Pytania do posiadaczy Pioneera VSX-921

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
kolego ellah myślę właśnie o tym co wcześniej pisałeś o kablach i HDMI CEC, może chodziło o HDCP tu zgodzę się z kompatybilnością urządzeń i kabli o której pisałeś, u mnie wygląda to tak, z ampli do TV mam kabel ver. 1.4 Vivanco, który zmuszony byłem pojechać kupić zaraz po wypakowaniu Pionka ponieważ jak podłączyłem stary kabel 1.3 to czarno na ekranie i cisza, natomiast reszta to kable ver. 1.4 "No Name",
tunery Vectry mają swoje "złe dni" :) u mnie czasem po włączeniu pojawia się plansza o braku zgodności z HDCP, ale po chwili znika i działa wszystko ok,
pozdrawiam
 

MOski

New member
Działa pass trough :) U mnie odłączyłem ampli od zasilania (kabel z prądu). Po ponownym podłączeniu zapaliła się dioda hdmi w trybie czuwania i mam obraz na tv.
 

kryniuXP

New member
to jeszcze napisz jak tego dokonałeś..
walczę z tym 2 dni i juz chyba sobie odpuszczę, zainwestowałem nawet w kabel hdmi całe 50 zeta i nic:evil:
CONTROL jest na ON, próbuje przepuścić ruch z vectry przez ampli na TV Panasonica, robię tak jak napisał kolega yureek

i jeszcze jedno, udało sie wam może zaprogramować pilota do obsługi innych urządzeń według instrukcji?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
to jeszcze napisz jak tego dokonałeś..
walczę z tym 2 dni i juz chyba sobie odpuszczę, zainwestowałem nawet w kabel hdmi całe 50 zeta i nic:evil:
CONTROL jest na ON, próbuje przepuścić ruch z vectry przez ampli na TV Panasonica, robię tak jak napisał kolega yureek

wyłączyłeś z gniazdka amli przed wpięciem kabli HDMI? po włączeniu dioda HDMI powinna mrugać przez dłuższą chwilę, a w trybie PASSTHROUGH ta sama diodka powinna się zapalić jeśli próbujesz przepuszczać materiał przez ampli

i jeszcze jedno, udało sie wam może zaprogramować pilota do obsługi innych urządzeń według instrukcji?

używam Harmony One, ale pilota od pionka do obsługi tv mam zaprogramowane wg instrukcji,
1. wciskasz RCU SETUP i trzymając wciskasz "1" na około 3 sek, aż diodka mrugnie raz, potem puszczasz 1kę i ona powinna się palić,
2. wybierasz źródło TV CTRL, naciskasz raz i diodka znów mrugnie i znów po tym będzie się palić,
3. wpisz kod do pilota TV, dioda powinna palić się i po chwili zacząć mrugać, jak zaraz po wpisaniu kodu zamruga 3 razy to znaczy że coś nie tak, możesz wpisać kod jeszcze raz,
4. żeby zakończyć wciskasz RCU SETUP
pozdrawiam
 

DaroD

New member
USB w VSX921

A ja mam problem z dyskiem zewnętrznym. Kupiłem WD 1TB i gdy podłączam do bluray'a to śmiga wszystko (BDP140), ale czasem chciałbym tylko muzykę, czy zdjęcia i wolałbym nie angażować bluray'a i puścić bezpośrednio z amplitunera i tu zaczyna się kłopot. Nie widzi go. Dysk ma pliki w systemie NTFS i nie wiem teraz, czy demolować wszystko i sformatować go w FAT 32. Nie wiem zresztą, czy potrafię to dobrze zrobić, boję się, że coś zepsuję. Może ten dysk jest po prostu zbyt pojemny, choć nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Może ktoś miał podobne dylematy? Pzdr!
 

ellah

New member
Nie widzi zadnej partycji? Sprobuj moze podzielic go na mniejsze, wtedy zobac zi bedzies zmial odpowiedz.

U mnie po podlaczeniu MP3 z dodatkowa karta, widzi tylko pamiec wbudowana, a nie widzi karty - reasumujac, widzi dysk C: a nie widzi D:... NTFS nie ma tu nic do rzeczy, bardziej bym stawial na pojemność.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam, koledzy, znajomy zakupił pionka 921 + bdb 140, i jezeli chodzi o obslugę to nie widziałem jeszcze gorszego ampli a miałem już kilka firm w domu. Podłączyliśmy dekoder polsatu do ampli przy użyciu hdmi i nie ma obrazu, próbowaliśmy już przestawiać wszystko i nic, druga sprawa to nie wiedziec czemu jak chce wyłączyć tv panasonica to ampli sie tez wylacza i bluray tez, o co tu chodzi???
Nie zrozumcie mnie zle, nie chce tu krytykowac tego sprzetu bo gra fajnie ale sam osobiscie mam harmana i w porównaniu z pionkiem to obsługa w nim jest naprawdę intuicyjna
 

shuto

New member
Słuchawki USB

mam VSX-921 oraz ps3. Czy jest możliwość podłączenia słuchawek sony na USB

Playstation 3 - PS3 Bezprzewodowe słuchawki stereo PULSE (7.1) SONY



do amplitunera? Słuchawki chciałbym używać nie tylko do gier, ale także do kona domowego oraz TV które podłączone są do ampka.

Jeśli nie będą działać to może polecicie słuchawki go gier i TV?

Dzięki za pomoc.
 

Mitras

New member
to jeszcze napisz jak tego dokonałeś..
walczę z tym 2 dni i juz chyba sobie odpuszczę, zainwestowałem nawet w kabel hdmi całe 50 zeta i nic:evil:
CONTROL jest na ON, próbuje przepuścić ruch z vectry przez ampli na TV Panasonica, robię tak jak napisał kolega yureek

i jeszcze jedno, udało sie wam może zaprogramować pilota do obsługi innych urządzeń według instrukcji?

Nie widzę nigdzie rozwiązania, a mam dokładnie te same problemy. W kwestii 1. możliwe, że coś źle ustawiłem, ale pilota programuję wg instrukcji (zarówno przez kody, jak i "uczenie funkcji") i nic się nie dzieje.

Sprzęt jeszcze ma pół roku gwarancji, więc w razie czego mogę próbować walczyć z serwisem, ale możliwe, że to jakiś banał.

Napisz, czy się udało.
 
Do góry