Samsung ht bd 1255

zdzichoTnT

New member
Witam
Wlasnie podłączyłem HT-BD1255 i mam nastepujacy problem:
Po sieci lan odtwarzaja mi sie filmy z polskimi napisami problem jest tylko ze nie ma polskich znakow tylko jakies krzaki - probowalem zrobic aktualizacje ale pisze mi ze mam najnowszy software
Dziwne jest rowniez to ze menu jest po angielsku i nie mozna zmienic na polskie
Dodam ze te same filmy jak puszczam przez lana ale do telewizora samsung to wszystkie napisy sa ok
Mam tez pytanie czy da sie udostepniac filmy do kina domowego przez program Samsun PC Share Manager bo tv normalnie i sie przez to laczy natomiast w kinie domowym udostepniam pliki przez windows xp tzn przez normalne udostepnienie katalogow ?
Kurde kupilem to kino zeby odgrywac filmy z dzwiekiem dts bo plazma nie umie tego dekodowac a tu taka kupa z napisami
 

simon75

New member
Samsung LED UE40B7000 + kino HT-BD1255R podlaczenia

Witam.
Jestem tu nowym wiec od razu zadam kilka pytan co do kina
HT-BD1255R + tv UE40B7000

Od 4 dni posiadam wyzej opisany tv led. Teraz jestem na etapie poszukiwan kina pod ten telewizorek.
Moja uwage przykulo kino BD1255R. jednak w zwiazku z tym nasunelo mi sie kilka pytań :
1. Co, jak i czym podlaczyc zeby to wszystko ladnie gralo
2. Zalezy mi zeby dzwiek z TV szedl przez kino. jak to podlaczyc
3. Wiadomo ze dzwiek odtwarzany z kina bedzie szedl na glosiniki a co z dzwiekiem z tv? jesli kino bedzie podpiete przez HDMI z TVa dzwiek kino-tv bedzie podpiete optykiem to czy tvbedzie wysylalo dzwiek do kina (w koncu to audio out optical).
4. Czy inne "urzadzenia" typu np.: Sony PS3 podpietej pod TV przez HDMI beda wysylaly dzwiek na kolumienki z kina? czy misze konsole podlaczy osobnym optykiem pod drugie wejscie optyczne w kinie???
Moze mi to ktos jakos sensownie rozrysować?
We wtorek chcialbym zamowic to kino stad moje prosby o szybka porade.

Pozdrawiam

Szymon
 

zdzichoTnT

New member
Dzieki za pomoc

Mam natomiast jeszcze jeden problem
Mam udostepniony katalog w ktorym znajduje sie kilka filmow mkv w wysokiej rozdzielczosci
W trakcie odgrywania filmu - tak mniej wiecej po ponad godzinie nagle nastepuje "przeskoczenie" na nastepny fim dostepny w katalogu - tak jakby wcisnac klawisz na pilocie |>>
Komus tez to sie zdarza?
Dodam ze to jest upierdliwe bo z tego co zauwazyłem nie mam mozliwosc przewyjania - przyspieszania filmow mkv w HD a co za tym idzie nie ozna sobie przewinac filmu do momenty w ktorym zostal przerwany
Czy sie myle?
 

_Arek__

New member
Witam wszystkich

Planuję kupić niedługo kino domowe i mój wybór padł właśnie na model BD1255. Byłem nawet w MM i odsłuchałem dźwięk tego kina no i myślę, że jest wystarczający jak dla mnie. Moim jedynym problemem na ten czas jest rozstawienie w pokoju głośników i dlatego rozważam zakup kina BD1252 czyli w sumie takie same kino tyle, że tylne głośniki są mniejsze.

Czy robił już ktoś porównanie miedzy tymi dwoma rodzajami głośników?
Czy różnica jest znacząca ?
Proszę o pomoc w wyborze ponieważ nie mam nigdzie możliwości porównania tych głośników.

Pozdrawiam
 

Kris123456a

New member
Witam
Chciałem się dowiedzieć dlaczego nie odtwarza mi filmów mkv czy trza je jakoś specjalnoe nagrać na płytę DVD mam trzy na próbę Blade 720 lektor, rzym 720 lektor, SW EIV 1080p napisy srt txt mam je nagrane w nero 6 udf i byłem wczoraj w EURORTV chcialem je odtwożyć na BD1255 a lipa nie widział ani blade ani rzymu nie wiem czy to zależy od softu czy jak bo koleś był tylko w menu i nic dalej nie zrobił
 

zdzichoTnT

New member
Niestety straszne badziewie to kino jak juz pisalem wczesniej przy ogladaniu filmow hd w formacie mkv mniej wiecej po polowie filmu nastepuje przerwanie wyswietlania
Z samsunga otrzymalem odpowiedz zeby zresetowac kino a w ostatecznosci zrobic update firmware. Ani jedno ani drugie rozwiazanie nie dziala
Jezeli ktos chce ogladac filmy po lanie to stanowczo odradzam
 

pajczer

New member
Witam,

no i jak tam koledzy..? Reasumujące te wasze wypowiedzi o serii bd125x mam jeszcze mieszane uczucia co do zakupu.. kusi cena i możliwość odtwarzanie mkv.. ale nie mam pewności czy faktycznie radzi sobie z mkv 1080 i dźwiękiem w DTS. może ktoś poda przykład co odtwarzał i nie miał zacięć itp. ( mam na myśli odtwarzanie z dysku 2,5'' o odczycie około 30 MB )

Chciałem jeszcze zapytać jak wygląda korekcja dźwięku? czy jest możliwość manualnego regulowanie wysokich i niskich tonów czy tylko jakieś z góry zaprogramowane ustawienia?

