Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

goya10

New member
Witam
Nie jestem niestety mocny w te klocki, dlatego mam małe pytanie, które może wydać się śmieszne.
Wczoraj podłączyłem mojego leda - UE46B7020.
Wszystko działa OK.
Zastanowiła mnie tylko jedna sprawa.
Oglądając program HD na cyfrze /z satelity/, na pilocie nacisnąłem funkcje info. W górnym lewym rogu wyskoczyła informacja 1280×720 i 50HZ.
Z tego co się orientuje full HD to rozdzielczość 1920×1080.
Moje pytanie brzmi: Czy wszystko jest OK?
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

Axl68

New member
Witam wszystkich
Jako zielony na tym forum zaczynam od prośby do was.Kochani pomóżcie przy wyborze telewizora.Pokój 5 na 4.5m, okna na południowej stronie,telewizor będzie na ścianie obok prostopadłej.sygnał z kablówki,okazjonalnie laptop z grami(flipery),głównie dvd i divx(koncerty) ,twardy dysk zewnętrzny(sata) 1,5 tera z zasilaniem osobnym z filmami i koncertami, bez kina domowego, tv prawdopodobnie plazma 42-50 jaka nie wiem myślę ,że mi poradzicie bym nie narzekał
To mój pierwszy post i dzięki za każdą radę
Przeczytałem już tak dużo,że żona mi już sama wyłącza komputer ,bo im więcej czytam tym bardziej nie wiem co kupić.Tyle osób dostało poradę ,myślę że mi poradzicie.Mój poprzedni telewizor choć jeszcze obecny to Daewoo 29 cali ma 10 lat i dobrze jeszcze chodzi i obraz bardzo dobry
 

thugnigga

New member
goya10 napisał:
Witam
Nie jestem niestety mocny w te klocki, dlatego mam małe pytanie, które może wydać się śmieszne.
Wczoraj podłączyłem mojego leda - UE46B7020.
Wszystko działa OK.
Zastanowiła mnie tylko jedna sprawa.
Oglądając program HD na cyfrze /z satelity/, na pilocie nacisnąłem funkcje info. W górnym lewym rogu wyskoczyła informacja 1280×720 i 50HZ.
Z tego co się orientuje full HD to rozdzielczość 1920×1080.
Moje pytanie brzmi: Czy wszystko jest OK?
Z góry dziękuje za podpowiedzi.


Sygnal HD z telewizji cyfrowych to 720P ALBO 1080i - nie ma full hd 1080p - czyli wszystko dobrze.
 

Peterhof1

New member
goya10 napisał:
Witam
Nie jestem niestety mocny w te klocki, dlatego mam małe pytanie, które może wydać się śmieszne.
Wczoraj podłączyłem mojego leda - UE46B7020.
Wszystko działa OK.
Zastanowiła mnie tylko jedna sprawa.
Oglądając program HD na cyfrze /z satelity/, na pilocie nacisnąłem funkcje info. W górnym lewym rogu wyskoczyła informacja 1280×720 i 50HZ.
Z tego co się orientuje full HD to rozdzielczość 1920×1080.
Prawdopodobnie w ustawieniach dekodera możesz wybrać jaki sygnał dekoder będzie wysyłał do TV, może to być 720p lub 1080i.

Inną sprawą jest w jakim standardzie nadaje operator, dekoder będzie skalował sygnał do ustawionego. Innymi słowy, nawet kanały o niskiej rozdzielczości dekoder będzie przetwarzał do 720p/1080i
 

goya10

New member
Dziękuje za te informacje.
Uspokoiliście mnie.
A tak na marginesie, to obraz w HD z cyfry, na tym TV, jest znakomity. Tylko ten dźwięk - porażka. Ale od czego jest kino domowe.
Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT.
 

Tellicous

New member
UE46b7000

Koledzy,

Wiecie co powinien Samsung reklamowac jako duzy + ich LED TV?

...

Miny znajomych ktorzy maja duzo drozsze tv konkurencji na widok dzialajacego Samsunga...

Jak dla mnie te telewizory wymiataja (pomijajac sprawe dzwieku)

A tak poza tym czy jest na tym forum ktos kto ma np. ue46b7000 lub podobny i jest z niego NIE ZADOWOLONY?? (dodam ze pracuje w branzy automotive i nic z Samsungiem nie mamw spolnego)

Pozdrawiam
 

Baniapoz

New member
slawco napisał:
Mam sformatowany na NTFS.
Wgrałem najnowszy soft.
Dysk 500 GB SATA 2,5 cala samsung.
Co jeszcze mogę zrobić.
Nie widzi plików video powyżej 4 GB.
Może trzeba dysk ATA, a nie SATA
Pomocy

Mam taki sam dysk co ty tak samo sformatowany i działa bez problemy.
Nawet pliki 13 GB śmigają bez zacinki. Więc może ten dysk masz kopnięty.
Proponuje ci sprawdzić na innym dysku czy chodzi bo może to dysk niewspółpracuje z TV.
 

