SAMSUNG B650 a INTERNET

giancik123

New member
Witam.
Ostatnio zakupiłem TV Samsung (40UB7000) wyposażony w funkcje internet@TV, jednak po podłączeniu TV przez kabel sieciowy do routera usłga ta nie działa. Po próbie połączenie się z usługą wyskakuje błąd na temat zakłóceń sieci pomimo, że wyniki testu są pozytywne. Co więcej, podczas pierwszej próby połączenie się zaczęło się coś pobierać a następnie sie zainstalowało. Mógłby mo ktoś doradzić co mam z tym zrobić? Dodam jescze że w TV ustawiłem IP na Auto, a router wykrywa odbiornik.

P.S. A czy długośc kabla ma coś z tym wspólnego skoro ma on 25m ?
 

benqbenq

New member
Mam problem z udostepnianiem plikow na tv.Internet hula a kompa nie widzi.Zainstalowalem pc share i nic.Pomocdy
 

markoza

New member
Czytam sobie o problemach z netem i DLine na TV Samsunga 650 i 651 i widzę że ciągle ktoś ma problemy . Ja połączyłem sobie Internet do routera z niego kablem do kompa i drugim kabem do TV i jeszcze mam lapka na Wi-Fi
Na kompie i na lapku mam zainstalowane Samsung PC Share Manager i nie mam żadnych problemów z Internetem w TV ani z Media Play na TV . Ale jak się tak naczytałem o problemach to postanowiłem to sprawdzić i faktycznie wystarczy coś troszkę zamieszać aby mieć takie objawy na jakie narzekają inni .
N.P. TV nie widzi nic tylko pamięć TV No nie widzi jak w Samsung PC Share Manager nie udostępnimy adresu IP jaki ma TV .
Albo widzi katalogi i miniaturki a nie wyświetla obrazków No bo zmieniliśmy udostępnione katalogi a nie zrobiliśmy Ustaw zmieniony stan .
I jeszcze jeden przykład udało mi się to na lapku z Vistą W TV zamiast widzieć nasz Samsung PC Share Manager to widzi Windows Media Player ale pod inną nazwą . Czyli pod nazwą komputera .Co może być mylące dala nie doświadczonych . I widzi tam jakieś katalogi i miniaturki ale wyświetlać już ich nie chce. Nadajmy nazwę serverowi w PC Share Manager taką by jej nie pomylić

Co się tyczy neta w TV przy moim ustawieniu wszystko gra Ale pokombinowałem i zrobiłem że net ma iść z lapka przez karte sieciową . Wypiołem kabel z routera ten do TV i wpiołem do lapka . Lapka ustawiłem tak by udostepniał internet . ustawiłem wszystkie adresy aby test sieci w TV był poprawny. I był poprawny za każdym razem Ale jak chcę włączyć internet na TV to lipa. Kreci ,kręci i w końcu pisze że z powodu zakłóceń nie może się połączyc i tylko ustawienia internetu są dostępne . I tu ciekawostka kabel ten sam ułożenie kabla się nie zmieniło tylko końcówka wypięta z routera i wpięta do lapa więc skad te zakłócenia jak z routera to OK. a tu z lapka lipa . Daje do myślenia .
No i na koniec jeszcze jedna ciekawostka włączony komp i lapek na TV widzę Samsung PC Share Manager z lapka i z drugiego kompa . Oglądam zdjęcia na drugim kompie i ustawiam nowe katalogi do oglądania. W końcu daję Ustaw Zmieniony Stan i od tego momętu nie mogę oglądać zdjęć z lapka na TV A TV widzi Samsung PC Share Manager tylko tego z lapka Jak skończyłem Ustaw Zmieniony Stan na kompie to TV teraz widzi znowu obydwa kompy i mogę oglądać fotki z obydwu .
Jakie wnioski ? A no takie że nie można niczego zaniedbać i ustawiać chaotycznie tego wszystkiego bo zawsze wyjdzie nam z tego kicha .
Miłej zabawy z kompem i TV
 

markoza

New member
Witam!
Nie będę zakładał nowego tematu bo to chyba w tym przypadku nie potrzebne.
A więc chciałbym mieć neta w swoim 40B650, mam laptopa i play online z modemem Huawei e160 i na tym koniec. Nie wiem jaki kabel jest mi potrzebny oraz jak ustawić IP, bramkę itp. Mam nadzieję, że będzie ktoś skłonny mi pomóc:)

