RaidSonic IcyBox

gatar

Active member
Bez reklam
Witam. Rozwiązałem problem z BT. Sformatowałem HDD raz jeszcze i działa.
Być może sam jestem winien, ponieważ ręcznie wykasowałem jakieś pliki z katalogu BT ?
 

Horhe Ortega

New member
drjones-ja tak sobie gdybając , myślę że wybierzesz coś w końcu i będzie to coś "dopieszczonego" na najszybszej Sigmie? Ta zagadka pt. "Co wybrał drjones? "przecież w końcu zostanie rozwiązana.
 

m3ritum

New member
To i ja się wstrzymam bo stoję przed wyborem a200/IcyBox MP3011HW/Xtreamer Sidewinder. Jednym słowem Realtek vs Sigma. Czekam na odpowiedz sir-a na pytanie drjones-a ....
 

drjones

Member
zagadka pt. "Co wybrał drjones? "przecież w końcu zostanie rozwiązana.

@Horhe
Nie musisz, aż tak ironizować, nie chcesz - nie czytaj.
Jakoś od kilku dobrych tygodni (forum czytam już niemal rok) żaden z <ironia>"wybitnych doświadczonych specjalistów"</ironia> nie chciał/nie potrafił udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Czy to aż tak wiele?

PS. Skoro zadaję pytanie to znaczy, że jednak mimo długie lektury wielu forów i stron nie znalazłem na nie jednoznacznej odpowiedzi lub odpowiedzi są sprzeczne. Chyba stawianiu podobnych pytań służy nasze forum? Proste? IMHO Tak.

Pozdrawiam,
 

Horhe Ortega

New member
To zabrzmiało ironicznie a na dodatek-aż tak?Szkoda że tak to odebrałeś.Pisałem raczej z sympatią bo wymagając sporo , jesteś dociekliwy a "kot w worku" nie ma szans.
 

cm812

New member
no to "pojechaliście" ;)

Skoro te prawie wszystkie playery służą do tych najbardziej podstawowych funkcji, pomijając serwisy internetowe, i działanie w sieci wifi to skąd te różnice w wyborach?
Rozumiem, są niskobudżetowe (Asmax, Manta ....) pewnie coś tam im brakuje lub nie bardzo się dzieje w ich oprogramowaniu.
Zastanawia mnie jedynie rozdział pomiędzy średniakami mającymi wszystko lub prawie wszystko co takie urządzenie mieć powinno a klasą wyższą. Właśnie stoję przed takim wyborem i jeśli miałbym mało kasy pewnie nie bolała by mnie głowa ;)
Pozostał zdrowy rozsądek i "rozdarcie" pomiędzy modelami prawie do wszystkiego a modelami o podobnych właściwościach jednak różniącymi się ceną.

Czytając po necie różne opinie wywnioskowałem, że najbardziej "opłacalnymi" są:
- Ariva 210
- IcyBox 3011
- w sumie i Hyundai P500 (choć już droższy o 150zł, a czy warto dopłacać?)

Co więc przemawia za Popcorn'em A200 czy Xtramerem - warto dokładać kolejne 200-300zł?

Ja chyba zostanę przy IcyBox 3011 bo ma prawie wszystko, dopłacanie do P500 raczej nie ma sensu. Jedynie co mnie niepokoi to soft i jego ew. aktualizacje - co jednak chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć - wygląd uważam za OK, cena do przyjęcia, choć jak to zwykle bywa dokładając kolejną "stówkę" i kolejną, ....

