Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

thugnigga

New member
Bafanxxx napisał:
Witam posiadam taki zestaw:
tv samsung UE40B7000
kino domowe Samsung HT 720X T
X BOXA i tv cyfrowa Nke

i mam takie pytanie jak to wszystko podlaczyc? generalnbie chodzi mi glownie o to zeby grajac na x boxie dzwiek byl z glosnikow kina domowego to samo sie tyczy nki, chcialbym zeby ogladajc tv glos byl z glosnikow kina, bardzo bym prosil o pomoc gdyz niemam zielonego pojecia jak to najlepeij podlaczyc i jakich kabli uzyc, przegladalem juz rozna fora o tej tematyc jednak nikt nie kwapi sie jakas rada i pomoca dlatego prosze was. pozdrawiam

podlaczasz xboxa optykiem do amplitunera, tv podlaczasz do 2 wejscia optycznego amplitunera i potem tylko przelaczas zrodla dzwieku/kanaly na ampli.

Ja mam sam dekoder D5.1 i mam w nim 3 wejscia optyczne podlaczone pod to mam ps3, xbox360 oraz tv
 

prof2k

New member
tomekkk903 napisał:
witam,
mam plik z filmem mkv w 720p, udostepniam go w samsung pc man.
niestety tv nie odtwarza dzwieku. wyswietla komunikat: BŁAD KODEKA AUDIO

czy mozna w jakis sposob zaktualizowac kodeki audio w tv?
tv samsung ue46b7000
Pewnie masz dźwięk w DTS, czego ten telewizor nie odtwarza.
Przekonwertuj film jakimśprogramem co zmieni sposób kodowania dźwięku i pójdzie.
Spróbuj np. PopCorn_MKV_AudioConverter
Wrzuć w google tą nazwę a znajdziesz.
Ja nie mogę wrzucić linka, bo coś forum zgłupiało.
Pojawia się napis, że linki mogę wklejać po napisaniu 5 postów, a ja mam już na koncie 10 :/

Pozdrawiam
Prof2k
 
Ostatnia edycja:

acol

New member
Witam,

czy ktoś z was do modelu UE40b7000 ma podłączoną "n"-kę (nbox recorder) przez kabel hdmi. Mnie pojawia się komunikat, że telewizor nie zapewnia ochrony praw autorskich (HDCP) i powinienem podłączyć przez YPbPr.

Jaki to ma w praktyce wpływ na odbieranie programów? (niestety mam kłopot z aktualizacją oprogramowania w dekoderze i nie moe jeszcze odbierać kanałów, więc nie mogę sprawdzić)
 

jtd

New member
Bez reklam
6000/7000 i youTube

Jak to w koncu jest z tym YouTube ??

Czy jest wyszukiwarka Youtube w telewizorze, ze np. wpisuje sobie pilotem "kabarety polskie" i pokaze mi wyniki wyszukiwania ?
 

grajen

New member
jtd napisał:
a jak to wyglada w praktyce? wbija sie literki z pilota czy pojawia sie jakas klawiatura ekranowa ?
pokazuje sie taka klawiatura jak podczas pisania smsow z komorek i korzysta sie z cyferek na pilocie (czyli jak 2x wcisniesz przycisk 3 na pilocie to bedziesz mial "e" itd)
 

razorex

New member
Czy istnieje jakiś sposób na to aby TV nie wybierał sobie losowo zdjęc przy odtwarzaniu ich z USB? Bo dzieje się tak, że odtworzy przykładowo 10 po kolei i poźniej sobie przeskoczy na całkowicie inne :/
 

tomekkk903

New member
prof2k napisał:
Pewnie masz dźwięk w DTS, czego ten telewizor nie odtwarza.
Przekonwertuj film jakimśprogramem co zmieni sposób kodowania dźwięku i pójdzie.
Spróbuj np. PopCorn_MKV_AudioConverter
Wrzuć w google tą nazwę a znajdziesz.
Ja nie mogę wrzucić linka, bo coś forum zgłupiało.
Pojawia się napis, że linki mogę wklejać po napisaniu 5 postów, a ja mam już na koncie 10 :/

