Samsung ht bd 1255

humo

New member
Kino 1255 - Soft 2.13
Dysk 1,5 TB -NTFS ładnie wykrywa zero problemu film w MKV 16,9 GB audio AC-3 OK, ale obraz bardzo znikomo ale jest zauważalne małe klatkowa idzie oglądać ,przewijanie przez przycisk info bez żadnych zastrzeżeń ,czas trwania 2,35 godz. żadnego wyłączenia .
Jak dla nie to brakuje jeszcze odważania formatu DVD przez USB i mogli by dodać odtwarzanie radia internetowego i bym był już całkowicie usatysfakcjonowany .:-D
 

Mikel_GTC

New member
Niestety zmiana softu nie pomogła problem pozostał. Szukałem na zachodnich stronach ale nie znalazłem opisu problemu podobnego do mojego :-(

No i sprawa się chyba wyjaśniła. To kino daje chyba za słabe zasilanie na USB dla mojego dysku przenośnego, bo jak podłączyłem jeszcze do drugiego złącza od dysku dodatkowe zasilanie to działa pięknie. Dziwna sprawa, pierwszy raz muszę takie kombinacje robić. Zabawne, bo jak podłączę do tv Samsunga to dodatkowego zasilania nie potrzebuje...
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Audio set up

Jak macie ustawione audio w swoich "kinach" Dynamic compression i dsp - "on" czy "off" ? Jak powinienem ustawić dźwięk waszym zdaniem jeśli odległości od miejsca odsłuchu są następujące"
- central: 3m
- sub: 3m
- front lewy i prawy: 4,20 cm
- surround lewy: 2,30 cm
- surround prawy: 1,80 cm
Chodzi mi o to jaka głośność powinna być w poszczególnych kolumnach (np. central +4, itd.) i balans z przodu i z tyłu itd., itd... Wiem że może to kogoś śmieszyć o co pytam, ale kto pyta, nie błądzi :) Dzięki za wskazówki :)
 

zdzichoTnT

New member
A ja pomimo zmiany softu nadal mam problem z plikami mkv nadal tak po godzinie sie wylacza o co chodzi - mowie tu o plikach tak od 9 giga w gore
 

_Arek__

New member
...
Po zmianie softu pliki MKV wyłączało mi po kilku sekundach, ale po kilkakrotnym restarcie wróciło wszystko do normy tylko długo się "zastanawiał" zanim odpalił film (nawet zwykły DVDRIP .avi). I znów zacząłem odpalać te pliki. Niestety Przy niektórych filmach przy dźwięku DTS nadal są stopki. Zastanawiam się więc po co wprowadzają nowy soft jak nic to nie daje.

Nie wiem czy nowy soft ma coś z tym wspólnego, ale po tych moich przygodach podczas odtwarzania filmu MKV nagle rozłączyło dysk podpięty pod USB (320GB - NTFS) z którego leciał film i już nie udało mi się go "odpalić". Ani kino, ani żaden z dwóch kompów nie odpalił już dysku więc jestem wk... :evil: bo nie wiem czy uda mi się jakoś odzyskać ważne dane z tego dysku.

No i okazało się, że dysk padł mi i ok 300 GB danych poszło do pieca :?
Teraz duże piki MKV odpalają się dobrze na tym nowym sofcie tylko przy filmach z dźwiękiem DTS stopki są jednak nadal.

:arrow: Wie ktoś może czy da się jakoś odpalić na tym kinie muzykę w plikach .ac3 ???
Nie ukrywam, że to trochę żenada nie móc odtworzyć plików audio z dźwiękiem 5.1
 

jarecki77

New member
No i okazało się, że dysk padł mi i ok 300 GB danych poszło do pieca :?
Teraz duże piki MKV odpalają się dobrze na tym nowym sofcie tylko przy filmach z dźwiękiem DTS stopki są jednak nadal.

:arrow: Wie ktoś może czy da się jakoś odpalić na tym kinie muzykę w plikach .ac3 ???
Nie ukrywam, że to trochę żenada nie móc odtworzyć plików audio z dźwiękiem 5.1

Bardzo ładnie działają płyty z muzyką w formacie DTS
 
Ostatnia edycja:

jarecki77

New member
No tak...
... ale co z plikami na kompie w formacie .ac3 ?
Jak ogląda się film MKV który ma wbudowany plik dźwiękowy w .ac3 to nie ma problemu, ale samych plików .ac3 nie widzi !
Może jest jakiś prosty sposób, aby temu zaradzić ?

