Samsung PS42A451 i pokrewne

polls

Member
PS42A451P1Telewizor plazmowy 42" HD Ready
spacer.gif
Kontast 1,000,000:1
Przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz
ps_42a451_l1.jpg





Telewizor plazmowy 42"
HD Ready - Rozdzielczość 1024x768
Kontast 1.000.000:1
Jasność: 1.500 nit
Przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz (eliminacja efektów smużenia i płynny naturalny ruch)
18 bitowe przetwarzanie obrazu (262,144 poziomów szarości)
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) ponad 175°/175°
Panel z technologią Filter Bright oraz powłoką antyrefleksową (pochłanianie zewnętrznych refleksów światła)
Technologia DNIe Plus (Digital Natural Image engine)
Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
Technologia Silhouette Editor (redukcja fałszywych konturów - naturalny wygląd ludzkiej twarzy w ruchu)
Tryby ustawienia pracy ekranu - Entertainment Modes * tryb sportowy, * tryb kinowy, * tryb gracza
Digital Noise Reduction (Cyfrowa redukcja szumów)
Filtr grzebieniowy 3D
Funkcje Auto Pixel Shift i All White, Signal Pattern, Side Grey zapobiegające wypaleniom pixeli
Funkcja oszczędzania energii (Inteligent Power Saving)
PIP (1 tuner)
Ukryte głośniki z technologią DownFire
Dźwięk SRS Trusurround
Moc akustyczna 2 x 10 W
Menu ekranowe w języku polskim
Telegazeta
Do 100.000 godzin pracy matrycy
Złącza HDMI ver. 1.2 z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
Konsumpcja mocy 380W (poniżej 1W w trybie czuwania)
Złącza na panelu bocznym: słuchawkowe, HDMI, S-Video, kompozytowe (AV)
Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x2, PC (D-SUB)
Obrotowa podstawa
Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA

Najważniejsze cechy

  • Kontast 1.000.000:1
  • Przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz
  • Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie
Wymiary

1055x724.9x316 / 1055x667.4x96.2 (z podstawą/bez podstawy)


Waga

30.5 / 26.8 (z podstawą/bez podstawy)


Wprowadzenie na rynek

kwiecień 2008



Oficjalnej dane ze strony samsunga
 

czytelnik

New member
Pytanie do znawców Samsunga. Czy patrząc na parametry tego tv można go traktować jako następcę serii C91 czy serii Q91 ????? Bo przy poprzednikch modelach róznica w cenie była dość istotna na 50 calach 1000 zł prawie.

NA zagranicznych stronach jest jeszcze seria 476 (o ile dobrze pamiętam) ale to jest ten opisywany kiedyś 3D ready czyli chyba coś troszkę innego niż dotąd. (nie wiadomo na ile ta funkcja kiedykolwiek by się przydała).
 

A_ndy

New member
W USA jest seria 410 i 450. Wyglądają na następców C i Q.
Zakładam więc, że "nasz" 451 jest następcą serii Q :p
Pozdrawiam, A_ndy
 

czytelnik

New member
ale u nas 451 to chyba jednak odpowiednik serii 410 w stanach porównaj specyfikację
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PIL

New member
Różnice ???

Znalazłem w Ceneo dwa modele tej plazmy. PS 42 A451P i PS 42 A451.
Różnią się nieznacznie ceną i .... no właśnie. Czym jeszcze ?
Będę wdzięczny za wskazanie różnic.
A może już jakieś opinie na temat tego TV ? Ktoś już używa ???
 

piotr_pl2

New member
różnica w designie

Wydaje mi się, że jedyna różnica to detale w designie ( u LCD Samsunga często tak było, że mieliśmy ten sam produkt z kosmetycznymi różnicami w wyglądzie np. LE40R81B i LE40R82B). Tutaj rozchodzi się chyba o ten pasek na dole może być w kolorze całości (wersja bez P) lub srebrnym (wersja z P). Przy okazji chciałem zwrócić, że nowy produkt Samsunga ma tylko 2 wejścia HDMI. Na razie to nie jest chyba dla nikogo problem, ale za kilka lat napewno będzie.

Czekam na opinie od pierwszych użytkowników. Ciekawe byłoby zestawienie z Panasonic TH-42PV80.
 
