Różnice między DVD Pioneer DV400 i DV600

PopaY

New member
Bez reklam
Bulsky napisał:
- regulacja wielkości napisów w divx czy dvd
Jest regulacja dla filmów DivX po wgraniu modyfikowane FW. Regulacji DVD nie ma żaden odtwarzacz, bo to są napisy wkomponowane w płytę.
- ilość wyświetlanych znaków w linijce (np mam 20 znaków Audio CD - tytuł 1, 2 , itd do 20 - chciałbym uniknać czegoś takiego AudioC~1,2,3, itp)
Po wgraniu modyfikowanego FW.
- odtwarzacz łapie inne poza mp3 i wma formaty np flat, ogg, itp
Niestety brak :/
- dobrze eeksponował odtwarzany dzwiek
W 610-tce jestem zadowolony.
- odczyt PL znajków z USB
Niestety w katalogu plików nie ma PL znaków :(
- były mozliwie najcichszy ;-)
Zdania są podzielone. Ja bynajmniej nie narzekam na głośność odtwarzacza.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Generalnie to nie mam pojęcia czym różni się 600-tka od 610-tki poza jpg-ami w wysokiej rozdzielczości i tym, że 610-tka to model na rok 2008 :rolleyes:
 

dinderi

New member
PopaY napisał:
Regulacji DVD nie ma żaden odtwarzacz, bo to są napisy wkomponowane w płytę.
To nie jest prawda. Kilka modeli starszych panasoniców miało firmowo taką mozliwośc, nie wiem jak obecne.
Nie jest tak, że napisy są "wdrukowane w płytę" i amen w pacierzu. One są tylko kontenerem bitmap (SUP) wpakowanym w kontener VOB. Kontener bitmap niesie ze sobą informację, w jakiej pozycji na ekranie ma się wyświetlać dana bitmapa. Odpowiednio modyfikując firmware, można kazać odtwarzaczowi wyświetlac te bitmapy w innych, dowolnych miejscach. To jest wykonalne, acz nie łatwe :D
Bulsky napisał:
Wielkie dzięki za te informacje :)) jestem nastawiony na 600 lub 610kę - a to dlatego ze neikoniecznie nowszy = lepszy ;)
W tym wyjątkowym przypadku, nowsze jest lepsze. DV-610 ma lepszy firmware niż dv-600.
 
Ostatnia edycja:

Bulsky

New member
@dinderi dziękuję za info, szczególnie w kwestii ułatwienia wyboru pomiędzy 610 a 600 (szczególnie że wizulanie 600 bardziej mi podchodzi, ale nie samym chlebem człowiek żyje) ;-)

Pozdr.
 

rop69

New member
Witam
Mam pytanie czy w 610 żeby odtwarzać MP3 trzeba załączać TV do szukania odpowiedniego folderu czy możliwe jest znalezienie poprzez wyświetlacz na DVD jak np w odtwarzaczu CD lub samochodowym.
Pozdrawiam
 

PopaY

New member
Bez reklam
Musi być włączony TV. Na wyświetlaczu DVD wyświetla się część nazwy utworu obecnie słuchanego (po odpowiednim przyciśnięciu klawisza Display na pilocie) lub czas i tyle. Żeby zobaczyć pełną nazwę pliku (Pioneer nie obsługuje TAGów) trzeba mieć włączony TV.
 
Do góry