Samsung Le-52a656

agrest

New member
jtd napisał:
Te nowe serie samsunga poki co prezentuja sie beznadziejnie. Maja fatalne katy i czern, to nie zadne filtry tylko slabiutkie katy. Tutaj nowa seria 5, obok po prawej nowy lcd panasonica.

Obawiam się, że piszesz o innej serii!
 

Yakasu

New member
Poszukiwałem informacji na temat le-46a656 i zauważyłem jedną dziwną rzecz.
W polskich sklepach inetnetowych występuje TYLKO z częstotliwością 100Hz, natomiast w sklepach internetowych w USA, Francji czy Niemiec jest wyraźnie napisane 120Hz.
Dziś moja żona dzwoniła do Samsung Polska i oni powiedzieli, że nie mogą wypowiadać się na ten temat (różnicy 100 a nie 120Hz) ponieważ nie mają go w ofercie sprzedaży.
Nasuwa się się tu pytanie: Czy to nie jest przypadkiem ten ze 100Hz`ami jakaś PRZEDPRODUKCJYJNA seria??

Pozdrawiam Yakasu
 

jtd

New member
Bez reklam
Damass napisał:
Nie wiem co to za model Samsunga jest na tej fotce ale na 100% nie jest to seria F lub A tak więc to niczego nie dowodzi.

Alez panowie, to jest seria A5xx

Nie widzice piatki u gory po lewej na obudowie? :cool:
 

Roocky

New member
Roocky napisał:
Hi Jtd jescze raz !!!!
Szukam tv wielkości 40-42 cale a kasa to ok max 6000 Pln.
Głównie oglądana jest N-tv no i mam zamiar DVd na nowym tv. pozdrowienia
Więc Panowie jakies propozycje dla mnie macie? Z pozdrowieniami
 

Yakasu

New member
Mam przed sobą test w gazecie VIDEOmix, LE46A656 uzyskał tu bardzo dobrą ocenę.
38/40 jakość obrazu
14/20 jakość dzwięku
14/15 funkcje
13/15 łatwość obsługi
8/10 stosunek jakości do ceny, wg VIDEOmix około 8.000pln
widziałem na necie ceny 6.333pln
87/100 ocena łączna
---
Ocena końcowa wg. VIDEOmix
Zalety: pełna wysoka wydajność, rozb. funkcje reg. obrazu, 3 tryby Rozrywka,
tuner cyfrowej telewizji naziemnej, domowe centrum multimedialne (przeglądarka WISELINK, 4 gniazda HDMI).

Wady: brak istotnych.

Jak ktoś nie ma tej gazetki przed sobą a chce o cos zapytać to mogę poszukać w tym artykule i ewent. przepisać.

PS. i dziś zadzwoniłem jeszcze raz do Samsung Polska, by wypytac co i jak z tym TV. Na koniec rozmowy konsultant (miły człowiek) wspomiał żeby dobrze wywiedzieć się przy zakupie odnośnie gwarancji bo oni tzn. samsung dają gwarancje na 36 miesięcy. Natomiast na necie widzę 24miesiące (może można to jakoś przedłużyć)

Pozdr. Yakasu
 

RheeTCT

New member
Yakasu napisał:
W polskich sklepach inetnetowych występuje TYLKO z częstotliwością 100Hz, natomiast w sklepach internetowych w USA, Francji czy Niemiec jest wyraźnie napisane 120Hz.
Nasuwa się się tu pytanie: Czy to nie jest przypadkiem ten ze 100Hz`ami jakaś PRZEDPRODUKCJYJNA seria??
Yakasu napisał:
Nie jestem specem ,ale "wydaje mnie sie" że telewizory mają obie częstotliwości-w zależności od potrzeb czyli otrzymanego sygnału.Jak dostaje 50Hz to oddaje 100,a jak dostaje 60Hz to oddaje 120.Do tego dochodzi sprawa trybu kinowego tzn.24 kl/sek czyli 24Hz,a wtedy te TV które mają możliwośc wyświetlania 120Hz -pokazują 5 X 24 klatki czyli 120.I obraz nie "skacze".
 