Axl68

New member
Powiedzcie czy dysk (mam 1.5) tera ,sata sprawdzałem w sklepach i żaden go nie odtworzył(Samsung) Czy ma być 1 partycja i w Fat 32 czy może być kilka i nawet w NTFS?
 

Slepyfan

New member
Witam
Od wczoraj posiadam Samsunga 40B7000, dzisiaj wgrałem nowe firmware z USB i chciałem pooglądać zdjęcia oraz posłuchać mp3 z USB ale telewizor nie widzi folderów, muzyki czy zdjęć :(
uruchamiam Media Play i na tym koniec.
Proszę o pomoc, może to coś banalnego ale już męczę się od 2h.
 

Lyyar

New member
Tellicous napisał:
A tak poza tym czy jest na tym forum ktos kto ma np. ue46b7000 lub podobny i jest z niego NIE ZADOWOLONY?? Pozdrawiam

Witaj,

ja jestem niezadowolony :) Ale nie dlatego ze telewizor zły, tylko dlatego, ze piszą o nim rozne rzeczy a to totalna nieprawda. Chodzi o wodotryski jakie ma a NIE DZIAŁAJA ... otoz:

format WMV z kodekiem VC-1 i WMA powinien byc odtwarzany - NIE DZIAŁA

format MKV h264 + AC3 6ch w 95% przypadkow działa, ale w 5% nie dziala, remuxowanie poprawianie i usuwanie zbednych smieci z MKV nie zmienia sytuacji (TsMuxer + mkvmerge + Popcorn Audio Converter DTS->AC3)


No i przewijanie filmow nie dziala (gdy TV ciagnie je po sieci z udostepnionego katalogu).

Strasznie jestem niezadowolony, oj strasznie.

Na dodatek bardzo wiele mam takich historii ze tv wyswietla "ikonke" z ekranem z filmu, ale nie potrafi filmu wyswietlic, lub na odwrot, nie potrafi wyswietlic ikony/ekraniku (jest wtedy taka szpula filmowa), ale film idzie gladko ...

Troche slabej jakosci (grafika) i bez sensu zrobione jest menu mediow tego TV.

A brak DTSu w MKV to zalamka - no ale inni nic nie maja w swoich TV lub prawie nic :) A ten chociaz sam duzo formatow dekotuje i obraz po dekodowaniu jest PIEKNY !!!

L

L
 

Slepyfan

New member
Slepyfan napisał:
Witam
Od wczoraj posiadam Samsunga 40B7000, dzisiaj wgrałem nowe firmware z USB i chciałem pooglądać zdjęcia oraz posłuchać mp3 z USB ale telewizor nie widzi folderów, muzyki czy zdjęć :(
uruchamiam Media Play i na tym koniec.
Proszę o pomoc, może to coś banalnego ale już męczę się od 2h.


ponawiam swoją prośbę, telewizor widzi USB, pokazuje ile miejsca wolnego zostało, poprzez to samo USB wgrałem nowe firmware ale w Media Play naciskam np. music i nic się nie dzieje :( chociaż na penie jest dużo muzyki to samo ze zdjęciami.
 

Lyyar

New member
Mozliwe ze musisz miec katalogi Music Pictures Movies i w nich pliki - ale nie jestem tego pewny, raczej wszystko powinno dzialac od razu, sam powinien wykryc odpowiednie media.

A ja mam inne pytanie, czy komus z Was udalo sie uzyskac obraz z komputera na tym TV w rozdzielczosci 1920x1080 ale pixel w pixel ?

U mnie obraz z kompa wyglada po prostu zle, tak jakby TV zawsze chcialo obraz przez HDMI przeskalowac sobie troszke i nigdy nie jest pixel w pixel.
Z tego wzgledu napisy sa nieostre, krawedzie zawsze troche rozmazane.
Obraz ma niefajne kolory.

Jest gigantyczna roznica w jakosci gdy film (MKV) dekodowany jest natywnie przez TV (poprzez siec) - super jakosc, a gdy ten sam film puszczam z komputera podpietego pod HDMI to jakosc jest marna - bardzo duze kontrasty, gradacja, widac skalowanie i pixele.

