Samsung 32 A 551 -full HD

Drago

New member
tdj napisał:
nawet jak posiada to w polsce nie bedzie dzialac bo montowane sa tunery mpeg-2 a w polsce jest mpeg-4 czyli nic nie zobaczysz...

Czyli wychodzi na to, że a55x jest już złomem, chyba że ktoś lubi oglądać analogową na tv cyfrowym?

Czy mpeg-4 jest już ostatecznie zaklepane? W Anglii wprowadzają DVB-T2. Może zanim nasi zakończą coś robić T2 też już będzie przestarzałe?
 

tdj

New member
Drago napisał:
Czyli wychodzi na to, że a55x jest już złomem, chyba że ktoś lubi oglądać analogową na tv cyfrowym?

Czy mpeg-4 jest już ostatecznie zaklepane? W Anglii wprowadzają DVB-T2. Może zanim nasi zakończą coś robić T2 też już będzie przestarzałe?

poczytaj forum http://www.emitel.pl/forum-dyskusyjne

decyzja ponoc juz zapadla,
malo jest TV z dvb-t mpeg4 i tak trzeba bedzie kupic jakis tuner zewnetrzny / ewentualnie karte rozszerzen

ja w tej chwili odbieram DVB-T w W-wie przez tania karte PCI do komputera, jest 1 kanal HD ( TVN ) jakosc super, reszta kanalow tez rewelacja, ...ale narazie to testy.
 

100cznia

New member
ja zastanawiam sie powaznie nad kupnem tego modelu ale dopiero po EURO 2008. Na tunery to raczej bym nie patrzył.I tak cyfrówke trzeba podłaczyć przez zewnetrzną "skrzynkę".Ja mam np "Multimedia cyfrowa" i dla mnie nie ma znaczenia jaki tuner tv ma telewizor bo i tak nie bedę podłączał bezpośrednio kabla do odbiornika. WAZNA JEST ILOŚC WEJSC HDMI.A ten ma 3 i to wystarczy.
 

gozdzik69

New member
Witam.
Od jakiegos czasu rozgladam sie za lcd. powazniej mysle nad modelem: Samsung LE32A551 ale ze w tej chwili jestem malo ogarniety w tych wszystkich opcjach itd. :???: mam kilka pytan i prosze o pomoc.

Podpowiem z mojej strony ze:
- budżet: do 3200 zl
- preferencje:
* cyfrowy polsat
* XBOX 360
* PlayStation3 ( w najblizszym czasie, wiec chce juz lcd. wspolpracujace z tą konsola elegancko )
* chce miec mozliwosc podlaczenia dekodera, PC i przynajmniej jednej konsoli jednoczesnie
* uzywanie tv: wieczory i noce
* lcd 32" poniewaz odleglosc od tv to ok. 2,7 m. wydaje mi sie ze taki bedzie odpowiedni, ale czekam na solidne rady bo nie chce wydac pieniedzy w cos co mi sie nie przyda ;/

i jeszcze jedno, tak jak napisalem wyzej, nie do konca wiem o co chodzi z tymi wszytskimi podlaczeniami itd, :???: wiec pytam czy bedzie mi to wszytsko ladnie wspolpracowac, czy bede musial cos dokupowac ?
Wielkie dzieki za pomoc i czekam na szybkom-solidnom adpowiedz :) ;)
 

