RaidSonic IcyBox

pkomp

New member
nie sadzę by do odtwarzania 3D był wymagany jakis super player - rozdzielczość 3840x1080 pusci HDMI ver.1.3 bez problemu w 24 klatkach
Resztą zajmuje się telewizor który naprzemiennie wyświetla klatki i synchornizuje przesłony w okularach
problemem może byc kodek i wielkość takiego klipu w sensie rozdzielczości

co do specjalności to nie ma w tym nic specjalnego - to przeciez stara(ponad 10 letnia) technologia nvidii a ludzie sie podniecaja jakby to jakiś cud był
 

robcias

New member
Dts 96/24

Witam.

Czy komuś udało się przesłać dźwięk DTS96/24 poprzez HDMI (w trybie Passthrough). Dzwięk ten znajduje się w pliku o rozszerzeniu m2ts??
Z innych uwag do tego playerka (mam go od kilku dni), to nie udało mi się uruchomić radiowych programów internetowych, próba odtwarzania niektórych plików powoduje jego resetowanie się. Tak samo jest przy oglądaniu zdjęć (część plików przetwarza, a inne nie - wszystkie to *.jpg, tyle że pochodzą z różnych aparatów).
Co do podstawowych plików, to nie było większych problemów. Ale brak przeniesienia tego dzwięku to trochę mnie zaskoczył. Miał mieć wszystkie nowe formaty audio, a tu kicha.

Pozdrawiam
 

pkomp

New member
slr mialem filmik 3D - 3840x1080 w 24 klatkach - kodek jakis multi cos tam o ile pamietam...szkoda że czyścłem dysk bo bym wrzucił
jak to odpaliłoby to juz tv zadbałby o resztę choc takie LG dyma ludzi (a raczej frajerów)wypuszczając player bluray 3D :)
 

pkomp

New member
robisz podstawowy błąd którego radzę się oduczyć - soft ściąga się zawsze ze strony producenta - tylko wtedy masz pewność że jest aktualny,oryginalny i bezpieczny(bez zarzutów w stronę humanmedia i nie tyczy się softu modyfikowanego wgrywanego na własne ryzyko)
 

robcias

New member
To teraz mam większy problem.
Poprzenosiłem większość swoich plików na dysk IcyBoxa (dysk był formatowany przez jego system - może to ma znaczenie). Później przez sieć dogrywałem kolejne pliki i wszystko pasowało. Dzisiaj postanowiłem pokopiować zawartość posiadanych płytek, żeby szybciej to poszło, to podpiąłem dysk do komputera. I tutaj niespodzianka - windows zgłosił przy uruchamianiu, że dysk może być uszkodzony i czy go sprawdzić - dałem nie... bo bałem się, że coś by namieszał. W Windowsie widać katalogi, ale te które były utworzone przez IcyBoxa nie otwierają się (plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny) - a tam właśnie wgrywałem swoje pliki (chodzi o katalogi: image, movie i music). Te katalogi które utworzyłem sam chodzą jak trzeba i wszystkie pliki są dostępne.
W takiej sytuacji wróciłem do stanu pierwotnego - włożyłem dysk do IcyBoxa i normalnie uruchomiłem - i wszystkie te katalogi są puste !!!!
Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej materii? Albo jakieś pomysły? Teraz dysk jest podpięty pod komputer i pocieszające jest to, że windows pokazuje, że duża cześć dysku jest zajęta - czyli tak jakby te pliki tam były, tylko ich nie widać...
 

darekguma

New member
Bez reklam
To teraz mam większy problem.
Poprzenosiłem większość swoich plików na dysk IcyBoxa (dysk był formatowany przez jego system - może to ma znaczenie). Później przez sieć dogrywałem kolejne pliki i wszystko pasowało. Dzisiaj postanowiłem pokopiować zawartość posiadanych płytek, żeby szybciej to poszło, to podpiąłem dysk do komputera. I tutaj niespodzianka - windows zgłosił przy uruchamianiu, że dysk może być uszkodzony i czy go sprawdzić - dałem nie... bo bałem się, że coś by namieszał. W Windowsie widać katalogi, ale te które były utworzone przez IcyBoxa nie otwierają się (plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny) - a tam właśnie wgrywałem swoje pliki (chodzi o katalogi: image, movie i music). Te katalogi które utworzyłem sam chodzą jak trzeba i wszystkie pliki są dostępne.
W takiej sytuacji wróciłem do stanu pierwotnego - włożyłem dysk do IcyBoxa i normalnie uruchomiłem - i wszystkie te katalogi są puste !!!!
Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej materii? Albo jakieś pomysły? Teraz dysk jest podpięty pod komputer i pocieszające jest to, że windows pokazuje, że duża cześć dysku jest zajęta - czyli tak jakby te pliki tam były, tylko ich nie widać...
Jak nie masz kłopotu z podłaczeniem Icka z kompem to tak jest najlepiej i najszybciej USB w kompie i USB device w icku, kopiowanie plików bezproblemowe i szybkie jak na usb.
 

robcias

New member
Jak nie masz kłopotu z podłaczeniem Icka z kompem to tak jest najlepiej i najszybciej USB w kompie i USB device w icku, kopiowanie plików bezproblemowe i szybkie jak na usb.

