SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

flipers

New member
birut napisał:
Dobra a czy ktos moze wypisac zalety-przewage nad konkurencja.
chodzi o te 3 modele nad ktorymi wiekszosc sie tu zastanawia.

Samsung 40F86
Toshiba 42Z3030
Sharp 42XL2

Czy wszystkie z nich maja szybe jak sansung-ja to uwazam za zalete.
Lepsza czern ,lepsze kolory.
Czy wszystkie sa 10bitowe
Szkoda ze f86 nie jest 42calowy.



Witam!
Bardzo konkretnie! :) Mnie też to interesuje. Kiki możesz Ty wypowiesz się w tym temacie?? Jestem ogromnie ciekawy Twojej opini. Ja ciągle zastanawiam się na decyzją o zakupie biorąc pod uwagę właśnie tylko te trzy modele.
 

Paczek27

New member
Samsung ma najlepsze parametry. Kontrast 25000:1! Ludzie mówią, że to Sony Bravia X3500 tylko firmy Samsung, dlatego taka różnica w cenie. Ja chciałem kupić Sharpa XL2 E, ale teraz poważnie się zastanowię. Odpycha trochę to, że to SAMSUNG... Sam nie wiem, który wybrać i też pytam o radę. Na którym sie lepiej gra na PS3 i ogląda filmy HD?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Bolko007 napisał:
Obraz jest nadpłynny i przeszkadza mi to zwłaszcza w filmach. Z komputera wypuszczałem juz 24hz, 25hz, 50hz, 60hz(wtedy rwało obraz po właczeniu 100hz) i zawsze po wlaczeniu 100hz nawet w trybie "niskim" obraz dla mnie jest taki wlasnie nadpłynny jakby obiekty latały:) nie wiem jak to inaczej napisac. Moze kiedys przywykne. .

I jak, nadal te 100 Hz przeszkadza :) ?

Sprawdz prosze dokladnie tryb 24p czy nie ma jakis zaklocen na obrazie wtedy, glownie na ciemnym tle, ja w swoim wczesniejszym Le40M87BD mialem i mnie to wkurzało.

Nawet po eurozłaczu był zakłocenia na obrazie :(

I sprawdz prosze na wszystkich mozliwych zrodlach sygnału jak i na roznych odswierzaniach komputera o ile mozesz

Ps - Nic nie buczy jak jest w nocy cicho itp ?
 

birut

New member
Czy wiecie gdzie w Bydgoszczy mozna luknac ten tv.
Bylem w media m.,domarze i nie maja.
Nie maja tez toshiby 42Z3030D ,ani sharpa 42XL2e.
Zastanawiam sie caly czas ktory wybrac.
Narazie lideruje u mnie Samsung ,ale przed wyborem chcialem zobaczyc je ,a tu lipa.Nie ma ani jednego z tych 3 modeli.
Albo w Toruniu moze ktos je widzial?
 

emeryt21

New member
dylemat wyboru

Birut ma problem dokladnie taki sam jak ja i tez jestem z Bydgoszczy.Sharp LC 46XL2E jeszcze wczoraj stal w Galerii Pomorskiej,ale chca za niego 9,5 .To zbyt wysoka cena,ale coz to sklep "stacjonarny".
Moze poszukamy wspolnie.Ja tez przychylam sie do Samsunga.
 

birut

New member
Zgadza sie.Widzialem go dzisiaj w galerii.Nawet ladny ,a przynajmniej duzo ladniejszy od poprzednika.Ale jakos chyba samsung wydaje mi sie ladniejszy oraz lepszy ,podoba mi sie ta szyba,super czern ,zywe kolory.
Ja zamierzam kupic w necie ,tylko szukam jeszcze Toshibki 3030D zeby ja zobaczyc no i Samsunga.
Szkoda ze samsung nie jest 42"
Zawsze 2"wiecej
 

emeryt21

New member
Poszukiwania w Bydgoszczy i okolicach

Jutro pojade na poszukiwania do Torunia,moze cos znajde.Jak cos bedzie dam znac.Szukam rozmiaru 46".Jak juz to juz.Nie chce pozniej zalowac,ze moglem kupic wiekszy a mam maly.40" to dla za malo,chce miec prawdziwe kino w domu.
 

birut

New member
Ja mam kanape od telewizora 2,2m 46" to za duzo jak na taka odleglosc.
ALe 42" byloby odpowiednie.
Szkoda ze sasmung takich nie robi
 

Paczek27

New member
Xl2 E vs F86 BD

Byłem dzisiaj w Saturnie i znowu zobaczyłem piękne kolory Samsunga i słaby obraz na Sharpie. Podsłuchałem rozmowe sprzedawcy z klientem, który szukał 46 cali Full HD. Sprzedawca mówił, że Sharp XL2 E jest w tym momencie najlepszy. Patrząc na Philipsa, Sonego, Samsunga, a nawet LG Sharp wypadał dużo słabiej. Spytałem sprzedawcę, dlaczego jego zdaniem Sharp jest najlepszy. Ma groszy kontrast, jasność i ten czas reakcji jest wątpliwy. Myślałem, że już po tym sprzedawcy, nie będzie wiedział co odpowiedzieć. Jednak mówi, że oko człowieka widzi kontrast tylko 2000:1 (jeszcze to sprawdzę), więc Sharp nie przegrywa z Samsungiem. Po drugie czas reakcji w Sharpie jest B2B i że w Full HD bądź HD Sharp wygląda najlepiej z telewizorów w tej kategorii. Oczywiście pomyślałem, że kłamie i spytałem o matryce Samsunga. Odpowiedział, że te matryce nie są w Sonym, tylko Sony wykupił pół fabryki Samsunga, ale są dwie taśmy produkcyjne. W to uwierzyłem, ale chciałem zobaczyć, że Sharp jest lepszy od Samsunga. Sprzedawca podłączył mi konsole PS3 pod Sharpa i faktycznie obraz był niesamowity (bez dodatkowych ustawien, które poprawiłyby jeszcze obraz). Na Samsungu Full HD wypadło gorzej, a sprzedawca powiedział, że Samsung ma specjane ustawienie: "Sklep", na którym wszystko jest takie piękne (tylko w materiałach Samsunga). W domu to ustawienie nie działa, a telewizor przestawia się na: "Dom".
Teraz już wiem, że chcę Sharpa.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Paczek27 jakbyś mógł to napisz czy dla Ciebie ten Samsung przegrał z XL2 w porównaniu fullHD? Czernią, płynnością/brakiem płynności, kontrastem, kolorami, ilością wyświetlanych szczegółów? Poprostu ciekawi mnie w czym Sharp był lepszy. I jaki materiał leciał fullHD: gra czy film BR? I jaki był materiał puszczony na tych tv na początku, gdy lepiej wg Ciebie wypadał jeszcze Samsung?

Pozdrawiam.
 

Misiektt

New member
Witam, mam podobny problem co koledzy nie wiem czy wybrać LE-46F86BD czy Sharpa 46XL2, mam obecnie plazme Samsunga PS-P5H 42 cale i chicałęm coś lepszego do mojego mieszkanka. Problem w tym źe Samsung jak go oglądałem w MEdia Markcie ma jedną potężną wadę - odbija światło bo jest glare czyli na połysk Sharp nie ma tej wady ale patrząc na obraz jaki leciał Samsung wypada lepiej. Niestety mam w domu dosyć mocne światło za plecami jak oglądam telewizor i boję się że niestety będzie się odbijało i denerwowało.

Sharp w MM miał chyba słaby syu gnał podłączony bo wyglądał fatalnie. Czy jest tak w rzeczywistości czy to po prostu chwyt marketingowy Samsunga.

Czy te LCD dorównają jakością obrazu starej dobrej plaźmie, a może ktoś w poznaniu robi testy, proszę o pomoc.
 

gajo333

New member
Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Samsunga 46cali F86 100Hz.
Tak to prawda że ten Samsung ma 2 ustawienia "DOM" i "SKLEP", ale po pierwszym zapytaniu wybrałem opcję "DOM".

Dla mnie rewelacja, najładniej działa z telewizją N poprzez HDMI (Discovery HD). NIestety Sportu w HD nie posiadam.

Programy PAL całkiem OK

DVD poprzez component SUPER

PC DVI-HDMI 5 metrów 21 PIN - najlepszy efekt uzyskujemy na rozdziałkach 1920x1080 oraz 1280x720. Są dostępne jeszcze inne rozdziałki takie jak 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1600x900 ale na nich obraz jest kiepsko skalowany.
Mam tylko niewielkie zakłucenia przy 60Hz w ciemniejszych partiach ekranu. 50Hz, 25Hz i 24Hz sprawują się bardzo dobrze. Myśle że te zakłucenia są winą kabla z allegro za 35pln.

Kable w DVD i telewizji N są markowe firmy tech+link i na nich obraz znakomity, wiec do PECETA też muszę dokupić coś lepszego.

Przed zakupem także myslałem o SHARPIE XL2, jednak będąc w MM i bawiąc sie około godziny tymi 2 modelami, zauważyłem że SAMSUNG ma dużo lepszy kontrast, a kolory są o wiele żywsze niż w SHARPIE

Jezeli macie pytania to piszcie

Pozdrawiam
 

maluk

New member
pytanie

gajo333 napisał:
Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Samsunga 46cali F86 100Hz.
Tak to prawda że ten Samsung ma 2 ustawienia "DOM" i "SKLEP", ale po pierwszym zapytaniu wybrałem opcję "DOM".

Dla mnie rewelacja, najładniej działa z telewizją N poprzez HDMI (Discovery HD). NIestety Sportu w HD nie posiadam.

Programy PAL całkiem OK

DVD poprzez component SUPER

PC DVI-HDMI 5 metrów 21 PIN - najlepszy efekt uzyskujemy na rozdziałkach 1920x1080 oraz 1280x720. Są dostępne jeszcze inne rozdziałki takie jak 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1600x900 ale na nich obraz jest kiepsko skalowany.
Mam tylko niewielkie zakłucenia przy 60Hz w ciemniejszych partiach ekranu. 50Hz, 25Hz i 24Hz sprawują się bardzo dobrze. Myśle że te zakłucenia są winą kabla z allegro za 35pln.

Kable w DVD i telewizji N są markowe firmy tech+link i na nich obraz znakomity, wiec do PECETA też muszę dokupić coś lepszego.

Przed zakupem także myslałem o SHARPIE XL2, jednak będąc w MM i bawiąc sie około godziny tymi 2 modelami, zauważyłem że SAMSUNG ma dużo lepszy kontrast, a kolory są o wiele żywsze niż w SHARPIE

Jezeli macie pytania to piszcie

Pozdrawiam




Mam pytanie do tych żywych kolorów w Samsungu. Czy da się je podregulować tak, aby nie były takie mocne? Zależy mi na kolorach bliskich rzeczywistości.
 

gajo333

New member
maluk napisał:
Mam pytanie do tych żywych kolorów w Samsungu. Czy da się je podregulować tak, aby nie były takie mocne? Zależy mi na kolorach bliskich rzeczywistości.

Mozna podregulować. Jest KONTRAST, JASNOŚĆ, OSTROŚĆ, KOLOR, JASNOŚĆ PODSWIETLAJĄCEJ LAMPY. Są tez dodatkowe ustawienia
 

gajo333

New member
Paczek27 napisał:
Byłem dzisiaj w Saturnie i znowu zobaczyłem piękne kolory Samsunga i słaby obraz na Sharpie. Podsłuchałem rozmowe sprzedawcy z klientem, który szukał 46 cali Full HD. Sprzedawca mówił, że Sharp XL2 E jest w tym momencie najlepszy. Patrząc na Philipsa, Sonego, Samsunga, a nawet LG Sharp wypadał dużo słabiej. Spytałem sprzedawcę, dlaczego jego zdaniem Sharp jest najlepszy. Ma groszy kontrast, jasność i ten czas reakcji jest wątpliwy. Myślałem, że już po tym sprzedawcy, nie będzie wiedział co odpowiedzieć. Jednak mówi, że oko człowieka widzi kontrast tylko 2000:1 (jeszcze to sprawdzę), więc Sharp nie przegrywa z Samsungiem. Po drugie czas reakcji w Sharpie jest B2B i że w Full HD bądź HD Sharp wygląda najlepiej z telewizorów w tej kategorii. Oczywiście pomyślałem, że kłamie i spytałem o matryce Samsunga. Odpowiedział, że te matryce nie są w Sonym, tylko Sony wykupił pół fabryki Samsunga, ale są dwie taśmy produkcyjne. W to uwierzyłem, ale chciałem zobaczyć, że Sharp jest lepszy od Samsunga. Sprzedawca podłączył mi konsole PS3 pod Sharpa i faktycznie obraz był niesamowity (bez dodatkowych ustawien, które poprawiłyby jeszcze obraz). Na Samsungu Full HD wypadło gorzej, a sprzedawca powiedział, że Samsung ma specjane ustawienie: "Sklep", na którym wszystko jest takie piękne (tylko w materiałach Samsunga). W domu to ustawienie nie działa, a telewizor przestawia się na: "Dom".
Teraz już wiem, że chcę Sharpa.

Sprawdzałem przed chwilą. Mozna ustawić opcję DOM i SKLEP. Generalnie niczym sie nie róznią, kolory, kontrast takie same. W ustawieniu SKLEP, są wgrane takie ustawienia, by jasno i kontrastowo ekran świecił w mocno rozswietlonym sklepie. W opcji DOM uzytkownik sam moze dostosować ustawienia wg własnych upodoban kolory oraz natęzenie kontrastu, oświetlenia itp.
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
deniro24 napisał:
Paczek27 jakbyś mógł to napisz czy dla Ciebie ten Samsung przegrał z XL2 w porównaniu fullHD? Czernią, płynnością/brakiem płynności, kontrastem, kolorami, ilością wyświetlanych szczegółów? Poprostu ciekawi mnie w czym Sharp był lepszy. I jaki materiał leciał fullHD: gra czy film BR? I jaki był materiał puszczony na tych tv na początku, gdy lepiej wg Ciebie wypadał jeszcze Samsung?