kbmichalec

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Od razu przechodzę do rzeczy.
Telewizorek testowałem na sklepie prze blisko ponad dwa tygodnie.
Podłączony do Wiwa Hd 128 (ach jak lubię katować ten malutki odtwarzacz, który nie czyta tylko płyt chodnikowych :)).
Podłączenie za pomocą komponentu najtańszego na rynku - Begli - iego.
Obraz wiwy ustawiony na skalowanie do 720p PAL, wiwa to potrafi i nawet nieźle jej to idzie:)
Filmy to oryginalne DVD; Bylismy Żołnierzami, Gladiator, Piąty Element, Pulp Fiction oraz o zgrozo DIVX - W stronę słońca.
Do tego polast cyfrowy na tunerze Echostara z tym że z rozgałęzieniem na ponad 40 telewizorów po zwykłym koncentryku.(sklepik mam nie za duży)
Na TV obraz duuuuuuużooo lepszy od 32R82B, te same ustawienia obu telewizorów, które stały obok siebie. Pomimo znacznie większego upskalingu (w końcu to matryca FHD) obraz znacznie wyraźniejszy, dużo więcej detali, zwłąszcza niedoskonałości skóry ludzkiej, widać wszystkie zmarszczki itp :), ale zaznaczam że dopiero z odległości 2m widać tę różnice. Obraz modelu 32R82B wydawał się być jakby za lekką mgiełką. Oglądając telewizorek z bliska, niestety widoczna lekka pikseloza w stosunku do HD ready choć szczerze przyznaje że ten nowy samsung mimo takiego upskalingu ma piękne krawędziowanie, rysuje bardzo dobrze i tak prawdę powiedziawszy to jest to czepianie co do tego krawędziowania.
Na DVD to już inna bajka, ach żałuję że nie mam u siebie Blue Rayjki.
Obraz naprawdę bardzo szczegółowy z głęboką jak na LCDKA czernią, ładną bielą, i całym mnóstwem indywidualnych ustawień. Zaznaczyć należy zę samsung zastosował nowy rodzaj powoki LCD Zwany Clear Panelem, podejżewam zę są to fitry wzmacniające głębie czerni, ma to odzwierciedlenie w przyjemności oglądania..... mianowicie w zależności od sceny wyświetlanej oraz kąta padania światła na panel LCD..... możemy się w nim lekko poprzeglądać :-(, za to minus, nie wygląda to natomiast tak jak w przypadku plazmy, chociażby LG 32 PC 51, którego to sziełka faktycznie nawet podczas jego pracy można używać jako lustra :(.
Ruch bardzo dobry i prawie wcale nie zauważyłem efektów smużenia, w zasadzie brak efektu klatkowania obrazu oraz rysowania duszków wokół obszaru poruszanego, choć szczerze przyznam że takowe zjawisko występowało ale nie ma się co dziwić skoro telewizor musi wypełnić tyle pustych przestrzeni między pikselami, dorysować te nieistniejące.
Generalnie obraz oceniam na 8/10, podejrzewam zę telewziorek pokaże pazur na faktycznym sygnale 720p albo 1080p albo przynajmniej 1080i.
Jedyna rzecz, dlaczego nie dałem temu LCDkowi oceny maksymalnej za obraz, to tak zwany przeze mnie "efekt przewijania do przodu" Widoczny na niektórych scenach dynamicznych, za to zjawisko odpowiada moim zdanim...... wiem że większość forum zaraz mnie zaszczeli za to co powiem..... czas reakcji 5MS!!!!! Szczerze wolałbym 8MS i 100 HZ, na szczęscie telewizorek ma możliwości odbierania sygnału 24P czyli tzw 1080p/24 HZ i to załatwi sprawę, ale dopiero na odtwarzaczu Blue Ray.
Na koniec napiszę że w moim subiektywnym odczuciu telewizorek warty każdej wydanej złotówki.
Pozdrawiam i jak coś to proszę wybaczyć błędy w pisowni :).
Aha obraz z divx...... nie polecam i w ogóle nie uznaję tego formatu oglądania, tylko dla tak zwanych zaliczaczy filmów:), generalnie szkoda czasu. Jak coś mi się przypomni to jeszcze napiszę.
 

kbmichalec

New member
Aha zapomiałem o jeszcze jednym, pod wzgędem dzwięku telewizorek dla mnie nie istnieje, ale to w sumie nic nowego przy LCDkach, napewno przyda się jakaś wieżą czy AMP.
 

muniek66

New member
A czy ten tv bedzie idealny do ogladania sportu?? bo zastanawiam sie czy nie wziasc jakiegos HD Ready w tym przedziale cenowym ( najwazniejsze zeby nie bylo efektu smuzenia).
 

modoc

New member
Witam
ma ktos może orientację czym się różnią te dwa modele. LE32A551P2 vs LE32A551. Mam zamiar kupić wnajbliższym czasie i nie wiem na który się zdecydować.
 

adamo_

New member
Bez reklam
modoc napisał:
Witam
ma ktos może orientację czym się różnią te dwa modele. LE32A551P2 vs LE32A551. Mam zamiar kupić wnajbliższym czasie i nie wiem na który się zdecydować.


full hd przy 32 calach? jakoś to do mnie nie przemawia, chyba że ktoś siedzi z nosem w TV raczej roznicy nie zobaczysz pomiedzy nie full hd
 

janusz

New member
Bez reklam
adamo_ napisał:
full hd przy 32 calach? jakoś to do mnie nie przemawia, chyba że ktoś siedzi z nosem w TV raczej roznicy nie zobaczysz pomiedzy nie full hd
Po co pisać takie głupoty. Za rok wszystkie TV i monitory bedą miały Full HD, bo wszystkie nowe linie produkcyjne ustawione są na Full HD. Nikomu nie opłaca się inwestować w starodawne technologie. Tu płaci się za nowoczesny TV, Full HD jest gratis.
 

modoc

New member
adamo_ napisał:
full hd przy 32 calach? jakoś to do mnie nie przemawia, chyba że ktoś siedzi z nosem w TV raczej roznicy nie zobaczysz pomiedzy nie full hd

Niestety nie każdy mieszka w salooonach i niestety nie wejdzie mi na regał nic większego niż 32''. Jeśli nie masz nic do dodania w temacie to nie musisz zabierać głosu, zadałem konkretne pytanie.
 