Myślę że w twoim przypadku musisz połączyć kablem sieciowym lapa z TV a na lapie udostępnić Internet dla innych komputerów w sieci Jeśli nie masz doświadczenia z konfigurowaniem sieci to musisz się podszkolić. W ciemno niczego nie osiągniesz . I pamiętaj ze net w TV to nie ten net co na lapie. Jak Ci się uda to sam ocenisz przydatność
 

markoza

New member
Wracając do tematu Pytałeś czy działa DLNA jeśli odłączymy Internet. A więc działa Komp i TV podłączone przez router D-link DIR-300 I TV widzi komp i n.p. zdjęcia które są na kompie i są udostępnione za pomocą programu SAMSUNG PC Share Manager A więc blokowanie portów przez operatora w tym przypadku nie ma miejsca
Przy odłączonym Internecie od routera Test sieci na TV nie przechodzi tylko dla Pakietu dla domeny Pozostałe testy są OK.
Co się tyczy portów to TV otwiera porty 21(ftp) , 25(smtp) i 110 (pop3)
Dla DLNA otwarte porty to 25(smtp) i 110(pop3)
 

markoza

New member
czytam sobie o problemach z siecią kolegi streamers i mam taki pomysł piszesz że czasem test przechodzi a więc wszystko jest ok. A problemy pewnie biorą się z tego ze są jakieś zakłócenia w kablu aby wyeliminować to jako przyczynę kłopotów sugeruję postawić router blisko tv podpiąć tv z routerem krótkim kablem i zobaczyć jaki będzie efekt
jeśli chodzi o test sieci w tv to u mnie trwa to może dwie sekundy ale nie dłużej chodź kabel router tv ma jakieś sześć metrów . W twoim przypadku może kabel leci blisko jakichś przewodów elektrycznych w scianie i z tego biorą się zakłócenia co powoduje ze czasami masz test ok. A najczęściej wyskakują błędy napisz czy mój pomysł coś pomógł

p.s. Jak byś chcial na gg w tej sprawie pogadać to moje gg 72197
. . ............
 

grzegorz_33_33

New member
Witam
Mam problem z internetem na UE32B7000. Mianowicie:

Od pewnego czasu nie mogę połączyć się z internetem, chociaż do pewnego momentu wszystko działało dobrze. Sieć jest skonfigurowana po wi-fi, DLNA działa ok - tv "widzi" dwa domowe komutery i poprawnie wyświetla filmy. Nie działa tylko internet. Robiłem test sieci i wypisuje coś takiego "sieć użytkownika działa poprawnie. Jeżeli wystepują problemy, skontaktuj sie z dostawcą usług internetowych",natomiast przy próbie pomaru prędkości tak jak i podczas włączania internetu tv wyświetla: nie udało się bo "zakłucenia w sieci"

Rozmawiałem z dostawcą internetu i powiedzieli mi coś takiego: "Od miesiąca czasu działamy na nowych publicznych adresach IP. Stare adresy musieliśmy oddać (RIPE). Wygląda na to, że dla nowych adresów IP nie ma ustawionego przekierowania na właściwą stronę , ewentualnie nasze adresy nie są poprawnie identyfikowane jako IP z Polski"

Zauważyłem też, że na komputerach nie działa mi przekierownie strony: www.samsung.pl na www.samsung.com/pl - może to właśnie wynik tych zmian adresów IP? I może dla tego nie działa internet w TV?

