Samsung PS42A451 i pokrewne

radzique

New member
panowie jeszcze jedno pytanko, czy A451 buczy ? czy wydaje jakieś dźwięki przeszkadzające w oglądaniu w nocy przy minimalnej głośności ?

czy jeśli podepniemy pod ampli to głośność regulowana z tv zmienia też głośność na wyjściu audio ?

W jakiej rozdzielczości najlepiej wygląda obraz z PC (windows) ?
ehh, czekam jeszcze ten tydzień na przeprowadzkę i zamawiam.

I jeszcze jakby ktoś mógł podać wymiary kartonu i ew w jakie auto wam wszedł ten samsung.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mój nie buczy. Wyjście audio jest liniowe, więc poziom sygnału jest stały. Komputera nie podłączałem. Pudło mam na strychu. :)

ArtS :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o wymiary pudełka to zobacz sobie jakie są wymiary TV podane na stronie producenta i dodaj sobie z kazdej strony po 10 cm :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Swego czasu kierowałem na stronę Samsunga po wymiary, ale do mojego TV jeszcze ich nie było. Dlatego fatygowałem się na strych. :)

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pewnie w Corsie D, bo w Corsie C pudło nie mieści się pomiędzy mocowania tylnych głosników i półki. :) Gdyby nie to, pudło wchodzi bez problemu.

ArtS :)
 

ivf

New member
no i 800 h nabite.. obraz z "cyfrowej" kablówki używając najtańszego kabla Euro-Euro w trybie RGB. aktualne wrażenia? wciąż odczuwam brak poprzedniego 32" CRT'ka ;/ gdybym poprzednio miał jakieś badziewie to teraz byłbym w 100% zadowolony z tego samsunga, a tak.. jest po prostu OK.. (wydaje mi się, że główna przyczyna tkwi w różnicy rozmiarów, więc to nie do końca wina modelu, wg mnie obraz z kablówki jest za słaby na tak duży ekran)
natomiast wszyscy odwiedzający, którzy mają w domu badziewne CRT lub dobre LCD twierdzą jednoznacznie, że ten telewizorek to bajka :cool:

dziwnie zachowuje się kolor biały.. jeśli jest tylko małym fragmentem obrazu to jest bielutki, jeśli jednak ilość białego jest przeważająca to robi się jakiś kremowy ;/ z początku myślałem, że to wina trybu oszczędzania energii (więcej jasnego koloru = większy pobór mocy), jednak sprawdziłem ustawienia i miałem zawsze wyłączone oszczędzanie (a propos, czy ktoś wie jaki jest wpływ poszczególnych ustawień tego trybu?). wciąż nie przyzwyczaiłem się do tego..

w końcu uzbierałem trochę kasy na powieszenie go (i głośników) na ścianie, a co za tym idzie dokupienie kabla do podłączenia komputera. dotychczas mam komp podłączony dobrej jakości 10 metrowym kablem SVHS-Euro i zgodnie z przewidywaniami obraz jest tragiczny.. CRT jakoś sobie radził z tak słabym sygnałem, ten telewizor nijak.. cała moja nadzieja w nowym kablu DVI-HDMI - mam nadzieję, że tu w końcu zobacze wyższość tej plazmy nad poprzednikiem ;)

w związku z powyższym 2 pytania:
1. czy ktoś używa długiego (10+ m) kabla DVI-HDMI? jeśli tak, to jaki i za ile.
2. czy ktoś w końcu ma go powieszonego na ścianie i mógłby zrobić jakieś zdjęcia z boku żeby było widać zastosowany uchwyt? ewentualnie chociaż podać model uchwytu i wrażenia (odstęp od ściany itp) - BARDZO PROSZĘ ;)
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
na pół pytania Ci odpowiedziałem ;)
PC najlepiej połączyć kablem DVI-HDMI, chyba że odległość jest minimalna (do 2-3m?) to spokojnie można połączyć kablem D-sub

"praca", jak to nazywasz, na plazmach ogólnie nie jest zalecana z uwagi na statyczny obraz pulpitu, aplikacji.. o graniu i filmach mam nadzieję niedługo się przekonać
 

majmaj

New member
a mogl bys wyjasnic dlaczego zle by sie na nim pracowalo z aplikacjami? (glownie internet) bo jak bym go kupil to bedzie robil mi za monitor.
 

majmaj

New member
wiem wiem o tym ze bylo by lepiej.... no ale LCD nawet 40 zaczynaja sie od 2,5tys... troche wiecej, az tak plazma sie nie nadaje do PC ?
 

ivf

New member
jako 100% zamiennik za monitor LCD na pewno się nie nadaje.. jedynie jako ekran dodatkowy, na którym statyczny obraz typu przeglądarka internetowa byłby wyświetlany rzadko.. częściej np gry, filmy itp..
ewentualnie codziennie np 2h odpalonej przeglądarki, a do tego 6-8h grania.. w takim przypadku może i pochodziłaby trochę ta plazma bez powidoków po przeglądarce.. oczywiście to tylko moja opinia.. ale chyba za bardzo zbaczamy z tematu panowie ;)

w kwestii samego A451.. bardzo podoba mi się zapis w instrukcji dotyczący efektownego podświetlenia pod nazwą producenta.. "Dla funkcji Efekt świetlny można wybrać ustawienie Wył w celu oszczędzania energii." :mrgreen:
 
Do góry