Zrobilem test. Narysowalem obrazek: 1920x1080 Czarne tlo, 2 pikselowy bialy margines a gdzies w srodku obrazu pole - siateczka - szachownica pikseli 1x1 czarnych i bialych.

I tutaj powinienem chyba wskoczyc w jakis watek o ATI i CCC ale w sumie na wszystkich forach radza jedno. Nalezy ustawic w TV opcje pixel 1:1 - aby obraz z komputera byl poprawnie wyswietlany - w Samsungu czegos takiego nie ma lub nie wiem gdzie jest.

Obraz z komputeraz zawsze jest lekko przycinany z gory i z dolu i zostawione jest nieco miejsca po bokach tak okolo 5 pixeli z kazdej strony.

I moze dla 99% ludzi to nie ma znaczenia, jednak zasadniczo obraz z kompa przez te wszystkie skalowania i przycinania wyglada zle, po prostu zle. Mam wrazenie ze TV nie pokazuje w ogole swoich mozliwosci gdy wyswietlamy obraz z karty graficznej.

Czy ktos robil doktorat z podlaczania komputera do SAMSUNGA UE40..52Bxxxx ??? Lub innego TV i mial podobne spostrzezenia ?

L

UE46B7000 + VAIO VGN-FW31ZJ (ATI 3650)
UE46B7000 + karta HD4200 na chipsecie 785G
 

Lyyar

New member
Mozliwe ze musisz miec katalogi Music Pictures Movies i w nich pliki - ale nie jestem tego pewny, raczej wszystko powinno dzialac od razu, sam powinien wykryc odpowiednie media.

A ja mam inne pytanie, czy komus z Was udalo sie uzyskac obraz z komputera na tym TV w rozdzielczosci 1920x1080 ale pixel w pixel ?

U mnie obraz z kompa wyglada po prostu zle, tak jakby TV zawsze chcialo obraz przez HDMI przeskalowac sobie troszke i nigdy nie jest pixel w pixel.
Z tego wzgledu napisy sa nieostre, krawedzie zawsze troche rozmazane.
Obraz ma niefajne kolory.

Jest gigantyczna roznica w jakosci gdy film (MKV) dekodowany jest natywnie przez TV (poprzez siec) - super jakosc, a gdy ten sam film puszczam z komputera podpietego pod HDMI to jakosc jest marna - bardzo duze kontrasty, gradacja, widac skalowanie i pixele.

Zrobilem test. Narysowalem obrazek: 1920x1080 Czarne tlo, 2 pikselowy bialy margines a gdzies w srodku obrazu pole - siateczka - szachownica pikseli 1x1 czarnych i bialych.

I tutaj powinienem chyba wskoczyc w jakis watek o ATI i CCC ale w sumie na wszystkich forach radza jedno. Nalezy ustawic w TV opcje pixel 1:1 - aby obraz z komputera byl poprawnie wyswietlany - w Samsungu czegos takiego nie ma lub nie wiem gdzie jest.

Obraz z komputeraz zawsze jest lekko przycinany z gory i z dolu i zostawione jest nieco miejsca po bokach tak okolo 5 pixeli z kazdej strony.

I moze dla 99% ludzi to nie ma znaczenia, jednak zasadniczo obraz z kompa przez te wszystkie skalowania i przycinania wyglada zle, po prostu zle. Mam wrazenie ze TV nie pokazuje w ogole swoich mozliwosci gdy wyswietlamy obraz z karty graficznej.

Czy ktos robil doktorat z podlaczania komputera do SAMSUNGA UE40..52Bxxxx ??? Lub innego TV i mial podobne spostrzezenia ?

L

UE46B7000 + VAIO VGN-FW31ZJ (ATI 3650)
UE46B7000 + karta HD4200 na chipsecie 785G
 

Slepyfan

New member
Lyyar napisał:
Mozliwe ze musisz miec katalogi Music Pictures Movies i w nich pliki - ale nie jestem tego pewny, raczej wszystko powinno dzialac od razu, sam powinien wykryc odpowiednie media.

niestety telewizor dalej nie widzi katalogów czy plików.
 

