Samsung 46ES6570 - można zadawać pytania

micmus

Member
Bez reklam
Na początku wątku w pierwszym moim poście podałem ustawienia - wypróbuj.

Ja oglądam z 2,5 metra cyfrową naziemną i jestem baaaardzo zadowolony. Wcześniej miałem plazmę także mam porównanie. Kolory piękne i naturalne (dla mneio ważne aby nie były przejaskrawione). Bardzo pozytywnie mnie TV zaskoczył właśnie skalowaniem obrazu także żadnych pikseli nie ma. Musi działać :) Tylko nie przesadzaj z ostrością i ulepszaczami Redukcji zakłóceń i innymi cudactwami bo tylko psują obraz.

Sprawdź z ciekawości jaką masz matryce - mi zależało na A - Samsung i taką mam.
 

kuc10

New member
Może to wina sygnału? Na razie mam Cyfrę z pojedynczym konwerterem, a do dekodera PVR powinien być twin. Może tu leży problem? Już strzelam na oślep...
 

micmus

Member
Bez reklam
Może to wina sygnału? Na razie mam Cyfrę z pojedynczym konwerterem, a do dekodera PVR powinien być twin. Może tu leży problem? Już strzelam na oślep...

To raczej nie tu problem - do odbioru wystarczy jeden sygnał, linia druga jest potrzebna do nagrywania i jednoczesnego oglądania innego programu (przynajmniej w N-ce tak jest).
 

bartmikus

New member
Witam wszystkich,

Zastanawiam się mocno nad kupnem tego telewizora tj. SAMSUNG 46ES6570.
Czy nadal warto w niego inwestować? Telewizor ma służyć do oglądania codziennej TV (cyfra+) plus granie na konsoli (ps3). Wcześniej zastanawiałem się nad SAMSUNG 46ES5500.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam
 

bartmikus

New member
Dzięki za odpowiedź.
Po analizie zdecyduje się na Samsung 46ES6800, różnica w cenie niska.
Po przeszukaniu na roruch opinii na temat tego TV stwierdzam, że warto dołożyć :)
W Media Expert jest promocja na niego za 3799zł !!!
Pozdrawiam
 

inuictus

Member
Dokładnie, moim zdaniem także lepiej dołożyć, szczególnie że to zakup pewnie nie na miesiąc czy dwa, więc różnica w cenie nie jest duża. Z tego co się orientuje wpływu na obraz ten dual core nie ma żadnego, natomiast do przeglądania stron, itp. powinien mieć wpływ na prędkość.

Moim zdaniem cena bardzo dobra. Ja kupiłem 2 miesiące temu za 4k.
 

inuictus

Member
Tak, posiadam ten model u siebie, na chwilę obecną nie mogę powiedzieć złego słowa na jego temat - szkoda tylko że nie kupiłem 55", na początku po przesiadce z 32" był bardzo duży, natomiast teraz jest już normalny :)
No ale różnica w cenie w stosunku do 55" była spora, a mój budżet był w granicach 4k. Żona i tak stwierdziła "po co nam tak wielki tv" :)

Ogólnie bardzo sporo naczytałem się wcześniej na temat cloudingu i przyznam szczerze że dla mnie ten temat przy normalnym użytkowaniu jest zupełnie obcy, oczywiście przy złych ustawieniach i chęci zobaczenia go "na siłę" jest on widoczny, no ale.. dla mnie to żaden problem.

Po podłączeniu bezprzewodowej klawiatury i myszki (logitech mk260) bardzo wygodnie korzysta się z przeglądarki i innych dodatków (tvn player, ipla, itd).

Jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na jego temat, poczytaj ten wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/82082-seria-es6800-tani-dwurdzeniowiec-73.html
 

bartmikus

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź. Dużo mi dała :)
Szukam czegoś do normalnego użytkowania, codziennej telewizji, filmów.
Jestem w pełni zdecytowany na ten model.

Pozdrawiam
 

Marcinnn

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem Samsunga UE46ES6570 i jestem załamany jakością obrazu. Clouding jest widoczny, ale najgorsze jest to, że jak na sprzęt za 4 tys. to jakość samego obrazu jest kiepska - zarówno z kanałów satelitarnych jak i z ps3, np na Disney Channel smużenie na maksimum - tv ustawiłem wg wskazówek z tego wątku (nota bene mój wybór był w jakiś sposób podyktowany tym co przeczytałem tutaj:)). Porównuję ten telewizor z moim poprzednim, który niestety został uszkodzony Panasonic tx-p42g20e - wiem że to plazma, inna jakość obrazu itd, ale nigdy nie myślałem, że będzie tak tragicznie. Jedyne co mi zostaje to udać się dzisiaj do EURO i poprosić grzecznie aby wymienili mi to cudo na jakąś plazmę (najlepiej Panasonica) nawet za dopłatą :) Zachciało mi się Samsunga - to mam :)
 

