Samsung 32 A 551 -full HD

pawelw76

New member
Witam !!
Przestudiowałem już trochę forum ale myśle że już czas na pierwszego posta :)

Zakupilem Samsunga LE46A551 i wszystko byłoby ok gdyby nie odbiór niektorych kanałów SD z tunera Dreambox 7000.
Mam pytanie do forumowiczów posiadających odbiornik samsung z tej serii czy są jakieś w miare optymalne parametry obrazu dla kanałów SD ?
I gdzie w menu serwisowym wyłączyć movie+ ( chodzi mi o ten efekt przyśpieszenia obrazu w scenach dynamicznych).
Jednak najbardziej zależy mi na poprawie jakości z dreambox-a bo na cyfrowy hd jeszcze z dwa miesiące poczekam ( planuje zakup Azboxa Premium HD ).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie !!
 

pisklak46

New member
pawelw76 napisał:
Witam !!
Przestudiowałem już trochę forum ale myśle że już czas na pierwszego posta :)

Zakupilem Samsunga LE46A551 i wszystko byłoby ok gdyby nie odbiór niektorych kanałów SD z tunera Dreambox 7000.
Mam pytanie do forumowiczów posiadających odbiornik samsung z tej serii czy są jakieś w miare optymalne parametry obrazu dla kanałów SD ?
I gdzie w menu serwisowym wyłączyć movie+ ( chodzi mi o ten efekt przyśpieszenia obrazu w scenach dynamicznych).
Jednak najbardziej zależy mi na poprawie jakości z dreambox-a bo na cyfrowy hd jeszcze z dwa miesiące poczekam ( planuje zakup Azboxa Premium HD ).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie !!

Zobacz ten temat:

http://66.102.9.104/translate_c?hl=...kJrhhL69QNRU8xwgFE-7e1sR1AIoS7PA#post14113954
http://66.102.9.104/translate_c?hl=...kJrhhL69QNRU8xwgFE-7e1sR1AIoS7PA#post14113954

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
kiki napisał:
przeszkadzają mi - przejścia tonalne:
069_P1090332.JPG


formatowanie obrazu:
059_P1090291.JPG


naturalna paleta barw:
058_P1090290.JPG


i skalowanie obrazu w SD:

057_P1090289.JPG


w HD jest super

015_P1090215.JPG
W dalszym ciagu czekamy na obszerny test ;)
 

milekp

New member
Proszę o informację czy w TV A53x lub (a zwłaszcza) A55x jestem w stanie wyprowadzić dźwięk do amplitunera poprzez chinche? Tzn czy jest wyjście audio?

edit: dla jasności - chodzi mi o 40"
 
Ostatnia edycja:

M66

New member
Miłosz napisał:
Proszę o informację czy w TV A53x lub (a zwłaszcza) A55x jestem w stanie wyprowadzić dźwięk do amplitunera poprzez chinche? Tzn czy jest wyjście audio?

edit: dla jasności - chodzi mi o 40"
Jest AUDIO OUT - jak najbardziej.
 

kris_one

New member
Witam serdecznie.
Zakupiłem w dniu wczorajszym Samsunga A551 32'', i mam problem.
Otóż posiadam kablówkę z UPC - z nagrywarką, więc generalnie sygnał jest powiedzmy "cyfrowy".
Po podłączeniu nagrywarki/dekodera do telewizora - kanał - obraz jakieś 50 x gorszy niż na CRT :(.
Twarze ludzi niewyraźne, pikseloza straszna.
I teraz pytanie, czy tak powinno być ? Tzn czy jeżeli zamówię dekoder HD z UPC to będzie lepiej - czy oddać ten telewizor w cholerę ?

