez reklam
PIL napisał:
Po prostu dwa linki do poszczegolnych modeli.
Najlepiej jak zerkniesz do Ceneo ;

Mam nadzieję, że fotka nie jest sprzeczna z zasadami forum ???
No właśnie o tym mówię. W jednym sklepie napiszą cały symbol, a w innym bez jednej literki. Jak sądzisz, czy to oznacza, że mamy do czynienia z dwoma modelami? Wyszukiwarka zaś wyszuka to, co jej każesz. Gdybyś wpisał cały symbol, pokazałaby Ci tylko ten z literką P.

ArtS :)
 

PIL

New member
oski13 -> He,he. Skąd ja to znam. Wieczna pogoń za niedoścignionym ! Masz rację. Trzeba zobaczyć na własne oczy ! Jeśli się okaże, że warto w tego Sama zainwestować, to chyba przestanę myśleć o Panasie ;)

ArtS007 -> Może masz rację, ale będę musiał pogrzebać w sieci ;)
 

Xisiek

New member
A mnie najbardziej ciekawi czy chlopcy z Samsunga na tyle skutecznie rozkrecili w zeszlym roku 'kuro', ze ich nowa seria bedzie mogla pochwalic sie zblizonymi parametrami obrazu, a zwlaszcza poziomem czerni ...
Bo cos mi sie czuje, ze chyba bedzie mogla :mrgreen:
 

oski13

New member
A może jush jakis szczęsliwiec, który by mógł sie podzielić pierwszymi wrazeniami? :D Jak dobrze pójdzie to niebawem sam to zrobie, ale miło by było wczesniej cos przeczytac pozytywnego lub negatywnego żeby niebyc zabardzo zaskoczonym w jedną czy w drugą strone
Nieumiem sie tylko doszukać czy to bedzie wyższy model czy niższy, patrząc na parametry to chyba wyższy . Ma ktos jakies sprawdzone informacje??
Xisiek o co Ci chodzi z tą czernia, bo osobiscie uwazam ,ze w Q jest na przyzwoitym poziomi, bo niebede przesadzał ze jest jak w KURO, bo niejest ale nieoszukujmy sie POŁOWA ceny

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

miro.t

New member
Test

Witam szanownych kolegów.
Czy któryś z was może natknął się na jakiś test porównawczy trzech "tenorów" ostatnich tygodni?? Chodzi oczywiście o Panasonica PV80, LG PG6000 i Samsunga A451. Wszyscy porównuja plazmy do Pioneera, a wiadomo, że to lider i jak narazie nikt mu nie dorównuje. Jak kogos stać na Pionka to kupuje i nie patrzy na inne marki, ale dla ludzi z mniej zasobnym portfelem pozostają chyba te trzy modele i dlatego fajnie by było dorwac taki teścik.
Dzięki i pozdrawiam.
 

miro.t

New member
Jeszcze pytanie do użytkowników A451, czy ta plazma głośno pracuje? Chodzi mi po trzaski, piski, szmery czy bzyczenia, zdarzały sie plazmy, które wydawały z siebie dosyć głośne lub uciązliwe dźwieki.
Dzięki za info i pozdrawiam.
 

ptysiub

New member
własnie wróciłem ze sklepu ,gdzie obok siebie stały dwie plazmy - Samsung PS42A451P1 oraz LG PG6000 , na których był wyswietlany sygnał analogowy. Plazma samsunga,w odczuciu moim i żony (a później także i sprzedawcy :)) , wyswietlała obraz o wiele bardziej żywy,jasny,dynamiczny niż stojący obok LG. Samsung wyróżniał się wśród wielu plazm,które stały na jednej półce - miał niesamowicie barwny,żywy i taki przejrzysty obraz.Bardzo ładnie przezentował się na nim kolor biały (taki duży znaczek MTV w rogu + napisy na ekranie )- biały jak na LCD , czego nie można powiedzieć o LG PG6000 - biały był zwyczajnie przyszarzały i nie pomagały żadne ustawienia obrazu . Biały był ciągle lekko szary. Samsung PS42A451P1 wygląga na żywo bardzo elegancko,tak jak jego poprzednik Q91(którego juz miałem kupić) ale poczekam na recenzje PS42A451P1PS4 głównie w HD,bo nie miałem możliwości obejrzeć go w wyskoiej rozdielczości.Jak na razie moje wrażenia z nowego samsunga są bardzo pozytywne.
 