Ostatnia edycja:

PIL

New member
piotr_pl2 -> Też chętnie zapoznałbym się z takim porównaniem. Tym bardziej, że już bardzo poważnie myślałem o Panasonicu kiedy pojawił się ten Samsung.
IMO jest po prostu ładniejszy. To oczywiście rzecz drugorzędna, ale póki co możemy prównywać tylko wygląd ;)

masloww - > Co racja to racja, ale może nie jest to wartość średnia tylko maksymalna ?
 

czytelnik

New member
A_ndy napisał:
Porównałem ...dokładnie tak jak w 450.
Specyfikacja w 410 jest "uboższa" i wygląd ma inny.
Pozdrawiam, A_ndy

chyba jednak 451 to niższa półka hd ready zwróć uwagę na ten fragment o serii 450 w us

This 42” plasma HDTV also comes with more innovative features such as our exclusive 3D technology. Immerse yourself in movies and games and get the ultimate 3D experience with the SAMSUNG PN42A450 plasma HDTV.

choć nie wykluczone że ma pararmetry ma lepsze od q91, na razie na stronie samsunga nie daje się porównać, a nie chce mi się studiować tych parametrów

3D ready w wersjach europejskich mają serie 470 (jeszcze ???) niedostępne w Polskiej dystrybucji
patrz strony szwajcarskie
http://www.samsung.com/ch/products/tv/flatpanelplasmatv/index.asp


tu to dopiero jest mnogość modeli w każdej serii


a HDMI ma chyba jednak 3, 2 z tyłu, 1 z boku z tym, że wersję 1.2 o ile jest jakakolwiek różnica (LG podaje, że ma HDMI 1.3)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
PIL napisał:
Znalazłem w Ceneo dwa modele tej plazmy. PS 42 A451P i PS 42 A451.
Różnią się nieznacznie ceną i .... no właśnie. Czym jeszcze ?
Brak tego P wynika z tego, że nie wszyscy wpisują pełną nazwę modelu. Różnica w cenie? Bo różne sklepy.

ArtS :)
 

PIL

New member
ArtS007 napisał:
Brak tego P wynika z tego, że nie wszyscy wpisują pełną nazwę modelu. Różnica w cenie? Bo różne sklepy.

ArtS :)

Otóz chodzi o to, że te telewizory funkcjonuja jako odrębne modele :)
A swoją drogą ciekaw jestem co na temat tego modelu sądzi i czy ma jakieś testowe plany wobec niego forumowy Guru (szacuneczek), czyli kiki ;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Głowy nie dam, że nie są to dwa nieco różniące się modele, ale szczerze mówiąc, bardzo w to wątpię. Możesz sprecyzować, w jaki sposób funkcjonują one, jako dwa modele?

ArtS :)
 

PIL

New member
Po prostu dwa linki do poszczegolnych modeli.
Najlepiej jak zerkniesz do Ceneo ;

Mam nadzieję, że fotka nie jest sprzeczna z zasadami forum ???
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    24,9 KB · Wyś: 1051

oski13

New member
masloww napisał:
strasznie prądożerne są te samsungi - 380W, panas -255W, lg-310W
Niewiem jak w Lg ale z moich informacji Panas podaje średnie zużycie, a Samsung maxymalne

Ad JTD Zawsze zastajemy jakies rozczarowanie. Dla mnie przereklamowany jest PV80, mam nadz, ze A451 mnie niezawiedzie bo wystarczy że bedzie ciut lepszy od Q91, który dla mojego oka gra lepiej od nowego modelu konkurencji :D
 

PIL

New member
W sobotę byłem u kolesia na małej imprezce. Kupił jakiś czas temu Q91.
Muszę powiedzieć, że byłem bardzo mile zaskoczony. Nasłuchałem się wielu niezbyt pozytywnycjh opinii o Samsungach, a tu proszę !
Ma podpiętą C+ po hdmi. Programy HD jak ta lala la ;)
Z SD jest oczywiście trochę gorzej, ale daje radę. A o ile wiem Q91 to jeszcze nie 100 HZ. Laik jestem, ale to chyba dość ważne.
Gdyby zatem (tak jak pisze oski13) 451 grał lepiej od Q91, to kto wie czy sie na niego nie zdecyduje. Zastanawiałem się do tej pory dość mocno nad PV80.
 
Do góry