Ostatnia edycja:

pos

New member
Dokładnie, w USA jest NTSC, który ma 60Hz, a w EU jest PAL z 50Hz. Jak przemnożymy razy 2, czyli dołożymy klatkę pośrednią, daje odpowiednio 120Hz i 100Hz.
 

bonzo

New member
Yakasu napisał:
PS. i dziś zadzwoniłem jeszcze raz do Samsung Polska, by wypytac co i jak z tym TV. Na koniec rozmowy konsultant (miły człowiek) wspomiał żeby dobrze wywiedzieć się przy zakupie odnośnie gwarancji bo oni tzn. samsung dają gwarancje na 36 miesięcy. Natomiast na necie widzę 24miesiące (może można to jakoś przedłużyć)

Mnie się wydaje, że te A656 w sklepach internetowych są importowane na własną rękę i nie mają gwarancji Samsung Polska. Tym bardziej, że tego telewizora nie ma jeszcze w polskiej dystrybucji, więc jakim cudem mają mieć polską gwarancję?
 

agrest

New member
bonzo napisał:
Mnie się wydaje, że te A656 w sklepach internetowych są importowane na własną rękę i nie mają gwarancji Samsung Polska. Tym bardziej, że tego telewizora nie ma jeszcze w polskiej dystrybucji, więc jakim cudem mają mieć polską gwarancję?

A ja wiem, że na chwilę obecną przyjmują jedynie zamówienia. Mają być dostępne za około tydzień - dwa tygodnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jutro wjeżdżają do nas nowe modele 52 a656a - więc będzie zrobiony test
le-46a656a1f.jpg


Cena ok. 9500 zł
 

StaniB

New member
Kiki jestem ciekawy jak Ty go ocenisz? Znow dzis czytalem w czasopismie ze podobno bajka jest,nawet cala konstrukcja jest stabilniejsza niz w F8 i podobno kontrast da sie polubic natychmiast,a szczegolnie w sygnale HD!
 

StaniB

New member
Poprostu kontrast jest podobno rewelacja! I co jeszcze jest opisane ze kolory sa naturalne ,jak nigdy do tej pory w LCD z firmy Samsung.Ale po tescie zrobionego przez kiki,bedziemy wiedziec wiecej!;)
 

efor

New member
Witam.
Na forum wypowiadam się po raz pierwszy.
Na telewizorach znam się dobrzę a więc informuję.
W dniu dzisiejszym modele 52a656/46a656 oraz 46a556 są do obejrzenia w MM w M1 Marki.
Jeżeli chodzi o matrycę to a656 ma zupełnie inną niż a556. Pierwszy ma ULTRA CLEAN PANEL drugi CLEAN PANEL (pierwszy błyszczący drugi matowy). Modele 46 calowe stoją obok siebie. Co do kolorów faktycznie żywe i nasycone (SERIA 6). Co do kątów to poprostu porażka. W seri 5 ekran pod kątem świeci jasnym światłem, 6 w mniejszym stopniu ale również świeci. Pod tym względem seria M i F o niebo lepsza (również stoią w okolicy). Szczegóły pewnie opisze KIKI więc nie będe się rozpisywać.
Dodam że dźwięk jest lepszy w komórce, być może model 46a656 miał uszkodzone głośniki.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
efor napisał:
Witam.
Na forum wypowiadam się po raz pierwszy.
Na telewizorach znam się dobrzę a więc informuję.
W dniu dzisiejszym modele 52a656/46a656 oraz 46a556 są do obejrzenia w MM w M1 Marki.
Jeżeli chodzi o matrycę to a656 ma zupełnie inną niż a556. Pierwszy ma ULTRA CLEAN PANEL drugi CLEAN PANEL (pierwszy błyszczący drugi matowy). Modele 46 calowe stoją obok siebie.
Efor, a jaka jest cena modelu 52a656?
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Wiec jednak potwierdzaja sie fatalne katy, ale co to tam dla samsunga, obniza ceny, dadza kase na reklamy i masowka w Mediamarktach i innych :)
 

StaniB

New member
Panowie to jedno nie rozumie..........dlaczego ten nowy Samsung otrzymal ocene w tescie....bardzo dobra???? I to w niemieckiej gazecie wydanie 03/08 HD:TV. Ale widocznie tak juz jest na tym swiecie!A jeszcze jedno co wspomne, redakcja tej wlasnie gazety zachwycona jest tez systemu 100 Hz,bo podobno dziala rewelacyjnie.Ale najlepiej samemu zobaczyc.Pozdrawiam i czekam na test od Kiki :roll: .
 
Do góry