PIL

New member
No to pierwsze wrązenia dzięki ptysiubowi już za nami ;)
Chyba wygląda to nieźle. Dobrze, bo coraz bardziej mi się podoba.
BTW - czy kikki juz dostał jakiś egzemplarz do testu ? ;)
 

oski13

New member
Miałbym pytanko do zorientowanych lub juz posiadających TVka z tematu bąc posiadających wczesniejsze modele np Q91 jakie są wymiary kartonu bo nieumiem sie doszukać
Dzieki i pozdro
 

oski13

New member
Szczelam w ciemno ale moze chodzi o to skąd pochodza bo na różne kraje są różne oznaczenia ale sam z ciekawosci poszukam sobie odpowiedzi :)
 

polls

Member
Po co cały wielki cytat? ArtS :)

Mozna wiedziec gdzie widziales to cudo jaki sklep i miasto
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czytelnik

New member
oski13 napisał:
Szczelam w ciemno ale moze chodzi o to skąd pochodza bo na różne kraje są różne oznaczenia ale sam z ciekawosci poszukam sobie odpowiedzi :)

po co strzelać jak nawet na tym forum wiele razy było o tym mowa

serie: 410 i 450 hd ready - najprostsze , serie 470 hd ready trochę lepsze z 3d ready (u nas jeszcze nie ma chyba), wszytskie serie 55x to full hd.

http://www.samsung.com/ch/consumer/...p=television&type=television&subtype=plasmatv

Jak znacie niemiecki (albo i bez znajamości da się z grubsza oocenić o co chodzi to całe bogactwo tych serii i różnych podserii jest od dawna na stronie szwajcarskiego Samsunga (ja nie miałem cierpliwości, żeby oceniać czym róznią się te poszczególne podserie (pomijają tuner DVBT w niektórych) - u nas w sklepach z polskiej dystrybucji jest i tak tylko 451 (p).
 

ptysiub

New member
polls napisał:
Po co cały wielki cytat? ArtS :)

"Mozna wiedziec gdzie widziales to cudo jaki sklep i miasto
"

Jeżeli to pytanie do mnie , to ten sklep ,jedyny na tą chwilę w Gorzowie Wlkp. (Lubuskie) który ma w sprzedaży Samsunga PS42A451,znajduje się na ul.Myśliborskiej i jest to sklep sieci euro agd. Tylko cenę mają zaporową - 3999 zł za sztukę.Ale porównać do LG można bez problemu:) Jest jeszcze jedna przewaga samsunga w stosunku do LGPG6000 - mianowicie samsung ma jakąś fajną matrycę pochłaniającą odbicia ,gdyż przed tymi tv stał cał rząd pralek i w tel. LG przy ciemnych momentach te pralki najzwyczajniej w świecie odbijały się na ekranie natomiast w samsungu było to nieobecne. Więc jak dla mnie to jest kolejny + dla samsunga w stosunku do LG.
 

ivf

New member
czy ktoś z posiadających/testujących ten model mógłby potwierdzic czy w instrukcji obsługi nie ma błędu i rzeczywiście funkcja DNIe (firmowa cyfrowa poprawa jakości obrazu) jest dostępna TYLKO W TRYBIE DYNAMICZNE?
 

uQuad

New member
Ktos moglby podac jakikolwiek link do for (na priv, bo tu chyba nie mozna) z opiniami na temat tego TV? Przegrzebalem jedno duze forum zagraniczne i guzik.. inaczej nazywaja ten model czy o co chodzi? :-/
 

ivf

New member
niestety sporo jest różnych nazewnictw. na samej stronie niemieckiej można spotkać:
PS42A450
PS42A451
PS42A456
PS42A457
a chyba wszystkie dodatkowo mogą być bez końcówki lub z końcówką P1 lub P2, która nie wiem co oznacza, ale w sklepach jest spotykana.. wszystkie są tam określane mianem "serii 450"
 
Do góry