Różnice między DVD Pioneer DV400 i DV600

doc38

New member
Witam

Zamierzam kupić nowe DVD, które będzie podłączone do plazmy Panasonic 42PV70P, a być może za jakiś czas do 50PV70P. Zastanawiam się nad wymienionymi w tytule modelami Pioniera. Wiem, że droższy model (DV600) oferuje odczyt DVD-Audio i SACD, ja jednak nie jestem zainteresowny tą dodatkową możliwością. Czy może ktoś miał możliwość porównać obraz z tych odtwarzaczy podpiętych do 42-calowej plazmy? Bodajże w Audio Video przeczytałem, że DV600 ma zaimplementowane dobrej jakości złącze HDMI (nie degraduje kolorów). Czy dotyczy to także DV400?

Pozdrawiam :)
 

Storm

New member
Pioneer 600 vs 400

Pioneer 600 w zestawieniu do 400 jest dodatkowo odtwarzaczem DVD-Audio, SACD, ma certyfikata Divx ultra, ma lepsze przetworniki, ma lepszy skaler, ma wbudowane dekodery, wyjście 5.1, lepszą mechanikę, lepsze parametry i dynamikę. Powiem krótko to jest co najmniej o klasę lepszy model.
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
Storm napisał:
Pioneer 600 w zestawieniu do 400 jest dodatkowo odtwarzaczem DVD-Audio, SACD, ma certyfikata Divx ultra, ma lepsze przetworniki, ma lepszy skaler, ma wbudowane dekodery, wyjście 5.1, lepszą mechanikę, lepsze parametry i dynamikę. Powiem krótko to jest co najmniej o klasę lepszy model.
DV-400 ma inne firmware i kilka kondesatorów mniej, wlutowanych w płytkę. Także, nie wlutowane wyjście 5.1, optyczne i s-video. I na tym kończą się różnice.
Mechanika ta sama, skaler ten sam, dekordery te same, parametry te same, dynamika ta sama, przetworniki te same, nawet da się wgrac firmware od dv600, do dv400. W drugą stronę nie próbowałem.
Oczywiście dv400 nie moze odtwarzać SACD i DVD-Audio, bo brak mu analogowego wyjscia 5.1.
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
No to witamy "naczalstwo" z forum Gufiaka (~Moderatorzy+VIP ),
nareszcie będzie ekspert od wszystkich DVD Pioneer-a! :) :) :)

Za taką expetyzę proponuję punkt do reputacji!!!:eek:k:

Dinderi jadę na Twoim spolszczonym sofcie (po HDMI) do 696 i jest wszystko O'K.....jeszcze raz dzięki!
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
imalas napisał:
Za taką expetyzę proponuję punkt do reputacji!!!:eek:k:
Cieszę sie, że sofcik się podoba :) Zamiast punktu reputacji, ogromnie wdzięczny byłbym za soft do Onkyo dv-sp405. Jesli ktoś miałby chęć zgrac to ze swojego odtwarzacza, może liczyć na porządny, modyfikowany soft zarówno do Onkyo jak i do Pioneer'a
 

Storm

New member
Pioneer 400 vs 600

Może i soft pasuję sam się bawiłem kiedyś w te klocki ale nie jest prawdą, że elektronika jest taka sama. Nawet po wgraniu softu DV 400 nie będzie odtwarzaczem DVD-Audio i SACD bo po prostu nie ma takiej samej kości dekodującej lub jest ona w nim nieaktywna. Co do techniki to naprawdę jest ona ostatnio w pioneerach i ich klonach czyli onkyo np 404,405 bardzo uboga. To są praktycznie chińskie odtwarzacze oparte na kościach Mediateka i mechanice Oriona. Należy się zastanowic czy warto za nie płacić taką kasę?
 

PiotrSzafraniak

New member
Witam.
Miałem okazję przetestowac pionka 400 z moją poczciwą kodą 400d na 50" Sony kdf i okazało się że pionek podłączony przez hdmi ma identyczny obraz co koda podłączona przez komponent. Sprawdziłem to na ok 60 filmach!!!!!!! - uwierzcie mi, że byłem zawiedziony bo chciałem sobie "polepszyc" - mój tv ma tylko 1 wejscie komponent a ja kupiłem x-360 i dlatego chciałem kupi pionka.
Myślałem, że dvd ze skalerem chociaż troszkę poprawi obraz. Dźwięk okazał się totalną porażką - koda zagrała o wiele bardziej szczegółowo i detalicznie - niskie tony bardzo podobnie, średnica troszkę lepiej koda i wysokie tony to w pionku porażka. Byłem załamany i pionka oddałem do sklepu.
Życzę miłego dnia i radzę dobrze przetestowa przed kupnem.
 