Może macie jakiś pomysł...
Pozdrawiam G.
 

markoza

New member
Odpowiedz dla grzegorz_33_33
Skoro TV widzi komputery i odtwarza filmy to znaczy że sieć domowa jest OK. Ale nie działa Internet Przy teście sieci jakie masz wyniki dla Pakietu dla bramy oraz Pakietu dla domeny ? Prawdopodobnie pakiet dla domeny wychodzi negatywnie
Jak piszesz dostawca zmienił adresy IP Może zmienił jeszcze sposób dostarczania Internetu ?
Rozumiem ze masz Router i z niego rozsyłasz Internet do kompów i do TV po sieci wewnętrznej Z kompami nie masz problemu i Internet w nich działa poprawnie ?
Z doświadczenia wiem że jak operator wprowadza jakieś zmiany to czasem trzeba się z nimi wykłócić bo coś nie działa chodź oni zawsze twierdzą ze wszystko jest OK. I tylko uporem można dostawcę zmusić by się zainteresował tematem . Najczęściej to sprawa zablokowanych jakiś portów TV otwiera porty 21(ftp) , 25(smtp) i 110 (pop3)
Nie podałeś czy twój Internet od dostawcy ma teraz zewnętrzny adres IP czy jesteś w jakiejś podsieci To też może mieć znaczenie No cóż mam mało informacji więc mało mogę pomóc
 

grzegorz_33_33

New member
Odpowiedz dla grzegorz_33_33
1. Skoro TV widzi komputery i odtwarza filmy to znaczy że sieć domowa jest OK. Ale nie działa Internet Przy teście sieci jakie masz wyniki dla Pakietu dla bramy oraz Pakietu dla domeny ? Prawdopodobnie pakiet dla domeny wychodzi negatywnie
2. Jak piszesz dostawca zmienił adresy IP Może zmienił jeszcze sposób dostarczania Internetu ?
3. Rozumiem ze masz Router i z niego rozsyłasz Internet do kompów i do TV po sieci wewnętrznej Z kompami nie masz problemu i Internet w nich działa poprawnie ?
4. Z doświadczenia wiem że jak operator wprowadza jakieś zmiany to czasem trzeba się z nimi wykłócić bo coś nie działa chodź oni zawsze twierdzą ze wszystko jest OK. I tylko uporem można dostawcę zmusić by się zainteresował tematem . Najczęściej to sprawa zablokowanych jakiś portów TV otwiera porty 21(ftp) , 25(smtp) i 110 (pop3)
5. Nie podałeś czy twój Internet od dostawcy ma teraz zewnętrzny adres IP czy jesteś w jakiejś podsieci To też może mieć znaczenie No cóż mam mało informacji więc mało mogę pomóc
1. Test sieci przechodzi ok - wszystkie cztery parametry
2. zmiana adresów publicznych nie powodowała konieczności zmiany żadnych ustawień naszych komputerów czy sieci domowych
3. Mam router wi-fi i koputery domowe działają poprawnie (oprócz przekierowania o którym pisałem i np nie wyświetla formularza kontaktu na stronie Samsunga-pisze, że nie może wyświetlić strony)
4. Przekażę sugestię "panom od internetu"
5. nasze nowe adresy publiczne to :109.196.80.0/20 i 109.95.88.0/21 ale jak sprawdzam na stronie http://www.checkip.org to podaje mi Your IP: 109.196.95.5 nie wiem czy tak ma być bo cyferki się nie zgadzają ale nie znam się na tym. Mój adres IP to adres sieci prywatnej 10.7.0.7 - więc jest to podsieć, a na końcu moja sieć domowa-standard 196.168.2.1 -
I co ciekawe: Jak zmieniam w TV kraj na Wielką Brytanię albo Niemcy to internet działa, tyle, że widgety instaluja się dla tamtejszych lokalizacji...
 