bastek03

New member
Witam!
Ja też mam ten telewizor od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Mam jednak jedno pytanie. W tej chwili posiadam N-kę i kończy mi się umowa, chciałem przedłużyć umowę ale dają beznadzieją ofertę i chcę z nich zrezygnować na rzecz Cyfry+. Widzę u nich w ofercie moduł CI+ który podobno działa bardzo dobrze z tym Samsungiem. I po tym przydługim wstępnie chciałbym zadać pytanie: czy mając ten moduł można nagrywać programy na PenDrive lub dysk zewnętrzny i czy można zaprogramować nagrywanie np. w nocy kiedy telewizor będzie wyłączony?
 

ziolek

New member
Wypracowane własne ustawienia:

Są to ustawienia do oglądania TV nie do filmów z USB, do USB podam później bo jeszcze dopracowuje.

Przy oglądaniu dobrego materiału (nowe programy na TVP1 HD) obraz rewelacja - wszystkie aspekty po przesiadce z plazmy S20 mi pasują.

Tryb standard
podświet:14 (z koniecznie załączonym automatycznym ściemnianiem w funkcji ECO, zejście dolne 8 ważne)
kontrast:72
jasność:45
ostr:50
kolor:42
odcień:z50-c50
kont-dyn.-wył
tonacja czerni-ciemna.
odc.skóry-0
przest kol-oryg
bal.bieli c-23 z24 n25 (zaczerpnięte od innego użytkownika)
wzm:c-22 z20 n27 (zaczerpnięte od innego użytkownika)
gama +2
oswiet.dyn.-wł
tonacja kol.stand
filtr cyf-wył
filtr mpeg-wył
motion plus: standardowy
led motion-wł
tryb film -aut 2 lub wyłączony

Człowieku jeśli przy tych ustawieniach się zachwycasz i twierdzisz że jest idealnie to raczej na pewno nie masz pojęcia w tym temacie.
A sądząc po twoich postach jestem o tym przekonany.
Pozdrawiam.
 

ziolek

New member
Witam!
Ja też mam ten telewizor od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Mam jednak jedno pytanie. W tej chwili posiadam N-kę i kończy mi się umowa, chciałem przedłużyć umowę ale dają beznadzieją ofertę i chcę z nich zrezygnować na rzecz Cyfry+. Widzę u nich w ofercie moduł CI+ który podobno działa bardzo dobrze z tym Samsungiem. I po tym przydługim wstępnie chciałbym zadać pytanie: czy mając ten moduł można nagrywać programy na PenDrive lub dysk zewnętrzny i czy można zaprogramować nagrywanie np. w nocy kiedy telewizor będzie wyłączony?

Tak polecał bym dysk zewnętrzny przy pendrive jest wymóg ze musi mieć odpowiednią prędkość zapisu z tego co pamiętam to powyżej 4.
 

djpunch

New member
witam od miesiąca jestem posiadaczem tego modelu.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony szczególnie ze świetnego odwzorowania czerni w tym tv.
Mam pytanie do innych posiadaczy - zauważyłem iż telewizor w ciemnych scenach przyciemna podświetlenie troche mnie to drażni - czy tez tak macie i czy jest jakas opcja żeby tego nie było

Pozdrawiam
 

rebelthorn

New member
czerń

Witam
Jestem posiadaczem 46ES6570 zaledwie od tygodnia i od kilku dni próbuję skalibrować obraz. Po wielu próbach zacząłem czytać jeden "tutek" z użyciem obrazów kontrolnych i w tedy pojawił się problem.

Rzucając przez wifi (allshare) obraz: h t t p : // w w w .komputerswiat.pl/media/1158151/Jasnosc.jpg mam problem z ustawieniem czarnego. Na wszystkich monitorach (również led) widzę na dole cały rządek prostokątów od czarnego do szarego. Na swoim TV widzę jedynie 6 z prawej i reszta w lewo jest czarna (niewidoczna). Bawiłem się kilka godzin jasnością, kontrastem itp..itd i nie jestem w stanie wydobyć tych kolorów :(.

Pomoc techniczna odpowiada krótko: należy sprawdzać na obrazie kontrolnym w menu/diagnostyka ..
problem tylko w tym że to zdjęcie wygląda idealnie ponieważ jest jasne bez ciemnych (czarnych) kolorów.

Czy to normalne w LED'ach samsunga, czy ja się czepiam, czy da się coś ustawić .. lub ja robię coś źle :(

Serdecznie proszę posiadaczy o wykonanie takiego testu i odpowiedź jak wygląda u Was.
 
Do góry