dinderi

New member
Storm napisał:
Może i soft pasuję sam się bawiłem kiedyś w te klocki ale nie jest prawdą, że elektronika jest taka sama. Nawet po wgraniu softu DV 400 nie będzie odtwarzaczem DVD-Audio i SACD bo po prostu nie ma takiej samej kości dekodującej lub jest ona w nim nieaktywna. Co do techniki to naprawdę jest ona ostatnio w pioneerach i ich klonach czyli onkyo np 404,405 bardzo uboga. To są praktycznie chińskie odtwarzacze oparte na kościach Mediateka i mechanice Oriona. Należy się zastanowic czy warto za nie płacić taką kasę?
Nie chcę tu wywoływać jakiejś niepotrzebnej dyskusji typu "kto ma bardziej rację". :eek:k:
Obejrzałem wnętrze obu odtwarzaczy bardzo dokładnie, przestudiowałem pobieżnie ich "service manuale", zrobiłem kilka prób, z jednym i drugim firmware, i na tym opieram swoje zdanie.
Nie wiem skąd opinia o "kości dekodującej". Ja jej nie znalazlem, ani w jednym, ani w drugim odtwarzaczu. Może coś przeoczyłem. Mam za to bardzo poważne przypuszczenie, ;) że "kość dekodująca" siedzi w ARM firmware. :p Problemem jest tu bardziej brak analogowego wyjscia 5.1, dlatego bez przeróbek sprzętowych, nie ma pożytku z odtwarzania tych formatów. Mam jednak zachowany, odnaleziony kiedys przypadkim artykuł typu DIY, mowiący o sprzetowej aktywacji cyfrowego wyjścia audio dla SACD i DVD-Audio w starszym modelu Pioneer'a dv-585. Jesli sie to da zrobić hardwarowo, to zapewne równiez softwarowo.
To tak tytułem ciekawostki. Moge się jednak mylić, nie przeczę. :) Dlatego nie będę rozwijał tematu, bo to nie to forum, żeby przynudzać ;)

Absolutnie zgadzam się, ze co nowa seria odtwarzaczy Pioneer'a, to komponenty uzyte do ich wykonania są coraz bardziej dziadowskie. Z ta różnicą, ze nie tyle sa to odtwarzacze składane w Chinach, co w Tajlandii, z japońskiego (pewnie w Chinach składanego) napędu Orion i koreańskiego (możliwe, ze też w Chinach składanego) chipsetu Mediatek :eek:k: Miejsce wytwarzania nie ma większego znaczenia. Istotna jest kontrola jakości, bo taką samą fuszerkę odwalają niekontrolowanie Chinczycy, Niemcy czy Amerykanie. A miarą tej kontroli jest, w większości przypadków marka, firmująca produkt.

Napewno są lepsze sprzęty, zarówno w kwestii obrazu jak i dzwięku. Nie mniej, w segmencie odtwarzaczy, ktore mozna kupić już od 250 PLN (taka jest cena nowego dv-400 na allegro) to chyba jednak zdecydowana czołówka.

BlackNinja, dzięki za zainteresowanie tematem. Wyslalem Ci PW.
 
Ostatnia edycja:

SlaweX

New member
dinderi napisał:
DV-400 ma inne firmware i kilka kondesatorów mniej, wlutowanych w płytkę. Także, nie wlutowane wyjście 5.1, optyczne i s-video. I na tym kończą się różnice.
[...]
Jest jeszcze jedna różnica - nie wiem, jak bardzo istotna:
DV-400 - MediaTek 1389FE (DivX® Certified - Home Theater Video)
DV-600 - MediaTek 1389EXE (DivX® Certified - DivX Ultra Certified)
Przepraszam, że odgrzebuję stary temat, ale w nowych nie dostaję odpowiedzi (od Autora powyższego porównania również...:p )
 

marlab

New member
Odnośnie dźwięku w DV-600 - mimo teoretycznie lepszych przetworników dźwięk jest płaski, pozbawiony barwy i dynamiki. Porównuję go przy dźwięku dla podłączenia wyjścia analogowego z pioneera a dźwiękiem z mojego amplitunera NAD-752, połączonego z pionkiem kabelkiem cyfrowym. Ogólnie odtwarzacz jest dość uniwersalny, dobre kolory, ale jeśli ktoś oczekuje po nim dobrego dźwięku to może się zawieść. W środku nie ma zbyt dużo miejsca na modyfikacje, zasilacz jest impulsowy niestety.