Kiedyś jak eksperymentowałem z muzyka DTS to samych plików też mi nie odtwarzał. Dopiero jak nagrałem to jako AudioCD wtedy ruszyło pełną parą. Spróbuj to zrobić w ten sposób może będzie wtedy działać.
 

_Arek__

New member
Kiedyś jak eksperymentowałem z muzyka DTS to samych plików też mi nie odtwarzał. Dopiero jak nagrałem to jako AudioCD wtedy ruszyło pełną parą. Spróbuj to zrobić w ten sposób może będzie wtedy działać.

A jakim programem wypalałeś .ac3 .dts do CDAudio ?
Ja jakoś nie mogę takiego znaleźć :???:
Audio DVD Creator wg różnych opinii powinien z tym sobie poradzić , ale w wersji trial wywala błąd :(
 

_Arek__

New member
ja używam NERO

Po wypaleniu w nero Audio-CD płyta jest oczywiście odtwarzana przez kino, ale również przez zwykły odtwarzacz czyli wychodzi na to, że powstała zwykła płyta stereo, a nie 5.1
Mimo, że dźwięk słyszę we wszystkich kolumnach to jednak mam pewne wątpliwości co do nagranej ścieżki. Jak sprawdzić ile kanałów jest zapisanych?
Dźwięk 5.1 nie jest chyba wykrywany przez kino bo pozwala ustawić różne tryby dźwięku, a nie jak w przypadku filmów z 5.1 (blokowanie trybu).

Może trzeba zaznaczyć jakąś opcję przy nagrywaniu w nero ?
A może tak po prostu ma być?

Chyba będę musiał poszukać w sklepie jakiejś płyty audio 5.1, aby porównać efekty.
Czy ktoś sprawdzał, czy kino odpala Audio-DVD ?
Bo z tego co pamiętam to w instrukcji było zaznaczone, że nie.
 

jarecki77

New member
Po wypaleniu w nero Audio-CD płyta jest oczywiście odtwarzana przez kino, ale również przez zwykły odtwarzacz czyli wychodzi na to, że powstała zwykła płyta stereo, a nie 5.1
Mimo, że dźwięk słyszę we wszystkich kolumnach to jednak mam pewne wątpliwości co do nagranej ścieżki. Jak sprawdzić ile kanałów jest zapisanych?
Dźwięk 5.1 nie jest chyba wykrywany przez kino bo pozwala ustawić różne tryby dźwięku, a nie jak w przypadku filmów z 5.1 (blokowanie trybu).

Może trzeba zaznaczyć jakąś opcję przy nagrywaniu w nero ?
A może tak po prostu ma być?

Chyba będę musiał poszukać w sklepie jakiejś płyty audio 5.1, aby porównać efekty.
Czy ktoś sprawdzał, czy kino odpala Audio-DVD ?
Bo z tego co pamiętam to w instrukcji było zaznaczone, że nie.


U mnie ścieżki w DTS były zapisane jako wav z tym że w komputerze jak chciałem je odtworzyć to był tylko pisk. Po nagraniu ich w jako AUDIO CD w kinie napewno jest DTS bo słychać każdy kanał oddzielnie. Jak włożę płytę do zwykłego odtwarzacza to też tylko pisk słychać.
 

grzes6464

New member
mam pytanie??

Dlaczego przy odtwarzaniu filmów grają wszystkie głośniki a przy odtwarzaniu muzyki i tv grają tylko przednie nawet centralny nie gra.:niewiem:Co zrobić żeby przy odtwarzaniu muzyki i tv grały wszystkie głośniki
 

grzes6464

New member
Dlaczego przy odtwarzaniu filmów grają wszystkie głośniki a przy odtwarzaniu muzyki i tv grają tylko przednie nawet centralny nie gra.Co zrobić żeby przy odtwarzaniu muzyki i tv grały wszystkie głośniki
 