pozdr
 

pkomp

New member
ilość postów jest wyznacznikiem tylko...ilości postów i niczym więcej :)

głównym atutem przy wyborze powinno byc własnie wsparcie - te dla arivy jest bardzo biedne niestety - firma która sprzedaje sporo sprzetu w naszym kraju nie ma nawet forum...Głupi kontakt z nimi jest ograniczony ilościa znaków.Oczywiście i tak nigdy nie odpowiadają :)

możliwości - no ok ariva odtwarza filmy muzyke i zdjęcia - o ile filmy chodzą ok to odtwarzanie muzyki mam na znacznie wyższym poziomie w telefonie :) (wygląd możliwości czytanie tagów)a zdjęcia to też żadna wygoda
stąd różnice cenowe bo taki xtreamer ma piekne menu przy biedzie z arivy czy icyboxa - dla jednego to będzie szczegół ale dla mnie skoro juz urządzenie jakies możliwości ma to niech się i prezentuje nie tylko z zewnątrz.Do tego dochodzi prędkość działania menu która (nie wiem na ile podobnie w icybox) w arivie mówiać krótko jest żałosna

drożej mamy xtreamera niestety z dyskiem 2.5 cala co jest sporym minusem tym bardziej że to tyski wyłącznie 9.5mm grubości
Potem fajny pod względem możliwości popcorn - ale tu juz osiągamy taku pułap cenowy że nie wiemczy nie lepiej kupić jakis komputer typu zotac zbox czy asrock i nie postawic na tym xbmc - będzie to rakieta z super możliwościami i boskim wyglądem menu
Swojego czasu myslałem nad popcornem no ale jednak stawiam na htpc - pod każdym wzgledem warto dopłacić

dobra odbiegamy od tematu - do tych 450 pln można się bawic w taki odtwarzaczyk - do 600 już bym pomyślał czy warto - 800 na chwile obecną bym nie dał za żaden
 
Ostatnia edycja:

cm812

New member
łoł, @sIr ;)
mieszaj mi mieszaj, za chwilę albo wydam 1500 albo całkiem "odpadnę"!

Z racji, że masz dostęp do tych modeli i posiadasz "ludzkie" odruchy może dasz konkret przemawiający za rozsądkiem i wyborem playera.
Teoretycznie wiadomo mogę zacząć od 450 a skończyć na 750 to w sumie 300 zł różnicy a jeśli przewaga tych droższych jest uzasadniona to może warto dokładać. Z drugiej mniej się wyda to można jeszcze doskrobać do dysku 3,5 lub przenośnego - a paszcza się ucieszy ;)

u innego przedstawiciela (Bielsko) polecają bardzoooo tego P500, niż IB3011 - a Twoja opinia?

@pkomp
o co chodzi z tymi fotkami? nie ukrywam, że mam duuużo zdjęć i też cieszyłem się , że taki odtwarzacz mi w tym pomoże - menu w icybox'ie to lipa i ogólnie be?

Poczytałem, i chyba ten Popcorn A200 (po mimo ceny) jest chyba wszystkomającym playerkiem - prawie ;)
Ma soft ponoć ładny na tv 42", częste aktualizacje, forum, szybki procesor Sigma.

UWAGA!!!
najbardziej nurtujące mnie pytanie: jak to jest z tymi dedykowanymi kartami wifi do tych modeli?
Nie zadziała jakaś karta na usb co np. leży w domu (Tplink), musi to być konkretnie przypisana kosztująca 50-100% więcej?


pozdr i idę chyba po A200 ;)
 
Ostatnia edycja:

cm812

New member
dzęki @sIr

nie wiem więc dlaczego komuś się nie podobał IcyBox odnośnie menu i prądy kierowane były w stronę popcorn'a.

tak podsumowując na dzień dzisiejszy (pod względem power)

ICY czy POPCORN?
 

cm812

New member
tylko chipsetu? a reszta, soft-aktualizacje, grafika, itp.
kurcze, czasem tanio=drogo więc może w przedziale do 750zł najoptymalniejszy jest popcorn?

jak z tymi kartami wifi? zwykłe też pasują?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Kolego slr, jak tam sprawa testowania przesyłu danych Po sieci mędzy kompem, routerem a odtwarzaczem sieciowym, czy znajdziesz czas, pisałeś ze u Ciebie to działa, chodzi o pliki mkv i avchd. Dasz rade to sprawdzić?. Pozdro. Darek.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ogladam tak praktycznie dziennie materialy typu .mkv 1080p, BD9.1080p (struktura BD) zdazaja sie tez pelne BD ISO i nie ma zadnego problemu. Odtwarzam poprzez router z QNAPa (obudowa NAS) na tym samym routerze lub z serwera samby dwa bloki dalej w innej sieci.