Jeszcze odnośnie portu USB - z pendrive działa dobrze, ale przy połączeniu zewnętrzego dysku twardego wbudowany port dostarcza za mało prądu, trzema się ratować dodatkowym zasilaniem dysku (podłączałem dysk Maxtora 80 GB).
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
SlaweX napisał:
Przepraszam, że odgrzebuję stary temat, ale w nowych nie dostaję odpowiedzi (od Autora powyższego porównania również...:p )
Przepraszam Slawek, ale nie wszystko czytam, dlatego nie na wszystko odpowiadam :) A na tym forum, szczególnie nie wszystko czytam :p
Czy mógłbyś zapytać jeszcze raz? Bo jakoś mi umknęło. Albo napisz do mnie PW.
 

Icek

New member
Mam pytanie, jak jest z polski menu w DV-600? Czy takowe posiada? Jeśli nie, to czy można takie ściągnąć bez utraty gwarancji?

Jeszcze jedno: Z tego co wyczytałem, to DV-400 nie ma wyjścia 5.1, w przeciwieństwie do DV-600.. Czy to oznacza, że z tego DVD nie można "wycisnąć" tego dźwięku? Dodam, że chcę sobie kupić kino domowe, więc jest to dla mnie ważne. Czy może ktoś coś doradzić? Czy lepiej dopłacić te 300 PLN więcej za DV-600 czy może jest jakiś inny sposób, aby ten dźwięk uzyskać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
możesz ten dźwięk uzyskać przez wyjście cyfrowe, które podłączysz do ampli. Przy takim połączeniu to amplituner dekoduje dźwięk wielokanałowy, przy analogowym 5.1 tę funkcję spełnia DVD. Przy ampli średniej klasy i tak lepiej podłączyć cyfrowo.
 

dinderi

New member
Icek napisał:
Mam pytanie, jak jest z polski menu w DV-600? Czy takowe posiada? Jeśli nie, to czy można takie ściągnąć bez utraty gwarancji?
Tylko wgrywając zmodyfikowane oprogramowanie,a to wiąże się z utratą gwarancji. Pioneer nie uznał za stosowne, wypuścić na polski rynek oprogramowania dla Polaków.

Jeszcze jedno: Z tego co wyczytałem, to DV-400 nie ma wyjścia 5.1, w przeciwieństwie do DV-600.. Czy to oznacza, że z tego DVD nie można "wycisnąć" tego dźwięku? Dodam, że chcę sobie kupić kino domowe, więc jest to dla mnie ważne. Czy może ktoś coś doradzić? Czy lepiej dopłacić te 300 PLN więcej za DV-600 czy może jest jakiś inny sposób, aby ten dźwięk uzyskać?
Wyjscie 5.1 w dv-600 wykorzystywane jest w chwili, kiedy włożysz do odtwarzacza płytę DVD-Audio albo SACD. I w zasadzie tylko do tego może być Ci ono potrzebne. W każdym innym przypadku, lepiej przesyłać cyfrowo dzwięk do amplitunera, przez coaxial.
 

kredzioslawa

New member
Witam chcialam was prosic o oprogramowanie do dvd dv400v i prosze mi nie podawac linkow bo na forum na ktorym jest to oprogramowanie nie moge sie zalogowac juz pol roku probuje i nic dlatego chcialam kogos prosic o wrzucenie tego oprogramowania na jakis darmowy serdwe bede bardzo wdzieczna czekam i pozdrawiam.
 

dinderi

New member
Jesli masz problemy z zalogowaniem, zawsze mozna napisac do obslugi forum.
Na dole strony forum jest odnośnik "Contact Gufiak". Mozna równiez napisac na mój e-mail, albo na PW. :)
 

Bulsky

New member
Witajcie

na wstepie przepraszam ze odkupuję stary wątek. Otóż nadeszła wiosna i zbieram się za porządkowanie sprzętu. Chciałbym zakupić jakiś w mierę sensowny odtwarzacz. czy jest coś takiego, co obslugiwałoby takie fukcje:

- regulacja wielkości napisów w divx czy dvd
- ilość wyświetlanych znaków w linijce (np mam 20 znaków Audio CD - tytuł 1, 2 , itd do 20 - chciałbym uniknać czegoś takiego AudioC~1,2,3, itp)
- odtwarzacz łapie inne poza mp3 i wma formaty np flat, ogg, itp
- dobrze eeksponował odtwarzany dzwiek
- odczyt PL znajków z USB
- były mozliwie najcichszy ;-)

Czy w ogole coś takeigo istnieje? Osobiście myslalem o DV-600 Pioneera, ew Yamaha s661/s663, ale nie mam możliwości sprawdzić naocznie, stad może móglby mnie ktoś wesprzeć własną opinią?

Dziękuję z góry serdecznie.

Pozdr.
 
Do góry