Samsung PS42A451 i pokrewne

ArtS007

New member
Bez reklam
Może się mylę, ale chyba jeszcze nie było informacji o sposobie wejścia do menu serwisowego w naszym modelu. Doczytałem się, że w C91 i Q91 jest to sekwencja Info, Menu, Mute, Power wykonana w trybie Stand By. Amerykanie piszą o swoich A450, że jest to sekwencja Menu, 1, 8, 2, Power wykonana w trybie Stand By. Tę drugą spradzałem, nie działa, ale może za wolno wklepałem tę kombinację? Tę pierwszą sprawdzę po powrocie do domu.

Wie ktoś coś pewnego na ten temat?

ArtS :)
 

kurpes

New member
wciskasz na pilocie sekwencje Info, Menu, Mute, Power w trybie Stand By.
Ze wszystkich informacji jakie się pojawiają patrzysz na Panel on Time(Hour) - pokazuje on ile godz. grał Twój TV.
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dokładnie. Ta informacja znajduje się w pierwszym wierszu na ekranie. Problem polega na tym, że odbiornik po wyjściu z menu serwisowego wraca do ustawień domyślnych i następuje ponowna zabawa z ustawieniami. :(

ArtS :)
 

oski13

New member
Dokładnie tak jak piszecie Info, Menu, Mute, Power w trybie Stand By, a wyjscie z niego przez wyłączenie TV i co własnie jest wkurzające, wszystkie ustawienia wracają do domyslnych ;/
Takie pytanko do ArtSa i reszczty posiadaczy 450tek jak tam zadowolenie z waszych zabawek Wzrosło czy spadło z biegiem czasu.
Ja ostatnio mam mało czasu na delektowanie sie obrazem tak jak i na zaglądanie tutaj. Na moim cos koło 350h
A zracji ze czesciej ostatnio zaglądam na Tv jako na mebel to mi na chwile obecną najbardziej odpowiada to iż na panelu zero kurzu (z ramką juz tak wesolo niejest ale nienajgorzej) Zeby niebyło wytarłem raz po zakupie ale bardziej zeby sie paluchów pozbyć a nie kurzu)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zadowolenie z telewizora na stabilnym poziomie. Przebieg na dziś 123 godziny. Z powodu opisanego powrotu do domyślnych ustawień przebieg będę sprawdzał raczej rzadko. Zresztą, już znam mniej więcej średni przebieg dzienny. Odpukać w niemalowane, zakupu nie żałuję. Jeśli będzie działał bezawaryjnie, wystarczy na dobrych parę lat satysfakcjonującego użytkowania.

ArtS :)
 

uQuad

New member
Eskulap napisał:
Green Ghosting to prawdopodobnie efekt spowodowany ruchem gałki ocznej, a nie samego telewizora. Podobny efekt jest przy oglądaniu obrazu z projektora, przy czym w takim przypadku widać trzy podstawowe kolory "smóg". Efekt GG widać także przy nieruchomym obrazie, gdy szybko biegamy wzrokiem po ekranie (ktoś wcześniej w tym wątku również widział tem efekt). Na Panasonicu i innych plazmach widać mniej lub bardziej to zjawisko, lecz wydaje mi się, że na 100Hz ekranach widać go bardziej.

Aha, jeszcze jedno. Można powiedzieć, że widzę nie tylko zielone smógi, ale także czerwone z tym, że kilka razy mniejsze. Ktoś już na tym forum o tym wspominał.
No to ja sapalem. Green ghosting to akurat przez ruch w telewizorze. To co my widzimy biegajac galkami ocznymi to nie wiem jak sie zwie, ale jest. :p Ja widze najwiecej zielonego i czasami zoltego. Czerwonego niezbyt. Szczerze mowiac zastanawiam sie czy to przez to ogladanie tego tv jest troche malo przyjemne niekiedy. Nie wiem jak to wytlumaczyc - patrze i mam takie niewygodne uczucie. Moze te smugi widac nawet podswiadomie i oczy sie mecza? :p Teorie spiskowe..
 
Ostatnia edycja:

nariko19

New member
witam sory jeśli sie powtarzam ale powieccie mi czy PS42A451dobrze gra z ps3 prosze o szypka odpowiec , głównie hodzi mi o gierki , prosze o szybką odpowiec i pozdrawiam.cena wymiata:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Bazyliszeka

New member
TDI jeżeli chodzi o ustawienia to nareszcie mogę zakończyć docieranie. 212 godzin za mną. Więc ustawienia: podświetlenie 0, kontrast 70, jasność 50, ostrość 50, kolor 50, regulacja czerni średni, kontrast dynamiczny niski, uwydatnianie krawędzi włączone. Sygnał z anteny dachowej. Jeżeli ma ktoś inne propozycje to proszę się podzielić sprawdzimy:)
 
Ostatnia edycja:

uQuad

New member
Nie za duzo troche jasnosci? Ja zjezdzam z nia do 43 bo powyzej jak dla mnie to nie jest czern tylko zaczyna sie jakis bardzo ciemny siwy. Dodaje sobie +2 do gammy zeby rozjasnic i wylowic szczegoly w ciemnych kadrach.
 

TDi

Member
moje ustawienia z sygnalu tv (UPC) podświetlenie 6,kontrast 70,jasność 53,ostrość 95,kolor 41,regulacja czerni max,kontrast dyn.niski,uwydat.krawedzi WYŁ.
330 godzin docierania :) jeżeli po dluższym ogladaniu "wypali" sie logo to po wyłaczeniu i ponownym włączeniu tv - samoczynnie znika :)
pozdro
 

zakki

New member
parametry

niby wiecej osob zachwala PS42Q91H ale model 42A451 ma wiecej trybow video :1080i, 1080p, 480p, 576i, 576p, 720p, wejście sygnału 24p
gdzie w q91h jest tylko:480p, 576i, 576p, 720p
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Q91 z pewnością przyjmuje jeszcze 1080i. Posiada też MoviePlus. Jednak A451 jest moim zdaniem lepszym wyborem.

ArtS :)
 
Do góry