markoza

New member
1. Test sieci przechodzi ok - wszystkie cztery parametry
2. zmiana adresów publicznych nie powodowała konieczności zmiany żadnych ustawień naszych komputerów czy sieci domowych
3. Mam router wi-fi i koputery domowe działają poprawnie (oprócz przekierowania o którym pisałem i np nie wyświetla formularza kontaktu na stronie Samsunga-pisze, że nie może wyświetlić strony)
4. Przekażę sugestię "panom od internetu"
5. nasze nowe adresy publiczne to :109.196.80.0/20 i 109.95.88.0/21 ale jak sprawdzam na stronie http://www.checkip.org to podaje mi Your IP: 109.196.95.5 nie wiem czy tak ma być bo cyferki się nie zgadzają ale nie znam się na tym. Mój adres IP to adres sieci prywatnej 10.7.0.7 - więc jest to podsieć, a na końcu moja sieć domowa-standard 196.168.2.1 -
I co ciekawe: Jak zmieniam w TV kraj na Wielką Brytanię albo Niemcy to internet działa, tyle, że widgety instaluja się dla tamtejszych lokalizacji...

Nie wiem jak jest w Twoim TV ja mam model B651 I w miom nie ma wyboru "Kraj - Polska " jest kilka krajów a dla polski wybiera się "Inne" Dokonuje się tego w Menu Kanały . Nie dotyczy to ustawień takich jak język menu Jesli masz mozliwość ustawienia kraju na "INNE" a nie robiłeś tego to sprawdz taki wariant
 

grzegorz_33_33

New member
Nie wiem jak jest w Twoim TV ja mam model B651 I w miom nie ma wyboru "Kraj - Polska " jest kilka krajów a dla polski wybiera się "Inne" Dokonuje się tego w Menu Kanały . Nie dotyczy to ustawień takich jak język menu Jesli masz mozliwość ustawienia kraju na "INNE" a nie robiłeś tego to sprawdz taki wariant
Robiłem... Wcześniej TV ustwiony był na kraj "Inne" i internet działał. Teraz jak ustwiam "Inne" to wypisuje, że usługa niedostępna... Tak jakby nie był w stanie zlokalizować, że chodzi o polskie widgety... To jakaś porażka, ale na pociszenie - w wersji angielskiej da się ustawić pogodę nawet dla mojego małego miasteczka :)
 

bruno27

New member
witam mam pytanie czy Filmy Divxy działają wam z kompa podłączone przez dlna bo u mnie pisze ze nie obsługiwany format dzwięku,ale MKV filmy idtwarza bez problemu?:/
 

Kozo

New member
Witam

mam samsunga 40c8000 i mam ten sam problem tzn.

raz przechodzi test , raz nie, widgety raczej w ogole nie działają, dlna też raz działa raz nie

czytając ten wątek zastanowiło mnie jedno - piszecie że TV chce portu 25, a u mnie w neostradzie z tego co wiem to od 1 grudnia jest zablokowany i nawet program pocztowy mialem przestawic - moze to cos ma z tym wszystkim wspolnego i ktoś kto się zna może nam to wytłumaczy
 

fidodido

New member
Witam
Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec napiszę tutaj jak mam problem z moim TV.
TV Samsung LE37C650
Telewizor podłączony do sieci poprzez kabel. Router Pentagram P6361. Kabel podłączony TV włączony i jest wszystko ok na routerze pali się dioda o danego portu. Wyłączam TV po jakimś czasie włączam i już jest lipa nie ma na TV połączenia do sieci dioda na routerze się na pali, wyłączenie i załączenie routera pomaga. Czas wyłączenia TV jest różny, np. wyłączam TV na całą noc i rano gdy włączę nieraz jest ok nieraz jest lipa. Wyłączam TV na godzinę lub dwie trzy i po włączenie nieraz jest ok nieraz jest lipa brak połączenia.
Czym to może być spowodowane, TV nie daje rady czy router bo miałem pod ten sam port w routerze podpiętego laptopa i nie było problemu z łączności mogłem laptopa wyłączyć obojętnie na ile godzin po włączeniu nie było problemu z siecią.
 