_Arek__

New member
Wszystkie głośniki grają wtedy kiedy kino otrzyma dźwięk zakodowany w 5.1
Kiedy oglądasz TV albo słuchasz muzyki w stereo aktywne masz tylko 2 kanały i dlatego słyszysz dźwięki tylko w dwóch głośnikach.
Jak chcesz usłyszeć stereo we wszystkich głośnikach to Włącz Tryb Dolby Pro Logic II
Na pilocie jest to przycisk trzeci od dołu i drugi od prawej "MODE" którym przełączasz tryby.
Masz do wyboru kilka trybów.
OPIS ZNAJDUJE SIĘ W INSTRUKCJI NA STRONIE 73 ;)
 

niceadasko

New member
Witam mam pytanie czy wie ktoś może dlaczego po kablu sieciowym pliki *.mkv większe niż 8GB tną się? Z mniejszymi rozmiarami nie mam problemów. Jak tą sytuacje można zmienić? :) Zaznaczę że przycina się i obraz i dźwięk. Może ktoś pomóc w tej kwestii? :)
 

Lenio00

New member
Jak odblokować REGION A

Witam wszystkich stałych i okazjonalnych bywalców tego forum. Pam dwa pytania dotyczące kina domowego samsunga serii HT-BD12xx.
1.czy jest możliwość odblokowania REGIONU A tak aby odtwarzać płyty BD z US, zaznaczam że mam FREE REGION ale jak sie okazało działający tylko na DVD /płyty z regionu 1 śmigają bez problemów/
2.jaką wybrać procedure /oczywiscie chodzi o najbezpieczniejszą/ aktualizacji soft-u aby nie zablokować kina i słynnym juz napisem "LOAD" na wyświetlaczu. Pragne zaznaczyć, że juz raz zablokowałem kino/serwis wymienił odtwarzacz/ wgrywając soft 2,16/najnowszy ze strony samsunga/ czy lepiej najpierw wgrac 2,06 następnie 2,13 a dopiero na końcu 2,16.
Z góry dziękuje za informacje w obu tematach, kazda porada i doświadczenie sie przyda,. Z góry dziękuje LENNY
 

Lenio00

New member
Region free

region free

samsung ht-bd1250, ht-bd1255, ht-bd2t, ht-db120, ht-db300, ht-db600, ht-bd650, ht-db750m

1. Open tray and remove any disks in tray.
2. Close tray.
3. Switch off player and unplug from mains wait 30 seconds (this clears ram)
4. Reconnect to mains
5. Turn on player with remote.
6. Press enter on remote.
7. Press 8, 4, 2, 6, 9. Using keys on remote.
8. Press enter on remote. (on some models, the disc tray will open and close tray before powering off.)
9. Switch on power from remote.
10. Player is now region free.


dziala tylko na płyty dvd nie na blue-ray
 

jarecki77

New member
Witam wszystkich stałych i okazjonalnych bywalców tego forum. Pam dwa pytania dotyczące kina domowego samsunga serii HT-BD12xx.
1.czy jest możliwość odblokowania REGIONU A tak aby odtwarzać płyty BD z US, zaznaczam że mam FREE REGION ale jak sie okazało działający tylko na DVD /płyty z regionu 1 śmigają bez problemów/
2.jaką wybrać procedure /oczywiscie chodzi o najbezpieczniejszą/ aktualizacji soft-u aby nie zablokować kina i słynnym juz napisem "LOAD" na wyświetlaczu. Pragne zaznaczyć, że juz raz zablokowałem kino/serwis wymienił odtwarzacz/ wgrywając soft 2,16/najnowszy ze strony samsunga/ czy lepiej najpierw wgrac 2,06 następnie 2,13 a dopiero na końcu 2,16.
Z góry dziękuje za informacje w obu tematach, kazda porada i doświadczenie sie przyda,. Z góry dziękuje LENNY

Skąd Ty wziąłeś soft 2.16 ? Na stronie jest tylko 2.13
 

Lenio00

New member
oj tam oj tam 2,16 czy ,213 czy to wazne...kazdy wie o co kaman, tnx jarecki za poprawke chodziło o 2,13 i 2,12 zreszta niewazne mniejsza o wiekszość chodzi o procedure bezpiecznego wgrania softu jaki by niebył /np 2,16 który wczesniej czy puzniej sie pojawi prawda??/ wiec jest taka procedura która gwarantuje zmiane softu na nowszy aby nie blokowac kina??
 
Do góry