Pytania do posiadaczy Pioneera VSX-921

zlotnik123

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem w/w amplitunera i mam kilka pytań
Mianowicie posiadam kolumny przednie 4 ohm amplituner oficjalnie nie wspiera takich kolumn chce się was zapytać czy będzie to działać wiem że powinno bez problemów, ale chodzi mi po głowie pytanie czy czasem pioneer nie ma jakiś zabezpieczeń przed podpięciem takich kolumn ?
Następne pytanie czy amplituner posiada możliwości ręcznego wysterowania każdego kanału chodzi o głośnością i korekcję graficzna jeśli tak to w jakich częstotliwościach jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ przednie kolumny mają trochę natarczywe średnie tony.

Z góry dziękuje za pomoc
 
I

irek6311

Guest
Kolumny 4ohm zejdą do 2ohm i spalisz amplituner zlotnik123 ,
to że amplituner zagra na takich kolumnach fakt ale lekkie przesterowanie i kolumny/amplituner spalone ,
jak chcesz kupić ten amplituner to i kolumny kup 6ohm lub 8ohm ,
w tym amplitunerze można regulować niskie i wysokie tony db ale w małym stopniu 6db ,
wzmocnienie każdej kolumny też ustawisz .
 

zlotnik123

New member
dziękuje za odpowiedz amplituner się nie spali nie będę go przecież przesterowywał chodzi mi tylko o to czy tak nowoczesny sprzęt nie ma jakiś zabezpieczeń przed podpięciem takich kolumn
Co do eq to 6db mi starczy ale co jaką częstotliwość jest regulacja? czy da się np obniżyć 400hz,1khz, 2.4khz tylko kolumny przednie mają 4ohm pozostałe 8ohm wiec wydaje mi się ze przy rozsądnym użytkowaniu nic się nie stanie.Yamaha RX-V 671 obsługuje 4 ohm ale kosztuje o 300zł więcej od w/w pioneera a to trochę przekracza mój budżet
 

megon

New member
niechciałbym zakładać nowego tematu - rozważam zakup tego Pioneera z uwagi na system 7.1 jednak pytanie czy sprzęt bedzie mi odpowiadał - bo mam teraz amplituner sony str DA50ES to dosyc wysoki ale stary model - co panowie polecają.

Kolumny to B&W 603 s3 +asw 1000
 
I

irek6311

Guest
zlotnik123 pisałem przecież niskie i wysokie tony ,
tego podbarwienia średnich tonów nie obniżysz ... potrzebny byłby korektor ,
tak od siebie to jednak doskładałbym do Yamahy bo mając 4ohm amplituner jest bardziej uniwersalny i go nie uszkodzisz (kolumn też) ,
megon twoje kolumny schodzą do 3ohm więc Yamacha z tego pułapu cenowego będzie lepsza .
 

Grudazone

New member
vsx-921 a usb

Witam, chciałbym zapytać o jakość i głośność odtwarzanej muzyki przez usb. Bo czytałem że w onkyo jest z tym lipa. Niestety nie mam I-poda/I-phone ani nawet odtwarzacza mp3/mp4. chodzi mi bardziej o odtwarzanie plików z pena/dysku zewn/nokii c7 przez kabelek. Powiedzcie jak to śmiga, bo nie wiem czy jest sens się napalać bo vsx-821 kosztuje 350zł więcej od vsx-521 a różni się tylko USB.
Drugie pytanie o pliki flac. Przyznam, że to dla mnie nowość, choć różnicę między mp3 dostrzegam. Moje pytanie czy pliki flac można odtwarzać tylko przez DLNA czy też przez USB? DLNA i USB mam również w telewizorze Sony.
Pytam bo rozważam okrojenie budżetu na ampli z 921 do niższego modelu Pioneera, a oszczędzoną kwotę chcę dołożyć do suba.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
FLAC tylko poprzez DLNA i tylko w modelach 921 lub wyżej (LPCM, MP3, WAV, AAC, bezstratne WMA , bezstratne Apple, FLAC), niższe nie obsługują gdyż nie mają LAN'u, a poprzez USB żaden model nie obsługuje FLAC'ów (tylko formaty MP3, WMA, AAC, można również oglądać obrazy w JPEG z muzyką w tle ;))

wg instrukcji poprzez USB odtwarza można zarówno z przenośnych dysków twardych i pamięci jak i odtwarzaczy MP3 (format zapisu FAT16 i FAT32), do zweryfikowania ;)
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grudazone

New member
Czyli kupowanie 821 nie ma sensu, chyba że komuś zależy na usb. 826, to w sumie to samo tylko, że jest 7 kanałowy (bez bi-amp), no i ma upscaling 1080 (co jest dla mnie ważne ze względu na słaby dostęp do BR i jego ceny).
Także chyba odpuszczę sobie wariant tańszego ampli(521) + Bluray (ew.subwoofer), bo chyba żałowałbym takiego wyboru.
Generalnie jedyny sensowny wybór to 921. Bo ma wszystko co potrzebne (bardzo spodobała mi się funkcja multizone). A kolejne elementy jak BD czy sub, będę dokupywał dopiero jeżeli uznam że są niezbędne.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
jest jeszcze taka opcja, najprostszy BD Pioneera model 140 to średnio jakieś 600zł, (440tka - 1100zł) (porównanie tych modeli Pioneer: Compare products BDP-440, BDP-140) posiadają one LAN i USB (x2), więc DLNA i obsługę plików audio (tylko .mp3, .wma .aac), czyli w okrojonej bardzo ilości w stosunku do 921, a do tego również pliki graficzne oraz video ( AVCHD, DivX, WMV, .ts, .avi, .m2ts, .mkv, .m4v, .flv, .mov, LPCM (.wav), .3gp), funkcje sieciowe - Picassa i Youtube (bardzo ubogie w sumie opcje)
pytanie? tylko czy warto przyoszczędzić na ampli i wpakować kasę w BD, skoro te same funkcje mają wszystkie praktycznie nowe TV?
wg mnie nie warto, podałem to tylko jako dodatkową możliwość ;)
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grudazone

New member
Racja, wszelkie bajery jakie są w bluray (myślałem o sony bdp480) mam już w telewizorze z sony bravia tv. Tak jak napisałem, 921 to jedyny sensowny wybór Pioneera na przyszłość.
 

ellah

New member
U mnie amp smiga juz od miesiaca, na razie jestem zadowolony.

Po USB idzie wszytko, FLAC i mp3, flac oczywiscie zauwazalnie lepiej, chociaz w przypadku MP3 sound retrieval mocno polepsza jakosc dzwieku. Nie zauwazylem zadnych problemow z glosnoscia.

Gra pieknie z JBL 180+120c+130
 

MOski

New member
Czy da się włączyć przepuszczanie obrazu i dźwięku po hdmi na tv w trybie czuwania. Mam 921+BD-5300 i nie daje rady. HDMI pass trough. Czy może tylko dźwięk będzie przepuszczany.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
musisz mieć opcję CONTROL na ON w SYSTEM SETUP/HDMI SETUP, jeżeli jest OFF to HDMI działa tylko jeżeli ampli jest włączony
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MOski

New member
A czy ważny jest kabel hdmi 1,3 czy 1,4 ma być. A może TV musi też to obsługiwać mam Samsung 40B530
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro działa przesyłanie obrazu gdy ampli masz włączony to kabel masz ok, ustaw opcję CONTROL na ON jak podałem wyżej, jeśli chodzi o kabel, to wersja 1.3 od 1.4 różni się kilkoma opcjami dostępnymi w nowszej wersji takimi jak, zwrotny kanał audio, kanał ethernet, 3D i obsługa rozdzielczości 4K,
zarówno tv jaki kabel nie ma wpływu na opcję PASS THRU, której obsługą zajmuje się tylko i wyłącznie amplituner
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ellah

New member
Jesli chodzi o PASSTHROUGH w tym modelu to jest jeden pikus - wszystko zalezy od nadawcy sygnalu, czyli odtwarzacza. Bylo to poruszane juz na kilku forach, nadawca sygnalu musi posiadac odpowiedni bajer a konkretnie nadawac w standardzie HDMI CEC, bez tego amp nie bedzie dzialal tak jak myslimy o passthrough.
Np., moj odtwarzacz sieciowy jest podlaczony po hdmi do ampa, a amp po hdmi do TV i za cholere nie moge ogladac nic na TV przy wylaczonym ampie i kombinowaniu z ustawieniami passthrough.
Byl o tym tez temat na tym forum bodajze.
 
Ostatnia edycja:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
HDMI CEC to system sterowania urządzeniami, a nie standard nadawania, jest zaimplementowany w każdym kablu od wersji 1.0, krótko mówiąc steruje urządzeniami niezależnie od marki sprzętu, np.: mam u siebie VSX-921 i podłączony TV Panasonic, gdy wyłączam ampli to TV wyłącza mi się automatycznie, lub gdy włączę tv podczas gdy ampli jest włączony to automatycznie ustawia się na źródło TV,
jeśli chodzi o sprzęty to mam podłączone do ampli nagrywarkę Panasonica, odtwarzacz sieciowy Ariva HDPlayer 200A, tuner Vectry i laptopa, i nie mam żadnego problemu z PASSTHROUGH, po włączeniu odpowiednich opcji w 921ce wszystko działa tak jak powinno,
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ellah

New member
A to bardzo ciekawe, bo u mnie to najzwyczajniej nie dziala. Czyli mozesz potwierdzic ze po podlaczniu np vectry lub arrivy do ampa, a z ampa innym kablem hdmi do tv jestes w stanie zobaczyc obraz i dzwiek na tv przy wylaczanym ampie?!?
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
ariva działa bez problemu, podłączona jest do DVD IN, nagrywarka Panasia do DVR/BDR IN i też działa, a vectra do VIDEO 1 IN, z tym że po używaniu ampli gdy go wyłączam zawsze ustawiam jako źródło VIDEO1, spróbuj w takiej konfiguracji wyłączyć ampli i sprawdź czy będzie działać vectra, jeśli oczywiście masz podłączone do tego samego źródła co ja,
ustawienia mam CONTROL na ON i Standby Through na ECO, wg instrukcji przy podłączaniu lub każdorazowej zmianie kabli HDMI ampli powinien być wyłączony i dodatkowo odłączony z prądu, po podłączeniu i włączeniu amplituner inicjalizuje każdy port HDMI, dioda mruga w tym czasie,
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry