Samsung HT-d5550

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
a zastanawiałeś się rozdzielczość wtedy będzie miał obraz?

Podpowiem 960x1080 lub 1920x540
Będzie miał rozdzielczość 1080i a nie 1080p :) To teoria. W praktyce dekoder np. N-ki ma opcje ustawienia wyświetlania sygnału 3D w 2D i do wyboru jest obraz podzielony lub normalny 2D. To kwestia oprogramowania. HT-D5550 chyba tego nie zakłada jako wykonalne, ale ma to swoje uzasadnienie - skalowanie do 1080i :)
Pewnie w tym tygodniu kupię ten sprzęt będę mógł sprawdzać organoleptycznie co i jak :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Ups sory za zamieszanie sprawdzałem dokładnie jak to wygląda w TV

Ale jest opcja konwersji z 3D->2D i działa ale jakość tragiczna....

zaraz wyśle zdjęcia
 

Attachments

  • P1000205.JPG
    P1000205.JPG
    153 KB · Wyś: 2024
  • P1000206.JPG
    P1000206.JPG
    156,5 KB · Wyś: 1924
  • P1000207.JPG
    P1000207.JPG
    151,5 KB · Wyś: 2125
  • P1000208.JPG
    P1000208.JPG
    152 KB · Wyś: 1888

sebek1234

New member
dziś zakupiłem samsunga ht d 5550 jestem jak narazie bardzo zadowolony., ale nie udało mi się skalibrować urządzenia kilka razy próbowałem i pojawia się informacja abym dobrze podpiął głośniki i mikrofon odpowiednio ustawił. głośniki są podłączone dobrze grają ok. Może ktoś poradzi jak przeprowadzć poprawnie kalibracje?
 

durlas

New member
Witam,
zamierzam też sprawić sobie taki sprzęt i mam pytanie. Jaka jest jakość dźwięku przy odtwarzaniu płyt, mp3, muzyki z Iphone czy laptopa?

pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jakość dzwięku jest tragiczna, to są chyba najgorsze urządzenia na rynku, gorzej pieniędzy na kupe plastiku nie da sie wywalić.
Kable do tyłu są chyba 7 metrowe ale można je przedłużyć , "dosztukować" :>
 

valnek

New member
Pytanie czy znajdziesz coś do ok. 1700 lepszego z hdmi dla konsoli? nawet w systemie 2.1 z przyszłościową rozbudową ? Wydaję mi się, że nie...
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szanowny bagienniku!
Dziękujemy za obiektywna ocenę. Przyjedź swoim nowiutkim Lexusem do mnie, a ja Ci powiem, że nawet najdroższy Lexus nie zapakuje na kipie tyle, co mój 30-letni Ford Transit. I vice versa - nawet najlepszy Transit nie da takiego komfortu jak Lexus.
O czym Ty kolego mówisz? Co chcesz porównać? Dwie zupełnie inne klasy sprzętu? I do tego obrażasz jego użytkowników. Po co?

Wracając do tematu, chciałbym tylko zwrócić uwagę, że nie każda konfiguracja da oczekiwane rezultaty. Taki wybór trzeba dokładnie przemyśleć. Pozbyłem się swojego kina Yamahy własnie na rzecz plastikowego Samsunga. I dodam jeszcze, że teraz konfiguracja jest optymalna. Do oglądania filmów - znakomity, do słuchania TV przez kino bardzo dobry, do muzyki - dobry (i nic więcej!). Na kinie Yamahy próba słuchania tv przez głośniki kina powodowała, ze dźwięk był ryczący, a przy przyciszeniu stawał się rozmyty i niewyraźny, zwyczajnie się nie sprawdzał w żadnej konfiguracji ustawień.
Zależy czego się oczekuje od sprzętu, jakie się ma możliwości finansowe i jakie pomieszczenie odsłuchowe, co jest chyba najważniejszym elementem tej układanki.
 