Pozdrawiam
 

M66

New member
arturro202 napisał:
Jak Uaktywnic Funkcje Pip W Tym Modelu?(samsung Le32a551p2r)
Żeby uaktywnić PIP, należy mieć podłączone dodatkowe źródło sygnału zewnętrznego, czyli :
Magnetowid VHS :lol:
DVD
Tuner-SAT
Komputer
Konsole itp.
Wtedy wchodzimy do menu/ustawienia/PIP i wybieramy źródło sygnału - j/w
lub na pilocie naciskamy - TOOLS
 

arturro202

New member
Problem

DZIEKI ALE NIC MI NIE WYCHODZI .PIP JEST CAŁY CZAS WYŁAACZONY
M66 napisał:
Żeby uaktywnić PIP, należy mieć podłączone dodatkowe źródło sygnału zewnętrznego, czyli :
Magnetowid VHS :lol:
DVD
Tuner-SAT
Komputer
Konsole itp.
Wtedy wchodzimy do menu/ustawienia/PIP i wybieramy źródło sygnału - j/w
lub na pilocie naciskamy - TOOLS
 

JanuszekD

New member
Pip

arturro202 napisał:
Dzieki Ale Nic Nie Wychodzi Poniewaz Pip Jest Cały Czas Wyłaczony

Witam na Forum,
PIP będzie aktywny gdy DVD, lub tuner kablówki/satelity, podłączysz przez kabel HDMI, lub gdy kompa podłączysz do złącza D-SUB. Gdy sygnał video podłączysz przez SCARTa to nie zadziała, głupio, ale tak to ma SAMSUNG.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Witam.

Nie wiem w czym tkwi problem, ale mam nadzieję, że w przewodzie HDMI. Otóż po podłączeniu DVD Pionka DV-610 do 32" 551 i ustawieniu w DVD skalera do 1080p telewizor nie widzi DVD. Tzn. wykrywa urządzenie, ale nie może wyświetlić sygnału. Dopiero jak ustawię w DVD skaler na 720p lub 1080i to już jest ok. Co to może być? Czyżby serwis?
 

jilted

New member
mysle o zakupie LE37A551

jak on się sprawuje z xboxem 360? czy wystepuje INPUT LAG jak w np. w modelu 656?
 

blady82

New member
panowie krotka pilka bo juz 3 dzien zamiast cieszyc sie tv w sypialni to ja czytam czytam i nie wiem co wybrac:grin:
potrzebuje tv do sypialni zastosowanie:
glownie kablowka wieczorami max 3h ogladanie go dziennie:)
wekendy z ranca dzien dobry tvn z zona:)

w ostatecznosci moze podepne pod niego cyfre jak ja rozdziele z salonu czasami ciupne na xboxie ale xbox to napewno juz bedzie rzadkosc bo od tego mam salon:)
A teraz co misie lubia najbardziej typy
Sharp DH65e
Panasonic LZD80
Panasonic LX85
Samsung LE32A551 zawsze te 300 tanszy niz reszta
Mowa o 32 calach.

Prosze o opinie jesli wybor bedzie ok stawiam piwo:)
 
Ostatnia edycja:

M66

New member
Jestem posiadaczem 32A551 sprawuje się dobrze, ale ...
jeżeli dziś miałbym wybierać jakieś LCD 32 - to na pewno byłby to Samsung 32B650 i tyle w temacie :)

FullHD - 1920 x 1080
Pobór mocy 60W - minimum
tuner DVB-T - MPEG4
100 Hz Motion Plus
Możliwość odtwarzania filmów z USB - avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg
Ethernet - WiFi
Cena 2,5 k

Czy czegoś więcej nam potrzeba? :D
 

blash

New member
panowie, problem jest następujący : posiadam le46a551 oraz BD-P2500, podobno ten tv przyjmuje sygnał 1080/24p a ten odtwarzacz taki odtwarza , to dlaczego nie da się włączyć tej funkcji w bd, w samsungu po mojej sugestii stwierdzili ze zależy od nagranej płyty, ale ja widzę ze na 100 płyt jedna ma info o tym ze obraz jest 1080/24p , o co tu chodzi?

info z 20 00 mam film opisany 1080p/24 i niestety próba włączenia trybu 24p w odtawarzaczu nie udaje się (można to robić tylko gdy film jest nieodtwarzany)
chyba coś tu nie gra
 
Ostatnia edycja:
Do góry