Zdecydowanie mniejszy to kłopot niż wymontowywanie dysku - co właśnie uczyniłem... Ale teraz ważniejsze jest dla mnie odzyskanie danych.
Wiem już, że nie jest to takie proste - w tych katalogach stworzonych przez IcyBox'a pliki zapisywane są w jakiś dziwny sposób - programy odzyskujące dane nie widzą ich w Windowsie.
Tutaj przestroga dla wszystkich użytkowników - niczego nie zapisujcie w tych katalogach, bo możecie się zdziwić (ja się cały czas dziwię, że to mogło się tak stać).
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jest nowy soft.
Odtwarzacz IcyBox MP3011HW
Zmiany:
"1. Add: FTP function.
SET UP --->Network--->FTP.
Instruction:install FTP s/w on PC, and open FTP of MP3011, then browse in PC by typing" FTP://+IP of MP3011" into brower address.
2. Add: changing system font (right now, default font available only).
SET UP--->System ---->change system font
3. Add: PIN Protection for deleting or copying files
SET UP--->Misc---->Pin Protection.
4. Bowser Mode changed by adding browsing by LIST
SET UP--->Misc --->Preview--->Off / List ( changed before: Off/On).
5. Add: Folder protection
SET UP--->Misc-->Folder Protection, Initial password is 0000.
6. Add: set new password of PIN Protection or Folder Projection.
SET UP--->Misc--->Password。
7. Add: Play DVD via USB Port.
Browser--->DVD
8. Add: Change Host Name
Setup--->NETWORK--->Host Name"
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.
Jest nowy soft.
Odtwarzacz IcyBox MP3011HW
Zmiany:
"1. Add: FTP function.
SET UP --->Network--->FTP.
Instruction:install FTP s/w on PC, and open FTP of MP3011, then browse in PC by typing" FTP://+IP of MP3011" into brower address.
2. Add: changing system font (right now, default font available only).
SET UP--->System ---->change system font
3. Add: PIN Protection for deleting or copying files
SET UP--->Misc---->Pin Protection.
4. Bowser Mode changed by adding browsing by LIST
SET UP--->Misc --->Preview--->Off / List ( changed before: Off/On).
5. Add: Folder protection
SET UP--->Misc-->Folder Protection, Initial password is 0000.
6. Add: set new password of PIN Protection or Folder Projection.
SET UP--->Misc--->Password。
7. Add: Play DVD via USB Port.
Browser--->DVD
8. Add: Change Host Name
Setup--->NETWORK--->Host Name"
Miło że ktoś trzyma rękę na pulsie:D. Dzięki.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Ze strony niemieckiej zniknął nowy(stary też) software.
Mam nadzieję, że to chwilowe ?
Wgrałem.
Kilka uwag:
- zmiana czcionki tylko na ... domyślną ... hmm
- jakoś nie mogę wejść na klienta BT
- FTP działa
- pojawiła się regulacja wielkości obrazu

Ogólnie, jeśli używam klienta BT, często ma zwiechy :-(
Pliki video (te co miałem okazje włączać) odtwarza poprawnie.

Te zwiechy są za często. Jak oglądam film jest oki.
Włączam BT i ... za jakiś czas zwis.
Soft, moim zadaniem do kitu.
Ma pewne plusy, ale ....
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Ten czip czajnis dewajs nie odtwarza mi napisow wszystkich , tzn jedne odtwarza a inne nie .Napisy sa w formacie srt i sa widoczne w menu ale ich nie odtwarza.Jak np.sciagam napisy przez xbmc i plugin do napisow , to wszyskie odtwarzacze w kompie widza i odtwarzaja poprawnie , a ten nie.
Zna ktos ten problem?Dalem nowy soft ten znikniety , ale dalej to samo.
 

matias2004

New member
1
00:00:09,500 --> 00:00:12,500
Minęło trochę czasu
od mojego ostatniego wystąpienia.

2
00:00:12,600 --> 00:00:15,500
Tym razem będę trzymał się tekstu.

3
00:00:18,000 --> 00:00:22,000
Krążą pogłoski, że brałem udział
w wydarzeniach na autostradzie i dachu...

4
00:00:22,100 --> 00:00:23,000
Przepraszam, panie Stark.

5
00:00:23,100 --> 00:00:26,800
Naprawdę uważa pan, że uwierzymy
w bajkę o ochroniarzu w kombinezonie?

6
00:00:26,900 --> 00:00:31,700
Który pojawił się w dogodnej chwili,
pomimo tego, że pan sobie tego nie życzył.



Odtwarzacz w menu widzi ze sa napisy external ,ale ich nie wyswietla.Plik filmowy to backup bluraya w m2ts.Takich przypadkow mam wiele.Napisy .srt sciagniete przez plugin w xbmc lub bezposrednio z opensubtitles.Wszystko odtwarzane z dysku NAS przez siec.
 
Ostatnia edycja:
Do góry