brzesciu

New member
Lg Czy Samsung

Chce Kupic Lcd Tylko Teraz Nie Wiem Czy Tego Samsunga Czy Lg 37lg 3000 Parametry Te Same Tylko Bez Full Hd PROSZE O POMOC MAM TEN DYLEMAT JUZ 2 TYGODNIE A W EURO RTV I AGD NIE OTRZYMALEM KONKRETNEJ INFORMACJI JEDEN MOWIL ZE LG ZAS DRUGI SAMSUNG:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Lord_Nerevar

New member
kbmichalec napisał:
Jedyna rzecz, dlaczego nie dałem temu LCDkowi oceny maksymalnej za obraz, to tak zwany przeze mnie "efekt przewijania do przodu" Widoczny na niektórych scenach dynamicznych, za to zjawisko odpowiada moim zdanim...... wiem że większość forum zaraz mnie zaszczeli za to co powiem..... czas reakcji 5MS!!!!! .

nie czas reakcji a funkcja movie + którą można wyłączyć w opcjach / menu serwisowym
 

robert26011988

New member
Dzisiaj zamówiłem samsunga LE37A551 i mam pytanie:

czy po podłączeniu do karty graficznej (Radeon HD 3650) przez HDMI wszystko będzie prawidłowo działać i czy będe mógł ustawić rozdzielczość 1080P ?

TV ma dojść do mnie w piątek i nie wiem jaki kabel kupić żeby go podłączyć do kompa.

Prosze o pomoc.
 

Morfeusz42

New member
adamo_ napisał:
full hd przy 32 calach? jakoś to do mnie nie przemawia, chyba że ktoś siedzi z nosem w TV raczej roznicy nie zobaczysz pomiedzy nie full hd

janusz napisał:
Po co pisać takie głupoty. Za rok wszystkie TV i monitory bedą miały Full HD, bo wszystkie nowe linie produkcyjne ustawione są na Full HD. Nikomu nie opłaca się inwestować w starodawne technologie. Tu płaci się za nowoczesny TV, Full HD jest gratis.
No właśnie - po co pisać takie głupoty :confused: Przecież to , że robi się TV full HD w tak małych rozmiarach nie świadczy o tym, że technologia jest nowocześniejsza tylko producenci szukają jeszcze możliwości ściągnięcia z rynku kasy przed wprowadzeniem nowych technologii - OLED, SED... może coś jeszcze - np.: TV laserowa. Na obecną chwilę już telewizory HD Ready oferują więcej niż dostawcy mediów są w stanie skonsumować - ile jest jest ogólnie na świecie (o Polsce nie mówię) kanałów True HD, bo pseudo HD kilka się znajdzie. Jest jeszcze jedno małe ale? Nigdzie nie przeczytałem aby ktoś z ekspertów wypowiedział się inaczej jak - Jeśli telewizor FHD to nie mniej jak 52", bo dopiero taka przekątna pozwala docenić jakość i szczegółowość obrazu FHD... Ale skoro na 32" widać tak powalającą różnicę w obrazie i taki poziom szczegółowości to gratuluję oka - tylko kupować i cieszyć się niesamowitą jakością :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kbmichalec

New member
Lord_Nerevar napisał:
nie czas reakcji a funkcja movie + którą można wyłączyć w opcjach / menu serwisowym

Witam jeżeli rzeczywiście odpowiada za to funkcja Movie + to prosiłbym tylko o wytłumaczenie jak wejść do menu serwisowego. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

kbmichalec

New member
Zgodzę się po części z wypowiedzią, iż FHD widoczne jest dobrze powyżej 42 cali a jak niektórzy twierdzą dopiero przy 50 calach i nie licząc blue raya to technologia troszeczkę na wyrost. Możecie mi natomiast wierzyć albo i nie ale obraz na tym 32A551 oddawał więcej szczegółow aniżeli HD ready 32R82B, skoro więc w dobrej cenie mamy już tę technologię FHD to nie widzę niczego złego w kupowaniu telewizorków "na wyrost". Pewnie z każdym nowym modelem dają lepsze "ulepszacze obrazu" i stąd takie moje wrażenie. Jeżeli mam wydać ok 2600- 2700 zł za telewizor w 32 calach i w moim subiektywnym odczuciu chodzi lepiej od zwykłego HD i mam taka kasę to czemu mam go nie kupić. Tak na marginesie dzisiaj będzie u mnie w domku mój wymarzony 37A656, będę go oglądał z odległości 2,5-3m. Narazie podłączę do TEACA po komponencie i opiszę jak wrażenia, w przyszłym tygodniu zapodaję N-kę to napiszę jak sie sprawuje i pytanko o Blue Raya, z racji tego że mój szef jest opieszały na wszelkie nowinki, nie miałem z tym za wiele do czynienia. Co polecacie do 2 tyś złotych. Pozdrawiam.
 
Do góry