czayna

New member
podłączałem mojego laptopa Acer aspire G6920 z odtwarzaczem BlueRay poprzez HDMI, posiadam karte ATI wiec do odpowiedniego ustawienia używałem Catalyst. Obraz jest wyświetlany pixel w pixel...natomiast co do jakosci obrazu zdecydowanie polecam zakup dysku zewnetrznego na USB i odtwarzanie materiału bezpośrednio z dysku na TV.
:)

ps.dodam , że zarówno na MS Vista jaki i Windows 7 działa prawidłowo skalowanie itp natomiast max. 1920x1080 przy 60 Hz
 

czayna

New member
w_brat napisał:
Jako, że pierwszy wywołałem temat EDIMAXA czuje się trochę odpowiedzialny. Na stronie Edimaxa znalazłem coś takiego Model - Chipset - EW-7718Un - Ralink RT2870+RT2820 (żadna inna karta Edimax nie ma chipsetu Ralink RT2870). Czyli jakby dwa różne chipsety stosowali ?. Chyba nie możliwe chyba bo i inne karty mają podobno Ralink RT2870+RT2820 Zadałem pytanie pomocy technicznej co oznacza ten + jeszcze odp. nie ma. Z komputera mam

Hardware Ids:
USB\Vid_148f&Pid_2870&Rev_0001
USB\Vid_148f&Pid_2870

Matching Device Ids:
usb\vid_148f&pid_2870

Service: rt2870

Wnioskuję chip Ralink RT2870. U mnie i u brata na samej górze naklejki FCC ID NDD9577180703 (See Caution in the Manual) na wlepce adres MAC i pod kodem kreskowym u mnie EW7718UN76CC02315 u brata EW7718UN78CD01907. Oba działają z telewizorem UE40B7000. Może koledzy u których działa i nie działa podadzą napisy z obudowy. Ci którzy potrafią a mają niedziałający niech zbadają chipset może mają inny choć jest to wątpliwe producent nie podaje innego. Z chipsetem RT2870 jest kartaINTELLINET USB 300N. "Może któryś z kolegów może ją "bezboleśnie" przetestować.[FONT=Courier New,Courier,mono][/FONT]

Sitecom Wireless-N Network USB Card WL-182 też jest na tym chipie
 

Lyyar

New member
1920x1080 pixel w pixel 1:1
1920x1080 natywna rozdzielczosc z komputera na LED Samsung UE46B7000.
Rozwiazanie problemu czarnej ramki na kartach ATI.

Uwaga borykalem sie dosc dlugo z problemem czarnej ramki i braku obrazu piksel w piksel po HDMI i oto rozwiazanie, bo sie UDAŁO !!!
1. Komputer HDMI -> HDMI TV - tak nalezy podlaczyc sprzet, do podlaczen w SAMSUNGACH jedno z gniazd HDMI ma oznaczenie HDMI / DVI - pod to wejscie nalezy podlaczyc komputer kablem HDMI.
2. W menu ustawienia obrazu POJAWI sie wtedy nowa opcja ktorej wczesniej NIE BYLO - Dopasuj do ekranu (z mozliwoscia przesuwu w gore i w dol o okolo 2 px)
3. Po stronie komputera wczytujemu nowe sterowniki ATI (9.12 - 20.12.2009). (...) I ustawiamy skalowanie obrazu na 0%.
I mamy obraz idealny piksel w piksel z komputera na TV bez zadnych ramek.
Caly problem w tym ze trzeba wiedziec pod jakie gniazdo w TV sie podpiac (HDMI/DVI) i wpasc na ten szalony pomysl ze a noz moze pojawi sie nowe MENU - bo faktycznie sie pojawia.
Pozostawiam Wam czy wolicie 60Hz czy 50Hz czy 24 Hz - ja wybralem tryb 24Hz bo komputer to HTPC i bedzie sluzyl w 99% przypadkow do ogladania filmow. A TV dziala wtedy na 120Hz 5x24Hz.
(...) to co pominąłem to walka z CCC ATI. Nalezy wybrac Displays & Desktops i na dole prawym przyciskiem myszy zaznaczyc nasz TV z menu wybrac Configure ...
Skrotowo teraz .... Centered Setting i Skalowanie 0% kazdy powinien sie w tym polapac :)
Pozdrawiam
L
 

czayna

New member
Pozostawiam Wam czy wolicie 60Hz czy 50Hz czy 24 Hz - ja wybralem tryb 24Hz bo komputer to HTPC i bedzie sluzyl w 99% przypadkow do ogladania filmow. A TV dziala wtedy na 120Hz 5x24Hz....

Jesteś tego pewien?

ja przy 24Hz mam znacznie gorszej jakości obraz niż przy 60Hz...

Słyszał ktos o projekcie SamyGo?
modyfikacja Debiana w naszych tv... sourceforge.net/projects/samygo/
 
Do góry