Pozdrawiam
Prof2k

wielkie dzieki za pomoc. program pomogl, teraz moge zmienic dzwiek z DTS na AC3 :)

pozdrawiam
tomekkk903
 

razorex

New member
razorex napisał:
Czy istnieje jakiś sposób na to aby TV nie wybierał sobie losowo zdjęc przy odtwarzaniu ich z USB? Bo dzieje się tak, że odtworzy przykładowo 10 po kolei i poźniej sobie przeskoczy na całkowicie inne :/

Odpowiedz okazała się banalna jak w wiekszosci tego typu pytaniach :D Wystarczy wybrac opcje wyświetlania "Folder" lub ew. "Czas" i zdjęcia bedą sie wyswietlac po kolei :)
 

piotrkol

New member
Nowy soft

Czy ktoś ma informacje co zmienia nowy soft ze strony Samsunga z dnia13.08.2009? Nie chce na razie wgrywać bo instalacja kanałów trochę mnie wkurza.
 

p1t3r

New member
Właśnie zaktualizowałem TV (b6000) o najnowszy Firmware. Przed aktualizacją w menu serwisowym mogłem uruchomić sobie możliwość oglądania filmów przez usb a teraz ta opcja jest NIEpodświetlona. Jakieś sugestie?
 

acol

New member
Mam pytanie do użytkowników B7000 i nki, dotyczące dopasowania obrazu do telewizora.

Jak w nce ustawiam opcję "bez zmian" a w telewizorze "dopasowanie do ekranu" to wszędzie mam czarne pasy, a na niektórych programach, nawet jak obraz jest w 16:9 to nie wypełnia on całego ekranu, tylko są czarne pasy z każdej strony.

Ktoś wie jak można tym sterować z poziomu tv?

pozdrawiam
 

Dig Dug

New member
acol - sam kombinuj. Przeciez nic nie zepsujesz :)

U kolegi na Plasmie Panasa PV8 byl automat w telewizorze, a w n-ce sygnał po HDMI i proporcje 16:9 i wyswietlalo OK. Samo rozciagalo 4:3 do trybu szeroko ekranowego.
 

pinok

New member
Dig Dug napisał:
acol - sam kombinuj. Przeciez nic nie zepsujesz :)

U kolegi na Plasmie Panasa PV8 byl automat w telewizorze, a w n-ce sygnał po HDMI i proporcje 16:9 i wyswietlalo OK. Samo rozciagalo 4:3 do trybu szeroko ekranowego.
A fuj, same grube baby wtedy w TV ;)
 

p1t3r

New member
czy migotanie obrazu w modelu 6000 to norma? mam na mysli mogotanie obrazu widoczne przy statycznym obrazie w miescach godzie wieksza czesc ekrany wypelnia jednolity kolor...
 

patalach

New member
problem z odtwarzaniem mkv

witam posiadam model b6000 i mam taki problem tv podlaczone do dysku zewnetrznego niektre filmy mkv odtwarza inne znowu nie loteria napis nieobslugiwany format drugie pytanko to czesto sie resetuje przy wlaczeniu filmu oraz trzecie pytanie wiem ze nieodtwarza dts ale niepotrafie tego konwertowac a juz sie troche bawilem tak wiec prosze o pomoc
soft jaki posiadam to nie ten najowszy tylko wersje starsza
pzodr
 

prof2k

New member
tomekkk903 napisał:
wielkie dzieki za pomoc. program pomogl, teraz moge zmienic dzwiek z DTS na AC3 :)

pozdrawiam
tomekkk903

@Patalach:
Przeczytaj sobie mój post powyżej. Ten program jest praktycznie intuicyjny.
Tomek sobie dał radę, dasz i Ty :)
 
Do góry