Pozdrawiam
 

jarecki77

New member
Witam,

no i jak tam koledzy..? Reasumujące te wasze wypowiedzi o serii bd125x mam jeszcze mieszane uczucia co do zakupu.. kusi cena i możliwość odtwarzanie mkv.. ale nie mam pewności czy faktycznie radzi sobie z mkv 1080 i dźwiękiem w DTS. może ktoś poda przykład co odtwarzał i nie miał zacięć itp. ( mam na myśli odtwarzanie z dysku 2,5'' o odczycie około 30 MB )

Chciałem jeszcze zapytać jak wygląda korekcja dźwięku? czy jest możliwość manualnego regulowanie wysokich i niskich tonów czy tylko jakieś z góry zaprogramowane ustawienia?

Pozdrawiam

odtwarza mkv 1080p i DTS. Nie ma z tym problemu. Zdarzaja sie filmy ktore nie chca mi dzialac ale moze to jest wina zastosowanego kodeka.
 

zdzichoTnT

New member
odtwarza mkv 1080p i DTS. Nie ma z tym problemu. Zdarzaja sie filmy ktore nie chca mi dzialac ale moze to jest wina zastosowanego kodeka.

Moje doswiadczenie z plikami full hd o wielkosci 8GB i wiecej wskazuje (tak tez zreszta twierdzi dzial wsparcia samsunga) ze nie sa odtwarzane w calosci pliki video powyzej 4GB
 

pajczer

New member
Moje doswiadczenie z plikami full hd o wielkosci 8GB i wiecej wskazuje (tak tez zreszta twierdzi dzial wsparcia samsunga) ze nie sa odtwarzane w calosci pliki video powyzej 4GB

Co to znaczy że nie w całości? to tak jak pisałeś też wcześniej w poście wyżej że przerywa w połowie np. ?

Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić, a może wręcz zanegować :)

Piszesz też, że odradzasz tym co chcą oglądać po lanie a z dysku testowałeś ?

Pozdrawiam
 

malina76

New member
Problem z mkv

a moglbys napisac jaka masz wersje firmware - jaka ci sie wyswietla w setup/system/system information ?

a co do pytania pajczera z dysku jest tak samo tzn tez jest ten problem - film w polowie przestaje sie wyswietlac


Niestety ja również mam identyczny problem. Nie udało mi się oglądnąć ani jednego filmu. Mniej więcej po godzinie film zostaje wyrzucony do katalogu uruchomienia lub przeskakuje na kolejny film o ile taki jest w katalogu. :(

Soft mam 2.06 wgrywany po USB.

Pozdrawiam i również liczę na pomoc o ile ktoś znajdzie rozwiąznie na problem.
 

simon75

New member
Jak ustawić Samsung ht bd 1255r

Dzis doszlo w/w opsane kino do mojego domostwa.
Mam jednak pytanie na szybko jak najlepiej to podłączyć zeby fajnie grało.
Teraz mam tak:
TV (Samsung UE40B7000) - HDMI kino (wyjscie dvd -> wejscie TV)
TV (Samsung UE40B7000) - OPTYCZNY kino (wyjscie TV -> wejscie kino)

Z dvd - plyta grają mi wszystkie glosniczki. z TV grają jedynie przednie (z tego co czytalem z kablowki wiecej si enie wydusi). Jak beda graly np z N-ki lub cyfry+ ?? Bedzie podzial na wszystkie czy nadal na te przednie??

Jeszcze jedno...jak ustawic to wszystko zeby byl 1 pilot do wszytskiego? niby widzi mi anynet+ z dvd...jadnak jak kozystam z pilota TV i chce np. wył oba urzadzenia to wylacza je bez problemu... jednak gdy chce wlaczyc oba na raz to wlacza tylko TV ; dvd musze wlaczyc osobno... Da sie to zmienić??

Pozdrawiam
 

zdzichoTnT

New member
Witam
W kinie domowy jest zainstalowany - zgodnie z opisem znajdujacym sie w
setup/system/system information - frimware BEv2.06_090916_xef
Posciagnieciu nowego firmware ze strony samsunga, rozpakowaniu, nagraniu
na pendriva a nastepnie podlaczeniu pendrive do kina domowego pojawia
sie pole wybory o nastepujacej tresci:
New firmware is avibiledo you want update now ?
> Current Version: BEv2.06_090916_HTBD12xx_XEF
>New Version:BEv2.06_090914_HTBD12xx_XEF
Po nacisnieciu 'YES'
Nastepuje prozez aktualizacji
Niemnie jednak po zakoniczeniu calego procesu gdy ponownie wybierze sie
opcje setup/system/system nadal pokazuje sie wersja firmware
BEv2.06_090916_xef zamiast BEv2.06_090914_xef Dlaczego tak sie dzieje? i
co zrobic zeby zaktualizowac frimware na ten ze strony samsunga
Dodam ze ze strony samsunga poradzili udac sie do servisu stad to pytanie
 

jarecki77

New member
Ten soft już był jakieś 3 miesiące temu ale w ciągu 1 dnia zniknął i teraz znowu się pojawił. Mam go wgranego od początku. Moim zdaniem nic nie wnosi.
 

_Arek__

New member
Ten soft już był jakieś 3 miesiące temu ale w ciągu 1 dnia zniknął i teraz znowu się pojawił. Mam go wgranego od początku. Moim zdaniem nic nie wnosi.

Może coś w nim było nie tak na początku, a teraz go poprawili?

Może już dzisiaj będę miał swoje HT-BD1250 to przetestuję w weekend wszystkie opcje.
Ciekawe z jaką wersją softu będzie...

:)

PS.
Czy mógłby ktoś mi określić jak długie kable są dane do tylnich głośników ?
Nie wiem czy mi starczą naokoło pokoju, bo przez środek nie mam zamiaru ich puszczać.
;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry