Samsung B750

tomek_fcb

New member
Witam, mam pytanko związane z w/w Tv. MIanowicie kiedy będą jakieś testy tego odbiornika? Widziałem go już w MM i wygląda całkiem nieźle, zastanawiam się nad jego zakupem w wersji 46'' do wyboru mam jeszcze model niższy B650 tych samych rozmiarów. Pozdrawiam
 

blant

New member
Witam,
Posiadam ww. odbiornik i jestem z niego bardzo zadowolony. Co do testow to nie ma ich za wiele - chyba jeden i wiecej bym sie nie spodziewal. Niestety ale to chyba taki model samsunga "na pokaz" (Bezposredni konkurent Sony Z5500). Po wiecej zapraszam na zagraniczne fora:
fraza w google to: Samsung B750 wynik: Samsung B750 Owner's Thread - AVForums.com - po angielsku - na stronie 9 na samym dole link do testu na hdtv-co-uk. Sam mialem dylemat B650 czy doplacic do B750 - ja doplacilem i nie zaluje.
 

tomek_fcb

New member
do czego go używasz? u mnie to w większości będzie konsola PS3 oraz sport i filmy z c+ HD chciałbym wiedzieć jak ten tv radzi sobie z płynnością ruchu w grach oraz meczach piłki nożnej
 

blant

New member
Co do sportu to nie bardzo pomoge - musze odeslac do testow. Jak narazie kupilem bluray i jeszcze zastanawiam sie nad wyborem jakiejs platformy cyfrowej lub kablowki. Jesli chodzi o ps3 to zalezy jakiego typu gry. Jesli nie wlaczymy Game Mode lub PC to input lag jest dosc duzy (tzn, ze ciezko bedzie pograc w guitar hero*) jesli Game Mode wlaczymy to input lag bedzie prawie niezauwazalny (przy grze w guitar hero). Sama plynnosc ruchu jest idealna. Na codzien ogladam filmy w tv(antena pokojowa), dvd, mkv, bluray 24p, xbox360 i powiem jedno jest slodko.

*Guitar Hero wymaga szybkiej oraz precyzyjnej reakcji podczas gry na instrumentach - jesli jest duze opoznienie to ta gra staje sie praktycznie niegrywalna.
 

blant

New member
Bauer muisz sie zdecydowac sam:) Ja tez mialbym problem z wyborem. Edge Led vs CCFL - 3cm vs 9cm - 100zl vs 200hz. Ja mialem o tyle latwiejszy wybor, ze w momencie zakupu B7000 po prostu nie bylo na stanie.. Do tego wszystkiego dochodzi wlasnie watpliwa zaleta posiadania Edge Led no ale CCFL tez perfekcyjne nie jest. Wg mnie powinienes kupic tanszy model z tego wzgledu, ze teraz bedzie dostepna seria 9000, ktora to przynejmniej teoretycznie powinna prawie idealna pod wzgledem konfiguracji.

Tak sie sklada, ze porownywalem obraz na 46b750 oraz 55b7000 jednoczesnie i zadnych roznic w obrazie demonstracyjnym nie zauwazylem.
 

blant

New member
Ja kupilem w MM byl akurat -22% od ceny na polce. Teraz widze, mozna jeszcze taniej o kilkaset zl wziac... (ceno). Jesli electropl ma na stanie to mozna by sie pokusic.
 

dagie

New member
Service manual

Dla chętnych instrukcja serwisowa
Kod:
http://rapidshare.com/files/248780079/LCD_SAMSUNG_LE-32-55B55x_65x_57x_67x_.rar
 

jayu

New member
W saturnie BlueCity w Wawie le40b750 w promocji bez VAT (zdaje się do 5.07.2009) w cenie 4,5 kPLN, co w porównaniu ze sklepami internetowymi wychodzi dość tanio (w internecie 5,4 kPLN).

Nie wiem jak w innych Saturnach, ale w tamtym ceny na Samsunga mają przyzwoite nawet bez promocji.

/jayu
 

blant

New member
diana: jesli chodzi o filmy to chyba wszystko u mnie sprawdzone rozne xvid, mkv, m2ts.. Nie lyka dzwieku w dts oraz mkv jesli profil jest ustawiony powyzej 4.1. Oczywiscie pendrive sformatowany w ntfs (dysk twardy 320gb tez bez problemu). To raczej jest to co pseudo led7000 a raczej pseudo led 8000 (czyli 200hz)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki , a tak w ,, praktyce'' te 200 Hz jest zauważalne:roll: . Rozumiem że jesteś z tego TV zadowolony , dopytuję ponieważ kolega chce go zakupić , a alternatywą do tego modelu jest le 7000.
 

blant

New member
Hmm, ciezko powiedziec czy jestem zadowolony z 200hz.. Mam ustawione na najnizszy poziom i gra bardzo ladnie. Generalnie telewizor gra bardzo ladnie. Udalo mi sie nawet zlapac TVP1,TVP2 oraz Regionalna w mpeg4 (576i) no i powiem ze rewelka. Co do wyboru pomiedzy tymi modelami to raczej kwestia oka. Desing ten sam (roznica w grubosci a tego powiedzmy ze nie widac). Tu akurat opinie sa podzielone EdgeLed vs CCFL ja osobiscie roznic w skepie nie widzialem - ale wiadomo sklep to sklep.
 

dune2

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem 46 cali b750 ale nie wiem czy warto doplacac wzgledem b650 chociaz cena podobna bo za b750 chca w saturnie rowne 5000 i to na raty zero wiec nie wiem co robic moze jakies podpowiedzi czy warto ?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kolega zakupił właśnie za 5000 zł.i naprawdę moim zdaniem warto.
- blant faktycznie moim zdaniem nie warto dopłacać tyle kasy do tego ,, leda''
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ten Edge LED to sprawa mocno dyskusyjna. Na konkurencyjnym forum zrobiono test porównaczy 40W5500 i 40B7000 i okazało się, że LCD z całkowitym podświetleniem CCFL (W5500) wypadł lepiej. Mało tego, padło tam stwiedzenie testującego, ze czerń to nawet B650 ma lepszą od B7000.
Jak bym miał wybierać między 46/55B7000 a 52B750 (bo to akrat wielkości, które mnie interesują) to zdecydowałbym sie na B750. Tymbardziej, że oglądam sporo piłki nożnej i te 200 Hz tutaj poprawiałoby obraz.
Co do B650, jeżeli oglądasz dużo sportu tak jak ja, to LCD z 200 Hz, czyli B750 będzie lepszym rozwiązaniem, zapewni lepszą płynność.
 
Do góry