IcyBox, Hyundai, Xtreamer radza sobie bez zajakniecia z tym.
Chyba będę musial udać się do Ciebie do firmy na szkolenie z konfiguracji kompa,routera i IC:D. U mnie materiały typu mkv i avshd za pierona nie chcą działac płynnie. Może problem tkwi w rourerze Linksys wrt 120n. Pozdro. Darek.
 

darekguma

New member
Bez reklam
hehehe :) od 2 dni mam router TP-LINK 1043ND a wczesniej mialem Linksysa WRT 120N :) Zmienialem nie dla tego ze zle dzialal tylko dla tego ze mialem okazje kupic tanio tego TPlinka :)

Nie konfigurowalem na zadnym z nich czegos specjalnie by dzialalo plynnie. Poprostu kabelki podpinam i juz nie grzebie w konfigu nigdy jakies QOS czy DMZty mnie nie interesuja :) pozatym do SMB nie jest to wymagane :)

Konfiguracja u mnie w domu:
Router jak wyzej > kabel > icybox, hyundai, xtreamer (oczywiscie pojedynczo)
Router jak wyzej > kabel > QNAP TS-210

predkosc polaczenia miedzy qnap a playerami 100 mbit jak to normalnie pod routerem :)

Czasem tez odpalam filmy z serwera w innej podsieci pare budynkow dalej (dodanie sciezki poprzez net > my shortcuts, w tej samej sieci tak samo mam dodanego qnapa czyli w my shortcuts mam 2 serwery dodane ktore dzialaja poprzez SMB)

Odtwarzanie jak pisalem materialow .avi, .mkv (720p, 180p), BD9 (1080p), BD ISO i struktura katalogow (1080p) bez zajakniecia nigdy :)

Nie wiem wiec w czym masz kolego problem poniewaz przy takich konfiguracjach musi to dzialac poprawnie poniewaz polaczenie jest kablowe i minimum 100 mbit a materialy odtwarzane po SMB z normalnych serwerow NAS. Z kompa dziala identycznie.
Dzięki za odp. To ja już niewiem co jest nie tak. Jak u Ciebie działa to i u mnie działać powinno. Pokombinuje jeszcze, może coś uda sie zrobić. Pozdro. Darek.
 

pkomp

New member
działać będzie działać o ile coś nie zamula sieci - wystarczy odpalic na kompie torrenta czy jakiś ezamuł i po płynnym oglądaniu
tyle że to jest wina tych badziewnych programów

slr za ile kupiłes tplinka?on ma takę cenę że jest wogóle bezkonkurencyjny:) - podobny router chyba belkina(ale gorszy) kosztuje prawie drugie tyle
 

darekguma

New member
Bez reklam
189 zl :) normalnie w sklepie u mnie w miescie ale po tyle samo sa na allegro. Wgralem odrazu DDWRT i wszytsko pieknie smiga :) Transfery po kabelku pod 30 MB/s a po WiFi N do 9 MB/s :) Wiec mysle ze bardzo dobre wyniki :)

Testowanie oczywiscie w obrebie tylko tego routera i na lapku z karta sieciowa 1gbit i wifi karta standardu N :) transfer laptop <> router <> qnap ts-210 (obudowa NAS)
Jak dla laika taki jak ja pod względem przesyłu danych w tej konfiguracji wynik jest imponujący:shock:. Jeszcze wiele musze sie uczyć:oops:
 

darekguma

New member
Bez reklam
To mam jeswzcze pytanie z innej beczki, w necie pojawił sie film "Epoka lodowcowa 3D" wydanie blueray 7.1 hdma., czy po skopiowaniu na dysk twardy i podłączeniu pod tv 3D IC jest w stane odtworzyć taki materiał w takim formacie. Dzieki Darek.
 
Do góry