Pozdrawiam.

Na początku na Sharpie leciał materiał Samsunga, który nie był w hd (jakieś rybki) i wyglądało to bardzo źle. Na Samsungu był jakiś film Samsunga w full hd. Potem podłączyłem PS3 do Sharpa i leciało demo: gry, filmy w full hd. W Sharpie o niebo lepsza jest czerń. W Samsungu jest ona szara. Kontrast podobno nie ma znaczenia, gdy ma ponad 2000:1, gdyż większy nie jest wychwytywany przez oko człowieka. W Samsungu pięknie wyglądały kolory, gdy leciał taki film z balonami albo Discovery HD. Samsung bardziej śnieży. Płynnośc lepsza na Sharpie, ja zauważyłem różnice 4ms.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Kontrast podobno nie ma znaczenia, gdy ma ponad 2000:1, gdyż większy nie jest wychwytywany przez oko człowieka." - skąd macie te bzdury ?

Sprawdź Czerń Pioneera lub telewizory LCD
DSC_0529.jpg

DSC_0530.jpg

I następna niespodzianka Sharpa.
Ten telewizor co prawda już był prezentowany w ubiegłym roku na targach IFA w Berlinie .
Ale tam nie można było sprawdzić jak dokładnie wygląda.
Mowa o telewizorze LCD 65 mega kontrast .
Kontrast 1.000.000:1.
Sprawdzałem też kąty boczne . Ale nie było po co. Bo jakość z każdego miejsca jest rewelacyjna.
Czerń zachwycająca. Ale jeszcze wiele lat minie do ich produkcji użytkowej.
DSC_0536.jpg


DSC_0540.jpg

Kontrast faktyczny podawany przez - ma duże znaczenie i na podstawie
Plazmy Pioneera widać bardzo duże różnice.
523d804599b6c01bmed.jpg
 

deniro24

Member
Bez reklam
Paczek27 dzięki za opinię. Z tą czernią lepszą na Sharpie to mnie nieźle zdziwiłeś, gdyż narazie gdzie bym nie czytał o F86 to piszą że lepszej czerni w tv lcd nie ma niż w tych Samsungach (oprócz podświetlenia Led w F96 i Sony). Jak widać potwierdza się fakt, że każdy odbiera dany obraz inaczej. Natomiast o tym, że większy kontrast niż 2000:1 nie ma znaczenia to mógł wymyśleć tylko bardzo kompetentny pracownik MM! Ja do tych liczb podawanych przy współczynniku kontarstu podchodzę bardzo ostrożnie, żeby nie powiedzieć - nie patrzę na ten parametr wogóle!


gajo333 ja mam mnóstwo pytań:

- jak wygląda formatowanie obrazu z 4:3 na 16:9? Czy Samsung poprawił się w tym aspekcie czy postacie nadal są baryłkowate? W starszych i niższych modelach Samsunga nie wygląda to najlepiej, a widziałem że inne firmy świetnie radzą sobie z tym problemem - Toshiba, Panasonic, Philips, Sharp.

- jakie masz sygnały podłączone do swojego tv? Czy sprawdzałeś zwykłą analogową kablówkę? Puszczałeś film divX w dobrej jakośći (DvdRip)?

- napisz i rozwiej wszelkie wątpliwości co do szybkości przełączania kanałów w tym tv. Czy to rzeczywiście trwa aż tak długo, jak mówią niektórzy - 3 sekundy? Na angielskim forum czytałem, że prędkość przełączenia kanałów w F86 jest identyczna jak w seriach M czy R, a że jako mam bardzo często doczynienia z R81 to sprawdziłem, że istotnie występuje opóźnienie lekkie, ale przełączenie kanał nie trawa dłużęj niż 1 sekunda!

Są wogóle jakieś szanse na jakieś Twoje fotki?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
Nie wiem jak jest z tym kontrastem naprawdę. Podobno to chwyt reklamowy. Czerń Samsunga F86 BD była szara, naprawdę. Obok stał F96 i tam czarny był czarnym. Tak ciężko jest wybrać telewizor, bo albo oszukuje facet w sklepie, albo masz materiał gorszej jakości. Takie czasy:D.
 
Do góry