darken

New member
Według mnie i moich perypeti z polączeniem tv (c650) router - to nie wina tv a routera poprostu niektore routery nie dja sobie rady z tv jak mi wiadomo jest przynajmniej kilka routerow ktore maja z tym problem.
 

fidodido

New member
Według mnie i moich perypeti z polączeniem tv (c650) router - to nie wina tv a routera poprostu niektore routery nie dja sobie rady z tv jak mi wiadomo jest przynajmniej kilka routerow ktore maja z tym problem.
No to z tego wynika że pozostaje mi jedynie wyłączać i załączać router jak będzie coś nie tak, szkoda :sad:
 

makarbo

New member
Witam...Dołączam się do tematu.
Również borykam się z DLNA w Samsungu tylko że u mnie problem został zdiagnozowany i omijany jest drogą ręczną..niestety niezbyt wygodną..Już opisuję mój przypadek.

Posiadam router adsl TPLINKa i łączę się nim kablowo z TV. Wszystkie adresy w TV jak i w kompie mam ustawione na ręcznie... a nawet jak ustawię na automat (DHCP) to problem jest ten sam..NIE MA BATA ŻEBY TV POŁACZYŁ SIE Z ROUTEREM ZARAZ PO WŁĄCZENIU... Moge sobie dowolnie resetować router..resetować kompa... odłączać kabelki sieciowe... KOMPLETNIE NIC TO NIE DAJE! Router telewizora nie wiedzi..nie pali sie na nim zadna lampka..tak jakby żaden kabel sieciowy od TV nie był podłączony
I TERAZ UWAGA....NAJLEPSZE... Jest tylko jedno wyjscie ... Musze poczekać aż TV sie odpowiednio nagrzeje..to jest tak około 5-10 minut. Wtedy wyłączam TV i włączam zaraz ponownie...I staje sie CUD..Wszystko działa jak magia...Nagle TV pinguje do routera..lampka na ruterze sie zapala i radośnie błyska w "tempo" Samsunga..Moge odtwarzać wszystko i ile chce bez problemów...Oczywiscie aż do następnego uruchomienia TV.

Dziwne prawda?

Dodam tylko na marginesie że doskonale sobie zdaje sprawę ze to jest niestety wina routera...Coś on tam musi blokować czy jak..Dziwne tylko jest to że po restarcie telewizora nagle sie odblokowuje..Jakby potrzebował czasu ..jakby coś tam w środku mielił...Rozpisałem sie już kończę.;)

A teraz jeszcze jedna rodzynka.... Na badziewnym routerze dołączonym do neostrady i podlaczonym po kabelku do TV Samsung od razu sie z nim łączy..lampka z miejsca pokazuje połaczenie..tak samo z laptopem...TYLKO ten nieszczesny TPLink...eh...myslałem przez chwilę nad kupnem jakiegoś taniego switcha i włozeniem go pomiedzy router i TV...żeby to zaczeło chodzić bez tego głupiego czekania i poniownego włączania..Nie wiem co robić ..Wyczerpała mi sie już inwencja

Pomożcie...może trzeba coś przełączyc w ustawieniach routera..Coś odblokować?

Pozdrawiam
 

gabi111

New member
Brak połączenia z netem

Bardzo proszę o pomoc od razu mówię, że jestem totalnym laikiem. Kupiłam C650 i chcę go kablem podłączyć do liveboxa TPSA. Ustawienia sieci wpisałam takie jak mam na kompie IP: 192.168.1.11 maska: 255.255.255.0 bramka i DNS 192.168.1.1 .
po teście komunikat przy pakiecie bramy - brak połączenia z bramą...
Czy może ktoś miał podobny przypadek i coś mógłby doradzić, czy mam zmienić coś w ustawieniach sieci w TV albo na kompie? W razie odpowiedzi proszę o łopatologiczne przedstawienie tematu:)
 
Do góry