Samsung BD-C5500

Zbylq

Member
Tak się zastanawiam: po co w ogóle w naszym sprzęcie jest zegar? Kiedyś go ustawiałem ręcznie, teraz że podłączyłem do sieci ustawiłem na Auto ale co on w ogóle daje? Ani wyświetlić na ekranie ani wyłącznika czasowego :)
 

matilee57

New member
witam serdecznie cieszy mnie iż są tu osoby z duża wiedzą na temat bd-c5500 jestem jego od 2 dni posiadaczem i są kłopoty , podaje dane do pliku - nie rozpoznaje tego typu plików dlaczego ?
Ogólne
Format : Matroska
Całkowita przepływność bitów : 13,8 Mb/s

Wideo
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Format_Settings_GOP : M=1, N=16
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Przepływność bitów : 12,1 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s

Audio 1
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,35 GB (11%)
Tytuł : English DTS 5.1 @ 1.5 Mbps

Audio 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 224 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 205 MB (2%)
Tytuł : English Commentary Dolby Digital 2.0 @ 224 Kbps

Tekst 1
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : English SDH

Tekst 2
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : English Commentary

Tekst 3
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Język : Polski
 

amor_priv

New member
O ile się nie mylę, C5500 nie rozpoznaje kodowania AVC. Spotkałek kilka takich plików. Każdorazowo kodowałem film na nowo. Programem Format Factory. Wybierasz "Wszystko do Mkv". W nim ustawiasz kodowanie video MPEG4(Divx), rozmiar obrazu taki, jak w oryginale, Bitrate też zblizone do oryginalnego, i FPS MUSI być takie, jak w oryginale (zaraz napiszę, dlaczego musi). Strumień audio przełączasz na Copy. I właśnie po to Fps Video musi być takie, jak w oryginale. Żeby się nie rozjechał dzwiek z obrazem.
Acha... A skąd sie dowiedziec, jakim bitrate byl kodowany film? Programikiem "Media info".
Kodowanie trwa dluuugo. Kilka godzin. Ale efekt jest bardzo dobry.
Acha. moze sie okazac, ze nie masz dzwieku. Odtwarzacz nie rozpoznaje dzwieku kodowanego w AAC. Wtedy przelacz kodowanie dzwieku na AC-3.
 

matilee57

New member
błąd .....

Dziękuję za szybką i kompetętną odpowiedż , poszukam programu ,będzie ciężko, mam system- mac os x jak coś znajde to próba będzie ,powiadomię o efektach

 

da_holl

New member
Witam

Jędrek wątpię by jakiś samsung rozpoznał dysk sieciowy jedynie odtwarzacz multimedialny wersja z BD to koszt około 1400 zł z resztą na stronie samsunga od każdego odtwarzacza jest specyfikacja techniczna można poszukać i poczytać ewentualnie dalej na forum szukać czy jakiś BD ma taka możliwość

Matilee

nie podałeś wszystkiego a zwłaszcza jakim programem był poskładany film a dokładnie wersją i jaką wersją kodeka był zakodowany bo według mnie ten film ma wszystkie parametry ok już opisywałem ten problem w tym wątku

Witam

Kaczora tutaj się różnią

Writing application : mkvmerge v3.3.0
Writing library : libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0

pierwszy plik jest zakodowany w starszej wersji programu i kodeka niż ten drugi

Writing application : mkvmerge v4.4.0
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

przepuść go w starszej wersji mkvmerge powinno pomóc samsungi z tego słyną że maja problemy z nowszymi wersjami kodeków problem jest co najmniej :fool:

Pozdrawiam
 

baxik

New member
Witam wszystkich. Mam pytanie jestem posiadaczem modelu Samsung BD-C5500 i sledzac ten temat doszedlem do wniosku ze w/w samsung odtwarza filmy mkv w kodowaniu matroski do wersi 4.1. Co sie sprawdza. I teraz posiadam film ktory ma kodowanie np 4.3 i juz go nie idzie obejzec. Istnieje jakas w miare prosta mozliwosc przerobienia kodeka na ten nizszy czy poprostu odpuscic temat i czekac na nowy soft ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zupa

New member
mkv i Samsung C5500

Z kilkoma mkv miałem swego czasu problemy, objaw taki jak tutaj najczęściej podawany:
w podglądzie widoczna klatka obrazu, a przy próbie uruchomienia czarny ekran i po chwili:
nie obsł. format pliku

Tenże plik wczytuję w MKVMerge, (w pracy aktualnie jestem, i nie pamiętam dokładnie, która wersja mkvmerge działa na 100%, jak będę w domu to sprawdzę)

edytuję każdą ścieżkę AUDIO/VIDEO zakładką - Extra Option -> Opcja Compression -> ustawiamy none

ponownie muxujemy mkv, i możemy na 100% zobaczyć film, inna sprawa, że u siebie nie mogę wybrać innej ścieżki niż domyślna, mimo iż w pliku jest kilka ścieżek audio..