thcmaniac

New member
Witam Was. Bylem juz prawie zdecydowany na kino HT-D555 ale znalazłem to HT-4550 powiedzcie mi jakie sa róznice miedzy nimi pomijając odtwarzacz BD, które zagra lepiej ? oraz czy obydwa maja możliwość powieszenia głośników na scianie ?? pozdrawiam
 

sonz

New member
Witam, jestem zainteresowany tym kinem domowym jednak mam parę pytań:
1. Czy kino to odtwarza dyski zewnętrzne podpięte przez USB sformatowane na NTFS ?
2. Czy odtwarzacz czyta pliki MKV powyżej 8GB z napisami (niekoniecznie txt, oby czytał srt) ?
3. Może ktoś sprawdzał czy odtwarzacz poradzi sobie z plikiem Blu Ray ISO (parę ścieżek dźwiękowych i dodatki) ?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

pablo-lca

New member
Jaki moduł wi-fi

Mam to kino domowe i chciałbym się dowiedzieć czy do uruchomienia internetu wystarczy zwykła karta wi-fi usb ,czy muszę kupić moduł samsung wis09abgn. Proszę o szybką odpowiedź :(
 

sisimon

New member
Witam, wczoraj zakupiłem kino HT-D5530. Myślałem o Denonie ale taki zestaw wyszedłby mnie około 2300, za kino Samsunga dałem 1500 (do pokoju 25m2 aż za dość). Poprzednio miałem kino domowe Panasonica (subwofer aktywny). Wg. mnie Panasonic miał bardziej potężny i chyba ładniejszy dzwięk, tak że podnosiło na fotelu. Po pierwszym uruchomieniu (bajka 3D) dzwięk dałem na maxa i nie wiem co jest grane ale jak dla mnie za cicho (prawie się załamałem). Dopiero jak włączyłem koncerty z dysku (ntsf, niby nie obsługiwany a wszystkie szły idealnie, nawet te co miały ponad 12 Gb) w formacie mkv to zagrało 3x głośniej. Trochę się uspokoiłem :). Pewnie ścieżka dzwiękowa jest dość cicho nagrana akurat na tej płycie. Po włożeniu płyty bluray odtwarzacz dość głośno mieli, ale tylko do czasu zapakowania menu, później idealnie cichutko chodzi. Posiadam kabel 1.3 hdmi i film w 3D bardzo ładnie leciał (a sprzedawca zapewniał mnie że nie pójdzie tylko na 1.4 i chciał za 130 zł mi kabel opchnąć, na allegro kupię ten sam za 40 zł). To tak na gorąco. Dopiero jak go zamontuje na ścianach (głośniki leżały na podłodze) to wtedy opiszę jaka jest wg. mnie jakość dzwięku. Sprawdzałem tez kilka filmów w formacie mkv i nie wiem czemu ale jeden z nich dość mocno się przycinał (jak idzie z TV UE40D7000 - to obraz jest płynny). Czyli kino może mieć gorsze firmware od TV. Nie wiem czy wogóle jest jakieś nowsze firmware do kina bo na stronie odnośnie wsparcia nie ma nic, zaś do TV było już kilka. Do kina podpiąłem też na szybko odtwarzacz Asus O!Play. Filmy puszczane idą OK, w końcu mam idealną jakość dzwięku i wszystko idealnie słychać. Przedtem oglądając na TV był głos niewyraźny, dlatego zamówiłem kino. Pozdrawiam Andrzej
 

mezjash

New member
odświeżę temacik
mam zestaw HT-D5550 i TV UE46D7000 pilot z D5500 z początku obsługiwał TV i KD, ale po pewnym czasie przestał działać z TV nawet jeśli naciskam guzik od TV - ten od BD działa doskonale. Czy możliwe, żeby urządzenie się "pokłóciły", albo coś się rozkodowało? Wszystko połączone kablem HDMI v1.4 w złączu Reverse Audio Channel.

Zależy mi żeby obsługiwać sprzęt z pilota od KD, a nie od TV:/
Poradzi ktoś cos?
 
Do góry