 

zupa

New member
MKVMerge używam w wersji 4.3.0 ("Escape from the Island")
na innych nie chciał mi działać ten patent
Każdy mkv, który był problematyczny muxuje jeszcze raz każdą jedną składową pliku video + ścieżki audio ustawiam w Extra Options -> Compression -> none (ew. odznaczam zbędne ścieżki)
nic więcej nie dotykam, muxuje i Samsung czyta mi mkv
każdorazowo muszę jednak odświeżyć folder w Samsung PC Share Manager, by nowy plik był widoczny przez blu-ray
 

da_holl

New member
Witam

Panie ;) Baxik wklej parametry filmu z media info bo tak to ja i większość tutaj nic nie wie o pliku a to nie tylko wersja programu kodującego i kodeka jest ważna :eek:k: proszę wklej info . Oczywiście pan Zupa dobrze doradził sam bym tak zaproponował
 
Ostatnia edycja:

dark2

Member
Kolor napisówavi

Witam,
A ja mam pytanie czy można, a jeśli tak to jak zmienić kolor napisów (przy odtwarzaniu avi) ?? Znalazłem tylko opcję zmiany wielkości czcionki.
 

matilee57

New member
problem z plikami video

Witam ,po wielu mękach ponownie jestem z info na temat plików nie rozpoznawalnych przez bd-c5500 , mamy trzy pliki filmowe - Incepcja,,Moulin rouge,, Życie jest piękne i tylko plik Incepcja jest rozpoznany i idzie bez zająknięcia , dwa pozostałe niestety , bardo prosze przesylam info plików z programu Mediainfo gdzie jest problem?
 

Attachments

  • incepcja.jpg
    incepcja.jpg
    204,1 KB · Wyś: 80
  • moulin rouge.jpg
    moulin rouge.jpg
    226,2 KB · Wyś: 79
  • życie jest piękne.jpg
    życie jest piękne.jpg
    297,8 KB · Wyś: 142

baxik

New member
Witam
Kolego da_holl ponizej przesylam dane pliku o ktorym byla rozmowa.
Kolego zupa za boga nie moge znales tej wersji MKVMerge jak znajduje jakies zrudla to z niewiadomych przyczyn dla mnie moge porbac. Czy istnieje mozliwosc podania jakiegos lnka przez was albo wyslanie na email baxik@2gb.pl tej wersji MKVMerge. Do mnie na poczte mozna slac pliki o dowolnej wielkosci.

z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Ogólne
UniqueID/String : 208867461452005978324196239020289734221 (0x9D2268EB655A33498B9FB286C640B64D)
Pełna ścieżka : J:\Filmy MKV\Stargate.Triology.1080p.BluRay.x264-TL\Stargate.Continuum.1080p.BluRay.x264-SECTOR7\sector7-sg.continuum.1080p-x264\sector7-sg.continuum.1080p-x264.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 7,95 GB
Czas trwania : 1h 38 min.
Całkowita przepływność bitów : 11,5 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-07-31 17:12:16
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 38 min.
Przepływność bitów : 10,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.202
Rozmiar strumienia : 6,75 GB (85%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 60
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / psy_rd=1.000000 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=1 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=8 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=10027 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 38 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,04 GB (13%)
 

da_holl

New member
Witam

Dark2 są programy którymi można to zrobić ale samsung nie ma takiej opcji szukaj na :szukaj:

Matiee57 pierwszy plik przepuść w starszej wersji programu mkvmerge nie wyższej niż 4.3.0 powinien iść a ten trzeci to w ogóle jest jakiś dziwny powinien być maks profil 3.1 i format poklatkowy 3

Baxik profil formatu 5.0 za wysoki do tego odtwarzacza na dzisiejszy dzień

Oczywiście jest rozwiązanie tego problemu jak i u Matiee57 taki u ciebie ale to jest mozolny proces u ciebie może by poszło szybciej bo masz pełne 1080p u mnie około 3 godzin to trwa tylko masa kodeków programów i cierpliwości sam z tego zrezygnowałem u Matiee57 jeszcze dłużej bo brakuje do 720 pełnego będzie dokładać brakujące linie koło 6 godzin u mnie na 4 jajkowym procku 3Ghz zapomniałem jest program jeszcze jeden mkv2vob nic prawie nie musicie w nim ustawiać ale trwa to naprawdę długo jak ktoś zainteresowany to mogę podać instrukcje tylko on nie wszystkie pliki rozpoznaje jaki i wideo tak i audio dlatego nie jest zbyt dobry

proszę oto link do wszystkich wersji programu mkvmerge

Index of /videotools/mkvtoolnix/win32/
 

pelich

New member
Witam

pierwsze ściąg program tsmuxer i według zdjęcia postępuj


1 dodaj plik
2 zaznacz pierwszą ścieżkę film dokładnie
3 zaznacz Change level powino być automatycznie ustawione na 4.1
4 zaznacz m2ts muxing

poniżej browse zapisz sobie plik wynikowy jak to zrobisz to daj znać bo trzeba będzie go przerzucić z m2ts do mkv wszystko powinno zająć około pół godziny razem z zamianą kontenera

Pozdrawiam
Witam,

Jak zamienic m2ts na mkv?a mozna ts na mkv?

Z góry dzięki

michał

hmmm....poszukałem i ....
1.Zainstalowałem ts muxer
2.Dodałem interesujący mnie plik z rozszerzeniem ts i dałem opcje demuxing.
3.otrzymałem dwa pliki i uzyłem mkvmerge wersja 4.4.0.
4.Samsung próbuje otworzyc i wyskakuje że nie obsługuje tego formatu.Co robie źle?

Zaznaczam że zmieniając ręcznie rozszerzenie pliku z ts na mkv odtwarza się w samsungu bez problemów ale jest problem z napisami bo co chwile pokazuje różną długosc filmu raz więcej raz mniej ,dziwne?
 
Ostatnia edycja:

da_holl

New member
Witam

temat wyżej napisałem mkvmerge nie wyższej niż 4.3.0 dlatego wyskakuje nieobsługiwany format pliku nie demuxuj bo sensu niema do m2ts go właduj a zamiana kontenera za pomocą GDSmuxa z pakietu haali media spiliter tez tu opisywałem jak zamienić. Nie zmieniaj rozszerzenia pliku ręcznie bo to tylko są litery a nie kontener tak można sobie na pc robić :)

a co dokładnie chcesz zrobić co masz za plik podaj info to podstawa to postaram się pomóc
 
Ostatnia edycja:
Do góry